Autor Téma: Digitální rozhlas - vaše zkušenosti?  (Přečteno 1324878 krát)

pepa novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 638
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Digitální rozhlas - zkušenosti
« Odpověď #30 kdy: 30. 03. 2011, 19:44:52 »
tak to Teleko vysílá stanice ČRo kromě Wawe v DAB+ , ted ještě zda je pro Multyradio upgrade firmware na včetně DAB+ . Nevíte někdo ?

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: Digitální rozhlas - zkušenosti
« Odpověď #31 kdy: 30. 03. 2011, 20:36:46 »
tak to Teleko vysílá stanice ČRo kromě Wawe v DAB+ , ted ještě zda je pro Multyradio upgrade firmware na včetně DAB+ . Nevíte někdo ?

To mi přijde trochu na hlavu...
Česko, zprávy dát do DAB+ a Wave, skvělou muziku dát do DAB.

Pochopil bych to:
Leonardo, Wave, D-Dur v DAB+.
Česko, Proglas v DAB.

Takhle mi to přijde ujetý.

Na ten TechniSat jsem firmware na DAB+ viděl někde na netu, ale nejsem si jistý, zda nejsou dvě odlišné HW verze a aby to bylo přesně pro ten tvůj. Úplně nejlépe se zeptat -RYS-, ten to bude vědět na 100%. Našel jsem tu od něj tohle, cituji:

Citace
Ja osobne bych bral Technisat Mutlyradio1 s novym fw (AAC+ pro T-DAB+).
http://www.eltasat.cz/televize-audio-video/technisat-multyradio

Případně ti řekne, kde přesně to splašít. Na jejich podpoře jsi se díval ?

http://www.technisat.cz/index1609.html?nav=Stahov%C3_n%C3_souboru,cs,33&pID=250

Tady je jen návod v PDF...

Tak jedině jestli po registraci http://www.technisat.cz/index6b62.html?nav=Registrace_produktu,cs,97

Zda tě to nepustí k nějakým dalším souborům... ?

Nevím...

Něco jsem se dočetl, na nějakém německém fóru, že posledni je verze 1.05 ale mělo to, ten příspěvek už postarší datum, tak zda je to pravda ?

Nevím...

Díval jsem se po našich prodejcích, už to nabízí, kde kdo...
OMKO třeba, ale, že by se obtěžovali mít tam k tomu automaticky download posledního firmware, tak to ani prd... Tak nevím...

To Kiss bude v DAB nebo DAB+ ?

A co veleslavné Dance rádio ? To už jede pod Lagardere na FM, tak ty už to asi nezajímá, co ?

« Poslední změna: 30. 03. 2011, 23:13:39 od José Brtník »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


pajas2

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 724
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Digitální rozhlas - zkušenosti
« Odpověď #32 kdy: 30. 03. 2011, 22:06:33 »
Dosah je velmi dobrý i přes použitý kanál, řádově desítky km od Prahy to hraje místy i v místnosti. Patrně to nebudou desítky Wattů, ale mnohem více.
DVB-S: tuner 3x DVB-S2; motor (cca 45°E-cca 10°W); solo 23,5°E/19,2°E
DVB-T: tuner 1x DVB-T; od Krašova přes Ještěd, Krásné po Javořici,  Cukrák + celá Praha
FM: tuner; 5prvková anténa; rotátor
DAB+: Yamaha T-D500
DreamBox 7080 HD s 2 TB HDD (4 tunery)


pepa novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 638
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Digitální rozhlas - zkušenosti
« Odpověď #33 kdy: 30. 03. 2011, 22:12:25 »
Dosah je velmi dobrý i přes použitý kanál, řádově desítky km od Prahy to hraje místy i v místnosti. Patrně to nebudou desítky Wattů, ale mnohem více.

ty desítky km - já chytnu v Praze výborně LA a slabě L1 (nemám na to anténu, přijímám na jednoduchou pokojovou prutovou TV/VKV 5-900 MHz (koaxial a F konektor). Odkud to vysílá ?


Karel Cibulka

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 627
  • Fanda bezdrátové komunikace
    • ICQ komunikátor - 405782218
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Digitální rozhlas - zkušenosti
« Odpověď #34 kdy: 31. 03. 2011, 10:13:42 »
Dosah je velmi dobrý i přes použitý kanál, řádově desítky km od Prahy to hraje místy i v místnosti. Patrně to nebudou desítky Wattů, ale mnohem více.

ty desítky km - já chytnu v Praze výborně LA a slabě L1 (nemám na to anténu, přijímám na jednoduchou pokojovou prutovou TV/VKV 5-900 MHz (koaxial a F konektor). Odkud to vysílá ?


Ty pozemní přijímače DAB a DAB+ (display)v podobě set-top-boxu s vstupem iec 75ohm a výstupem 2x stereo chinch a digitální optický výstup či lépe multirádio v podobě s-t-b bych bral =) zatím jen ten Technisat má nadějnou nabídku,jinak nic valnýho =(
« Poslední změna: 31. 03. 2011, 10:16:59 od Karel Cibulka »
Jsem rád že věci fungují tak jak mají =)

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


pajas2

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 724
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Digitální rozhlas - zkušenosti
« Odpověď #35 kdy: 31. 03. 2011, 10:16:25 »
Zatím nikde nejsou oficiální údaje jako je stanoviště a výkon. A na DigiZone spí. Přitom to jede nejméně od včerejšího rána.
DVB-S: tuner 3x DVB-S2; motor (cca 45°E-cca 10°W); solo 23,5°E/19,2°E
DVB-T: tuner 1x DVB-T; od Krašova přes Ještěd, Krásné po Javořici,  Cukrák + celá Praha
FM: tuner; 5prvková anténa; rotátor
DAB+: Yamaha T-D500
DreamBox 7080 HD s 2 TB HDD (4 tunery)


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: Digitální rozhlas - zkušenosti
« Odpověď #36 kdy: 31. 03. 2011, 10:31:54 »
Zatím nikde nejsou oficiální údaje jako je stanoviště a výkon. A na DigiZone spí. Přitom to jede nejméně od včerejšího rána.

Sice je pravda, že Digi Zone se zabývá vším digitálním, tedy nejen DVB, ale i DRM a DAB. Ovšem přeci jen tu silně dominuje video, tedy televizní stanice. Audia, tedy rozhlasu, si všímají poněkud méně. Takže těm bych to vyčítal nejméně. Co je, ale podstatně horší, chrápe i radiotv.cz, kde mají prioritně RADIA a tv, net a časopisy, mají jen okrajově, na doplnění. Chrápou i jiné servery, prioritně určené rádiím a chrápe i Jihlavský Dx Club. http://www.dxradio.cz/jidxc/ které asi DAB také nezajímá !

Prostě chrápou všichni, totálně zkaženi FM a neuvědomujíce si, že se děje po mnoha letech něco nového...

Ovšem ono se nenamáhá s aktualizací svých stránek ani TELEKO http://www.teleko.cz/

No a v té Plzni samozřejmě na tom jejich provozovateli také ne...

http://www.rticz.com/index.htm

Takže 6 rádií v DAB/DAB+ a ticho po pěšině. Informace jen z těch samotných rádií a od posluchačů,
tady je vidět, jak je ten internet neuvěřitelně pomalý nebo spíše, co pro koho znamenají AKTUALIZACE.

A když samozřejmě ty informace nepodává nebo tedy neuráčí se dát na své stránky ani samotný provozovatel těch vysílačů, tak to je potom těžké....



« Poslední změna: 01. 04. 2011, 08:19:15 od José Brtník »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


pepa novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 638
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Digitální rozhlas - zkušenosti
« Odpověď #37 kdy: 31. 03. 2011, 13:50:34 »
josé 10:31 - dík za tipy. V ČR zastupuje Technisat fa OMKO. Mluvil jsem tam s někým a ten mi dal tip na jiného pracovníka, kterému jsem poslal email a čekám. Pokud budou mít něco zajímavého, podělím se.


Pav Lucistnik

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 76
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Digitální rozhlas - zkušenosti
« Odpověď #38 kdy: 31. 03. 2011, 14:33:33 »
Příjem v kancelářské budově na Žižkově je limitně slabý, tipuji si tedy na oživení sektorovky na stadionu Strahov používané v předchozích testech. Identifikace muxu TELEKO DAB a programová skladba:

CRo CESKO+
CRo D-dur+
CRo LEONARDO+
CRo WAVE
RADIO PROGLAS


pepa novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 638
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Digitální rozhlas - zkušenosti
« Odpověď #39 kdy: 31. 03. 2011, 22:09:06 »
tak už vysílají několik dní na kanále LA a nikde žádné info. Co se děje ?


pajas2

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 724
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Digitální rozhlas - zkušenosti
« Odpověď #40 kdy: 31. 03. 2011, 22:23:43 »
Nikde se nic nepíše, protože to musí někdo otestovat, zjistit a sepsat. Kdežto přebrat z jiného serveru je snazší a když ten první chybí, tak není nic. ;D
DVB-S: tuner 3x DVB-S2; motor (cca 45°E-cca 10°W); solo 23,5°E/19,2°E
DVB-T: tuner 1x DVB-T; od Krašova přes Ještěd, Krásné po Javořici,  Cukrák + celá Praha
FM: tuner; 5prvková anténa; rotátor
DAB+: Yamaha T-D500
DreamBox 7080 HD s 2 TB HDD (4 tunery)


Jan Potůček

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 160
    • Zobrazit profil
    • Televizniweb.cz
    • E-mail
Re: Digitální rozhlas - zkušenosti
« Odpověď #41 kdy: 01. 04. 2011, 01:00:49 »
Ono se to těžko ověřuje z Pardubic, víte? Takže čekám na odpověď jednatele Teleka. Pokud neodpoví, můžu to ověřit se svým digitálním rádiem až v pondělí. Leda že by byl někdo z tohoto fóra tak hodný a vyfotil svůj vlastní přijímač s údaji o muxu a vysílaných programech na jeho displeji - místo nadávání, že na DigiZone spíme. On totiž neexistuje jenom digitální rozhlas, víme?
Televizniweb.cz - vše o DVB-T2 na jednom místě


pepa novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 638
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Digitální rozhlas - zkušenosti
« Odpověď #42 kdy: 01. 04. 2011, 08:42:52 »
i ta experimentální a chvilková DAB vysílání v minulosti měla nějakou publicitu. Tohle je snad zahájení pravidelného DAB vysílání a i Teleko ani na svém webu nic.

Já na multyradiu ty technické údaje o multiplexu nezjistím. Jen mohu říci, že subjektivně je to vysílání poslechově lepší/čistší nežli FM.
Jen škoda, že mi nejde DAB+ , to Wawe ani Proglas mi moc nezajímají, BEAT i Oldies se mi líbí více a modlení růžence taky není můj šálek čaje.
Myslím stále, že v konkurenci s příjmem přes internet/wifi/mobil/sat se DAB může udržet, jen pokud budou náklady na vysílání extremně nízké a také přijímače velmi zlevní - je to reálné ?


Pav Lucistnik

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 76
    • Zobrazit profil
    • E-mail


Karel Cibulka

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 627
  • Fanda bezdrátové komunikace
    • ICQ komunikátor - 405782218
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Digitální rozhlas - zkušenosti
« Odpověď #44 kdy: 01. 04. 2011, 09:07:49 »
i ta experimentální a chvilková DAB vysílání v minulosti měla nějakou publicitu. Tohle je snad zahájení pravidelného DAB vysílání a i Teleko ani na svém webu nic.

Já na multyradiu ty technické údaje o multiplexu nezjistím. Jen mohu říci, že subjektivně je to vysílání poslechově lepší/čistší nežli FM.
Jen škoda, že mi nejde DAB+ , to Wawe ani Proglas mi moc nezajímají, BEAT i Oldies se mi líbí více a modlení růžence taky není můj šálek čaje.
Myslím stále, že v konkurenci s příjmem přes internet/wifi/mobil/sat se DAB může udržet, jen pokud budou náklady na vysílání extremně nízké a také přijímače velmi zlevní - je to reálné ?


Ten Kiss Proton ta bomba 3D je jen soutěž o 3 písničky začínající na D a máš 3D volňáska do kina,takže nic spjatého s fa RTI že by vysílali v DAB-DAB+,tak tomu jsem rozuměl,takže trapný zklamání =(
Jsem rád že věci fungují tak jak mají =)