Autor Téma: DVBT mne zklamalo  (Přečteno 36737 krát)

Vladimír Kabátník

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 22
    • Zobrazit profil
    • E-mail
DVBT mne zklamalo
« kdy: 17. 04. 2012, 09:29:08 »
  Obraz bez duchů je jistě fajn.Množství programů také,i když pan Werich prohlásil o USA "90 programů a všechny blbý".U nás to možná bude podobné.Více mne ale štve občasné vytrhávání částí obrazu a mžikové výpadky zvuku (ztráta informací).Stačí,aby na anténu dopadl odražený signál s opačnou fází ?Kvalitu signálu dodávaného antenou nelze laicky posoudit jako to bylo u analogu.Tam docházelo ke vzniku duchů a zvětšení šumu v obraze,ale vytrhávání části u digitálu působí velmi rušivě.Problémy také dělá slučování signálů několika vysílačů (dvě a více anten).                  Zdraví Vladimír

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Čestmír Polák

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 145
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DVBT mne zklamalo
« Odpověď #1 kdy: 17. 04. 2012, 10:41:47 »
Vaše potíže mohou být způsobeny mnoha důvody. Nenapsal jste ve které lokalitě signál přijímáte, ani z kterých vysílačů, set-top-boxem nebo televizorem s DVB-T? Nepíšete ani jaké antény používáte jak kvalitní je sloučený signál. Pokud z antén nejde signál přibližně o stejné intenzitě může být silnější signál vyzařován do druhé antény. Hodně též záleží na kvalitě tuneru. Někdy je lepší méně citlivý, jindy více. Signál může být i přebuzen. Pokuste se ještě jemně natočit antény a případně vyměnit antény za kanálové.
VanTage 7100TS Kombo, Kaon KVR-1000TS PLUS, Strong DVB-T2, GigaBlue HD Quad Plus, Technisat DigitRadio 210,  SkyLink, freeSat, T-REX, Irdeto Cryptoworks, IRDETO, SKY IT, Polsat.


Petr Š.

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 158
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DVBT mne zklamalo
« Odpověď #2 kdy: 17. 04. 2012, 11:24:26 »
Takové krátké výpadky (půl sekundy), může způsobovat i rušení jinými elektrospotřebiči v domácnosti nebo nedokonalé spoje v rozvodu elektřiny.


Kuba Melín

  • Global Moderator
  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 732
    • Zobrazit profil
    • DVB Servis
    • E-mail
Re:DVBT mne zklamalo
« Odpověď #3 kdy: 17. 04. 2012, 13:04:21 »
Co používáte za anténu a další přijímací komponenty?

Ty výpadky totiž nejsou dané tím, že by DVB-T bylo nekvalitní nebo špatné, ale špatnou anténou/rozvodem/přijímačem. Zatímco u analogu byl laik i v oblasti s horším signálem schopen anténu nastavit, u DVB-T to není tak snadné. Zejména pak při slučování antén, to by laik bez měřáku v žádném případě dělat neměl - pokud si na to přesto troufne, nemůže si pak ale stěžovat na nekvalitní příjem...
Navíc vliv horšího signálu u analogu spousta lidí neřešila, když tam měli pár duchů často jim to bylo jedno, a pokud měli špatný rozvod/kabely atd. a do signálu se dostávaly "lupance" od el. spotřebičů a jiné rušení, v obraze to skoro nepoznali, popřípadě to nebylo tak rušivé, jako výpadek u DVB-T.

Kolikrát mají lidé špatné kabely, a signál jim ruší třeba wifi router umístěný nedaleko. Stačí nahradit kabel kvalitním a dobře stíněným, a výpadky zmizí. To samé u antén, nekvalitní děsy typu polských sít s vestavěným high-power zesilovačem se objevují na mnoha střechách, po výměně za kvalitní anténu často ani není zesílení třeba a signál je bezproblémový.

