Autor Téma: Digitální rozhlas - vaše zkušenosti?  (Přečteno 1324893 krát)

Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Digitální rozhlas - zkušenosti
« Odpověď #210 kdy: 18. 06. 2011, 09:32:23 »
Jak jsem se již zmínil dnes ráno v Aktualitách, v tématu "Škoda Auto začala nabízet vozy Yeti, Octavia a Superb s digitálními autorádii", moc jsem zatím s lovením DABu z Bavorska neuspěl. Mnoho slov ale nahradí pár obrázků a tak zde uveřejňuji výsledky polního a komínového testu, včetně totálního neúspěchu při připojení na TV rozvod.
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Lukáš Polák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 688
  • Bývalý redaktor DigiZone.cz, nyní Český rozhlas
    • Zobrazit profil
    • Digitální rádio
    • E-mail
Re: Digitální rozhlas - zkušenosti
« Odpověď #211 kdy: 18. 06. 2011, 10:32:31 »
Díky za všechny. Já jsem na Bavorsko také zvědavý. Ostatně, přesně za 14 dní, 2. července, odjíždím do Jižního Tyrolska a pojedeme mj. i přes Bavorsko, takže bych byl sám proti sobě, kdybych zde nevytáhl přijímač, že? :) A to by v tom byl čert, aby něco nehrálo... 8)

Počítám, že z mojí dovolené by se mohly na DigiZone objevit tak tři až čtyři články:

- zkušenosti s přijmem DVB-T a DVB-T2
- zkušenosti s digitálním rozhlasem DAB a DAB+
- recenze přijímače Pure Sensia Black, viz: http://pureradio.cz/detail-produktu/radia/prijimace-fm-dab-wi-fi/1_sensia-black/.
- příjem digitálního rozhlasu v automobilu - zřejmě při jízdě Bavorskem

Každopádně je na co se těšit.
Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. O oblast digitálního vysílání se zajímá již od roku 2001. Od února 2016 má na starosti web Českého rozhlasu Digital: http://www.rozhlas.cz/digital/


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: Digitální rozhlas - zkušenosti
« Odpověď #212 kdy: 18. 06. 2011, 10:44:41 »
To je nějaké divné...
Já vidím až teď to zobrazení kvality signálu a ten by měl být tedy kvalitní !
Navíc mi tam nehraje to č.6

BR Klassik
B5 plus
Bayern Plus
on 3 radio
Rock Antenne
Radio Galaxy
MOT-BWS DATA
------------
  7

Jedině, že by to ten datový neuložilo...
Ty názvy se zobrazily ?
Uložily ?
Bez ohledu zda to hraje nebo nehraje, jsou v paměti ta jména ?

Když by šlo o starou paměť Teleka tak jich je ještě více:
Wave
Proglas
Vltava
D-Dur
Leonardo
česko
Region
Volná kapacxita
Volná kapacita 2
----------------
   9

Vy v té paměti teď máte nějaké údaje ?
Totiž to jsem také nepřišel na to jak se ta paměť vymazává
a nejspíše to ani nejde...
A jde o to, zda ji to vždy přemaže anebo nově zachycené přidá, již k zachycenému ?
Protože pak by jste tam měl mít uloženo 16 názvů.
Jo a seřadí je to podle abecedy bez ohledu na to zda jde o L-Band nebo III.Band
tedy Teleko nebo Bavorsko.

Zcela identicky včetně zachování mezer a velkých a malých písmen by v paměti mělo být tohle:

B5 Plus
BAYERN plus
BR-KLASSIK
ČRo 3+
ČRo Česko+
ČRo D-dur+
ČRo LEONARDO+
ČRo REGION+
ČRo WAVE
MOT-BWS-data
on3-radio
RADIO PROGLAS
Radio Galaxy
Rock Antenne
volná kapacita1
volná kapacita2




