Autor Téma: DVBT mne zklamalo  (Přečteno 36738 krát)

Luboš T.

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 765
    • Zobrazit profil
Re:DVBT mne zklamalo
« Odpověď #15 kdy: 27. 07. 2013, 15:08:49 »
To musíš mít dost nekvalitní TV když se dá pouze koukat na HD programy.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


YABAKA

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 546
    • Zobrazit profil
Re:DVBT mne zklamalo
« Odpověď #16 kdy: 27. 07. 2013, 15:46:51 »
Sledování SD programů na HD zobrazovači je utrpení naprosto vždy. Jedině mít SD zobrazovač, ale už dlouho jsem žádný neviděl :D
Lukáš Polák = totální zakomplexovaný idiot


Luboš T.

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 765
    • Zobrazit profil
Re:DVBT mne zklamalo
« Odpověď #17 kdy: 27. 07. 2013, 15:58:48 »
Já to za utrpení nepovažuji.Samozřejmě jsem si nevybral to největší rozlišení co je k mání ale 1366x768 plně stačí a SD ze třech metrů je pohoda.


jaydeesq

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 149
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DVBT mne zklamalo
« Odpověď #18 kdy: 27. 07. 2013, 16:37:22 »
José

a ono je někde psaný že na všechny muxy máš nějaký právní nárok? jediný co je daný zákonem je 95% mux1,vše ostatní je čistě komerční věc takže si každý může vysílat tak jak chce,takže se rozčilovat že rs3 na k32 nechytíš je trošku plácání do větru,je to prostě lokální mux jen pro určitou oblast,to že by to šlo udělat líp je věc jiná,ale je to věc naprosto jejich..stejně tak řešit že klínovec ruší jelení horu,dvb-t je národní vysílání,takže tady nejde o žádné rušení,ty v čr nemáš vůbec poláky chytat a pak bysis ani nestěžoval že ti to něco ruší,jediný co je tu zprasený je k60 ale zatím sem nenašel místo kde by to nebylo řešitelný,bohužel ale to lidi nutí do zbytečných výdajů,protože mux1,2 z ještědu jim de na cokoliv, kdežto pokud sou na místě kde je dobrý přijem čh i ještědu tak už se to musí nějak řešit,ne vždy to vyžaduje přímo investice do techniky,ale spíše řešení jak odstínit který vysílač,vím že spousta firem si s tím ale absolutně neví rady a jediný co umí je nadávat na čra,ale opravdu problémy sou na jiných místech než na liberecku kde je signál z ještědu dominatní a čh se dá odstínit,naštěstí na těch místech je většinou možný příjem z jiých vysílačů,ono i na liberecku se dá v nejhorším chytit bukovka či praha.
tohle mi přijde jako nadávat že s autem nemůžeš jezdit po vodě..


YABAKA

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 546
    • Zobrazit profil
Re:DVBT mne zklamalo
« Odpověď #19 kdy: 27. 07. 2013, 16:41:37 »
Já to za utrpení nepovažuji.Samozřejmě jsem si nevybral to největší rozlišení co je k mání ale 1366x768 plně stačí a SD ze třech metrů je pohoda.
To je nejhorší co může být, protože ať sleduješ SD nebo HD, tak si to TV vždycky musí přepočítat do svého nativu, ve kterém se nikde nevysílá přímo. Ale samozřejmě když ti to stačí, tak v tom problém nevidím :)
Lukáš Polák = totální zakomplexovaný idiot

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Luboš T.

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 765
    • Zobrazit profil
Re:DVBT mne zklamalo
« Odpověď #20 kdy: 27. 07. 2013, 16:45:10 »
Stačí.Na jedné TV nemám žádný HD a na druhé pouze NOVU v HD.Schválně jsem kupoval takové rozlišení protože jsem počítal s tím že tady to HD jen tak nebude.A až bude dost programů tak koupím novou.


Vladimír Dráb

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 324
    • Zobrazit profil
Re:DVBT mne zklamalo
« Odpověď #21 kdy: 27. 07. 2013, 16:58:30 »
DVBT je nejlevněji realizovatelný příjem cca dvaceti volných programů bez jakohokoli poplatku. Za tu cenu je myslím vinikající. Pamatuji jeden program černobíle pak, dva , pak něco už barevně, pak čtyři  a dnes cca dvacet. Pokud mi to nestačí mohu si zvolit za větší peníz a poplatek satelitní příjem a více HD kanálů atd, dále různé kabelovky, internet a bůh ví co ještě. Každý si dnes může vybrat co mu vyhovuje a na co má. Na tom přeci není důvod ke zklamání, snad jen pro ty, co chtějí luxus zdarma.


moonword

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 141
  • Haunted Happenings
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DVBT mne zklamalo
« Odpověď #22 kdy: 27. 07. 2013, 17:27:42 »
DVBT je nejlevněji realizovatelný příjem cca dvaceti volných programů bez jakohokoli poplatku. Za tu cenu je myslím vinikající. Pamatuji jeden program černobíle pak, dva , pak něco už barevně, pak čtyři  a dnes cca dvacet. Pokud mi to nestačí mohu si zvolit za větší peníz a poplatek satelitní příjem a více HD kanálů atd, dále různé kabelovky, internet a bůh ví co ještě. Každý si dnes může vybrat co mu vyhovuje a na co má. Na tom přeci není důvod ke zklamání, snad jen pro ty, co chtějí luxus zdarma.
To je přesně ta demagogie. Satelitní T-Mobile televize je bez servisních poplatků!
ESTANT assis de nuict secret estude,. Seul reposé sur la selle d'ærain: Flambe exigue sortant de solitude,. Fait prosperer qui n'est à croire vain.


Miroslav Kuzník

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 285
    • Zobrazit profil
Re:DVBT mne zklamalo
« Odpověď #23 kdy: 27. 07. 2013, 17:28:43 »
Vladimíre plně s Váma souhlasím


Josef Zavřel

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 323
  • Místní i dálkový příjem DVB-T/T2 CZ,SK a FTA SAT
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DVBT mne zklamalo
« Odpověď #24 kdy: 27. 07. 2013, 18:07:14 »
Zdravím všechny a přeji hezký den.
S DVB-T jsem spokojený.Když si vzpomenu jak jsme jako kluci vyráběli antény podle Českého na Vídeň a s velkou radostí jsme naladili v 70 létech zrnitý analogový obraz,vzpomínám na to s úsměvem.Dnes mám na střeše dvě velká pl.síta,jedno v poloze V na Brno-Barvičova odkud jedou stabilně dobře muxy 1,2,3,4 a RS7.V přesném zákrytu Barvičky mám Velkou Javorinu s muxy 1,2,4,tak že vše v pohodě na jednu anténu.Druhé velké husté plz.síto mám v hor.poloze na Vídeň mux A a mux B.U TV mám dva STB,každý pro jednu anténu a samostatným dobře stíněným koaxem.Na tom jsem nešetřil.Televizor http://www.nakupka.cz/vyrobek/televizor-grundig-stf-72-1010-7-text/ má 2x scart a tak mám v každém vstupu na TV 1 STB a  přepínám je podle potřeby přes AV.Je pravda,že 5 programů v HD kvalitě je mě k ničemu.O tolika programech se mě za mladých let ani nesnilo,ikdyž některé mám naladěné,ale téměř je nesleduji. Zdraví Josef Z.
DVB-T2 Kojál mux21,22,23, Brno-Barvičova (V) mux 24,
SK mux 1,2,3,4,Vel.Jav. Ant.1x Emme Esse 45 UC. Zes.26/1,2
TV 43FUB8061-4K Finlux.
DAB+ČRo K12D Kojál,Teleko K8A Brno,W-K 5D,př. Albrecht DR 52 BA a DUAL DAB 4 C, ant.FUBA DAB 307,    
SAT.Emme Esse 80cm Fe+4xLNB Megasat
Družice 13-19,2-23,5-28,2


moonword

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 141
  • Haunted Happenings
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DVBT mne zklamalo
« Odpověď #25 kdy: 27. 07. 2013, 18:14:41 »
Spousta lidí volí DVB-T kvůli tradicím. Někdo dokonce proto, že je to čistě národní cesta. To znamená nepletou se mu pod nos stovky zahraničních programů. ALE nikdy by takoví lidé neměli šířit informace o tom, že satelitní příjem = poplatky.
Protože je to prostě lež (viz t-mobile karty)
ESTANT assis de nuict secret estude,. Seul reposé sur la selle d'ærain: Flambe exigue sortant de solitude,. Fait prosperer qui n'est à croire vain.


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re:DVBT mne zklamalo
« Odpověď #26 kdy: 27. 07. 2013, 18:46:31 »
José

a ono je někde psaný že na všechny muxy máš nějaký právní nárok? jediný co je daný zákonem je 95% mux1,vše ostatní je čistě komerční věc takže si každý může vysílat tak jak chce,takže se rozčilovat že rs3 na k32 nechytíš je trošku plácání do větru,je to prostě lokální mux jen pro určitou oblast,to že by to šlo udělat líp je věc jiná,ale je to věc naprosto jejich..stejně tak řešit že klínovec ruší jelení horu,dvb-t je národní vysílání,takže tady nejde o žádné rušení,ty v čr nemáš vůbec poláky chytat a pak bysis ani nestěžoval že ti to něco ruší,jediný co je tu zprasený je k60 ale zatím sem nenašel místo kde by to nebylo řešitelný,bohužel ale to lidi nutí do zbytečných výdajů,protože mux1,2 z ještědu jim de na cokoliv, kdežto pokud sou na místě kde je dobrý přijem čh i ještědu tak už se to musí nějak řešit,ne vždy to vyžaduje přímo investice do techniky,ale spíše řešení jak odstínit který vysílač,vím že spousta firem si s tím ale absolutně neví rady a jediný co umí je nadávat na čra,ale opravdu problémy sou na jiných místech než na liberecku kde je signál z ještědu dominatní a čh se dá odstínit,naštěstí na těch místech je většinou možný příjem z jiých vysílačů,ono i na liberecku se dá v nejhorším chytit bukovka či praha.
tohle mi přijde jako nadávat že s autem nemůžeš jezdit po vodě..

Však ano, můžeš si na vodu pořídit člun. Takže tohle je jen o zbytečnosti a nefunkčnosti DVB-T. Parabolu pověsíš a koukáš. Tady i díky rozložení toho nesmyslu na desítku let jen investuješ stále do antén a výsledek je takový jaký je. Že stejně nejde vše, co by mohlo. Takže je to vlastně takový celoevropský podvod anebo to lze považovat za takovou nouzovku. Jako, že něco málo z toho přece jen jde. Dostačující řekněme někam asi někam na chatu nebo pro další zobrazovač v kuchyni atd. Ale nikoli pro hlavní. Ale když to tak vezmeš tak ono už někdy v pravěku satelitního příjmu taková obyčejná Astra dala asi analogových 64 stanic. Takže v DVB-T přes neustálé investice do předělávání antén docílili přibližně téhož. I takto se na to lze dívat.
« Poslední změna: 27. 07. 2013, 18:56:29 od José »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


Drahoslav Brašule

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DVBT mne zklamalo
« Odpověď #27 kdy: 27. 07. 2013, 19:39:03 »
DVBT je nejlevněji realizovatelný příjem cca dvaceti volných programů bez jakohokoli poplatku. Za tu cenu je myslím vinikající. Pamatuji jeden program černobíle pak, dva , pak něco už barevně, pak čtyři  a dnes cca dvacet. Pokud mi to nestačí mohu si zvolit za větší peníz a poplatek satelitní příjem a více HD kanálů atd, dále různé kabelovky, internet a bůh ví co ještě. Každý si dnes může vybrat co mu vyhovuje a na co má. Na tom přeci není důvod ke zklamání, snad jen pro ty, co chtějí luxus zdarma.
Souhlas! A demagogie je to že někdo má sat. gratis..ono totiž t-mob je víte kdo..takže, tak jako bylo"na pořád zadarmo" bude i tohle za chvilku za tvrdou měnu...
DVB-S/S2: 23,5°+19,2°, Parabola Panorama,
LG 102-575S-HBBTV Funkční!! :)
DVB-T příjmače:Homecast Twin
DVB-T Brno Hády1: MUX1-k29,MUX2-k40,MUX3-k59
DVB-T Javorina: STV1, STV2, STV1 HD - k57
DVB-T Javorina: Joj, Joj+, Markýza, Doma - K56
DVB-T Starý Poddvorov: MUX 4 - k46


moonword

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 141
  • Haunted Happenings
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DVBT mne zklamalo
« Odpověď #28 kdy: 27. 07. 2013, 19:43:35 »
A jak to víš? To ti prozradil pan Dvořák z České televize? Nebo jeho nohsled Pařízek?
T-Mobile těch 29 Kč klidně zaplatí, protože většina lidí u něj má i mobilní tarif. I když to není podmínka.
ESTANT assis de nuict secret estude,. Seul reposé sur la selle d'ærain: Flambe exigue sortant de solitude,. Fait prosperer qui n'est à croire vain.


YABAKA

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 546
    • Zobrazit profil
Re:DVBT mne zklamalo
« Odpověď #29 kdy: 27. 07. 2013, 19:51:22 »
DVBT je nejlevněji realizovatelný příjem cca dvaceti volných programů bez jakohokoli poplatku. Za tu cenu je myslím vinikající. Pamatuji jeden program černobíle pak, dva , pak něco už barevně, pak čtyři  a dnes cca dvacet. Pokud mi to nestačí mohu si zvolit za větší peníz a poplatek satelitní příjem a více HD kanálů atd, dále různé kabelovky, internet a bůh ví co ještě. Každý si dnes může vybrat co mu vyhovuje a na co má. Na tom přeci není důvod ke zklamání, snad jen pro ty, co chtějí luxus zdarma.
Ano - v místě, kde vidíš na všechny vysílače, které šíří muxy 1-4 a RS7. Ale v momentě, kdy máš jeden vysílač jedním směrem, druhý vysílač směrem jiným a nedejbože ještě potřebuješ přijímat signál z vysílače třetího, tak se nedoplatíš. A to se nebavím o tom, že je mnohdy sloučení všech signálů možné jenom za enormní náklady přes kanálové měniče. Oproti tomu je nějakých 29Kč měsíčně za serpo u Skylinku úplný pakatel, který ani nestojí za řeč.
Lukáš Polák = totální zakomplexovaný idiot