Tedy bych určitě chybu nehledal u technologie samotné, ale u nekvalitní přijímací sestavy. A pokud si s tím laicky nevíte rady, tak je samozřejmě nutné sehnat někoho, kdo se tím zabývá a rozumí tomu, a k tomu disponuje měřicí technikou.
« Poslední změna: 17. 04. 2012, 13:14:20 od Kuba Melín »
S anténami je to jako s ženami - je to složitější, než to na první pohled vypadá :)

Profesionální instalace antén pro DVB-T, DAB i VKV FM, satelitních parabol, měření signálu a další poradenství - http://www.dvbservis.cz


Petr PetrK

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 884
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DVBT mne zklamalo
« Odpověď #4 kdy: 17. 04. 2012, 16:36:01 »
Mne DVB-T nezklamalo ani náhodou, a tím nemyslím jen čistotu obrazu nebo čistotu zobrazení barev. Pokud budu porovnávat s analogovým vysíláním, pak konstatuji, že "digitál" umožňuje docílit v mnoha případech efektivní a kvalitní příjem i tam, kde to dříve nebylo vůbec možné, a nebo se na "zasněžené" a "rozduchované" programy nedalo vůbec dívat. Ale samozřejmě kvalitní příjem lze docílit pouze za předpokladu, že jsou respektovány minimálně základní principy příjmu "digitálu". Zcela bez výhrad se proto mohu podepsat pod příspěvek Kuby Melína.
Máte špatné zkušenosti se slučováním signálu - dobře, a jakpak je slučujete? Aniž bych se komukoliv vysmíval, viděl jsem již leccos, co sice v dřívějších dobách přijatelně fungovalo, dnes ovšem nikoliv. Velmi problematické je totiž slučování za pomocí širokopásmových, hybridních slučovačů, k čemuž laicky přistupuje kdekdo. Někdy se náhodou zadaří, avšak většinou nikoliv, pokud před použitím hybridního slučovače není požadovaný signál důsledně "vyfiltrován", tj. zbaven jakýchkoliv parazitujících příměsí a nežádoucího rušení. Selektivita je totiž prvořadá. Je-li splněna, pak žádný problém se sloučením nevznikne, respektive může ojediněle vzniknout, jsou-li signály energeticky intenzivně odlišné v řádu desítek dB. Ale to bez měření, respektive letitých, praktických zkušeností nezjistíte.
Podle čeho soudíte, že vám na anténu dopadá odražený signál s opačnou fází? Podle zkušeností, měření...? Tyto "efekty" vznikají vesměs v nehomogenním elektromagnetickém poli nebo i v případě SFN sítí, ale velmi často postačí jemně posunout anténou vlevo-vpravo, nebo i dopředu-dozadu. A je klid :-)  Jinak obecně platí, že v homogením, dostatečně silném elektromagnetickém poli žádná rušení nenastávají, kromě těch, o nichž se zmiňuje Kuba Melín. Binec ale dokáží navodit i elektrifikované tratě nebo vedení pro tramvaje, trolejbusy... Ovšem - opět za takřka výhradního předpokladu nekvalitní přijímací sestavy s děravým koaxiálem nebo někde v dosahu slabého vysílače. Mimochodem - dálkový příjem: to, co lze úspěšně a kvalitně "pochytat digitálem", často nebylo analogem vůbec myslitelné. Pravda, občas je nutné přistoupit k montáží dvou, tří nebo v krajním případě i čtyř antén, ale výsledek s analogovým vysíláním sotva snese srovnání ve prospěch "digitálu". Zkrátka - osobně nedám na něj dopustit, pracuje se s ním velice dobře, spolehlivě, a to i v případě STA v domech s mnoha bytovými jednotkami. Nicméně, jak již bylo x-krát, a nejen v této diskuzi, zdůrazněno, nelze si myslet, že vše funguje a vše se "spojuje" naprosto shodně, totožnými komponenty, jako v minulém století. Toť zkrátka zásadní omyl generující výhrady, či dokonce ono zmiňované zklamání...   