« Poslední změna: 18. 06. 2011, 11:03:44 od José Brtník »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Digitální rozhlas - zkušenosti
« Odpověď #213 kdy: 18. 06. 2011, 12:00:18 »
Ten 15-ti stupňový ladící "teploměr" nesignalizuje kvalitu signálu, ale průběh ladění. Kolik MHz představuje jeden stupeň teploměru, to opravdu netuším. Při ladění celkem pravidelně nabíhají jednotlivá políčka a do počtu 7 se nic neděje. Potom se to na chvilku zastaví a s osmým políčkem se objeví číslice 6 a dále to opět pokračuje stejně rychle, jako na začátku. Čili asi přijímač něco detekuje, ale kvalita signálu nestačí na normální příjem, ale ani nezobrazí žádný název stanice. Co reálně představuje ten počet 6, to opravdu nevím, ale vyvrátil jsem ten můj předchozí předpoklad, že jsou to z paměti pražské stanice. Při neúspěšném ladění na TV anténu se tam ta šestka neobjeví a na konci ladění je stále 0.

V paměti se mi zobrazují všechny dříve naladěné pražské stanice a zbytek předvoleb do celkového počtu 30 zůstává prázdný.

Počkám do srpna, zda se něco nezmění, ale další mapka pokrytí 12D kanálem naznačuje, že moc nadějí nemám.
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: Digitální rozhlas - zkušenosti
« Odpověď #214 kdy: 18. 06. 2011, 12:32:37 »
Aha tak to mě opravdu funguje jinak... Mně jak se objeví pátý, tak už to začne automaticky hrát... Když se zobrazují od 1-4 tak se nic neděje... jednou to začalo hrát i když tam byly jen 2, což mě uvedlo v úžas...protože 4 to ukazuje pomalu kdekoli...ale ono šlo nejspíše o nějaké časové posunutí nežli to přepočítá a co má za prioritu, tedy zpoždění zobrazení za zvukem nebo něco takového, prostě dost vysoký časový rozdíl toho zobrazení a zvuku a reality navzájem atd. No tak ta mapa zase nevypadá až tak beznadějně, respektive vypadá zajímavě, je to krásně žluté místama až v dvojnásobné vzdálenosti, nežli máte kolečko...

To jsem blázen, ze srandy jsem si ten vršek hodil do google, což mi napadlo až teď a ono to tam ukazuje úplně jiná rádia a je jich ještě víc...

http://de.wikipedia.org/wiki/Sender_Hoher_Bogen

Taky už 9 pozic jako u Teleka a jsou tam tedy na víc ještě tyto dvě:
BR Verkehr
Bayern 2 plus

Tak teď tedy opravdu nevím, co vlastně platí ?






 
« Poslední změna: 18. 06. 2011, 13:22:58 od José Brtník »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


pozemák

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 287
    • Zobrazit profil
Re: Digitální rozhlas - zkušenosti
« Odpověď #215 kdy: 18. 06. 2011, 15:36:47 »
Hmm, dost bílý místo Pamětníku ... asi je to už u Vás dost slabé. Navíc kdovíjak citlivý tuner má ten trand'ák.


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Digitální rozhlas - zkušenosti
« Odpověď #216 kdy: 18. 06. 2011, 16:54:37 »
Situace se dále jen komplikuje. Přes špatné poočasí jsem autem vyrazil na nejbližší hřebeny, s výhledem na Bavorsko. Chvíli jsem byl velmi potěšen, protože jsem najednou našel 17 stanic a to dokonce ve dvou nedalekých lokalitách nad Poděvousy a Bukovou. Ovšem k naladění některé konkrétní stanice nedošlo a u symbolu anténky bylo stále prázdno = nulová síla. Přiznám se, že mne to poněkud znepokojilo. Dnes jsem zjistil, že 6 stanic mi to zjistí i uvnitř chalupy a nepomohlo ani posílení signálu z TV rozvodu vazbou se 1/4 vlným pahýlem. Přitom Bayern 1 na 96,8 MHz signalizuje nadpoloviční úroveň signálu, kanál 7 úroveň asi 90% a kvalitu velmi dobrou, DAB rádio nulový signál a kanál 28 sílu asi 75% a kvalitu dobrou, všechno je přitom vysíláno z jediné lokality = Hoher Bogen.
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: Digitální rozhlas - zkušenosti
« Odpověď #217 kdy: 19. 06. 2011, 07:56:05 »
Snažím se něco najít o tomto podivném chování, kdy to tvrdí, že to zachytilo 6 pak dokonce, že to zachytilo 17 stanic, ale neuloží to ani názvy těch stanic a ani nehrají...

