Autor Téma: DVBT mne zklamalo  (Přečteno 36741 krát)

jaydeesq

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 149
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DVBT mne zklamalo
« Odpověď #75 kdy: 28. 07. 2013, 23:48:26 »
odstínit černou horu lze, jenže tím si odstíní i poláky a to neche a pak tu nadává jak je dvb-t špatný..to už se někdy řešilo že když to udělá tak aby mu jeli muxy1-4 tak mu nejdou cizí..jenže to je věc na kterou dvb-t prostě není koncipovaný pokud to lze u hranic chytit je to jen bonus,ale ne si kvůli tomu na něco stěžovat..ono opravdu sloučit 5vysílačů když je tu společná frekvence čh a ještědu na k60 už sranda není a věřím klidně že to je i nereálné..sněžné jámy jsou z liberce podobným směrem jako černá hora..ale to jak tu fungujou profíci na antény sem se měl možnost několikrát předsvědčit, jeden čerstvý příklad v jablonci v místě s přímým výhledem na černou studnici, přidali anténu na mux4, původně byla 1na ještěd + zesilovač teď už nevím kolik myslím 16, jenže tím začal problém protože prvně sloučili obě antény a pak teprve zesilovač..v tomto místě zesilovat směr od černé studnice je naprostá kravina tam to beží na prst a jelikož je směr na studnici podobný jako na černou horu samozřejmě začal být problém s mux3 - výpadky, který předtím fungoval...firma opětovně zavolána a jejich náprava byla že vyměnili zesilovač za silnější..výsledek mux3 už to ani nenaladí..tak tomu říkám opravdu profi firma:)

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Enik

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 592
  • Vědomí vlastní neznalosti je klíčem k poznání.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DVBT mne zklamalo
« Odpověď #76 kdy: 29. 07. 2013, 07:50:12 »
Jak je vidět, tak tu zjevně převládá názor, že "odstínit" příjem z jednoho vysílače lze pouze mechanickým zastíněním antény, což samozřejmě odstíní i ostatní signály ze stejného směru. Jenže to je naprostý omyl laiků a neználků. Odfiltrovat rušivý signál z jednoho směru je možné i zcela jiným způsobem než mechanickou cestou nebo natočením antény. Existují na to fígle, které umožňují "odladit" rušivý signál z téměř libovolného směru a přitom zachovat příjem všech ostatních žádoucích kanálů. není ani nutné kvůli tomu vyhledávat zvláštní místo pro anténu. :-)
 V každém případě ale každý svého štěstí strůjcem. Odborník se pozná podle toho, že si umí poradit. :-)


jaydeesq

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 149
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DVBT mne zklamalo
« Odpověď #77 kdy: 29. 07. 2013, 14:20:26 »
jasný že to jde i jinak,ale odstínění třeba za komín je v tomto případě to nejjednodušší a nejlevnější řešení, a jako upřímně řešit sloučení několika antén s kanálovými prospuštěmi a zádržemi s velmi nejistým výsledkem (s počtem prvků roste útlum) tak du radši do satu, dvb-t je od toho aby umožnovalo snadný příjem na anténu nejlépe ještě pro samoinstalaci bez odborníka, v jiných případech se investice do satelitu vyplatí a ušetří spousty starostí


Dan Rozsíval

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 838
    • Zobrazit profil
Re:DVBT mne zklamalo
« Odpověď #78 kdy: 29. 07. 2013, 14:31:20 »
Pamětník:  Chtěl jsem tím říci pouze to že kdyby tam u Josého nastoupil namísto těch tří darmožroutů jeden jediný profík např. Enik,tak je to u něj už dávno vyřešeno. Nic víc nic míň.
DVB-S: 2x GM 9080 a GI Voyager II:  Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1W,4/5W,12.5W,15W + 39E,42E,46E,52E.
DVB-T: Dibox T-22,T-30: MUX1,2,3,4,RS7,RS8.


Dan Rozsíval

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 838
    • Zobrazit profil
Re:DVBT mne zklamalo
« Odpověď #79 kdy: 29. 07. 2013, 14:34:06 »
jaydeesq:  těch samoinstalací bez odborníka jsou teďka plná fóra,taky ty výsledky podle toho vypadají.  :'(
DVB-S: 2x GM 9080 a GI Voyager II:  Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1W,4/5W,12.5W,15W + 39E,42E,46E,52E.
DVB-T: Dibox T-22,T-30: MUX1,2,3,4,RS7,RS8.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re:DVBT mne zklamalo
« Odpověď #80 kdy: 29. 07. 2013, 18:36:12 »
Pamětník:  Chtěl jsem tím říci pouze to že kdyby tam u Josého nastoupil namísto těch tří darmožroutů jeden jediný profík např. Enik,tak je to u něj už dávno vyřešeno. Nic víc nic míň.

Mám dojem, že jsi vůbec nepochopil o čem mluvím. Tak znovu.

Muxy ČR 1,2,4 jdou zcela bez problémů za jakéhokoli počasí.
Muxy SRN 1,2,3 a lokální jdou zcela bez problémů za jakéhokoli počasí.
Muxy PL 1,3 jdou zcela bez problémů.

Nejde lokální mux ČR, protože zde prostě není signál, který zde prostě není, díky blbé poloze vysílače,
blbému nasměrování vysílače a nízkému výkonu vysílače. Protože nebyly dodrženy původní plány a koncepce.
Čili z absence signálu obviňuji ČTÚ a není to žádná záležitost přijímacího zařízení !!!!!!!

Nejde Mux 3 ČR. Toto je záležitostí ČRa. Když tady tak rádi používáte všichni přirovnání.
A díky tomu, že někdo rozhodne, že z dálnice udělají polní stezku, tak já si půjdu místo auta koupit traktor ?
To si snad dělaté legraci ?

Na a K35 Jelení hora. To je nová záležitost a tím se budu teprve zabývat. / Možná. /

/ Jinak když se to naposledy předělávalo, tak jsem o tom mluvil a jednal i s Enikem. Ale byl tuším v tom čase příliš pracovně vytížen jinde. A já nechtěl, tak dlouho čekat až by měl na to čas. Už si to přesně nepamatuji, mám dojem, že nabídku odmítl z důvodů velkého pracovního vytížení jinde a nabídl mi nějaký pozdější termín, který už mi nevyhovoval, čili jsem bral někoho, kdo byl blíže a měl méně zakázek a tím pádem více času atd. /
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


jaydeesq

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 149
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DVBT mne zklamalo
« Odpověď #81 kdy: 29. 07. 2013, 19:11:17 »
Dan Rozsíval: tak já to myslím jako ve smyslu hodim anténu a pokud šlape ok, pokud ne tak je lepší si někoho zavolat,ale v místě kde nejsou blbé přijmové podmínky se to opravdu samoinstalací řešit dá v pohodě
José: neříkal si náhodou že když oželíš poláky a němce tak mux3 šlape? tzn když neslučuješ hromadu antén které slučovat ani nemáš na to prostě dvb-t koncipované není, jinak rs3 je síť kterou bych radši neřešil tam není o co stát, ale že u tebe není signál je prostě daný fakt s kterým nic neuděláš, na signál komerčních muxů prostě není žádný nárok a je to jejich věc kde co pokrejou,oni nejsou povinny vysílat max tím co mají povolenou od čtú, mohou klidně méně,ale nemůžou více


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re:DVBT mne zklamalo
« Odpověď #82 kdy: 29. 07. 2013, 20:34:06 »
José: neříkal si náhodou že když oželíš poláky a němce tak mux3 šlape? tzn když neslučuješ hromadu antén které slučovat ani nemáš na to prostě dvb-t koncipované není,

...myslím, že neříkal, ale teoreticky by to proveditelmé bylo, ale nejde o Němce, Ti ničemu nevadí, nikdy nevadili a nemají v tom ani desetinový čurbes jako Češi a Poláci, spíše by šlo o oželení Poláků a Pařízkova Mux 4, pak by nejspíše ta slavná trojka opravdu chodila normálně...

Citace
jinak rs3 je síť kterou bych radši neřešil tam není o co stát,

to bych neřekl, je tam třeba Prima Zoom, což je svým způsobem v DVB-T ojedinělá stanice s raketovým nástupem sledovanosti...

Citace
ale že u tebe není signál je prostě daný fakt s kterým nic neuděláš, na signál komerčních muxů prostě není žádný nárok a je to jejich věc kde co pokrejou,oni nejsou povinny vysílat max tím co mají povolenou od čtú, mohou klidně méně,ale nemůžou více

No dobře, ale jde o RTM, tedy stanici pro Liberecko... Vlastně jedinou, co zbyla... Když to beru tak, že byla nějaká Terra nebo jak se to jmenovalo a to se začlenilo do Novy a pak byl nějaký Genus, který nedávno konečně kompletně krachl a přestal strašit... Zase na druhou s RTM problém není a není to žádná velká vada, že to ReVi se nedá chytit, neboť čast vysílaní RTM je zaintegrována do Pařízkovi Pohody v Mux 4 a část je na satelitu v regionalnitelevize.cz...takže ty základní lokální televizní informace jsou dostupné jak v DVB-T, tak v DVB-S... i když se nedá třeba chytit ta lokálka přímo... tedy i když nejde vysílání RTM komplet... tak prostě výřezy z toho vysílání jsou i v Pohodě i ragionalnitelevize.cz
« Poslední změna: 29. 07. 2013, 20:38:09 od José »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


Dan Rozsíval

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 838
    • Zobrazit profil
Re:DVBT mne zklamalo
« Odpověď #83 kdy: 30. 07. 2013, 08:23:15 »
José: ale pochopil pochopil,měl jsem na mysli vyřešení toho známého problému se 3.multiplexem na K60,nic víc,žádné poláky a němce jsem neřešil.

jaydeesq: jasně,chápu a souhlasím.
DVB-S: 2x GM 9080 a GI Voyager II:  Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1W,4/5W,12.5W,15W + 39E,42E,46E,52E.
DVB-T: Dibox T-22,T-30: MUX1,2,3,4,RS7,RS8.


jaydeesq

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 149
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DVBT mne zklamalo
« Odpověď #84 kdy: 31. 07. 2013, 02:43:26 »
José
já nevím přesně odkud si ale tipuju někde liberec tak tam na mux4 nemusíš mít anténu mířenou na studnici,vetšinou se to chytí i na anténu na ještěd a nepřídělá se tím rušení černý hory, jinak v rs3 opravdu prima zoom není,ale v mux3 :) sem právě říkal že rs3 je síť k ničemu a to si mi pak dál nakonec sám potvrdil


Amos Komenski

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DVBT mne zklamalo
« Odpověď #85 kdy: 31. 07. 2013, 07:21:30 »
A sieť typu RS7 sa v SR ani nedá spraviť - zákon priamo zakazuje pokryť jedným poskytovateľom lokálnej siete viac ako 30% obyvateľstva.

Ale zákon zcela jistě nezakazuje, aby několik lokálních poskytovatelů (různých majitelů) poskytovalo totožný obsah....obejít se dá téměř cokoliv ;D


Geofyzik

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 142
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DVBT mne zklamalo
« Odpověď #86 kdy: 31. 07. 2013, 20:33:19 »
Citace
To jste fakt takoví chudáci, že neumíte překousnout konkurenci (za kterou si navíc můžete akorát sami díky své laxnosti)?

Citace
Seš prostě chudáček, který nemůže jeho úspěch a hlavně přínos v oblasti DVB-T rozdýchat.

S tím přínosem Pařízka a jeho spasitelstvím a naopak laxností ČRa bych si dovolil trošku polemizovat.

Když chtěly ČRa vysílat v DVB-T2, ČTÚ jim házel tolik klacků pod nohy, až to bylo do očí bijící. Testování pouze přes den, dočasné kmitočty, nemožnost rozšíření vysílání do více lokalit atd.
Přitom start HD v DVB-T2 by ČR technologicky posunul jinam, i pokud by to jen ve velkých městech (ale celý den a s klasickými programy v HD), začaly by se sem dovážet TV již vybavené DVB-T2 tunerem, případně přijímače, které tuto normu umí. Což mi přijde jako zásadní argument pro jeho tehdejší zavedení. Většina televizorů koupených v tuto chvíli v ČR tak již mohla mít DVB-T2 tunery. Takto se zde stále prodávají TV s dnes už defakto zastaralým vybavením, ač v zahraničí se prodávají tytéž s vybavením moderním.

Šetřily by se i kmitočty, kterých byl v té době prý tak zásadní nedostatek, že ČRa žádné nedostaly, protože DVB-T2 z velkých vysílačů by nespotřebovalo také množství kmitočtů a daly by se stavět velké SFN.

ČTÚ toto jasně odmítl zejména s poukazem na to, že kmitočty nejsou, a pak také s absurdním argumentem p. Dvořáka, že by testování 24h denně mohlo mít negativní dopad na diváky, protože by si mohli myslet, že se jedná o řádné vysílání (nebo tak nějak to plácal).
Stejně tak ČTÚ (a zdůrazňuji ČTÚ) s poukazem na nedostatek kmitočtů nepřidělil ČRa jiný kanál pro mux 3 na Ještědu a donutil tak ČRa udělat ten rozhozený paskvil, co je tam teď a na který řada lidí nadává.

Střih.

Půl roku na to přišel Pařízek, a najednou vše šlo. Najednou byly desítky kmitočtů s vysokými výkony z celkem vysokých lokalit, najednou nevadilo "testování za provozu" (protože minimálně prvních pár měsíců muxu 4 pod Pařízkem se jinak označit nedá, a můžeme se dohadovat, zda tento stav stále neplatí). Ale i já naprosto uznávám, že konkurence třeba byla, a trh na DVB-T poli to rozhýbalo. I když technické řešení a vůbec přístup DB k stavbě sítě je něco, co se v Evropě nevidí, taková míra diletantismu se těžko hledá.

Co je ovšem neskutečná levárna je slavná RS7. Opět se našly desítky výkonných kmitočtů (a stále se nacházejí), a to pro "regionální" síť, která je vlastně celoplošná, a jejiž výstavbu BEZ výběrového řízení si platíme všichni z koncesionářských poplatků. Doslova paradoxní pak je, že z výstavby RS7 těží i mux 4, což je defakto mux jedné konkrétní komerční TV, které my tímto na výstavbu jejího muxu všichni přispíváme.

Nelze také zapomínat na výdaje, které s příjmem těchto sítí mají koncoví uživatelé, na které jsou samozřejmě přeneseny náklady spojené s příjmem muxů z jiných vysílačů a většinou je třeba zásadně upravovat anténní systémy. To samé samozřejmě u STA. V případě komerčních kanálů je to jedno, ale jestliže veřejnoprávní kanál začne vysílat v síti, která na velké části území nejde chytit, a tam kde jde, je třeba výrazných investic do úpravy příjmu, je to k diskuzi o správnosti tohoto řešení.
Nikde v zahraničí o podobném případu nevím. Německo, Rakousko, Slovensko, Polsko - tam všude se všechny základní (a veřejnoprávní) programy vysílají ze stejných stanovišť.

No a na zaostalé a zkorumpované Ukrajině už vysílají 4 MUXy v DVBT-2 !!!


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DVBT mne zklamalo
« Odpověď #87 kdy: 31. 07. 2013, 20:54:38 »
No a na zaostalé a zkorumpované Ukrajině už vysílají 4 MUXy v DVBT-2 !!!
Ale to je paradoxní výsledek té zaostalosti. Oni tak dlouho čekali s přechodem z analogu na digitál, až se dočkali DVB-T2. Kdyby začali s přechodem o 2 roky dřív, žádné DVB-T2 by ještě neexistovalo.


Levosmuf

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 16
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DVBT mne zklamalo
« Odpověď #88 kdy: 13. 08. 2013, 14:47:48 »
Teda musim říct že mám v Praze pech. Všechny programy jedou jak mají síla i kvalita signálu 100% jen ten mux kde běžej čt hd programy mám kvalitu 40-60% :( tzn sem tam záseky.


Stefan Bukovan

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 916
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DVBT mne zklamalo
« Odpověď #89 kdy: 13. 08. 2013, 15:21:18 »
Ale zákon zcela jistě nezakazuje, aby několik lokálních poskytovatelů (různých majitelů) poskytovalo totožný obsah....obejít se dá téměř cokoliv ;D

Naozaj?

Zákon 220/2007 Z.z., § 17

Citace
(1) Miestny multiplex je terestriálny multiplex pre lokálne vysielanie, ktorého

a) signál je šírený individuálne koordinovanou digitálnou frekvenciou tak, aby signál mohlo prijímať najviac 15 % obyvateľov Slovenskej republiky, a
b) územie dosahu individuálne koordinovanej digitálnej frekvencie je menšie ako 30 % frekvenčného vyhradenia, v ktorého rámci sa toto územie dosahu z väčšej časti nachádza.

(2) Vysielať v miestnom multiplexe programovú službu, ktorá sa vysiela aj v inom ako miestnom multiplexe, sa zakazuje.

(3) Zakazuje sa tiež vysielať v miestnom multiplexe programovú službu, ktorá sa vysiela v inom miestnom multiplexe, ak vysielanie takej programovej služby môže prijímať prostredníctvom miestnych multiplexov viac ako 30 % obyvateľov Slovenskej republiky.

Myslím že ods. 3 presne zakazuje viacerým lokálnym poskytovateľom vysielať totožný obsah v prípade, ak pokrývajú viac ako 30% obyvateľov SR.  Ja verím že nejaký spôsob ako tento paragraf obísť určite existuje - minimálne spoločnosť Slovak Sport s.r.o. chcela takto šíriť SSTV1 (zatiaľ v DVB-T nie je) a teraz zas SSTV3.
« Poslední změna: 13. 08. 2013, 15:24:50 od Stefan Bukovan »
Skylink CZ, MagioSat (nové)
OpenBox X-810, Ariva 210 HD Combo, ADB 5800SX, KAON CO1300
DG-380