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re:DVBT mne zklamalo
« Odpověď #5 kdy: 27. 07. 2013, 12:22:33 »
 
TOHLE SE MI NALADÍ :

 1) CT 1 /K43/
 2) CT 2 /K43/
 3) CT 24 /K43/
 4) CT sport /K43/
 5) NOVA /K52/
 6) Nova HD /K25/
 7) NOVA CINEMA /K52/
 8 ) FANDA /K25/
 9) SMICHOV /K25/
10) TELKA /K25/
11) Prima family /K52/
12) Prima COOL /K52/
13) Prima LOVE /K60/
14) Prima ZOOM /K60/
15) BARRANDOV TV /K52/
16) POHODA /K25/
17) V 1 /K60/
18) Ocko /K60/
19) Ocko Gold /K60/
20) Slagr TV /K60/
21) ACTIVE /K60/
23) TVP 1 HD /K30/
24) TVP 2 HD /K49/
25) TVP 1 /K49/
26) TVP 2 /30/
27) TVP Kultura /K49/
28) TVP Historia K49/
29) TVP Polonia /K49/
30) TVP Info Wroclaw /K30/
31) TVP Rozrywka /K49/
32) ATM Rozrywka /K30/
33) TTV /K30/
34) POLO TV /K30/
35) ESKA TV /K30/
36) TVN /K35/
37) TVN Siedem /K35/
38) TV Puls /K35/
39) PULS 2 /K35/
40) TV 4 /K35/
41) TV 6 K35/
42) Polsat /K35/
43) Polsat Sport News /K35/
44) Das Erste /K39/
45) Einfestival /K39/
46) ZDF /K36/
47) ZDF info /K36/
48) ZDF neo / KiKA /K36/
49) 3sat /K36/
50) PHOENIX /K39/
51) arte /K39/
52) Bayrisches FS Nord /K29/
53) WDR Köln /k29/
54) rbb Branderburg /K29/
55) MDR Sachsen /K29/
56) ERTV /K24/
57) CRo RADIOZURNAL /K43/
58) CRo DVOJKA /K43/
59) CRo VLTAVA /K43/
60) CRO RADIO WAVE /K43/
61) CRo JAZZ /K43/
62) CRo RADIO JUNIOR /K43/
63) CRo PLUS /K43/
64) CRo D-DUR /K43/
65) Proglas /K60/


Ale...

Nejde to, co je na K60,
protože Ještěd ruší Černou horu.

Nejde to, co je na K35,
protože Klínovec ruší Jelení horu.

Nenaladí se vůbec

RTM /K32/
Noe /K32/
Ocko /K32/
Slagr TV /K32/

Protože je používaný velice nízký výkon,
z důvodů aby nebyl rušen Krásný.

Naladí se tedy v této chvíli 65 stanic.
Ale z toho za jakýchkoli podmínek, na 100% chodí pouze 49.

16 je jich RUŠENO !

Při čemž další 4, ač by měly v naší oblasti jít,
tak se ani nenaladí.

Tedy kanály K60 a K35 jsou rušeny a kanál K32 nelze ani naladit.

Mohlo by jich tedy jít až 67 různých a dvě Ocko a Slagr TV
být zdojeny.

Ale nejde.

Co mohu ještě od DVB-T očekávat ?

Příchod nějakých dalších stanic do německého
soukromého lokálního multiplexu k stanici ERTV.
Což by mohlo být příjemné, tedy objevit se tam nějaké
EuroNews, BBC World, Eurosport apod.

Vznik nějakého polského, soukromého,lokálního multiplexu.
Což by ovšem mohlo způsobit další zarušení.
Tedy buď to bude, samo o sobě zarušeno něčím už stávajícím
nebo to nové, zaruší něco, co teď chodí.

Takže žádné velké vyhlídky.
Dle mého ryze osobního názoru je celé DVB-T humus.
Osobně dávám zcela jednoznačně přednost satelitnímu příjmu.
Jednu parabolu mám na SES 23,5°E a běží mi Sky Link.
Druhou parabolu mám na Thor 0,8°W
a běží mi FreeSat by UPC Direct.

Pozemní humáč, kdy jedno, ruší druhé, v podstatě nepoužívám.
A mám to, jen jako zábavu a důkaz toho,
že to prakticky, vůbec k ničemu není
a že je to, v samé své podstatě, prakticky nepoužitelné.

U DVB-S/S2 prostě nikdo nic nikomu neruší.
U DVB-T zřejmě zcela běžná praxe.

