Autor Téma: Digitální rozhlas - vaše zkušenosti?  (Přečteno 1323745 krát)

José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re:Sony XDR-S60
« Odpověď #1050 kdy: 19. 11. 2013, 16:11:03 »
Má už někdo zkušenosti s DAB přijímačem Sony XDR-S60? Rádio není moc malé, snad by tam šel dodělat vstup pro externí anténu.
Předem děkuji.

Stanislav

Já bych k tomu měl takovou poznámku. Dodělat si vstup na připojení externí antény není žádný závažný problém snad u žádného takovéhoto rádia. A popsaných příkladů a přesných popisů i s přiloženými fotografiemi bude jen v této diskuzi snad tak kolem dvaceti... Ale je tu jiná věc. Žádný výrobce nemá rád, když mu uživatel leze svévolně do výrobku. Čili tam může dojít z nějakých důvodů k nějaké nepříjemné poruše s anténou naprosto nesouvisící, může dojít k reklamaci a prodejce a i  výrobce, dle toho, kdo je odpovědný za záruku výrobku, pak může zjistit, že tam bylo něco uživatelem pájeno a že byl přijímači sundán kryt a nemusí po té, záruku uznat z důvodů neoprávněného zásahu a vstupu do přijímače. Takže pouze z tohoto a žádného jiného důvodu, já jsem sháněl takový model, který takový vstup má, už od výrobce a nemusel jsem tedy nic takového dodělávat i když to není problém. I když samozřejmě jsme v situaci, kdy pokrytí není celoplošné a anténu na střeše k tomu potřebuje kde, kdo.
A přijímačů s řádnými vstupy je málo. Protože většina výrobců počítá se silným lokálním signálem a nikoli s lovením signálu na xxx km.
« Poslední změna: 19. 11. 2013, 16:38:02 od José »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


dxpetr

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 300
    • Zobrazit profil
    • Můj YouTube Kanál
    • E-mail
Re:Sony XDR-S60
« Odpověď #1051 kdy: 19. 11. 2013, 17:32:23 »
Má už někdo zkušenosti s DAB přijímačem Sony XDR-S60? Rádio není moc malé, snad by tam šel dodělat vstup pro externí anténu.
Předem děkuji.

Stanislav

Já bych k tomu měl takovou poznámku. Dodělat si vstup na připojení externí antény není žádný závažný problém snad u žádného takovéhoto rádia. A popsaných příkladů a přesných popisů i s přiloženými fotografiemi bude jen v této diskuzi snad tak kolem dvaceti... Ale je tu jiná věc. Žádný výrobce nemá rád, když mu uživatel leze svévolně do výrobku. Čili tam může dojít z nějakých důvodů k nějaké nepříjemné poruše s anténou naprosto nesouvisící, může dojít k reklamaci a prodejce a i  výrobce, dle toho, kdo je odpovědný za záruku výrobku, pak může zjistit, že tam bylo něco uživatelem pájeno a že byl přijímači sundán kryt a nemusí po té, záruku uznat z důvodů neoprávněného zásahu a vstupu do přijímače. Takže pouze z tohoto a žádného jiného důvodu, já jsem sháněl takový model, který takový vstup má, už od výrobce a nemusel jsem tedy nic takového dodělávat i když to není problém. I když samozřejmě jsme v situaci, kdy pokrytí není celoplošné a anténu na střeše k tomu potřebuje kde, kdo.
A přijímačů s řádnými vstupy je málo. Protože většina výrobců počítá se silným lokálním signálem a nikoli s lovením signálu na xxx km.

u těchto přenosných rádií by to šlo upravit i bez přijítí o záruku, tedy pokud nevadí, že na místě odšroubované prutovky poleze z takto vzniklého otvoru cancourek koaxu s F-konektorem, pro estéty to ale není  :) ......
Bandscan
http://www.fmlist.org/fi_bs_public_i.php?omid=3293&usage=D&la=de
http://www.youtube.com/user/DXPETR
Tuner Sony XDR-F1HD  I2C mod
Antény: Korner: FM19.3 horizontal, 2xFM15.12 vertical, DAB 2x YAGI VATEN 14P


