Autor Téma: Digitální rozhlas - vaše zkušenosti?  (Přečteno 1325090 krát)

José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: Digitální rozhlas - zkušenosti
« Odpověď #285 kdy: 26. 06. 2011, 21:02:43 »
Bud si poridit prijimac pro L pasmo a nebo cekat a cekat. Skoda.

Teď jsem se bavil tím, že jsem vyhrabal údaje o členských zemí EU, ze všech zemí světa
a seřadil je, dle % jak hodnotí na serveru o DAB/DAB+ jednotlivé členské země EU, jak jsou se zaváděním DAB/DAB+ daleko...

Belgie        100%
Malta        100%
Dánsko       90%
Anglie         85%
Norsko        80%
Itálie           75%
Portugalsko  75%
Německo     70%
Nizozemsko  70%
Irsko           56%
Španělsko    52%
Česko         50%
Švédsko      35%
Maďarsko     30%
Francie        20%
Litva           15%
Polsko           5%
Estonsko       0%
Řecko           0%
Slovensko      0%
Slovinsko       0%
Rakousko       0%
Bulharsko     nehodnoceno
Finsko         nehodnoceno
Kypr            nehodnoceno
Lotyšsko      nehodnoceno
Lucembursko nehodnoceno
Rumunsko     nehodnoceno

Tedy z mého pohledu označit Česko s jedním funkčím Muxem v Praze 50%, to je více, nežli jen přehnaný optimismus, ale budiž... A asi by si to měli aktualizovat... Ono nic nechodí v Rakousku ?




« Poslední změna: 27. 06. 2011, 06:43:29 od José Brtník »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: Digitální rozhlas - zkušenosti
« Odpověď #286 kdy: 26. 06. 2011, 21:09:19 »
samo Teleko je v tom nevinně, protože sklad v anglii, to při dodávkách není schopen rozlišit, neznámo z jakých příčin....

No sice sklad v Anglii toho být schopen nemusí, ale Teleko snad může všechny dodané Sensia odzkoušet a ty, co nesplňují podmínky poslat Angličanům zpátky anebo si je dá někam do regálu a začít je prodávat až v ČR pojede III. Band...

Ono mi přijde, že to bude tak, že v Číně, kde to asi zase sekají někde na lince dostali příkaz aby do nějakých kusů dávali L-Band, ale už jim nikdo nedal příkaz aby k tomu lepili na krabici nebo na přijímač nějaké písmenko ,,L" tak to nedělají... A oni sice pak mohou přijít papíry, že ta nebo ta serie má L-Band, ale ty zase mohou přijít bůh ví kdy a někde se v čínské, či britské byrokracii potratit a asi bude s čínskými soudruhy zábavná domluva...

No a jinak to na mne od začátku dělá dojem, že když p.Polák šel za p.Řepkem, že by jako přijímač do Itálie, na dovolenou... Tak ten mu vrazil nějaký ,,putovní" kus, který už nikdo nekoupí, co se mu tam povaloval... Ale už si neuvědomil, že v Itálii je taky L-Band a že p.Polák bude chtít testovat i L-Band v ČR nežli vyjede a že server DZ je asi jediný, kde se o DAB/DAB+ celkem pravidelně píše....

A pak tady z toho vznikla taková obsáhlá, šílená debata, co to znamená...

Jak už jsem napsal. Být v kůži p.Poláka, jdu ho ukecávat, ať to vymění za Pure One Mini. Zdálo by se mi to pro testy Bavorsko / Itáílie atd. přínosnější... Díky tedy těm problémům u Sensia s tím akumulatorem...

Tak nic méně alespoň víme, že k Sensia je zbytečné AKU kupovat a je to spíše takový přijímač vhodný pro stálé umístění a vysvětlilo se tedy také to, proč to nechytá pražské Teleko...

I když jiná black Sensia ho chytí...




