Autor Téma: Digitální rozhlas - vaše zkušenosti?  (Přečteno 1324719 krát)

Miloslav Soška

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 750
  • QTH Horní Stakory
    • ICQ komunikátor - 228301424
    • Zobrazit profil
    • pureradio.cz
    • E-mail
Re: Digitální rozhlas - zkušenosti
« Odpověď #150 kdy: 14. 05. 2011, 13:38:56 »

Citace
Ano, José, je to info přímo od pana Řapka, že půjde o Ještěd.
Tak jo, tím lépe, že...
tak, pro mě a stejně tak pro vás určitě ano, nicméně, kdyby to byla ČH, bylo by to pro mě ještě lepší, protože na ni mám přímou viditelnost a konečně by se mohl rozšířit DAB po větším území :)
DVB-S - Ariva 100, Wave Frontier T55 -  23.5°E, 19.2°E, 13°E - FTA
DVB-T - SHARP Aquos LC-40LE630E - k. 6, 25, 29, 30, 35, 38, 40, 60 - ČH, Černá Studnice, Sněžné Jámy
DAB/DAB+/DMB/DRM/SDR/VKV - EzCap USB Dongle, Lingo iJoy Plus, Kenwood KDC-DAB41U, Dual DAB 50, Himalaya DRM 2009
PMR, CB, sdílenky

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: Digitální rozhlas - zkušenosti
« Odpověď #151 kdy: 14. 05. 2011, 17:28:05 »
Citace
tak, pro mě a stejně tak pro vás určitě ano, nicméně, kdyby to byla ČH, bylo by to pro mě ještě lepší, protože na ni mám přímou viditelnost a konečně by se mohl rozšířit DAB po větším území :)

ČH je v plánu zřejmě ještě před Ještědem, to mám zase od p.Řapka, já...
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Digitální rozhlas - zkušenosti
« Odpověď #152 kdy: 15. 05. 2011, 11:57:33 »
Pokud se má toto vlákno týkat aktuálních zkušeností s příjmem digitálního rádia, uvedu zde i několik mých postřehů. Pro test DAB a DAB+ vysílání TELEKA v Praze jsem si pořídil přijímač PURE Evoke Flow. Z domova mám k vysílači na Strahově necelých 8 kilometrů s přímým výhledem, a tak na přijímači je signalizovaná maximální úroveň signálu i při manipulaci s ním.
Asi společná anténa pro L pásmo a wifi je integrována někde uvnitř poměrně malé skříňky "kabelkového" typu, s vnějšími rozměry pouze 21x15x9 cm. Pokud mám zapnut DAB režim, příjem všech sedmi stanic (+ 2 zatím neobsazené pozice) http://www.teleko.cz/ je kvalitní a i z poměrně malého reproduktoru se line zvuk poměrně plný, bez sebemenších poruch, kterými typicky trpí analogový příjem VKV, který tento přijímač také nabízí. Protože střídám 3 možné druhy provozu = FM na VKV, DAB a DAB+, i nejpestřejší NET rádio ze serveru Lounge, občasné několikavteřinové pomlky ve vysílání DAB spíše přikládám na vrub testovacímu provozu, než za chybu digitálního vysílání.

Až si najdu trochu času, otestuji chování přijímače v digitálním režimu také v mobilních podmínkách. Díky vestavěnému akumulátoru a sluchátek to bude možné při pěším provozu i během jízdy v autě.
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Digitální rozhlas - zkušenosti
« Odpověď #153 kdy: 15. 05. 2011, 20:11:22 »
Terénní test jsem stihl uskutečnit v části Prahy již dnes. Začal jsem sledovat displej (symbol síly signálu) a zvuk ve sluchátkách u Fakultní nemocnice v Krči. Vše bylo O.K.. Nad stanicí metra Kačerov již signál kolísal, ale zvuk zůstával plynulý. Při vstupu na podzemní nástupiště pochopitelně signál v L pásmu zanikl. Po vystoupení na Hlavním nádraží se signál obnovil a postupoval jsem kolem Jindřišské věže na Staromětské náměstí. Signál občas kolísal, ale příjem nebyl přerušen třeba ani při průchodu pasáží s Divadlem Broadway. Ovšem při průchodu úzkými uličkami Starého města signál kolísal až k nule a vypadával. Uličky směřující k vysílači příjem zcela nelikvidovaly, ale ty kolmé skoro totálně. Po příchodu na nábřeží, poblíž Národního divadla, byl signál opět vynikající, vysílač byl nedaleko. Zde jsem nastoupil do tramvaje a sledoval kvalitu za jízdy. Až na konec mostu Legií negativně nereagoval přijímač ani na tyristorovou regulaci tramvaje. Pod Petřínem ale signál zmlkl a až k Andělu se téměř nezlepšil. V další tramvajové lince, jedoucí Nádražní ulicí, která má osu směřující na Petřín, byl až na Smíchovské nádraží signál velmi dobrý. Také po přestoupení na autobus, byl, při jízdě po levém břehu Vltavy, signál maximální, ale ve stereu se objevovaly jakési rotační efekty. Po přejezdu Barrandovského mostu ale opět začal signál kolísat a v některých ulicích Braníka zanikal. Při stoupání na sídliště Novodvorská, s obnovením výhledu na Strahov, se signál pochopitelně opět zlepšil na maximum.

Celou cestu jsem měl naladěnu jen jednu stanici v DAB+ = ČRo REGION, kterou přijímač detekuje s tokem 57Kbps. Závěrem mohu tedy konstatovat, že za současných podmínek, při existenci jediného, poměrně slabého, vysílače, jsou i v centru Prahy místa, kde může být příjem DAB, na integrovanou nebo náhražkovou anténu, problematický.

P.S. Ilustrace od Thomayerovky a Jindřišské věže.
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Digitální rozhlas - zkušenosti
« Odpověď #154 kdy: 15. 05. 2011, 20:13:07 »
Doplňkové fotky : Staroměstské náměstí a problémy v uličkách Starého města
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Digitální rozhlas - zkušenosti
« Odpověď #155 kdy: 15. 05. 2011, 20:15:18 »
Tady to hrálo nejlépe...... :D

P.S. Síla signálu, ve formě schodovitých stupňů, je na některých záběrech vidět v pravém horním rohu displeje.
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: Digitální rozhlas - zkušenosti
« Odpověď #156 kdy: 16. 05. 2011, 09:12:16 »
Solidně a pěkně provedené testíky. Velmi záslušné. Musím Vám za ně poděkovat. Je to zajímavé. Nic méně o DAB/DAB+ to zrovna hezký a příznivý obrázek bohužel nevytváří. Jinými slovy pokud jsem tomu porozuměl správně. I když budu relativně i v dosahu vysílače. V jedné ulici to půjde a v ulice vedle z neznámých důvodů nikoli. To není nic extra pozitivního. A budoucí uživatelé DAB/DAB+ se mají asi na co těšit.
 
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


Lukáš Polák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 688
  • Bývalý redaktor DigiZone.cz, nyní Český rozhlas
    • Zobrazit profil
    • Digitální rádio
    • E-mail
Re: Digitální rozhlas - zkušenosti
« Odpověď #157 kdy: 16. 05. 2011, 09:44:16 »
Ale ten přijímač se mi moc líbí. Mít pár tisíc navíc, jdu do něho. Bohužel jsem nedávno kupoval novou LEDku, takže bohužel (možná) až za pár měsíců. Vybral jste si pěkný kousek. ;)
Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. O oblast digitálního vysílání se zajímá již od roku 2001. Od února 2016 má na starosti web Českého rozhlasu Digital: http://www.rozhlas.cz/digital/


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Digitální rozhlas - zkušenosti
« Odpověď #158 kdy: 16. 05. 2011, 09:45:05 »
Pokud se nemýlím, "otcové" DABu počíta-li/jí s tím, že pro úspěšné pokrytí území bude lepší poměrně hustá síť malých vysílačů, než jediný výkonný. Já bych ten strahovský považoval za něco mezi. Kdo má nějaké zkušenosti s šířením na tak vysokém kmitočtu (skoro 1,5GHz), ví, že přímá viditelnost mezi vysílačem a přijímačem je ideální. Proto v úzkých ulicích, směřujících k vysílači, se nějaká úroveň signálu objeví, ale do těch kolmých se může signál propasírovat jen mnohonásobným odrazem. Také nevím jak je definovaná podmínka pokrytí signálem DAB v L pásmu na publikovaných mapách? Nějak podobně jako pro DVB-T? S "opravdovou" anténou s nějakým ziskem pro toto pásmo, 10 m nad zemí a správně nasměrovanou? Během vzdalování od vysílače v autobuse, při klesající úrovni signálu, jsem vypozoroval jistý vliv pozice mého přijímače. Pokud směřoval bokem skříňky směrem k vysílači, signál byl lepší.

Další otazník ve mně vyvolal "rotační" stereo efekt při poklesu signálu. Měl jsem dojem, jakoby se zdroj zvuku točil kolem mé hlavy. Ne skokově, ale relativně plynule. Netuším, zda tento efekt vzniká jen při digitální modulaci v DABu, ale v klasickém analogovém FM jsem se s tímto úkazem nikdy nesetkal.

Dnes ráno jsem krátce otestoval mobilní příjem v autě. Přijímač ležel na sedadle spolujezdce. Po celé délce několik km dlouhé Novodvorské ulice (mimo jiné začínající u bývalého výzkumáku A. S. Popova) byl signál plně dostačující, jen na posledních asi 100 metrech před jejím druhým koncem na kruháči u libušské mezinárodní školy signál náhle totálně vypadl a po odbočení směrem na Modřany se zase plně obnovil. Přitom ulice vede v tomto místě ve volném prostoru, nic jí nestíní ani ve směru ke Strahovu.

Postupně se dostávám přijímači Evoke Flow hlouběji do "střev" a tak jsem objevil i tabulku, která na displeji ukáže i jiné parametry příjmu. Jak ale číst bargrafy kvality signálu, to jsem zatím nezjistil. Ale nějakou možnost uživatelsky vybrat jen jedno pásmo příjmu (III. nebo L pásmo), to jsem ještě neobjevil a dost už o tom pochybuji.
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: Digitální rozhlas - zkušenosti
« Odpověď #159 kdy: 16. 05. 2011, 10:17:19 »
Ale ten přijímač se mi moc líbí. Mít pár tisíc navíc, jdu do něho. Bohužel jsem nedávno kupoval novou LEDku, takže bohužel (možná) až za pár měsíců. Vybral jste si pěkný kousek. ;)

Mne od něj odradilo, že má jen pouze ten 1 repráček a nutnost shánět ten druhý do páru.
/Což se týká i dalších dvou přijímačů z nabídky Teleko: http://www.teleko.cz/dl/PURE_skladem.pdf
 Pure Evoke 1S Maple a Pure Evoke 1S Marchall /
I když z praktického hlediska sluchátkům nebo audio aparatuře to může být vuřt, ale já bych měl pocit,
že se dívám jenom na půlku zařízení.
« Poslední změna: 16. 05. 2011, 12:07:14 od José Brtník »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: Digitální rozhlas - zkušenosti
« Odpověď #160 kdy: 16. 05. 2011, 10:24:18 »
Postupně se dostávám přijímači Evoke Flow hlouběji do "střev" a tak jsem objevil i tabulku, která na displeji ukáže i jiné parametry příjmu. Jak ale číst bargrafy kvality signálu, to jsem zatím nezjistil. Ale nějakou možnost uživatelsky vybrat jen jedno pásmo příjmu (III. nebo L pásmo), to jsem ještě neobjevil a dost už o tom pochybuji.

Ta Pure Evoke 2S je podstatně jednodušší. Nic takového tam nemá. Signál má jen dvoje zobrazení buď obdelníček, který se postupně zaplňuje čtverečky, ovšem ještě jsem se nedostal někam, kde by to něco zaplnilo a tedy něco chytilo anebo číslo a %.
Přepínat jedno nebo druhé zobrazení lze tlačítkem zobrazení informací.
L Band a III Band to nikde a nijak nerozlišuje. Ani DAB a DAB+ ne. Všechno to vede jako DAB. Při režimu DAB svítí na displeji maličké DAB, při režimu FM tam svítí maličké FM, při režimu externího zdroje tam svítí maličké AUX.

Nevíte někdo pokrytí z Lobau ? DAB ? Nějaké fotky ? Zatím jsem nic nenašel.
Tedy našel jsem, že třeba na Lobau byl vysílač DAB 30kw. Jenže to je informace z roku 2009.
A, co já vím, co platí teď ? Našel jsem jednu mapu, kde to měli žluté
tj. asi na integrovanou vnitřní anténu takovéhoto přijímače. To bylo kolem Magneburgu atd.
Pak zelené. tj. na venkovní anténu na střeše.
A pak bílé. A tady to všechno už od Drážďan až k Děčínu bylo bílé tj. bez signálu.
Našel jsem něco, že by to mělo jít jak byl bývalý televizní kanál
/netuším které zda DDR1 nebo DDR2 šlo po VHF, pak tam bylo ARD nebo mdr,
ale něco na VHF bylo, jenže tam píšou, že s vyjímkou Východního Saska...
Asi jo... Tak tady nic nepojede ?/
Jestli má smysl s tou potvorou chodit na Ještěd nebo tak něco ? Nebo je to tady zatím úplně mrtvé.
Marně honím nějaké info a zatím jsem nic konkrétního nenašel.
Co od toho 1.8.2011 ? Já vím, že v DVB-T chytám Lobau.
Je na Lobau nějaký DAB ?

Teď jsem se díval na FM Scan, tam je na Löbau u FM
Hitrádio RTL Sachsen 30kW
Lausitz 30kW
PSR 30kW
Všechny tři mi jedou naprosto v pohodě....
No a u MDR1 je 5kW a to už nechytím...
U těch 30kW je dosah 131km, do čehož se Liberec v pohodě vejde...
No takže buď DAB doleze méně nežli FM při stejném výkonu nebo už tam to DAB není...
Existuje nějaká tabulka nebo převodník mezi FM a DAB... Tedy, porovnání, co kam doleze ?
Nebo kW a kam doleze DAB?
Nějaké takovéto stránky jako je scan FM pro DAB asi nejsou, co ?

Ono je to Sasko velké. A zdá se, že to funguje hlavně v Sasku-Anhaltsku
A Sachsen-Thüringen a  něco budou spouštět v Lipsku. Ale jak se dostávám směrem k nám, k Drážďanům a Žitavě nastává mrtvo a kde nic tu nic.  Oni to rozvíjejí spíše směrem od nás...

Nemůžu nic najít a vypadá to blbě. Asi si zajedu raději do Prahy vyskoušet to Teleko. S těmi Němci je to tady nějaký divný...

--------------------------------------------------------------------------------------
Konečně včera pozdě večer jsem se dopídil k nějakým informacím.

http://www.ukwtv.de/sender-tabelle/index.html

Zdá se, že na Löbau je plán 10kW, ale bohužel není u toho datum. U jiných datumy jsou třeba 1.8.2011 nebo 10.2011  U Löbau datum není, jen to, že je v plánu...

V plánu je i Jelení Hora, ale také bez datumu.

Možná Löbau bude čekat někdy do 2013 až se tady všude povypíná ta pitomá Nova nebo co...
Čert ví...

V každém případě se tedy bude opakovat situace s DVB-T. Takže se bude čekat na Černou horu, Ještěd, Löbau a Jelení horu....