/nejasně si totiž pamatuji, jak jsem, již je to poměrně dlouho, narazil někde na nějaké forum a tam někdo popisoval, ale nevím vůbec u jaké značky ani modelu, ale šlo o DAB/DAB+ , že uživatel musel odpojit akumulator, nemít radio na síti a teprve, když ho znovu připojil, tak se samonastartoval, ten první úvodní proces a najednou to ty stanice uložilo a pak už i hrály, takže něco takového, jsem někde četl, přičemž ovšem vůbec netuším, čeho se to týkalo a přišlo mi to velice, velice nepřijemné, tak se snažím někde zjistit, zda u přijímačů Pure není také nějaký takový zádrhel a jak se to chová, když to najde další nové stanice, zda je to uloží do seznamu k minulým nebo to vytvoří nový seznam, co to vlastně dělá.../

No a to, co hledám jsem zatím nenašel, ale našel jsem opět zajímavou recenzi na
Pure Evoke Flow
http://technet.idnes.cz/test-konec-fm-lomozu-poslouchejte-cely-svet-v-kuchyni-i-na-zahrade-1ch-/tec_audio.aspx?c=A090217_131534_tec_audio_kuz#Pure%20Evoke%20Flow

pofiderní automatický překlad Pure Evoke 2S
nic méně mluví tam o zachycení signalu DAB na 40mil...
tak proč to sakra nechce chytit Budyšín na 60km....

http://translate.google.cz/translate?hl=cs&sl=en&u=http://www.stevelarkins.freeuk.com/Pure-Evoke-2S-review.htm&ei=_9_9TZKWDsbMswayobnzDQ&sa=X&oi=translate&ct=result&resnum=6&sqi=2&ved=0CFUQ7gEwBQ&prev=/search%3Fq%3Dtesty%2Bradio%2Bpure%26hl%3Dcs%26biw%3D1280%26bih%3D845%26prmd%3Divns
« Poslední změna: 19. 06. 2011, 13:50:59 od José Brtník »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


Pavel-original

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 242
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Digitální rozhlas - zkušenosti
« Odpověď #218 kdy: 19. 06. 2011, 17:15:21 »
No a to, co hledám jsem zatím nenašel, ale našel jsem opět zajímavou recenzi na
Pure Evoke Flow
http://technet.idnes.cz/test-konec-fm-lomozu-poslouchejte-cely-svet-v-kuchyni-i-na-zahrade-1ch-/tec_audio.aspx?c=A090217_131534_tec_audio_kuz#Pure%20Evoke%20Flow
Ano, to je pravděpodobně řešení do budoucna. Tisíce stanic po celém světě místo výběru pár místních. DAB nemá budoucnost.

Pure Evoke 2S
nic méně mluví tam o zachycení signalu DAB na 40mil...
tak proč to sakra nechce chytit Budyšín na 60km....

http://www.stevelarkins.freeuk.com/Pure-Evoke-2S-review.htm
jiný kódový poměr, vyšší výkon, kdo ví. Taky píše, že to jde jen v pár pokojích ve vrchním patře a po pečlivém nastavení antény a ještě s výpadky.


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: Digitální rozhlas - zkušenosti
« Odpověď #219 kdy: 19. 06. 2011, 19:00:38 »
Citace
Ano, to je pravděpodobně řešení do budoucna. Tisíce stanic po celém světě místo výběru pár místních. DAB nemá budoucnost.

Ono je to všechno o pokrytí. Pokud FM dokáže nabídnout jen pár místních grázlíků a není schopno nabídnout ani zajímavé stanice z Prahy ani zajímavé stanice z Moravy je mi defakto na nic. Je pravda že netové rychlosti se zvedly z 56kb/s od roku 2000 na 8Mb/s do roku 2010. Ale na tom dřepí už nějak dlouho a to tu kdejaký šílenec básní o archívech ČT na síti a archívech Novy na síti apod. kraviny a je to prostě na nic, příliš pomalé. Mobilní je tak na 2Mb/s a z desetí místností jde v jedné/práce/. Takže taky nic moc. Až to bude nějak solidně pokryté, něčím, co bude běhat, můžeme se o netu bavit, ta nabídka tam rozhodně nejlepší je. Ale zatím to má otřesné pokrytí. V podstatě nejlépe by z toho vyšel satelit, ten funguje spolehlivě a všude i v hájovně uprostřed lese, kde žádný jiný signál není. Ovšem na satelit se česká rádia vykašlala a i Českého rozhlasu je tam jenom polovička.

Citace
jiný kódový poměr, vyšší výkon, kdo ví. Taky píše, že to jde jen v pár pokojích ve vrchním patře a po pečlivém nastavení antény a ještě s výpadky.

V podstatě podobně se chovalo to DAB/DAB+ na L-Bandu i v těch Luštěnicích. Také šlo o bílé místo na mapě. Docílil jsem sice kvalitního signálu a běželo to skvěle a bez výpadků, ale po štelování rádiem až neuvěřitelném. Dejme tomu, že u dálkového příjmu Bavorska kdysi v Praze na FM byl přijímací úhel asi 60°, to znamená, že v jakékoli poloze v rozmezí těch 60°, to defakto šlo. To tady u toho nehrozí, je to v ,,televizním pásmu" jakékoli výbočení je ztráta signálu. Ovšem mluvím o vzdáleném místě, na mapě pokrytí označeném bíle. Něco jiného je když je to v místě.

Tak on pravděpodobně net dokáže zlepšit své rychlosti i svá pokrytí, ale kdy to bude ví pán bůh.Jinak já ho používám, sice nasranej, ale musím. Neboť na FM je u nás kulové. DAB/DAB+ tu nevysílá. Do DVB-S česká rádia nešla. Takže mi nic jiného nežli net nezbývá, ale žádnou radost z toho jeho používání nemám. Ale musím, protože jinak to poslouchat nejde. http://web.telecom.cz/emerson/ Ovšem netový rádiový přijímač jsem si zatím nekoupil, používám i doma i v práci poslech prostřednictvím počítače. On by mě také nikdo v práci asi nepustil s nějakým rádiovým netovým přijímačem do sítě.



 
« Poslední změna: 19. 06. 2011, 19:11:12 od José Brtník »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


Lukáš Polák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 688
  • Bývalý redaktor DigiZone.cz, nyní Český rozhlas
    • Zobrazit profil
    • Digitální rádio
    • E-mail
Re: Digitální rozhlas - zkušenosti
« Odpověď #220 kdy: 19. 06. 2011, 21:07:14 »
Pánové, přesunul jsem vám diskusi o internetu do patřičné sekce. Tady už, prosím, opět diskutujte na téma "digitální rozhlas".
Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. O oblast digitálního vysílání se zajímá již od roku 2001. Od února 2016 má na starosti web Českého rozhlasu Digital: http://www.rozhlas.cz/digital/


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Digitální rozhlas - zkušenosti
« Odpověď #221 kdy: 19. 06. 2011, 23:21:42 »
Tak mám k diskuzi další tajenku. Vrátil jsem se z chalupy do Prahy, zapnul jsem DAB rádio, a ono nic! Stejný projev jako po ladění na chalupě. Tak jsem DAB nechal znovu automaticky naladit a hned potom, co to našlo 9 stanic, začal hrát ČRo 3. Při otočením ladícím kolečkem se mi ale objevil zatím nevídaný seznam, viz obrázek. Oněch 17 bavorských stanic je vidět v seznamu, ale proč mají před názvem otazník a proč nezačaly po svém naladění hrát? Problém je v tom, že pokud nic nehraje, neobjevuje se seznam stanic z paměti a tak jsem nezaregistroval stav před dnešním opětovným pražským laděním. Zda tam  dřívější vysílání Teleka chybělo, nebo se muselo obnovit? A proč? Když potom tam ta bavorská rádia zůstala? Stejné stanice se jen přepisují, nebo se na chalupě smazaly? To jsem nebyl schopen zjistit. Budu muset tento efekt zkoumat při příští výpravě za bavorskými stanicemi. Ještě bych mohl příjem z Hoher Bogenu vyzkoušet na nějaké vyvýšenině v Praze, když to digitální autorádio u Příbrami zvládá. Ale jeho autoanténa má jistě zesilovač.
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: Digitální rozhlas - zkušenosti
« Odpověď #222 kdy: 20. 06. 2011, 06:57:43 »
Ten otazník je normální a mám ho tam také.
Zřejmě se jedná o nějaký vysílaný znak, který to neumí zobrazit...
Tyto stanice ovšem já v seznamu nemám...