Kuba Melín

  • Global Moderator
  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 732
    • Zobrazit profil
    • DVB Servis
    • E-mail
Re:Digitální rozhlas - vaše zkušenosti?
« Odpověď #1052 kdy: 19. 11. 2013, 21:34:39 »
Tak jednoduche to neni, tato prenosna radia maji vzdy teleskop pripojeny pouze na zivy vodic - pokud ale chce clovek pripojit koax nebo F-konektor, je nutne pripojit i zem, a to uz se vetsinou musi pajet - je sice alternativa pripojit stineni koaxu na zem sluchatkoveho konektoru, ale to neni idealni reseni.

S anténami je to jako s ženami - je to složitější, než to na první pohled vypadá :)

Profesionální instalace antén pro DVB-T, DAB i VKV FM, satelitních parabol, měření signálu a další poradenství - http://www.dvbservis.cz


Kuba Melín

  • Global Moderator
  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 732
    • Zobrazit profil
    • DVB Servis
    • E-mail
Re:Digitální rozhlas - vaše zkušenosti?
« Odpověď #1053 kdy: 19. 11. 2013, 21:44:20 »
Jinak pro ostatni, uz mam doma Technisat DigitRadio 200. Prvni dojmy:

1) FM prijem nic moc, coz lze cekat, opet je tam nejaky DSP cip, ktery si dynamicky prepina selektivitu, ta ale neni nikterak vysoka. Kazdopadne stanice o 200 MHz od sebe lze oddelit bez nejmensich problemu, coz vetsina starsich prijimacu s klasickymi filtry zvladala problematicky. FM prijem je tak velmi podobny jako u Sony XDR-S56DBP s rozdilem, ze Technisat ma RDS, a to docela dost citlive, nazvy stanic se pisi takrka okamzite a i pri slabsi urovni signalu.

2) DAB prijem a ovladani - prijimac umi manualne ladit po kanalech, pokud se vyskytuje duplicita (napr. Praha 11A vs. Cerna hora 5D) prijimac naladi do seznamu stanice z naposledy ladeneho kanalu. Manualni ladeni ukazuje na bargrafu signal od nuloveho az po plny, a dokonce i signal pod hranici (hranice nacteni je cca. 4 "kosticky"), kdy lze vubec multiplex nacist, a jeste k tomu i pri velmi slabem signalu kdy se stanice nenactou aby hraly je schopen zobrazit i nazev multiplexu. V tomto je tedy lepsi nez Sony, kde na kanale musite vyhledavat a doufat, ze na tom kanale neco je...
Citlivost na teleskop je take lepsi nez u Sony, napr. Cernou horu 5D jsem u sebe na balkone mel na Sony s teleskopem problem nacist, na Technisat hraje skoro bez vypadku.

Zvukovy projev na vestaveny repracek je odpovidajici cene a zpracovani (tedy sustitko, celkem podobne jako u Sony), a celkove ovladani je povedene. Zpracovani je opet poplatne cene, prijimac je vzhledem k rozmerum pomerne dost lehky a "bakelitovy", uvnitr je to dost "vzdusne".
Prijimac nema klasicke baterky, ale vestaveny Li-Po akumulator, ktery by mel vydrzet az 10 hodin. Pro nekoho muze byt nemoznost baterky proste vymenit za jine nevyhoda...

Az tam dostanu externi antenu (coz zalezi na tom, kdy si udelam trosku casu), napisu dalsi zkusenosti ;)


« Poslední změna: 19. 11. 2013, 21:46:13 od Kuba Melín »
S anténami je to jako s ženami - je to složitější, než to na první pohled vypadá :)

Profesionální instalace antén pro DVB-T, DAB i VKV FM, satelitních parabol, měření signálu a další poradenství - http://www.dvbservis.cz


Caraiman

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 216
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Digitální rozhlas - vaše zkušenosti?
« Odpověď #1054 kdy: 20. 11. 2013, 09:48:00 »
Páni, takových hezkých slov o rádiu, které na obrázcích vypadá tak trochu jako pro důchodce. :-))) Omlouvám se za to přirovnání. Chytil jsem se do pasti vlastních předsudků.

Zajímalo by mě, jak je to s připojením na externí anténu. Když uděláte výstup na koaxiál, jak funguje teleskopická anténa? To se z ní stane jen stylový doplněk, nebo fungují obě?

Ještě jeden povzdech na toto téma: U kapesních rádií, která mají teleskopickou anténu, funguje jako anténa také drát od sluchátek (čím je silnější, tím lépe). Buď anténa, nebo sluchátka. Když jdu venku s rádiem v kapse, je to super. Když si však doma chci připojit lepší reproduktor, přijde problém. I tady totiž přijímač místo antény využívá kablík. Pokud signál není dost silný, může to pěkně chrchlat. :-)
DAB: AEG DAB 4130, AEG DAB 4138, Dual DAB 14, Imperial Dabman 20, LG Stylus II, Lingo iJoy Plus, SilverCrest SIRD 14 B 1, Technisat DigitRadio 210, Technisat DigitRadio 210IR, Tesco DR1403B-CE, TrekStor TS-DVBT-Terres-a
VIDEA: http://1url.cz/WbO7

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


O P

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 33
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Digitální rozhlas - vaše zkušenosti?
« Odpověď #1055 kdy: 20. 11. 2013, 11:30:11 »
nevíte někdo jestli tohle radio ladí FM pásmo po 0,1 MHz nebo 0,05 MHz ?
http://www.conrad.cz/dab-radio-imperial-dabman-20-fm-cerna.k442238

díky


Caraiman

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 216
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Digitální rozhlas - vaše zkušenosti?
« Odpověď #1056 kdy: 20. 11. 2013, 11:39:10 »
nevíte někdo jestli tohle radio ladí FM pásmo po 0,1 MHz nebo 0,05 MHz ?
http://www.conrad.cz/dab-radio-imperial-dabman-20-fm-cerna.k442238

díky

po 0,1 MHz
DAB: AEG DAB 4130, AEG DAB 4138, Dual DAB 14, Imperial Dabman 20, LG Stylus II, Lingo iJoy Plus, SilverCrest SIRD 14 B 1, Technisat DigitRadio 210, Technisat DigitRadio 210IR, Tesco DR1403B-CE, TrekStor TS-DVBT-Terres-a
VIDEA: http://1url.cz/WbO7


O P

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 33
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Digitální rozhlas - vaše zkušenosti?
« Odpověď #1057 kdy: 20. 11. 2013, 12:35:17 »
nevíte někdo jestli tohle radio ladí FM pásmo po 0,1 MHz nebo 0,05 MHz ?
http://www.conrad.cz/dab-radio-imperial-dabman-20-fm-cerna.k442238

díky

po 0,1 MHz

Pokud to umí pouze 0,1 MHz, tak mě to docela odrazuje od koupě, doufal jsem, že to ladí po 0,05 MHz, jaká je citlivost FM v porovnání třeba s mobilem se sluchátky? Nezkoušel jste to porovnat? Docela by mě zajímal výsledek.

Díky


Caraiman

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 216
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Digitální rozhlas - vaše zkušenosti?
« Odpověď #1058 kdy: 20. 11. 2013, 13:37:07 »
nevíte někdo jestli tohle radio ladí FM pásmo po 0,1 MHz nebo 0,05 MHz ?
http://www.conrad.cz/dab-radio-imperial-dabman-20-fm-cerna.k442238

díky

po 0,1 MHz

Pokud to umí pouze 0,1 MHz, tak mě to docela odrazuje od koupě, doufal jsem, že to ladí po 0,05 MHz, jaká je citlivost FM v porovnání třeba s mobilem se sluchátky? Nezkoušel jste to porovnat? Docela by mě zajímal výsledek.

