Autor Téma: LINGO iJoy Pocket DAB  (Přečteno 50137 krát)

Jan Novák

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
    • E-mail
LINGO iJoy Pocket DAB
« kdy: 16. 04. 2012, 16:41:54 »
Zdravím,
jsem tu nový a celkově s DAB teprve začínám,ale již nějakou dobu mě tato technologie zajímá.
Včera jsem si koupil svoje první DAB rádio LINGO iJoy Pocket DAB,zná ho někdo,má k němu někdo nějaké postřehy?
Jinak,dost mě zaráží,že i přes to,že DAB ve spoustě zemí vysílá (většinou Band III),je DAB tuner,hlavně teda v zařízeních jako jsou mobily,mp3 přehrávače atd... vpodstatě nesehnatelný.
Chápu,že L-Band je jen v pár zařízeních (mluvím hlavně o těch kapesních),osobně jsem našel jen to iJoy a pak Pure Move 2500,oba mají na Teleku,ale divím se,že Band III již dávno není rozšířený do mobilů,mp3jek atd.Je o tuto technologii z řad výrobců fakt tak malej zájem?
Mimochodem,kdy se asi tak plánuje přepnutí DAB v Čr na Band III ?
Mám Cowon D2 DAB,ale bohužel jen Band III  :(

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Miloslav Soška

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 750
  • QTH Horní Stakory
    • ICQ komunikátor - 228301424
    • Zobrazit profil
    • pureradio.cz
    • E-mail
Re:LINGO iJoy Pocket DAB
« Odpověď #1 kdy: 16. 04. 2012, 17:06:33 »
Co se týká vašeho přijímače, tak ho vlastní ještě kolega Pamětník a zde - http://forum.digizone.cz/index.php?topic=176.msg21770#msg21770 popisuje své zkušenosti s ním :) jinak, proč není DAB/DAB+ tuner tak rozšířený? Je to jednoduché - protože taky ve spoustě zemí dosud dominuje příjem analogového rozhlasu na VKV a do digitalizace se vysílatelé nehrnou - proč by měli? V ČR je to ve hvězdách, kdy se opravdu naostro spustí digitální rozhlas ve III. pásmu, je to ovlivněno spoustou věcí od vysílatelů, provozovatelů vysílačů, výrobců přijímačů, povědomí obyčejných lidí o nových technologiích, apod.
DVB-S - Ariva 100, Wave Frontier T55 -  23.5°E, 19.2°E, 13°E - FTA
DVB-T - SHARP Aquos LC-40LE630E - k. 6, 25, 29, 30, 35, 38, 40, 60 - ČH, Černá Studnice, Sněžné Jámy
DAB/DAB+/DMB/DRM/SDR/VKV - EzCap USB Dongle, Lingo iJoy Plus, Kenwood KDC-DAB41U, Dual DAB 50, Himalaya DRM 2009
PMR, CB, sdílenky




José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re:LINGO iJoy Pocket DAB
« Odpověď #3 kdy: 22. 02. 2013, 11:37:01 »
Tak jsem se rozhodl zrealizovat nápad p.Sošky.

Během minulého týdne jsem do auta namontoval asi rok staré autorádio SONY, které jsem dostal od známých.
Zjistil jsem, že AUX vstup to má.

Asi před deseti minutami jsem si tedy objednal tohle http://pureradio.cz/detail-produktu/radia-dab/rozhlasove-prijimace-kapesni/51_lingo-ijoy-plus-pocked-dab-white-skladem/

A pokusím se to tedy propojit kablíkem a nalepit někam na sklo a uvidíme, jak to bude fungovat...

Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


Daniel Kulhánek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 609
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:LINGO iJoy Pocket DAB
« Odpověď #4 kdy: 22. 02. 2013, 17:34:41 »
Tak jsem se rozhodl zrealizovat nápad p.Sošky.

Během minulého týdne jsem do auta namontoval asi rok staré autorádio SONY, které jsem dostal od známých.
Zjistil jsem, že AUX vstup to má.

Asi před deseti minutami jsem si tedy objednal tohle http://pureradio.cz/detail-produktu/radia-dab/rozhlasove-prijimace-kapesni/51_lingo-ijoy-plus-pocked-dab-white-skladem/

A pokusím se to tedy propojit kablíkem a nalepit někam na sklo a uvidíme, jak to bude fungovat...


To není špatný nápad...
Rozhodně dejte vědět, jak jste spokojený.
LCD LG 65´ + SONY STR-GX315
STRONG SRT 8541 + LCD LG 42´
DVB-T2 (STA) Ještěd, Černá studnice, Špičák(Česká Lípa)

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Martin Hájek

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 489
  • Až umřu, dejte mi na penál samolepku Beatu.
    • Zobrazit profil
Re:LINGO iJoy Pocket DAB
« Odpověď #5 kdy: 22. 02. 2013, 18:39:27 »
Si kup rovnou ten Kenwood, ne?  :-D
Loudness War zabijí hudbu!


Miloslav Soška

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 750
  • QTH Horní Stakory
    • ICQ komunikátor - 228301424
    • Zobrazit profil
    • pureradio.cz
    • E-mail
Re:LINGO iJoy Pocket DAB
« Odpověď #6 kdy: 22. 02. 2013, 18:57:05 »
Tak jsem se rozhodl zrealizovat nápad p.Sošky.

Během minulého týdne jsem do auta namontoval asi rok staré autorádio SONY, které jsem dostal od známých.
Zjistil jsem, že AUX vstup to má.

Asi před deseti minutami jsem si tedy objednal tohle http://pureradio.cz/detail-produktu/radia-dab/rozhlasove-prijimace-kapesni/51_lingo-ijoy-plus-pocked-dab-white-skladem/

A pokusím se to tedy propojit kablíkem a nalepit někam na sklo a uvidíme, jak to bude fungovat...
a víš co? zkus ten tvůj pokus vylepšit tím, že si vezmeš do auta ten tvůj "kuchyňák" a zkus porovnat, jak jsou na tom příjmově, když už budeš jezdit po Liberci a testovat to...a nezapomeň vyjet na Ještěd ;)

Si kup rovnou ten Kenwood, ne?  :-D
kenwooda nemůžeš jen tak vyndat z auta a použít pro mobilní příjem :)
DVB-S - Ariva 100, Wave Frontier T55 -  23.5°E, 19.2°E, 13°E - FTA
DVB-T - SHARP Aquos LC-40LE630E - k. 6, 25, 29, 30, 35, 38, 40, 60 - ČH, Černá Studnice, Sněžné Jámy
DAB/DAB+/DMB/DRM/SDR/VKV - EzCap USB Dongle, Lingo iJoy Plus, Kenwood KDC-DAB41U, Dual DAB 50, Himalaya DRM 2009
PMR, CB, sdílenky


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re:LINGO iJoy Pocket DAB
« Odpověď #7 kdy: 22. 02. 2013, 19:23:35 »
Si kup rovnou ten Kenwood, ne?  :-D

Já bych toho Kenwooda chtěl. Moc bych ho chtěl. Ale žena se cuká a prostě mi 5 táců na nějaké rádio neuvolní. To je první věc a druhá věc je ta, že stále nevím jak vyřešit anténu ? Novou pro DAB se mi místo původní montovat nechce. nevím kdo by to tam protahoval a jak by to prolezlo. A lepit tu, co k tomu dávají se mi taky na sklo nechce, mám strach, že mi tam vlítne šutr a budu měnit sklo a strhnout už to nepůjde a budu muset kupovat novou a nová stojí jak to Lingo samotné. Tak jsem se stále rozmýšlel a rozmýšlel...

Citace
a víš co? zkus ten tvůj pokus vylepšit tím, že si vezmeš do auta ten tvůj "kuchyňák" a zkus porovnat, jak jsou na tom příjmově, když už budeš jezdit po Liberci a testovat to...a nezapomeň vyjet na Ještěd ;)

S kuchyňákem jsem jezdil po Praze. No těžko říct. Si na jednu stranu říkám, že to bude stejný. Tedy u obou píšou špičkovou citlivost. Na druhou stranu si říkám, že logicky, ten kuchyňák bude mít tu příjmovou destičku pro L-Band větší, takže by to měl chytat asi lépe nebo alespoń by to mělo lépe sedět v zatáčkách atd. čert ví.

Citace
kenwooda nemůžeš jen tak vyndat z auta a použít pro mobilní příjem :)

Ale dej pokoj. Zatím jsem prostě majitelem Pure Evoke S2 / kterou mimochodem u Teleka momentálně v prodeji nemají, ale pro změnu tam mají to pamětníkovo s netem/ a  budu majitelem toho linga, což je pamětník taky, jen já si koupil ten novější model. A na Kenwooda si nechám zajít chuť s tím, že když něco někdo někde pustí nebudu se muset tahat s kuchyňákem, který je z těch Pure nejtěžší díky tomu nejlepšímu zvuku a těm 4 reprákům. Ale vylezu si tam jen s Lingem v kapse. viz. Třeba až tam něco spustí české radiokomunikace nebo RTI, to by mělo jít na ještědu chytit. myslím tedy až to osadí nějakými stanicemi, mohly by tam dát tu impulsovic dechovku, to by byla prča.

I když samozřejmě v této chvíli nemůžu vyloučit, že to bude fungovat dle mojich představ a že na konec nebudu kupovat i toho Kenwooda s tou anténou na sklo, ale v tom případě buď manželku klepne nebo se, se mnou rozvede.
« Poslední změna: 22. 02. 2013, 19:31:38 od José »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


Miloslav Soška

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 750
  • QTH Horní Stakory
    • ICQ komunikátor - 228301424
    • Zobrazit profil
    • pureradio.cz
    • E-mail
Re:LINGO iJoy Pocket DAB
« Odpověď #8 kdy: 22. 02. 2013, 19:57:04 »
Citace
Já bych toho Kenwooda chtěl. Moc bych ho chtěl. Ale žena se cuká a prostě mi 5 táců na nějaké rádio neuvolní. To je první věc a druhá věc je ta, že stále nevím jak vyřešit anténu ? Novou pro DAB se mi místo původní montovat nechce. nevím kdo by to tam protahoval a jak by to prolezlo. A lepit tu, co k tomu dávají se mi taky na sklo nechce, mám strach, že mi tam vlítne šutr a budu měnit sklo a strhnout už to nepůjde a budu muset kupovat novou a nová stojí jak to Lingo samotné. Tak jsem se stále rozmýšlel a rozmýšlel...
no, jenom demontáž střešního čalounění je docela náročná...a nejen to, je potřeba to protáhnout i kolem přístrojovky....mazec...
Citace
S kuchyňákem jsem jezdil po Praze. No těžko říct. Si na jednu stranu říkám, že to bude stejný. Tedy u obou píšou špičkovou citlivost. Na druhou stranu si říkám, že logicky, ten kuchyňák bude mít tu příjmovou destičku pro L-Band větší, takže by to měl chytat asi lépe nebo alespoń by to mělo lépe sedět v zatáčkách atd. čert ví.
no, stejný to určitě nebude, třeba by to stálo za pokus to porovnat v reálu :) a taky jsem měl na mysli to, že jako anténa pro III.pásmo ti slouží ten kablík, co povede z Linga do autorádia ;)
Citace
Ale dej pokoj. Zatím jsem prostě majitelem Pure Evoke S2 / kterou mimochodem u Teleka momentálně v prodeji nemají, ale pro změnu tam mají to pamětníkovo s netem/ a  budu majitelem toho linga, což je pamětník taky, jen já si koupil ten novější model. A na Kenwooda si nechám zajít chuť s tím, že když něco někdo někde pustí nebudu se muset tahat s kuchyňákem, který je z těch Pure nejtěžší díky tomu nejlepšímu zvuku a těm 4 reprákům. Ale vylezu si tam jen s Lingem v kapse. viz. Třeba až tam něco spustí české radiokomunikace nebo RTI, to by mělo jít na ještědu chytit. myslím tedy až to osadí nějakými stanicemi, mohly by tam dát tu impulsovic dechovku, to by byla prča.

I když samozřejmě v této chvíli nemůžu vyloučit, že to bude fungovat dle mojich představ a že na konec nebudu kupovat i toho Kenwooda s tou anténou na sklo, ale v tom případě buď manželku klepne nebo se, se mnou rozvede.
to přežije :) a kdybys nebyl spokojený, rád to Lingo od tebe koupím :)
DVB-S - Ariva 100, Wave Frontier T55 -  23.5°E, 19.2°E, 13°E - FTA
DVB-T - SHARP Aquos LC-40LE630E - k. 6, 25, 29, 30, 35, 38, 40, 60 - ČH, Černá Studnice, Sněžné Jámy
DAB/DAB+/DMB/DRM/SDR/VKV - EzCap USB Dongle, Lingo iJoy Plus, Kenwood KDC-DAB41U, Dual DAB 50, Himalaya DRM 2009
PMR, CB, sdílenky


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re:LINGO iJoy Pocket DAB
« Odpověď #9 kdy: 22. 02. 2013, 21:27:34 »
a taky jsem měl na mysli to, že jako anténa pro III.pásmo ti slouží ten kablík, co povede z Linga do autorádia ;)

No, to mě napadlo taky, ale zároveń mne napadlo, že to se týká jen FM a III.Bandu, niko-li L-Bandu. Na něj je integrovaná v tom přijímači. No a jelikož autorádio tam bude normální tak s FM problém nemám. A jelikož z Proseče to jede v L-Bandu tak nemám problém ani s III.Bandem. Takže spíše půjde o to, jak a kam přidělat to Lingo aby to bralo, co nejlépe...I když té anténě ke Kenwoodu nalepané na skle to asi rovno nebude. Ale zase to Pure hrálo v pohodě pohozené na sedačce spolujezdce a bylo mu úplně fuk jak jedu a kam jedu...
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


Miloslav Soška

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 750
  • QTH Horní Stakory
    • ICQ komunikátor - 228301424
    • Zobrazit profil
    • pureradio.cz
    • E-mail
Re:LINGO iJoy Pocket DAB
« Odpověď #10 kdy: 22. 02. 2013, 21:56:11 »
já měl zato, že potřebuješ III.pásmo kvůli Germánům :) Právě, to bys mohl prakticky otestovat, jak se liší příjmový vlastnosti u mobilního příjmu mezi Lingem a Purem...
DVB-S - Ariva 100, Wave Frontier T55 -  23.5°E, 19.2°E, 13°E - FTA
DVB-T - SHARP Aquos LC-40LE630E - k. 6, 25, 29, 30, 35, 38, 40, 60 - ČH, Černá Studnice, Sněžné Jámy
DAB/DAB+/DMB/DRM/SDR/VKV - EzCap USB Dongle, Lingo iJoy Plus, Kenwood KDC-DAB41U, Dual DAB 50, Himalaya DRM 2009
PMR, CB, sdílenky


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re:LINGO iJoy Pocket DAB
« Odpověď #11 kdy: 23. 02. 2013, 01:23:57 »
já měl zato, že potřebuješ III.pásmo kvůli Germánům :) Právě, to bys mohl prakticky otestovat, jak se liší příjmový vlastnosti u mobilního příjmu mezi Lingem a Purem...

Neblázni. Na kus drátu tady chodí jedině Löbau a na něm žádné DAB/DAB+ není, jenom DVB-T a rádia v FM II. Drážďany tady jdou stejně jako v Praze na pořádně velkou anténu na střeše a zesilovač k tomu. Mně jde o Wave a o Gama. Drážďany jdou na Ještědu na proutek, ale pouze na Ještědu, rozhodně ne v městě pod Ještědem. Nic méně faktem je, že by mělo dojít k rozšíření DAB/DAB+ i na Löbau a pak to tady opravdu půjde na kus drátu, tedy i v autě. Ale to má být buh ví kdy, třeba někdy až za 2 roky nebo ještě později. Já nevím kolik let si dali na to, že to Německo zdigitalizují, ale tako to snad měli rozvrženo na 5 let nebo na kolik. To do té doby, nežli bude DAB/DAB+ na Löbau, tak to možná už dříve bude od Českých radiokomunikací na Ještědu.

Protože čistě teoreticky tady mají České radiokomunikace licenci na vysílání v L-bandu a taky by mělo ČTÚ+RRTV připravitl letos a vyhlásit výběrové řízení na udělení celoplošného multiplexu v III.Bandu a lze předpokládat, že to vyhrají a získají ČRa a co se týče Němců, ti se nějak flákají a mají s tou digitalizací zase zpoždění, tedy pokud vím, tak k ročnímu výročí spuštění prvního celoplošného multiplexu se měl spouštět druhý celoněmecký multiplex, tedy dalších cca asi 20 rádií. A to tedy nekdy v srpnu nebo řijnu nebo na kdy to vycházelo 2012. A spustilo se leda tak velký prd. Přičemž já tedy počítal, že mi z Německa pojedou 3 muxy a o další 20 stanic víc. A kde nic, tu nic... A poláci, Taky měli cosi spouštět někde ve Vratislavi, ale to nevím, zda by to sem dolezlo a ti rovnou řekli, že na to nemají peníze.
« Poslední změna: 23. 02. 2013, 01:35:37 od José »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


Miloslav Soška

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 750
  • QTH Horní Stakory
    • ICQ komunikátor - 228301424
    • Zobrazit profil
    • pureradio.cz
    • E-mail
Re:LINGO iJoy Pocket DAB
« Odpověď #12 kdy: 23. 02. 2013, 06:01:06 »
šak jsem ti výše psal, kdybys náhodou vyjel testovat až na Ještěd, u tebe dole v Liberci se samozřejmě nechytáš na kus drátu :)
DVB-S - Ariva 100, Wave Frontier T55 -  23.5°E, 19.2°E, 13°E - FTA
DVB-T - SHARP Aquos LC-40LE630E - k. 6, 25, 29, 30, 35, 38, 40, 60 - ČH, Černá Studnice, Sněžné Jámy
DAB/DAB+/DMB/DRM/SDR/VKV - EzCap USB Dongle, Lingo iJoy Plus, Kenwood KDC-DAB41U, Dual DAB 50, Himalaya DRM 2009
PMR, CB, sdílenky


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re:LINGO iJoy Pocket DAB
« Odpověď #13 kdy: 27. 02. 2013, 06:29:27 »
no, stejný to určitě nebude, třeba by to stálo za pokus to porovnat v reálu :)

Tak jsem to porovnal. A asi to nebyl, až tak dobrý nápad. Tedy mít jen to Lingo, tak mne to asi od používání DAB, nejspíše odradí. Takže takto... Protože ještě nemám ten aux kabel, měl jsem Lingo v kapse bundy a jedno sluchátko v uchu. A Pure Evoke klasicky na sedačce spolujezdce. A jel jsem do práce, Hned v prvních dvou zatáčkách Lingo na sekundu vypadlo, zatím co Pure Evoke drželo v pohodě. Potom někde před polovinou cesty Lingo vypadlo v kuse tak asi na 3 min. Zatím co Pure Evoke hrálo v pohodě. Od poloviny cesty přestalo Lingo zcela hrát. Pure Evoke naprosto v pohodě. Asi tak na třičtvrtě cesty Lingo, znovu naběhlo a se dostalo do stavu, že minutu hrálo, minutu nehrálo, to se opakovalo několikrát. Pure Evoke bez výpadku v pohodě. No a chvilku před dojetím Lingo naskočilo plnohodnotně a dojel jsem za vyhrávání obou. Takže asi tak. Výsledek. To Lingo je tak 10x-15x horší, nežli to Pure Evoke. Nic méně si ho asi nechám. Na lezení někam na kopec bude dobré. Nechápu, proč jsem se tam tahal, jak vůl, s tím 2,5 kg těžkým Pure Evoke ? Tohle na takové testíky po kopcích bude naprosto vynikající, dokonce zobrazuje, tak 2x tolik informací, nežli to Pure Evoke. Takže si ho budu brát na dovolenou a na výlety atd. No, ovšem teď nastává otázka. Když bych koupil toho Kenwooda. Bude blíže tomu Pure Evoke nebo blíže tomu Lingo ? Když bych koupil za skoro 5 tisíc něco, co by mělo výsledky, jako to Lingo, tak budu fakt hodně, ale hodně naštvaný. Ovšem, když by to fungovalo jako to Pure Evoke ? No, tak je to sice drahé. Ale funguvalo by to. Takže teď tedy doopravdy nevím. Prostě nevím. Prostě mám teď jeden kuchyňák a jeden kapesní. Vím, že nepůjdu do tuneru. Ale zda půjdu do autorádia ? Prostě. Nevím. Ale v práci je to teď sranda, procházím se tedy s Lingem a sluchátky v uchu. A hraje to. Mám tam GAMA RADIO.
« Poslední změna: 27. 02. 2013, 06:43:42 od José »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


Martin Hájek

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 489
  • Až umřu, dejte mi na penál samolepku Beatu.
    • Zobrazit profil
Re:LINGO iJoy Pocket DAB
« Odpověď #14 kdy: 27. 02. 2013, 12:54:14 »
No já nevím José, ale podle mne nemůžeš srovnávat přijímové vlastnosti dvou receiverů (zvlášť v L-band), když jeden máš na sedačce a ten druhý si nacpeš do kapsy...
Podle mne by na tom bylo nejlépe právě to autorádio s FM/DAB aktivním prutem na střeše, nebo DAB anténou nalepenou na skle.
Loudness War zabijí hudbu!