B1 Mainfranken
B1 MIO-Franken
B1 N-bay/Oberf
B1 Oberbayern
B1 Schwaben
B2 Aktuell
Bayern 2 Plus
Bayern 2 Sued
Bayern 3
BR-Verkehr
BR Testkanal

Ale vám naopak chybí to, co tam mám, tedy
MOT-BWS-data

Z toho plyne, že toto bylo odpojeno a na HB jich tím pádem bylo opravdu 6.

Tedy:
? BR Klassik
? B5 plus
? Bayern Plus
? on 3 radio
? Rock Antenne
? Radio Galaxy

Abych byl zcela přesný...

Čili zbylých 11 bude nějaký jiný vysílač nebo třeba i jiné vysílače.
/Nebo přesněji jiný MUX, jiné MUXY, takto spíše.../
Dobře, ale už víme, jak se to chová,
tedy stanice to doplní a staré nezničí, což je to, na co jsem se Vás neustále ptal...
Zda je tedy něco v seznamu !

To, že to nehraje a je nutné to znovu jakoby aktualizovat, tedy proladit,
tedy přepíše to, jakoby ty cesty, to neřeším, důležité je, že se to uložilo...

Nejspíše tam to Teleko na chalupě bylo, identifikovalo to jen nová data, ale nemohu pochopit,
že jste na to pootočením ladícího kolečka nepřišel už tam ?
Tedy mně nemusí nic hrát, pokud v režimu ladění pootočím ladícím kolečkem, seznam se automaticky objeví.
No dobře. První věc je vyřešená, stanice tam jsou.

Není jde o bod dvě. A to je zvuk.
Opakuji po třetí je to velmi úzce směrové !
Viz. moje vlastní poznatky z Luštěnic...
/ z L-Bandu, kdy jsem vrtěl přijímačem, jak káčou /
Viz. překlad recense mého přijímače a jejich poznatky z londýna nebo odkud...
/ kdy tam vrtěli v III.Bandu prutem, jak pes ocasem /

Čili to je fakt na 30min točení anténou i rádiem všemi směry
a polohy jako 3cm-5cm natočeno jinak HRAJÍ ROLI.
Není to o tom vytáhnout anténu a hotovo...

Je zajímavé, že vám to podle abecedy neseřadí, ale zřejmě jen nejnovější dá na začátek...

-----------------------------------------------------------------------------------------
Tak už jsem to identifikoval
To první je MUX s názvem Bayern 1 na 12D z HB / 6ks /
To druhé je zcela všechno MUX s názvem Bayern 2 na 11D, ale ještě nevím z jakého vysílače / 11ks /

Takže gratuluji k úspěšnému zachycení nejen HB, ale dokonce ještě dalšího vysílače.
--------------------------------------------------------------------------------------------
Už mám i ten vysílač, půjde s největší pravděpodobností o tenhle

Hohe Linie/Regensburg (Keilberg) 10kW

Ještě možná by mělo šanci tohle...

Dillberg/Neumarkt 10kW

Ale bude to ten první uvedený....



« Poslední změna: 20. 06. 2011, 09:36:02 od José Brtník »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Digitální rozhlas - zkušenosti
« Odpověď #223 kdy: 20. 06. 2011, 09:59:45 »
Chozé, díky za ochotu a spolupráci.
Začnu odzadu. Stanice jsou v seznamu seřazeny opravdu podle abecedy. Jen jsem při tvorbě ilustrační tabulky stanic needitoval jednotlivé záběry podle skutečného pořadí. Tzn., že první v seznamu je skutečně CRo 3+ a poslední ?Rock Antenne. Jen pro úplnost, správné označení jedné ze stanic = ?B1 M/O-Franken.