Díky

Už jsem to tu někde psal. Nemám FM moc osahané. Koupil jsem si Dabman 20 kvůli DAB. FM používám minimálně. Ale aspoň jedna zkušenost: V pražských Holešovicích, tedy na úrovni Vltavy v husté zástavbě bez výhledu, Dabman naladí stanice z Černé hory, např. R-HK. Dále tu hraje Ještěd z Liberce a Bukovka z Ústí nad Labem. Na mobil Černou horu nechytím. I když už mají mobily rádia kvalitní, rádio je rádio. Důležité pro mne je, že se na FM dá vypnout stereo.

Kvůli DABu můžu Dabman doporučit. O FM ale hledejte víc informací jinde. Rád bych posloužil, ale nemám to odpovědně vyzkoušené. Na FM je takový guláš, že se do nějakých vzdálenějších úlovků už pouštím jen výjimečně. :-)
DAB: AEG DAB 4130, AEG DAB 4138, Dual DAB 14, Imperial Dabman 20, LG Stylus II, Lingo iJoy Plus, SilverCrest SIRD 14 B 1, Technisat DigitRadio 210, Technisat DigitRadio 210IR, Tesco DR1403B-CE, TrekStor TS-DVBT-Terres-a
VIDEA: http://1url.cz/WbO7


O P

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 33
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Digitální rozhlas - vaše zkušenosti?
« Odpověď #1059 kdy: 20. 11. 2013, 15:05:01 »
nevíte někdo jestli tohle radio ladí FM pásmo po 0,1 MHz nebo 0,05 MHz ?
http://www.conrad.cz/dab-radio-imperial-dabman-20-fm-cerna.k442238

díky

po 0,1 MHz

Pokud to umí pouze 0,1 MHz, tak mě to docela odrazuje od koupě, doufal jsem, že to ladí po 0,05 MHz, jaká je citlivost FM v porovnání třeba s mobilem se sluchátky? Nezkoušel jste to porovnat? Docela by mě zajímal výsledek.

Díky

Už jsem to tu někde psal. Nemám FM moc osahané. Koupil jsem si Dabman 20 kvůli DAB. FM používám minimálně. Ale aspoň jedna zkušenost: V pražských Holešovicích, tedy na úrovni Vltavy v husté zástavbě bez výhledu, Dabman naladí stanice z Černé hory, např. R-HK. Dále tu hraje Ještěd z Liberce a Bukovka z Ústí nad Labem. Na mobil Černou horu nechytím. I když už mají mobily rádia kvalitní, rádio je rádio. Důležité pro mne je, že se na FM dá vypnout stereo.

Kvůli DABu můžu Dabman doporučit. O FM ale hledejte víc informací jinde. Rád bych posloužil, ale nemám to odpovědně vyzkoušené. Na FM je takový guláš, že se do nějakých vzdálenějších úlovků už pouštím jen výjimečně. :-)

Děkuji za odpověď, když připojím radio k externím reprákům, tak se chová jak? Jako anténa slouží ta výsuvná nebo kabel od repraku?


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Digitální rozhlas - vaše zkušenosti?
« Odpověď #1060 kdy: 20. 11. 2013, 16:49:58 »
Ještě jeden povzdech na toto téma: U kapesních rádií, která mají teleskopickou anténu, funguje jako anténa také drát od sluchátek (čím je silnější, tím lépe). Buď anténa, nebo sluchátka. Když jdu venku s rádiem v kapse, je to super. Když si však doma chci připojit lepší reproduktor, přijde problém. I tady totiž přijímač místo antény využívá kablík. Pokud signál není dost silný, může to pěkně chrchlat. :-)
Tomu se dá pomoct tak, že do toho drátu vedoucímu k zesilovači / repráčku přidáte hned u sluchátkového konektoru do série tlumivku, podobně jako v napájecí výhybce pro předzesilovač.


Caraiman

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 216
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Digitální rozhlas - vaše zkušenosti?
« Odpověď #1061 kdy: 20. 11. 2013, 22:35:21 »
Ještě jeden povzdech na toto téma: U kapesních rádií, která mají teleskopickou anténu, funguje jako anténa také drát od sluchátek (čím je silnější, tím lépe). Buď anténa, nebo sluchátka. Když jdu venku s rádiem v kapse, je to super. Když si však doma chci připojit lepší reproduktor, přijde problém. I tady totiž přijímač místo antény využívá kablík. Pokud signál není dost silný, může to pěkně chrchlat. :-)
Tomu se dá pomoct tak, že do toho drátu vedoucímu k zesilovači / repráčku přidáte hned u sluchátkového konektoru do série tlumivku, podobně jako v napájecí výhybce pro předzesilovač.

Děkuju za připomínku. Tu tlumivku můžu koupit kde? Někde na internetu? To jde připojit bez pájky? Asi si to představuju moc jednoduše. :-)
DAB: AEG DAB 4130, AEG DAB 4138, Dual DAB 14, Imperial Dabman 20, LG Stylus II, Lingo iJoy Plus, SilverCrest SIRD 14 B 1, Technisat DigitRadio 210, Technisat DigitRadio 210IR, Tesco DR1403B-CE, TrekStor TS-DVBT-Terres-a
VIDEA: http://1url.cz/WbO7


Caraiman

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 216
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Digitální rozhlas - vaše zkušenosti?
« Odpověď #1062 kdy: 20. 11. 2013, 22:39:42 »
nevíte někdo jestli tohle radio ladí FM pásmo po 0,1 MHz nebo 0,05 MHz ?
http://www.conrad.cz/dab-radio-imperial-dabman-20-fm-cerna.k442238

díky

po 0,1 MHz

Pokud to umí pouze 0,1 MHz, tak mě to docela odrazuje od koupě, doufal jsem, že to ladí po 0,05 MHz, jaká je citlivost FM v porovnání třeba s mobilem se sluchátky? Nezkoušel jste to porovnat? Docela by mě zajímal výsledek.

Díky

Už jsem to tu někde psal. Nemám FM moc osahané. Koupil jsem si Dabman 20 kvůli DAB. FM používám minimálně. Ale aspoň jedna zkušenost: V pražských Holešovicích, tedy na úrovni Vltavy v husté zástavbě bez výhledu, Dabman naladí stanice z Černé hory, např. R-HK. Dále tu hraje Ještěd z Liberce a Bukovka z Ústí nad Labem. Na mobil Černou horu nechytím. I když už mají mobily rádia kvalitní, rádio je rádio. Důležité pro mne je, že se na FM dá vypnout stereo.

Kvůli DABu můžu Dabman doporučit. O FM ale hledejte víc informací jinde. Rád bych posloužil, ale nemám to odpovědně vyzkoušené. Na FM je takový guláš, že se do nějakých vzdálenějších úlovků už pouštím jen výjimečně. :-)

Děkuji za odpověď, když připojím radio k externím reprákům, tak se chová jak? Jako anténa slouží ta výsuvná nebo kabel od repraku?

Ještě k tomu VKV: Dnes jsem šel po cyklostezce z Libně do centra. Stanice z Bukovky hrály na kabel od sluchátek. Dabman umí od sebe bez problémů odloučit stanice Color na 90,7 MHz z Petřína a Radiožurnál na 90,9 MHz z Bukovky. Takže nebude tak nejhorší. :-)))

Když se připojí repráčky, slouží jako anténa ten kabel k nim.
DAB: AEG DAB 4130, AEG DAB 4138, Dual DAB 14, Imperial Dabman 20, LG Stylus II, Lingo iJoy Plus, SilverCrest SIRD 14 B 1, Technisat DigitRadio 210, Technisat DigitRadio 210IR, Tesco DR1403B-CE, TrekStor TS-DVBT-Terres-a
VIDEA: http://1url.cz/WbO7


O P

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 33
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Digitální rozhlas - vaše zkušenosti?
« Odpověď #1063 kdy: 21. 11. 2013, 00:29:46 »
nevíte někdo jestli tohle radio ladí FM pásmo po 0,1 MHz nebo 0,05 MHz ?
http://www.conrad.cz/dab-radio-imperial-dabman-20-fm-cerna.k442238

díky

po 0,1 MHz

Pokud to umí pouze 0,1 MHz, tak mě to docela odrazuje od koupě, doufal jsem, že to ladí po 0,05 MHz, jaká je citlivost FM v porovnání třeba s mobilem se sluchátky? Nezkoušel jste to porovnat? Docela by mě zajímal výsledek.

Díky

Už jsem to tu někde psal. Nemám FM moc osahané. Koupil jsem si Dabman 20 kvůli DAB. FM používám minimálně. Ale aspoň jedna zkušenost: V pražských Holešovicích, tedy na úrovni Vltavy v husté zástavbě bez výhledu, Dabman naladí stanice z Černé hory, např. R-HK. Dále tu hraje Ještěd z Liberce a Bukovka z Ústí nad Labem. Na mobil Černou horu nechytím. I když už mají mobily rádia kvalitní, rádio je rádio. Důležité pro mne je, že se na FM dá vypnout stereo.

Kvůli DABu můžu Dabman doporučit. O FM ale hledejte víc informací jinde. Rád bych posloužil, ale nemám to odpovědně vyzkoušené. Na FM je takový guláš, že se do nějakých vzdálenějších úlovků už pouštím jen výjimečně. :-)

Děkuji za odpověď, když připojím radio k externím reprákům, tak se chová jak? Jako anténa slouží ta výsuvná nebo kabel od repraku?

Ještě k tomu VKV: Dnes jsem šel po cyklostezce z Libně do centra. Stanice z Bukovky hrály na kabel od sluchátek. Dabman umí od sebe bez problémů odloučit stanice Color na 90,7 MHz z Petřína a Radiožurnál na 90,9 MHz z Bukovky. Takže nebude tak nejhorší. :-)))

Když se připojí repráčky, slouží jako anténa ten kabel k nim.

Odloučit 90,7 a 90,9 by neměl být problem u žádného příjamče ne? jsou to hodně vzdálené stanice


Pvtr

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 117
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Digitální rozhlas - vaše zkušenosti?
« Odpověď #1064 kdy: 22. 11. 2013, 21:43:24 »
nevíte někdo jestli tohle radio ladí FM pásmo po 0,1 MHz nebo 0,05 MHz ?
http://www.conrad.cz/dab-radio-imperial-dabman-20-fm-cerna.k442238

díky

po 0,1 MHz

Pokud to umí pouze 0,1 MHz, tak mě to docela odrazuje od koupě, doufal jsem, že to ladí po 0,05 MHz, jaká je citlivost FM v porovnání třeba s mobilem se sluchátky? Nezkoušel jste to porovnat? Docela by mě zajímal výsledek.

Díky

Citlivost u VKV je na úrovni průměrného rádia, tedy ne nic pro fandy rádia. V porovnání s věží, kterou používám, je příjem podstatně horší - naladí o polovinu stanic méně, přičemž věž má jako anténu obyčejný drát. O srovnání s mobilem, který má ale špičkový příjem, ani nemluvě (např. v Brně lze na mobil naladit na 106,5 ČRo Brno z Kojálu i ČRo Č.Budějovice z Kleti na 106,4 MHz, v Praze třeba Rádio Blaník na 87.8 MHz a ČRo Region Vysočina na 87,9 MHz z Jihlavy apod.

Vychvalovaná citlivost na DAB mě také vysloveně zklamala. V porovnání se softwarovým DAB+ rádiem nic moc, ale třeba o dost lepší než Lingo, které jsem mohl také vyzkoušet.  V západních Čechách lze na softwarovém přijímači poslouchat bez problémů německé multiplexy na 11D a 12D na vnitřní malou anténku, zatímco u Imperial Dabmanu 20 tyto stanice pouze škytají a hrají alespoň částečně jen u okna. Rovněž třeba v Praze hraje dobře než pražský multiplex, ostatní ne, i když je na vysílače dobrý výhled (a u softwarového přijímače multiplexy hrají). Nicméně přijímač by měl hrát, tam kde to mapka Teleka ukazuje a v Praze uvnitř budov není problém s příjmem.
« Poslední změna: 22. 11. 2013, 21:46:19 od Pvtr »