« Poslední změna: 27. 07. 2013, 12:33:06 od José »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


YABAKA

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 546
    • Zobrazit profil
Re:DVBT mne zklamalo
« Odpověď #6 kdy: 27. 07. 2013, 12:31:06 »
"Nejde to, co je na K35,
protože Klínovec ruší Jelení horu.
"

Jsi-li na území ČR, tak zdejší vysílač (tj. Klínovec) nemůže rušit vysílač zahraniční (tj. Jelenia Góra), protože ten vysílač zahraniční není určen pro pokrytí naší republiky. To jenom pro upřesnění pojmů :)
Lukáš Polák = totální zakomplexovaný idiot


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re:DVBT mne zklamalo
« Odpověď #7 kdy: 27. 07. 2013, 12:37:02 »
"Nejde to, co je na K35,
protože Klínovec ruší Jelení horu.
"

Jsi-li na území ČR, tak zdejší vysílač (tj. Klínovec) nemůže rušit vysílač zahraniční (tj. Jelenia Góra), protože ten vysílač zahraniční není určen pro pokrytí naší republiky. To jenom pro upřesnění pojmů :)

Samozřejmě, ovšem pokud je nám od roku 1989 vtloukána do hlavy jakási EU. Mělo toto dávno být koncipováno a prováděno tak aby to funguvalo v rámci EU a nikoli nějakých ,,nacistických " dávno zaostalých měřítek. Ostatně dobře. V mém případě ruší Klínovec, Jelení horu. Ale, co když někomu ruší Jelení hora, Klínovec ? To se budou zase naší komouší obracet na ty v Polsku, jako za Husáka ? Pěkně děkuji těmto soudruhům, za celou DVB-T.

Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


YABAKA

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 546
    • Zobrazit profil
Re:DVBT mne zklamalo
« Odpověď #8 kdy: 27. 07. 2013, 12:43:06 »
Klínovec pokrývá signálem určitou vymezenou část území a pokud na tomto území dochází k rušení signálu díky zahraničnímu vysílači, tak je na ČTÚ, aby začal konat. Ale v opačném případě je to pochopitelně nesmysl.
Pokud jde o EU, tak ta s tím nemá co dělat, protože pozemní vysílání je koncipováno čistě jako národní a z technických důvodů tomu ani jinak být nemůže.
Lukáš Polák = totální zakomplexovaný idiot


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re:DVBT mne zklamalo
« Odpověď #9 kdy: 27. 07. 2013, 12:54:23 »
Klínovec pokrývá signálem určitou vymezenou část území a pokud na tomto území dochází k rušení signálu díky zahraničnímu vysílači, tak je na ČTÚ, aby začal konat. Ale v opačném případě je to pochopitelně nesmysl.
Pokud jde o EU, tak ta s tím nemá co dělat, protože pozemní vysílání je koncipováno čistě jako národní a z technických důvodů tomu ani jinak být nemůže.

A to je samozřejmě, právě ona pitomost, protože když mohou svoji činnost a spolupráci vyvíjet v mnoha jinných činnostech a odvětví. Není jediný důvod, proč by tak nemohli činit i v rámci jakéhosi rádiového a televizního vysílání. Technika s tím nemá vůbec, co dělat. Tady se jedná spíše o zkostnatělá autorská práva a spol. Kdy je to řekněme levnější jen a pouze pro ČR nebo Polsko, nežli pro celou EU, komplet. Jenže týká se to zase a jen pouze zaostalého pozemního vysílání, protože přes družice nebo internet si dávno každý sežene, co chce. Čili naopak praxe a technika zde dávno předběhla nesmyslné zákony. A v podstatě jen pozemní vysílání se jich drží, čímž ovšem se stává už ve chvíli zavádění DVB-T naprosto zaostalou a nesmyslnou záležitostí a ve své podstatě z bůh darma a do kanálu vyhozenými penězi.
« Poslední změna: 27. 07. 2013, 13:00:05 od José »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