Co nám kam , kdy dají....

--------------------------------------------------------------------------------------------
Löbau:
Ještě bych doplnil DVB-T má 50KW a jede v poho a OK.
FM má 30kW a jede v poho a OK.
DAB má mít 10kW....No snad to bude stačit....
----------------------------------------------------------------------------
Takže čekáme na DVB-T Mux 3, čekáme na DVB-T O2 Mux 4, čekáme DVB-T na Jelení horu...
V DABu tedy čekáme na Černou horu, Ještěd, Löbau a Jelení horu...

Nedá mi to a musím si zavtipkovat...
Jak se řekne slangem dnešního věku slovo ČEKAT ?
Odpověď: ,,No přece DIGITAL."

« Poslední změna: 17. 05. 2011, 16:15:33 od José Brtník »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


Adámek Karel

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 391
    • Zobrazit profil
Re: Digitální rozhlas - zkušenosti
« Odpověď #161 kdy: 16. 05. 2011, 15:15:58 »
Mám dotaz ohledně těchto zařízení ,jelikož ty příjímače už mají i kvalitní dotykový displej viz. PURE Sensia existuje už nějaký přijímač který zvládá i internetovou tv,youtube atd. našel jsem jen chinu a to bez Dabu a do toho bych pro budoucnost jít nechtěl.
Opticum 9500 HD WORLD SAT TV 28,5°-23,5°-19,2°-13°E
40PFL6606H/12,RWT DTV-401T,Evolve Scorpio DT-3010HD
DVB-T-CZ Mux 1,2 Biskupská kupa Zlaté Hory (36,53k)  PL Mux 1,2,3 Opole Chrzelice (46,34,43k)  
Antény - 2xTVA 21-60
Zesilovač IVO DVB-T 30dB X
Slučovač IVO SLR03-F 36,51-53k + Rest


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Digitální rozhlas - zkušenosti
« Odpověď #162 kdy: 16. 05. 2011, 18:13:21 »
...jelikož ty příjímače už mají i kvalitní dotykový displej viz. PURE Sensia existuje už nějaký přijímač který zvládá i internetovou tv,youtube atd....
No já bych 5.7" TFT displej s maticí 640 x 480 pixelů pro sledování TV za moc kvalitní nepovažoval. Sice mám něco podobného doma (13 cm), ale je to spíše hračka. Výrobci se snaží tyto zmiňované nadstandardy spíše strkat do velkých TV, než do této třídy "jezevčíků". To by jen lezli do zelí běžným PC a NB, které umí i záznam a úhlopříčka jejich monitorů je přece jen větší a přináší lepší divácký dojem. Přitom by mobilita, jako další alternativa použití, která nějak funguje v DABu, u DVB-T příjmu, byla spíše náhoda. To už se bude asi více dávat důraz na příjem TV v mobilech, případně něco takového, jako DVB-H.
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


Pav Lucistnik

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 76
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Digitální rozhlas - zkušenosti
« Odpověď #163 kdy: 17. 05. 2011, 00:45:22 »
Pěkné, mrtvé centrum a Újezd víceméně přesně potvrzují naše předchozí zkušenosti. Strahov není vhodná kóta na pokrytí centra, nevidí to dost pod sebe.

Bargraf číst jednoduše -- procenta ukazují podíl rámců které byly zdekódovány bez zásahu samoopravných algoritmů.


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Digitální rozhlas - zkušenosti
« Odpověď #164 kdy: 17. 05. 2011, 09:10:52 »
Bargraf číst jednoduše -- procenta ukazují podíl rámců které byly zdekódovány bez zásahu samoopravných algoritmů.
Možná? V samotném manuálu o tom není zmínka. Bargraf má vlevo 5 políček, vpravo 10, odděleno pomlčkou. Proto si nejsem jistý, zda je to podobně téměř bezcenné jako u jiných, podobně vybavených přijímačů pro kteroukoliv digitální platformu, nebo se z toho dá usuzovat něco více?
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další