« Poslední změna: 27. 06. 2011, 10:39:06 od José Brtník »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: Digitální rozhlas - zkušenosti
« Odpověď #287 kdy: 26. 06. 2011, 21:19:25 »
Prvni zastavka, pro vyzkouseni prijmu ceskeho DAB v L band z Prahy, byla zde 50.565684744, 14.175281525 (staci zkopirovat do vyhledavaciho pole napr. na maps.google.cz nebo amapy.centrum.cz): bezproblemovy prijem vsech stanic na kanale LA z Prahy , temer plny signal (indikace sily signalu na prijimaci 2-3 policka ze 3).

To mne nepřekvapuje, to tady prostě jde...

Citace
Druha zastavka, pro vyzkouseni prijmu nemeckeho DAB v band III, byla zde 50.626134833, 14.131507874 : opet bezproblemovy prijem vsech 7 stanic v soucasnosti vysilanych na kanale 12A z vysilace Drazdany, sila signalu dle indikatoru prijimace 1-2 policka ze 3.

U toho Ústí nad Labem to asi chodí, Liberec už je trochu dál....

Citace
Na mobilni nebo portablovy prijem naseho i nemeckeho DAB je tenhle "malicky" prijimac v soucasnosti z meho pohledu idealni (pokud mi nevadi, ze nema konektor pro pripojeni sluchatek), navic na VKV ma take slusnou citlivost a je relativne odolny vuci zahlceni silnymi mistnimi vysilaci.

...šlo by asi použít to Pure One Mini, vlastnosti to bude mít stejné a výstup na sluchátka už to má a je to dražší nežli ta Pure One Mi jen o 600Kč...

« Poslední změna: 26. 06. 2011, 21:26:23 od José Brtník »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


Miloslav Jelínek

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 215
    • Zobrazit profil
    • Občasné postřehy
    • E-mail
Re: Digitální rozhlas - zkušenosti
« Odpověď #288 kdy: 26. 06. 2011, 22:04:41 »
Tak chlapci, po vasich zkusenostech s "nehranim" nemeckeho vysilani ve III. bandu na vasich prijimacich PURE (José, Pametnik), mi to nedalo, vydal jsem se dnes tedy s radiem PURE One Mi take na vylet ;) .


Druha zastavka, pro vyzkouseni prijmu nemeckeho DAB v band III, byla zde 50.626134833, 14.131507874 : opet bezproblemovy prijem vsech 7 stanic v soucasnosti vysilanych na kanale 12A z vysilace Drazdany, sila signalu dle indikatoru prijimace 1-2 policka ze 3.
Hm.. Tak to docela zavidim. Koukal jsem se do mapy a ta druha zastavka je o skoro 200m vys nez jsem byl ja. On ten kopec na Vetrusi je vlastne v doliku ;) Ze ja se nejdriv nepodival do mapy :)
 Ted nevim jestli ten muj prijimac ma tak spatnou citlivost nebo jsem jen byl na nespravnem miste.
Tady se da zobrazit vyskovy profil mezi zadanymy body na mape http://www.vyskopis.cz/


DT-amater

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 89
    • Zobrazit profil
    • Navod na zhotoveni dvojite kosoctverecne anteny pro UHF
Re: Digitální rozhlas - zkušenosti
« Odpověď #289 kdy: 26. 06. 2011, 22:28:16 »
Hm.. Tak to docela zavidim. Koukal jsem se do mapy a ta druha zastavka je o skoro 200m vys nez jsem byl ja. On ten kopec na Vetrusi je vlastne v doliku ;) Ze ja se nejdriv nepodival do mapy :)
 Ted nevim jestli ten muj prijimac ma tak spatnou citlivost nebo jsem jen byl na nespravnem miste.
Tady se da zobrazit vyskovy profil mezi zadanymy body na mape http://www.vyskopis.cz/
Hreben Krusnych hor je pro prijem z Drazdan v Usti (i Vetruse je pouze par desitek metru nad hladinou Labe) "pekna zed", viz profil z vyskopisu ;) , takze s tou citlivosti prijimace bych to nevidel tragicky.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Miloslav Jelínek

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 215
    • Zobrazit profil
    • Občasné postřehy
    • E-mail
Re: Digitální rozhlas - zkušenosti
« Odpověď #290 kdy: 27. 06. 2011, 01:36:44 »
Citace
Hreben Krusnych hor je pro prijem z Drazdan v Usti (i Vetruse je pouze par desitek metru nad hladinou Labe) "pekna zed", viz profil z vyskopisu ;) , takze s tou citlivosti prijimace bych to nevidel tragicky.
To ted uz vim taky :) Bydlim kus nad Prahou kde je vsude rovina a tak je pro me kazdy kopec "hora" ;) Na ty metry jsem se nedival a vyskopis me napadl az ted. Uvidim jak to bude na stejnem miste vypadat v srpnu.


Pav Lucistnik

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 76
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Digitální rozhlas - zkušenosti
« Odpověď #291 kdy: 27. 06. 2011, 13:06:01 »
Sedněte na vlak, dojeďte do Děčína, od nádraží jezdí o víkendech cyklobus na Děčínský Sněžník, dáte za svezení 30 Kč, vyklopí vás to pěkně na kopci, vylezete si na rozhlednu a můžete poslouchat třeba Berlín ... Je to krutě vysoko. Tip na výlet :)


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: Digitální rozhlas - zkušenosti
« Odpověď #292 kdy: 27. 06. 2011, 18:33:42 »
Sedněte na vlak, dojeďte do Děčína, od nádraží jezdí o víkendech cyklobus na Děčínský Sněžník, dáte za svezení 30 Kč, vyklopí vás to pěkně na kopci, vylezete si na rozhlednu a můžete poslouchat třeba Berlín ... Je to krutě vysoko. Tip na výlet :)

To je asi velmi dobrý tip na výlet. Schválně jsem se díval na ten "výškopis" /velmi dobré stránky, hned jsem si dal do Oblíbených, neznal jsem/ a problém mých pokusů nebyl ani tak v tom, že jsem byl nízko, tedy výška byla ve všech případech správná a citlivosti přijímače také důvěřuji, ale spíše v tom, že jsem byl příliš daleko. Ovšem, jak říkáte. U Děčína už by to jít mělo, jezdit až do Ústí nad Labem, není potřeba. U Děčína to musí běžet, tedy, když se vyleze někam, kde je to dost vysoko. Tedy musí běžet zcela bez problémů, ty Drážďany.

V ten Berlín nevěřím, to už zase bude moc daleko. Když by měli v Berlíně, jako má Teleko v Praze, tak by to možná běželo. Ale oni nemají 2,5kW oni tam mají málo:

Berlin (Scholzplatz-Am Rupenhorn)         1kW       
Berlin (Britz-Waldkraiburger Straße)        1kW       
Berlin (Marzahn)                               0,5kW 
Berlin (Alexanderplatz)                         1kW    (Plan 2kW)

A jak tak na to všelijak koukám, tak by asi nestačilo ani těch 2,5kW, tak kdyby tam bylo 5kW, to už pak asi ano. 

« Poslední změna: 27. 06. 2011, 19:33:10 od José Brtník »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


Miloslav Jelínek

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 215
    • Zobrazit profil
    • Občasné postřehy
    • E-mail
Re: Digitální rozhlas - zkušenosti
« Odpověď #293 kdy: 28. 06. 2011, 16:19:03 »
Po procteni nekolika desitek inzeratu na ebay.de/uk jsem dosel k zaveru, ze sehnat u nas pouzitelny prijimac je temer nemozne. Posledni nas cim jsem vahal byl prijimac Fulljoin PPS003. Je jen na III. pasmo, ale pokud by byl za rozumnou cenu,vzal bych ho. Koukal jsem na aukci, ale kdyz se cena priblizila triceti libram, zajem me presel. Pockam si na to nase III. pasmo. Pak uz bude doufam vetsi vyber prijimacu, pripadne nizsi ceny.
 Co jsem pochopil, na pureradio.cz jsou prodavane specialne upravovane prijimace a pri nakupu kdekoli v cizine uz nebudou vybaveny vsemi u nas pouzivanymi pasmy.
 Kbybych mel notebook, tak bych na testovani poridil neco jako je http://www.dealextreme.com/p/dvb-t-digital-tv-usb-dongle-stick-with-fm-dab-dab-44326
 
 V rozhovoru v clanku http://www.digizone.cz/clanky/v-zari-zavedeme-digirozhlas-v-brne-a-ostrave/ je uvedeno toto:
Citace
Vysílání v L-pásmu hůře prochází zdmi, takže propustnost signálu do budov bývá horší, ale na druhou stranu v odrazech je lepší než digitální rozhlas v III. televizním pásmu. Pro pokrytí Prahy a dalších velkých aglomerací je tedy L-pásmo vhodné a může plně nahradit kmitočty ve III. pásmu.
Vypada to tedy, ze se soucasnym stavem jsou vsichni spokojeni.

----
Pri mem nekonecnem hledani jsem narazil na jinou verzi toho meho prijimace. Existuje tedy i ve verzi DAB+  http://www.gtmall.com.au/digital-radio-dab-and-fm-tuner.html


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Digitální rozhlas - zkušenosti
« Odpověď #294 kdy: 28. 06. 2011, 17:58:46 »
Po procteni nekolika desitek inzeratu na ebay.de/uk jsem dosel k zaveru, ze sehnat u nas pouzitelny prijimac je temer nemozne. Posledni nas cim jsem vahal byl prijimac Fulljoin PPS003. Je jen na III. pasmo, ale pokud by byl za rozumnou cenu,vzal bych ho. Koukal jsem na aukci, ale kdyz se cena priblizila triceti libram, zajem me presel. Pockam si na to nase III. pasmo. Pak uz bude doufam vetsi vyber prijimacu, pripadne nizsi ceny.
 Co jsem pochopil, na pureradio.cz jsou prodavane specialne upravovane prijimace a pri nakupu kdekoli v cizine uz nebudou vybaveny vsemi u nas pouzivanymi pasmy.
 Kbybych mel notebook, tak bych na testovani poridil neco jako je http://www.dealextreme.com/p/dvb-t-digital-tv-usb-dongle-stick-with-fm-dab-dab-44326
 ----
Pri mem nekonecnem hledani jsem narazil na jinou verzi toho meho prijimace. Existuje tedy i ve verzi DAB+  http://www.gtmall.com.au/digital-radio-dab-and-fm-tuner.html
Neříkal bych tomu nemožnost u nás sehnat vhodný přijímač. Také je velmi pravděpodobné, že i v Itálii mají shodnou platformu DABu s námi, tedy v L pásmu.

U odkazů na 2 pro Vás zajímavé přijímače bych si nebyl jist, zda by již dnes něco tuzemského hrály. Není tam žádná zmínka o L bandu. U toho USB fingru je na těle nápis FM DAB, což by se dalo také dešifrovat jako DAB ve III. pásmu.

Poznámka : K posouzení schopností mnoha typů DAB přijímačů může dobře posloužit tabulka uvedená v odkaze v Chozého příspěvku http://www.digicomparison.com/dabplus.html. Ale ty Vaše přijímače v ní nevidím.
« Poslední změna: 28. 06. 2011, 18:07:05 od Pamětník »
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: Digitální rozhlas - zkušenosti
« Odpověď #295 kdy: 28. 06. 2011, 21:25:58 »
Pri mem nekonecnem hledani jsem narazil na jinou verzi toho meho prijimace. Existuje tedy i ve verzi DAB+  http://www.gtmall.com.au/digital-radio-dab-and-fm-tuner.html

Toto bývá v naprosté většině případů otázka SF nikoli HW. Podívejte se po netu zda je tam nějaká možnost update.

Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: Digitální rozhlas - zkušenosti
« Odpověď #296 kdy: 28. 06. 2011, 21:29:17 »
K posouzení schopností mnoha typů DAB přijímačů může dobře posloužit tabulka uvedená v odkaze v Chozého příspěvku http://www.digicomparison.com/dabplus.html. Ale ty Vaše přijímače v ní nevidím.

No, rozhodně tam nejsou všechny... Když ji porovnáte např. s nabídkou e-shopu Teleka, kde jsou prokazatelně modely L-Band i DAB+ umící, zjistíte, že v té tabulce je jich tak asi polovina...

Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Digitální rozhlas - zkušenosti
« Odpověď #297 kdy: 28. 06. 2011, 22:48:38 »
Tak včera večer se mi při poslechu rádia z netu na displeji PURE Evoke Flow objevila hláška o tom, že z wifi je možné stáhnout upgrade. Tak jsem to risknul a novou verzi jsem stáhl a nechal nainstalovat. Bohužel jsem do dneška nenašel jedinou hmatatelnou změnu jakéhokoliv režimu přijímače, kromě změny loga netového serveru The Lounge. Z celkem vtipného bokorysu lenošky se stal nedefinovatelný polovějíř. Na ilustraci jsou to ta loga v levém horním rohu. :-\

EDITACE : Ono se změnilo i logo na webu, tak možná proto?
« Poslední změna: 28. 06. 2011, 22:56:06 od Pamětník »
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: Digitální rozhlas - zkušenosti
« Odpověď #298 kdy: 28. 06. 2011, 23:22:13 »
Tak včera večer se mi při poslechu rádia z netu na displeji PURE Evoke Flow objevila hláška o tom, že z wifi je možné stáhnout upgrade. Tak jsem to risknul a novou verzi jsem stáhl a nechal nainstalovat. Bohužel jsem do dneška nenašel jedinou hmatatelnou změnu jakéhokoliv režimu přijímače, kromě změny loga netového serveru The Lounge. Z celkem vtipného bokorysu lenošky se stal nedefinovatelný polovějíř. Na ilustraci jsou to ta loga v levém horním rohu. :-\

EDITACE : Ono se změnilo i logo na webu, tak možná proto?

Jo, to jsem si všiml, že tam byla změna. Ale to není dnes, to už je déle, tak od oka 14 dní zpátky ? Ale je možné, že to trochu testovali nebo ověřovali funkčnost a až teď to uvolnili i pro přijímače. Tedy změna image serveru Lounge. No jinak to už jsem si všiml u těhle ,,update" že to není nic jiného, nežli v podstatě čas od času aktualizace netových stanic. Tedy nic se neděje s firmware, nejde o žádné opravy chyb ani o žádné nové funkce atd. Ale většinou se jen aktualizují adresy a stavy těch netových rádíí. Kterých samozřejmě zase od poslední aktualizace pár desítek přibylo atd. K vůli tomu se to dělá, něco třeba fyzicky krachne tak se to odmázne, jiné vznikne, tak se zařadí atd. Jsou to jen takové aktualizace settingu, seznamů stanic.

Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


Miloslav Jelínek

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 215
    • Zobrazit profil
    • Občasné postřehy
    • E-mail
Re: Digitální rozhlas - zkušenosti
« Odpověď #299 kdy: 29. 06. 2011, 01:17:35 »
Pri mem nekonecnem hledani jsem narazil na jinou verzi toho meho prijimace. Existuje tedy i ve verzi DAB+  http://www.gtmall.com.au/digital-radio-dab-and-fm-tuner.html

Toto bývá v naprosté většině případů otázka SF nikoli HW. Podívejte se po netu zda je tam nějaká možnost update.
Podivat se muzu, ale nenapada me pak zpusob jakym se upgrade provadi. Radio nema zadny konektor. Jen napajeni a sluchatka.
 Navic neni ani uvedena znacka prijimace.