YABAKA

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 546
    • Zobrazit profil
Re:DVBT mne zklamalo
« Odpověď #10 kdy: 27. 07. 2013, 13:17:34 »
Každý stát je rád, když si pozemním signálem pokryje svoje vlastní území a ne aby ještě pokrýval území souseda. Ostatně v ČR na celé řadě míst není dodneška signál muxu 3, takže uvažovat o cizím státu, je úplná kravina.
Jinak právě u satelitního příjmu by se měla EU ukázat jako funkční skupina, tj. aby kdokoliv v kterémkoliv členském státě v EU mohl sledovat všechno, co se zde šíří.
Lukáš Polák = totální zakomplexovaný idiot


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re:DVBT mne zklamalo
« Odpověď #11 kdy: 27. 07. 2013, 13:35:40 »
Každý stát je rád, když si pozemním signálem pokryje svoje vlastní území a ne aby ještě pokrýval území souseda. Ostatně v ČR na celé řadě míst není dodneška signál muxu 3, takže uvažovat o cizím státu, je úplná kravina.
Jinak právě u satelitního příjmu by se měla EU ukázat jako funkční skupina, tj. aby kdokoliv v kterémkoliv členském státě v EU mohl sledovat všechno, co se zde šíří.

No však ano. Vždyť taková jednání se iniciovala a tlak na to v tomto směru je. Ono to samozřejmě běží leta prakticky, ale jaksi řekněme v rámci určité ,,šedé zóny" nebo určité pololegality atd. Ale jsou obrovské tlaky na to aby se to legalizovalo. Tedy bylo běžně v prodeji každé členské země EU vše, co je v rámci EU dostupné. Tedy pro občana ČR jak Sky Deutschland, tak Cyfra+ a prostě, co kde je k mání... No co se týče toho státu a DVB-T, tak tam by stačilo řekněme pro případ války, přírodních katastrof, mít v tom prostě zajištěné ČT atd. Ale nevidím jeden jediný důvod proč by se v tom měly plácat desítky klonů soukromých subjektů apod. A s prominutím ,,zasírat" další a další kanály.

Pozn.: Nehledě na to, že je v tom vysílání pekelně drahé a pak ty společnosti utrácí jen peníze za samotné vysílání a nemají na nějaký trochu solidnější program. Takže to způsobuje, ve své podstatě, degradaci kvality samotných programů.
« Poslední změna: 27. 07. 2013, 13:43:47 od José »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


K. Vav

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 225
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DVBT mne zklamalo
« Odpověď #12 kdy: 27. 07. 2013, 13:39:55 »

TOHLE SE MI NALADÍ :

 1) CT 1 /K43/
 2) CT 2 /K43/
 3) CT 24 /K43/
 4) CT sport /K43/
 5) NOVA /K52/
 6) Nova HD /K25/
 7) NOVA CINEMA /K52/
 8 ) FANDA /K25/
 9) SMICHOV /K25/
10) TELKA /K25/
11) Prima family /K52/
12) Prima COOL /K52/
13) Prima LOVE /K60/
14) Prima ZOOM /K60/
15) BARRANDOV TV /K52/
16) POHODA /K25/
17) V 1 /K60/
18) Ocko /K60/
19) Ocko Gold /K60/
20) Slagr TV /K60/
21) ACTIVE /K60/
23) TVP 1 HD /K30/
24) TVP 2 HD /K49/
25) TVP 1 /K49/
26) TVP 2 /30/
27) TVP Kultura /K49/
28) TVP Historia K49/
29) TVP Polonia /K49/
30) TVP Info Wroclaw /K30/
31) TVP Rozrywka /K49/
32) ATM Rozrywka /K30/
33) TTV /K30/
34) POLO TV /K30/
35) ESKA TV /K30/
36) TVN /K35/
37) TVN Siedem /K35/
38) TV Puls /K35/
39) PULS 2 /K35/
40) TV 4 /K35/
41) TV 6 K35/
42) Polsat /K35/
43) Polsat Sport News /K35/
44) Das Erste /K39/
45) Einfestival /K39/
46) ZDF /K36/
47) ZDF info /K36/
48) ZDF neo / KiKA /K36/
49) 3sat /K36/
50) PHOENIX /K39/
51) arte /K39/
52) Bayrisches FS Nord /K29/
53) WDR Köln /k29/
54) rbb Branderburg /K29/
55) MDR Sachsen /K29/
56) ERTV /K24/
57) CRo RADIOZURNAL /K43/
58) CRo DVOJKA /K43/
59) CRo VLTAVA /K43/
60) CRO RADIO WAVE /K43/
61) CRo JAZZ /K43/
62) CRo RADIO JUNIOR /K43/
63) CRo PLUS /K43/
64) CRo D-DUR /K43/
65) Proglas /K60/


Ale...

Nejde to, co je na K60,
protože Ještěd ruší Černou horu.

Nejde to, co je na K35,
protože Klínovec ruší Jelení horu.

Nenaladí se vůbec

RTM /K32/
Noe /K32/
Ocko /K32/
Slagr TV /K32/

Protože je používaný velice nízký výkon,
z důvodů aby nebyl rušen Krásný.

Naladí se tedy v této chvíli 65 stanic.
Ale z toho za jakýchkoli podmínek, na 100% chodí pouze 49.

16 je jich RUŠENO !

Při čemž další 4, ač by měly v naší oblasti jít,
tak se ani nenaladí.

Dejte si do řádného stavu rozvod tv a pokud to neumíte, a neznáte (všichni nemohou znát vše ;)), tak si pozvěte odbornou firmu, která Vám to do do řádného stavu. V DVB-T se bez měřící techniky, znalostí a praxe neobejdete. ???


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re:DVBT mne zklamalo
« Odpověď #13 kdy: 27. 07. 2013, 13:52:11 »
Dejte si do řádného stavu rozvod tv a pokud to neumíte, a neznáte (všichni nemohou znát vše ;)), tak si pozvěte odbornou firmu, která Vám to do do řádného stavu. V DVB-T se bez měřící techniky, znalostí a praxe neobejdete. ???

Na tom není v podstatě, co opravovat. K32 se chytit nedá. Je to prostě slaboulinké, podstatně nižší, nežli bylo plánováno a stanoveno atd. Ovšem nějaký magor, nevím kdo, jim dal 32. A jak jim dal 32, tak se nedodržel stanovený a plánovaný výkon, že by to šlo proti tomu Krásnému, takže to sem prostě nedoleze. Tečka.

K60. To je prasečina ČRa kdy zničily jednofrekvenční siť a ruší sami sebe. V honbě za ziskem. Tedy s vidinou x televizních stanic. To, že to prošlo přes ČTÚ bude nejspíše evropská kuriozita.  Ten tomu měl prostě zamezit, ovšem neučinil tak.

K35 Jelení hora. Zatím příliš čerstvá záležitost a zatím jsem nikterak neřešil. Je vysoce pravděpodobné, že by se to dalo sestavit tak, že by šly všechny 3 polské mux bez problémů. Ovšem je otázka, co by se tam zase kde naidukovalo za svinstvo a je pravděpodobné, že by to mohlo mít pro změnu negativní dopad na příjem českých nebo německých muxů. Takže zatím v této chvíli se neřeší. Dva polské muxy musí stačit.       
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


Dan Rozsíval

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 838
    • Zobrazit profil
Re:DVBT mne zklamalo
« Odpověď #14 kdy: 27. 07. 2013, 15:01:08 »
Mě zklamal začátek. Otřesně pomalý rozjezd,nesmyslně dlouhé souběhy s analogem,pochybný způsob zprovozňování jednotlivých vysílačů,šílené nápady typu 1.mux hned,další až za rok atd. atd. takže obrovské nadšení které jsem slyšel z úst bývalého předsedy Dvořáka o tom jak všechno ČTÚ geniálně zvládl rozhodně nesdílím.
Nyní už je to ale v pohodě,tedy pokud pominu technickou kvalitu. Z tohoto důvodu nejčastěji sleduji Pařízka z RS 7 poněvadž to je jediný mux na který se dá opravdu dívat.
DVB-S: 2x GM 9080 a GI Voyager II:  Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1W,4/5W,12.5W,15W + 39E,42E,46E,52E.
DVB-T: Dibox T-22,T-30: MUX1,2,3,4,RS7,RS8.