To, že se jedná o více MUXů z Bavorska, to jsem tušil. Jen nevím, jak ladění probíhá a jak je signalizováno 15 stupňovým bargrafem. Na komíně se jediných 6 stanic objevilo snad až při osmém stupni. Při testu na otevřeném horizontu se během prvních 6 stupňů nic nedělo, na sedmém stupni se nejprve objevilo prvních 6 stanic, vzápětí se číslo zvýšilo na 11 tak rychle, že jsem to nestihl ani při opakovaných pokusech vyfotit a hned na osmém stupni se signalizovalo naladění všech 17 stanic. Čili se zdá, že prvních 11 stanic bylo přijímáno na jednom kanále a zbylých 6 na dalším. Po doběhnutí bargrafu na patnáctý stupeň se na displeji objevilo jen hlášení Now tuning, ale u symbolu anténky byl nulový signál. A změny jsem se nedočkal. V Praze, po úplně prvním naladění hned začala stanice v DABu hrát a byla signalizována úroveň příjmu. Proto mne ani nenapadlo točit ladícím kolečkem a možná tak objevit seznam již na místě. Je mi ale podezřelé, že DAB nezačal opět hrát hned po zapnutí přijímače v Praze. Možná by pomohlo, podle Vaší zkušenosti, povelové přeladění na pražský MUX, třeba to viselo na některém bavorském, ale chovalo se to podobně, jako na chalupě. Po opětovném automatickém kompletním proladění to signalizovalo zachycení 9 stanic, hned naskočila a hrála jedna stanice Teleka a u symbolu anténky byl plný signál. Až teprve potom jsem při náhodném přeladění na jinou DAB stanici objevil na displeji i ty bavorské.

Okomentuji své pokusy s natáčením prutové antény při lovení bavorského DABu. Na těch dvou místech na horizontu jsem byl autem. Poměrně dost pršelo a tak jsem vždy zaparkoval tak, aby okno směřovalo k Hoher Bogenu. Oknénko jsem stáhl a vysunul prut mimo auto. Přijímač byl vždy částečně chráněn, ale stejně pokaždé schytal dost kapek. Ani při změnách z horizontální polohy proutku na vertikální a naopak se při autoladění nic neměnilo a vždy to našlo 17 stanic, ovšem s nulovou sílou signálu. Dokonce i v poloze, že anténa jakoby ukazovala na vysílač. Pršelo ale tak silně, že jsem neriskoval navlhnutí přijímače a nepostavil ho na střechu, aby její plech tvořil anténě protiváhu. Zda by to pomohlo, to netuším. Ale z toho, co jsem zaregistroval na místě, mne tehdy nic dalšího nenapadlo. Příště budu chytřejší. Vždy během ladění jsem s anténkou nehýbal, ale potom jsem zkoušel různé polohy, ale nepomáhalo to ve změně indikace nulové úrovně u symbolu anténky. Kdyby byla úroveň minimální, nebo signál při hraní vypadával, pochopitelně bych s polohou antény více laboroval. Ale, pokud má být příjem DABu kvalitní i v autě za jízdy, až tak cimprlich by to na nastavení antény nemělo být. A na demonstračním videu Teleka je zřejmé, že je natočené za jízdy a příjem je nerušený.

V jiném tématu se na zdejší veřejnost obrátím s novými poznatky příjmu v režimu NET rádia.
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: Digitální rozhlas - zkušenosti
« Odpověď #224 kdy: 20. 06. 2011, 10:12:18 »
No, já jsem vzpomněl, hledaje informace po všech možných německých stránkách,
že ono je to tady všechno dávno napsané...

http://www.digizone.cz/aktuality/digitalni-rozhlas-dab-v-bavorsku-ode-dneska/

No, ono to bude na autoanténu při jízdě atd. V tom městě a jeho okolí, ale takto daleko nebo-li v místech označených ,,na mapě bíle" to chytit půjde, ale až po tom laborování...

Jinak čert ví, jako jsou ty podmínky kolem Příbrami..
Vy máte adresu na tu mapu, co jste dělal na ní ten kroužek... ?
Dál ke Praze to není ?




« Poslední změna: 20. 06. 2011, 11:45:31 od José Brtník »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL