Autor Téma: DVBT mne zklamalo  (Přečteno 36844 krát)

tako50

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 534
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DVBT mne zklamalo
« Odpověď #45 kdy: 28. 07. 2013, 11:13:29 »
Mě teda DVBT od ČR v podstatě nezklamalo,je kvalitní,bezproblémové,alespoň v mé lokalitě.To se ovšem nedá říci o pokusech od Pařízka,to není vysílání,ale paskvil.Po nedávném rozhovoru s ČTU ,se ani nedivím,navíc jsem nabyl dojmu,že volám na nějakou vrátnici JZD.Více raději nekomentuju.Zrovna dnes jsem byl svědkem,jak zamrzá LCD 40pfl5007,na HD programech ČT .
Už začínáš být notně trapný a ten tvůj zaměstnavatel, což jsou České Radiokomunikace, jakbysmet. To jste fakt takoví chudáci, že neumíte překousnout konkurenci (za kterou si navíc můžete akorát sami díky své laxnosti)? Ubohost, nic jiného než ubohost :(
YABAKO,ty jsi prostě magor a dál už nekomentuji

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


YABAKA

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 546
    • Zobrazit profil
Re:DVBT mne zklamalo
« Odpověď #46 kdy: 28. 07. 2013, 11:23:59 »
Mě teda DVBT od ČR v podstatě nezklamalo,je kvalitní,bezproblémové,alespoň v mé lokalitě.To se ovšem nedá říci o pokusech od Pařízka,to není vysílání,ale paskvil.Po nedávném rozhovoru s ČTU ,se ani nedivím,navíc jsem nabyl dojmu,že volám na nějakou vrátnici JZD.Více raději nekomentuju.Zrovna dnes jsem byl svědkem,jak zamrzá LCD 40pfl5007,na HD programech ČT .
Už začínáš být notně trapný a ten tvůj zaměstnavatel, což jsou České Radiokomunikace, jakbysmet. To jste fakt takoví chudáci, že neumíte překousnout konkurenci (za kterou si navíc můžete akorát sami díky své laxnosti)? Ubohost, nic jiného než ubohost :(
YABAKO,ty jsi prostě magor a dál už nekomentuji
Ani nic nekomentuj, protože tvoji úchylku na Pařízka a jeho muxy si tady může každý dohledat a naopak tolik negativních reakcí se od jiného usera nenajde. Seš prostě chudáček, který nemůže jeho úspěch a hlavně přínos v oblasti DVB-T rozdýchat.
Lukáš Polák = totální zakomplexovaný idiot


moonword

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 141
  • Haunted Happenings
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DVBT mne zklamalo
« Odpověď #47 kdy: 28. 07. 2013, 11:28:39 »
Jeho přínos v oblasti DVB-T je ten, že dopřál českým rodinám stejnou zábavu, jako mají satelitní nadšenci při lovení kanálů z Ghany v C-pásmu.
ESTANT assis de nuict secret estude,. Seul reposé sur la selle d'ærain: Flambe exigue sortant de solitude,. Fait prosperer qui n'est à croire vain.


lance

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 351
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DVBT mne zklamalo
« Odpověď #48 kdy: 28. 07. 2013, 11:59:47 »
Jeho přínos v oblasti DVB-T je ten, že dopřál českým rodinám stejnou zábavu, jako mají satelitní nadšenci při lovení kanálů z Ghany v C-pásmu.
Akorát Ghana netvrdí, že pokrývá 85% území ČR  ;D ;D


Petr C.

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 82
    • Zobrazit profil
Re:DVBT mne zklamalo
« Odpověď #49 kdy: 28. 07. 2013, 13:32:18 »
Jeho přínos v oblasti DVB-T je ten, že dopřál českým rodinám stejnou zábavu, jako mají satelitní nadšenci při lovení kanálů z Ghany v C-pásmu.
Akorát Ghana netvrdí, že pokrývá 85% území ČR  ;D ;D
To netvrdí ani Pařízek. Těch 85% jak je uvedeno na webu MUXu4 je procento obyvatelstva nikoli procento území.
Samozřejmě netvrdím, že to tak ve skutečnosti je. Ale pokud jsou pokryta velká města, tak se to tomu může přibližovat.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Geofyzik

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 142
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DVBT mne zklamalo
« Odpověď #50 kdy: 28. 07. 2013, 13:44:10 »
Jeho přínos v oblasti DVB-T je ten, že dopřál českým rodinám stejnou zábavu, jako mají satelitní nadšenci při lovení kanálů z Ghany v C-pásmu.
Akorát Ghana netvrdí, že pokrývá 85% území ČR  ;D ;D
To netvrdí ani Pařízek. Těch 85% jak je uvedeno na webu MUXu4 je procento obyvatelstva nikoli procento území.
Samozřejmě netvrdím, že to tak ve skutečnosti je. Ale pokud jsou pokryta velká města, tak se to tomu může přibližovat.
U MUXu 4 se tomuto číslu možná blíží, ale u RS7 teda ani náhodou, i když budeme uvažovat s procentem obyvatelstva a nikoliv území. Se podívejte, kolik není pokryto okresních a větších měst s 15000-20000 obyvateli. A to zejména na Moravě.


Kuba Melín

  • Global Moderator
  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 732
    • Zobrazit profil
    • DVB Servis
    • E-mail
Re:DVBT mne zklamalo
« Odpověď #51 kdy: 28. 07. 2013, 14:09:28 »
Citace
To jste fakt takoví chudáci, že neumíte překousnout konkurenci (za kterou si navíc můžete akorát sami díky své laxnosti)?

Citace
Seš prostě chudáček, který nemůže jeho úspěch a hlavně přínos v oblasti DVB-T rozdýchat.

S tím přínosem Pařízka a jeho spasitelstvím a naopak laxností ČRa bych si dovolil trošku polemizovat.

Když chtěly ČRa vysílat v DVB-T2, ČTÚ jim házel tolik klacků pod nohy, až to bylo do očí bijící. Testování pouze přes den, dočasné kmitočty, nemožnost rozšíření vysílání do více lokalit atd.
Přitom start HD v DVB-T2 by ČR technologicky posunul jinam, i pokud by to jen ve velkých městech (ale celý den a s klasickými programy v HD), začaly by se sem dovážet TV již vybavené DVB-T2 tunerem, případně přijímače, které tuto normu umí. Což mi přijde jako zásadní argument pro jeho tehdejší zavedení. Většina televizorů koupených v tuto chvíli v ČR tak již mohla mít DVB-T2 tunery. Takto se zde stále prodávají TV s dnes už defakto zastaralým vybavením, ač v zahraničí se prodávají tytéž s vybavením moderním.

Šetřily by se i kmitočty, kterých byl v té době prý tak zásadní nedostatek, že ČRa žádné nedostaly, protože DVB-T2 z velkých vysílačů by nespotřebovalo také množství kmitočtů a daly by se stavět velké SFN.

ČTÚ toto jasně odmítl zejména s poukazem na to, že kmitočty nejsou, a pak také s absurdním argumentem p. Dvořáka, že by testování 24h denně mohlo mít negativní dopad na diváky, protože by si mohli myslet, že se jedná o řádné vysílání (nebo tak nějak to plácal).
Stejně tak ČTÚ (a zdůrazňuji ČTÚ) s poukazem na nedostatek kmitočtů nepřidělil ČRa jiný kanál pro mux 3 na Ještědu a donutil tak ČRa udělat ten rozhozený paskvil, co je tam teď a na který řada lidí nadává.

Střih.

Půl roku na to přišel Pařízek, a najednou vše šlo. Najednou byly desítky kmitočtů s vysokými výkony z celkem vysokých lokalit, najednou nevadilo "testování za provozu" (protože minimálně prvních pár měsíců muxu 4 pod Pařízkem se jinak označit nedá, a můžeme se dohadovat, zda tento stav stále neplatí). Ale i já naprosto uznávám, že konkurence třeba byla, a trh na DVB-T poli to rozhýbalo. I když technické řešení a vůbec přístup DB k stavbě sítě je něco, co se v Evropě nevidí, taková míra diletantismu se těžko hledá.

Co je ovšem neskutečná levárna je slavná RS7. Opět se našly desítky výkonných kmitočtů (a stále se nacházejí), a to pro "regionální" síť, která je vlastně celoplošná, a jejiž výstavbu BEZ výběrového řízení si platíme všichni z koncesionářských poplatků. Doslova paradoxní pak je, že z výstavby RS7 těží i mux 4, což je defakto mux jedné konkrétní komerční TV, které my tímto na výstavbu jejího muxu všichni přispíváme.

Nelze také zapomínat na výdaje, které s příjmem těchto sítí mají koncoví uživatelé, na které jsou samozřejmě přeneseny náklady spojené s příjmem muxů z jiných vysílačů a většinou je třeba zásadně upravovat anténní systémy. To samé samozřejmě u STA. V případě komerčních kanálů je to jedno, ale jestliže veřejnoprávní kanál začne vysílat v síti, která na velké části území nejde chytit, a tam kde jde, je třeba výrazných investic do úpravy příjmu, je to k diskuzi o správnosti tohoto řešení.
Nikde v zahraničí o podobném případu nevím. Německo, Rakousko, Slovensko, Polsko - tam všude se všechny základní (a veřejnoprávní) programy vysílají ze stejných stanovišť.


S anténami je to jako s ženami - je to složitější, než to na první pohled vypadá :)

Profesionální instalace antén pro DVB-T, DAB i VKV FM, satelitních parabol, měření signálu a další poradenství - http://www.dvbservis.cz


YABAKA

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 546
    • Zobrazit profil
Re:DVBT mne zklamalo
« Odpověď #52 kdy: 28. 07. 2013, 14:28:25 »
Na to, že si hraješ na moderátora, by jsi měl být více objektivní, tj. necitovat pouze výrok u chudáčcích, ale taky o magorech. I když zdejší web je dost proslulý tím, že se vyhraňuje jenom na jednu stranu, jak se mu to zrovna hodí do krámu...

K tomu Pařízkovi asi tolik, že on přišel na ČTÚ spolu s ČT a jasným projektem, zatímco jakási australská investiční společnost horovala za pochybný test, do kterého neměla ani jednu stanici, která by byla ochotná to platit. Prostě nesmysl, na který ČTÚ - jakožto správce národního bohatství v podobě kmitočtů - nemohl zareagovat jinak, než jak zareagoval.

A v DVB-T2 se reálně neušetří vůbec nic, protože každý myslící člověk vidí, že je tady jasná snaha o ovládnutí muxů ze strany televizních společností, takže max. by do volného prostoru přibyla nějaká Telka2 a Smíchov2, toť vše.

Technicky je pak úsměvné číst o nějakých velkých SFN a dalších ryze teoretických projektech, protože podobné růžové brýle už tady byly v počátcích DVB-T a nakonec to skočilo jedním velkým fiaskem. V DVB-T2, které je podstatně náchylnější, tomu bude ještě hůř.

Jinak moc nechápu, proč by se měly programy pod správou různých providerů vysílat z identických kót? Nebo BTS na mobilní telefony mají O2, TM a VF na stejných místech? Případně SES Astra využívá stejnou orbitální pozici jako třeba Intelsat? Asi těžko...
Lukáš Polák = totální zakomplexovaný idiot


Geofyzik

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 142
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DVBT mne zklamalo
« Odpověď #53 kdy: 28. 07. 2013, 14:46:52 »
Mně přijde divný, že p. Dvořák (ČTÚ) skončil z vlastního rozhodnutí ve funkci zrovinka v době začátku vysílání RS7. To je ale náhodička. Lze tušit, že asi kvůli vlastnímu klidu, než se rozvíří bouřlivé debaty a všeobecná nespokojenost s pokrytím nových programů veřejnoprávní ČT. A dost možná, že taky dostal před odchodem na zasloužený odpočinek (a po kmitočtovém přídělu pro RS7) přišoupnuto něco bokem, jak už bývá v naší zemičce ostatně dobrým zvykem, že jo.


YABAKA

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 546
    • Zobrazit profil
Re:DVBT mne zklamalo
« Odpověď #54 kdy: 28. 07. 2013, 14:57:42 »
Pokrytí má v ruce pouze ČT, která když provozovatele RS7 požádá o rozšíření (a také si to zaplatí), tak ten jistě velmi rád začne konat. A úplně stejné by to bylo u Českých Radiokomunikací (pouze s tím rozdílem, že za peníze, které obdrží Pařízek, by ČRa pokryly sotva polovinu toho, co pokrývá on).
Lukáš Polák = totální zakomplexovaný idiot


Amos Komenski

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DVBT mne zklamalo
« Odpověď #55 kdy: 28. 07. 2013, 15:52:39 »
@Kuba Melín: S mnohými rozhodnutími předchozího vedení ČTÚ (p.Dvořák) jsem také nebyl nadšen, nicméně -
ČRa získaly PODSTATNOU výhodu již před digitalizací a to jsou klíčové kóty a stanoviště, z nichž mnohým lze v pokrytí jen těžko konkurovat. Když přišla konkurence s Muxem3 (CDG), byla to jen otázka času, kdy ji ČRa "schlamstnou", neboť jejich cenová politika byla a je likvidační a nad možnosti jakéhokoliv drobnějšího operátora, prachsprostý monopol. Zakonzervování tohoto stavu by byla obrovská a neopravitelná chyba,která by patrně navždy zazdila další rozvoj DVB-T v Česku. Z tohoto pohledu nutno následná rozhodnutí ČTÚ nejít na ruku nápadům ČRa hodnotit dlouhodobě pozitivně.

O způsobu,jak Pařízek (DB) získával a stále ještě získává nové frekvence mám také své pochyby. Nicméně, má-li se DVB-T (příp. T2) opravdu rozvíjet, je to patrně jediná schůdná cesta. Mux4 a SR7 rozhodně ani zdaleka nemá tak výhodné vysílací podmínky jako Muxy 1,2,3 od ČRa a navíc využívá datově vyšších modulačních schémat, což dále činí jejich příjem náročnější. Bohužel jsme svědky velké spousty nekvalitních a technicky přímo vadných způsobů příjmu DVB-T,které si někteří vykládají nesprávně . Sám jsem si na několika "nepokrytých" místech ověřil, že se správnou technikou je příjem Muxů 4 a SR7 bezpečně možný, jen to nesmí mastit amatér. Myslet si, že když mi pro příjem  Muxů 1,2,3 kdysi stačilo jakési polské síto pod střechou, tak pro další Muxy 4 a SR7 to musí stačit taky, je naivní. Společné antény jsou samostatnou kategorií a lkát, že při každém přidání Muxu se musí investovat, vychází (bohužel) s nepochopení nezbytné technické koncepce STA - kanálového zpracování.

Takže všem doporučuji jediné, než začnete jakkoliv hodnotit DVB-T - dejte si své přijímací zařízení do řádného technického stavu (nikoliv sousedem za flašku slivovice) a potom vyvozujte technické soudy.


YABAKA

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 546
    • Zobrazit profil
Re:DVBT mne zklamalo
« Odpověď #56 kdy: 28. 07. 2013, 16:25:36 »
Lidi už zapomněli, že v éře analogu bylo zcela běžné, že se např. Nova přijímá z Kojálu na k9, ČT1 z Pálavy na k26, ČT2 z Barvičové na k52 a Premiéra na k55 z Hádů. Pak jim někdo nakukal, jak to v DVB-T bude všechno ideální a desítky programů, nejlépe na prut za televizorem - a pak už jenom procitnutí.
Lukáš Polák = totální zakomplexovaný idiot


Bug Menot

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DVBT mne zklamalo
« Odpověď #57 kdy: 28. 07. 2013, 16:27:01 »
Malé odbočení - dnes je to přesně 5 let: http://www.digizone.cz/clanky/odstartoval-verejnopravni-multiplex/


Enik

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 592
  • Vědomí vlastní neznalosti je klíčem k poznání.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DVBT mne zklamalo
« Odpověď #58 kdy: 28. 07. 2013, 16:57:09 »


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re:DVBT mne zklamalo
« Odpověď #59 kdy: 28. 07. 2013, 17:17:48 »
José

a ono je někde psaný že na všechny muxy máš nějaký právní nárok? jediný co je daný zákonem je 95% mux1,vše ostatní je čistě komerční věc takže si každý může vysílat tak jak chce,takže se rozčilovat že rs3 na k32 nechytíš je trošku plácání do větru,je to prostě lokální mux jen pro určitou oblast,to že by to šlo udělat líp je věc jiná,ale je to věc naprosto jejich..stejně tak řešit že klínovec ruší jelení horu,dvb-t je národní vysílání,takže tady nejde o žádné rušení,ty v čr nemáš vůbec poláky chytat a pak bysis ani nestěžoval že ti to něco ruší,jediný co je tu zprasený je k60 ale zatím sem nenašel místo kde by to nebylo řešitelný,bohužel ale to lidi nutí do zbytečných výdajů,protože mux1,2 z ještědu jim de na cokoliv, kdežto pokud sou na místě kde je dobrý přijem čh i ještědu tak už se to musí nějak řešit,ne vždy to vyžaduje přímo investice do techniky,ale spíše řešení jak odstínit který vysílač,vím že spousta firem si s tím ale absolutně neví rady a jediný co umí je nadávat na čra,ale opravdu problémy sou na jiných místech než na liberecku kde je signál z ještědu dominatní a čh se dá odstínit,naštěstí na těch místech je většinou možný příjem z jiých vysílačů,ono i na liberecku se dá v nejhorším chytit bukovka či praha.
tohle mi přijde jako nadávat že s autem nemůžeš jezdit po vodě..

Však ano, můžeš si na vodu pořídit člun. Takže tohle je jen o zbytečnosti a nefunkčnosti DVB-T. Parabolu pověsíš a koukáš. Tady i díky rozložení toho nesmyslu na desítku let jen investuješ stále do antén a výsledek je takový jaký je. Že stejně nejde vše, co by mohlo. Takže je to vlastně takový celoevropský podvod anebo to lze považovat za takovou nouzovku. Jako, že něco málo z toho přece jen jde. Dostačující řekněme někam asi někam na chatu nebo pro další zobrazovač v kuchyni atd. Ale nikoli pro hlavní. Ale když to tak vezmeš tak ono už někdy v pravěku satelitního příjmu taková obyčejná Astra dala asi analogových 64 stanic. Takže v DVB-T přes neustálé investice do předělávání antén docílili přibližně téhož. I takto se na to lze dívat.

Pláčete na cizím hrobě. Jednoduchá otázka, jednoduchá odpověď - měl jste pozvaného odborného technika s měřícím přístrojem - ano nebo ne? Nic jiného mě od vás nezajímá.

Tak samozřejmě, že byli nalezeni asi 3 tito darmožrouti. A jeden z nich, který se jevil nejschopněji / nikoli ten nejlevnější / byl vybrán a měřil a měřil a kvičel jak zaříznuté prase, že to nejde atd. Atd...  Prostě soudruzi to postavili tak, že jde o zkloubení vysílačů Ještěd,/ Mux 1,2,3 CZ /, Skokantské můstky /K32 lokální mux/, Černá studnice / Mux 4 / , Löbau / SRN 1,2,3 a lokální/ a Jelení hora / 1,2,3 polské/. No, takže mu docela věřím, že je to problém, složit slušný příjem z pěti různých směrů a míst. A ještě k tomu zamezit aby do toho nelezlo místo šesté, tj. Černá hora. A v této chvíli i místo 7 tj. Klínovec.... A když na to přijde teoreticky by tam mohly lézt i ty Javořice. Ale naštěstí tam nelezou. Co si zi toho pamatuji tak mu tam třeba odrazem od Jizerek vylezla i Buková hora. Tady jsou kopce kolem, do kola a vše se tu odráží od všeho. Prostě je to zcestné samotnou koncepcí u ČRa a dozorčího orgánu ČTÚ a nějaký technik to pak nezachrání ani když by na té střeše dělal kotrmelce.
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL