Autor Téma: Kabeloví operátoři - zkušenosti  (Přečteno 23869 krát)

Lukáš Polák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 688
  • Bývalý redaktor DigiZone.cz, nyní Český rozhlas
    • Zobrazit profil
    • Digitální rádio
    • E-mail
Kabeloví operátoři - zkušenosti
« kdy: 27. 03. 2010, 21:29:37 »
Podělte se s námi se zkušenostmi od kabelových operátorů. Jakých služeb využíváte? Osobně jsem zákazníkem digitální kabelové televize od UPC, nabídka Supreme, a jsem vcelku spokojen. Jediné, co mě vadí, je skutečnost, že set-top-box občas přepne na nějaký program a místo toho se objeví pouze černá obrazovka. Jindy zase reaguje set-top-box se zpožděním. Jinak ale s kabelovkou od UPC nebyl problém. Jen ta cena... :)
Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. O oblast digitálního vysílání se zajímá již od roku 2001. Od února 2016 má na starosti web Českého rozhlasu Digital: http://www.rozhlas.cz/digital/

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Kabeloví operátoři - zkušenosti
« Odpověď #1 kdy: 31. 03. 2010, 20:06:34 »
My jsme si pořídili celkem 3 moduly a karty od Licy a v TV Sony a dvou značky Samsung je vše v pořádku.
Na starším LCD LG je původní kabelový STB pro DVB-C od UPC. Opět je na něm přepínání stanic svižné a bez problémů.

Při detailním pohledu je jasně viditelný rozdíl mezi SD a HD verzí na TV FullHD i jen HDReady.

Pro upřesnění, lokalita Praha 4 - Lhotka.
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


milan pospisil

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 79
    • ICQ komunikátor - 314039702
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Kabeloví operátoři - zkušenosti
« Odpověď #2 kdy: 31. 03. 2010, 20:09:22 »
noo já měl problémů několik a to jsem pro ně kdysi dělal ;D možná právě proto...poslední výkřik byl asi před měsícem ,kdy mi přestal jít internet a za chvíli i televize,vydržel jsem to hodinu a dal se do telefonování, což jak víte je u UPC dost katastrofa se někam prokousat. po dlouhém čekání jsem s operátorkou promluvil a bylo mi sděleno, že v úterý se dostaví technik a vše zkontroluje a byl jsem taktéž několikrát upozorněn,že pokud bude závada u mne, tak si výjez zaplatím. Vzhledem k tomu, že závada nastala v pátek dopoledne,byl jsem skoro pět dní bez internetu a televize. V uterý se dostavil technik, který veledůležitě prolez byt a celé vedení a po chvíli řekl, že to bude asi někde venku,odkráčel a za chvíli vše naskočilo. Nedalo mi to a když chtěl podepsat jakési papíry tak jsem se optal čím to bylo, že to tak rychle opravil? Nechtěl to říct,ale pak nenápadně pronesl, že v pátek dělali kontrolu černých přípojek a omylem odpojili mne místo sousedů.... :-[
Nejhorší lidé na forech jsou ti,kteří musí za každou cenu neustále něco psát! téměř vždy je to totální blbost
Edision Argus mini IP
PHILIPS 32PFL5605H
PHILIPS 40PFL5606H
PHILIPS 40PFL5007H/12


Jiří Anderle

  • Host
Re: Kabeloví operátoři - zkušenosti
« Odpověď #3 kdy: 01. 04. 2010, 08:42:58 »
Měl jsem kabelovku od FCA (nyní RIO) přibližně 10let. Zpočátku celkem spokojenost, ale v poslední době začali nahrazovat "koukatelné" TV stanice za ..(cenzored). Takže jsem kabelovku zrušil a koupil sat.


Julda Fulda

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 41
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Kabeloví operátoři - zkušenosti
« Odpověď #4 kdy: 01. 04. 2010, 21:11:33 »
UPC Digital Standard - naprosto v pohodě. Velkým plusem je i to, že lze souběžně s digitálem přijímat cca 40 programů v analogu, což mně řeší příjem na dalších 4 TV, kde STB není.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Lukáš Polák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 688
  • Bývalý redaktor DigiZone.cz, nyní Český rozhlas
    • Zobrazit profil
    • Digitální rádio
    • E-mail
Re: Kabeloví operátoři - zkušenosti
« Odpověď #5 kdy: 01. 04. 2010, 21:14:23 »
UPC Digital Standard - naprosto v pohodě. Velkým plusem je i to, že lze souběžně s digitálem přijímat cca 40 programů v analogu, což mně řeší příjem na dalších 4 TV, kde STB není.
je to pravda. my máme takhle připojenou kabelovku pro babičku. koukáme na digitál a ona má starý způsob příjmu, ale stále s dosti programy. :)
Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. O oblast digitálního vysílání se zajímá již od roku 2001. Od února 2016 má na starosti web Českého rozhlasu Digital: http://www.rozhlas.cz/digital/


Martin

  • Host
Re: Kabeloví operátoři - zkušenosti
« Odpověď #6 kdy: 14. 04. 2010, 16:07:16 »
Kabelovku máme léta, ale poslední dobou blbnou slovenské programy. Na HD boxu se zasekává obraz, u normálního settopboxu zase kostičkují. Těch menších problémů je více. Technik nám sdělil, že je to roztrojením digitálního signálu. Prý útlum na roztrojce. Přitom tu součástku tam dávali oni...

Ale jinak nabídka dobrá, hlavně se snaží v lokalizaci do češtiny. Proti satelitu je to velká výhoda.



Lumír L

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 424
  • "Z krásné lži nám nikdy nová pravda nevyroste!!"
    • Zobrazit profil
Re: Kabeloví operátoři - zkušenosti
« Odpověď #7 kdy: 14. 04. 2010, 20:55:25 »
Ale "otřískat" o Tvou hlavu!!!  ;D


technikTKR

  • Host
Re: Kabeloví operátoři - zkušenosti
« Odpověď #8 kdy: 15. 04. 2010, 10:46:16 »
Kabelovku máme léta, ale poslední dobou blbnou slovenské programy. Na HD boxu se zasekává obraz, u normálního settopboxu zase kostičkují. Těch menších problémů je více. Technik nám sdělil, že je to roztrojením digitálního signálu. Prý útlum na roztrojce. Přitom tu součástku tam dávali oni...

Ale jinak nabídka dobrá, hlavně se snaží v lokalizaci do češtiny. Proti satelitu je to velká výhoda.

Martine, to je jejich problém na kolik to mají rozděleno ..... Maj to hlavně udělat pořádně a kvalitně. A taky maj používat kvalitní koax kabel a né nějakou tenkou sračku za babku - potom to také blbne a ani to nemusí být vůbec rozbočené. Na nic zbytečně nečekejte a reklamujte jim to. Platíte jim přeci za kvalitní služby každý měsíc ... Kdyby se vymlouvali tak omlátit o hlavu.  :D
Ta tvoje story má jenom jednu vadu na kráse - kabelový operátor garantuje signál na zásuvce a nikoliv kdesi u TV a ještě přes jakési rozbočovače, jenž tam montér zjevně dával ve své režii...


technikTKR

  • Host
Re: Kabeloví operátoři - zkušenosti
« Odpověď #9 kdy: 15. 04. 2010, 16:12:04 »
Tomu teda nerozumím .....

STB není náhodou také majetkem kabelové společnosti? A kabel k tomuto STB náhodou nepřipojuje pracovník oné kabelové společnosti? Já myslím že snad ano. Uživatel může akorát sedět na židli a čekat až vše technik kabelové společnosti udělá a zapojí. Také za tuto práci a funkčnost odpovídá, ne?  :D Takže když něco zlobí, tak reklamovat u oné společnosti, nebo snad né?
I kdyby se dávala garance signálu až u toho STB, tak rozhodně ne přes jakési rozbočovače na 3 směry a další balast. Kabelový operátor může max. udělat rozvod na víc účastnických zásuvek, ale nikdy nedělá ty home-made rozbočky jaké popisuješ.


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Kabeloví operátoři - zkušenosti
« Odpověď #10 kdy: 16. 04. 2010, 10:49:53 »
Pokud já mám zkušenost, UPC v bytě nainstaluje zákazníkem požadovaný počet přípojek, ale samozřejmě si za to dá zaplatit a také na nich garantuje dostatečnou úroveň signálu. Většina zákazníků UPC ale začínala na analogové variantě a tam i amatérské rozbočení bylo funkční a případný šum byl snesitelný. Při přechodu na DVB-C je ale úroveň signálu pochopitelně kritická. Někdo si pořizuje vlastní STB s modulem a kartou od Licy a na neprofesionálně provedených rozbočkách už digitální UPC nemusí fungovat. Pokud si ale abonent k tomu od UPC nechá udělat za příplatek i rozbočení, záruka funkce bude samozřejmě garantována. A to rozbočení se pochopitelně nedělá plastovými rozbočovači za pár korun.

Proto neplatí, že každý další STB, či integrovaný DVB-C tuner v TV v domácnosti připojuje profesionálně technik UPC.
« Poslední změna: 16. 04. 2010, 10:51:24 od Pamětník »
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


technikTKR

  • Host
Re: Kabeloví operátoři - zkušenosti
« Odpověď #11 kdy: 16. 04. 2010, 12:33:00 »
No já myslel, že si ten kabelák donese své ověřené zboží samozřejmě .... včetně těch rozboček a dalšího pořebného balastu.

Takže garance v bytu tedy žádná? Co to pomůže garance jen k vratům před barákem.  :D To jsou mi teda podivné služby ...  :D
To je naprosto standardní služba - pokud si např. koupíš pračku, tak ti ji prodejce taky jenom max. doveze, ale už neřeší jestli máš přívod vody nebo funkční odpad. To si musíš zajistit někde sám.


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Kabeloví operátoři - zkušenosti
« Odpověď #12 kdy: 16. 04. 2010, 14:03:49 »
No já myslel, že si ten kabelák donese své ověřené zboží samozřejmě .... včetně těch rozboček a dalšího pořebného balastu.

Takže garance v bytu tedy žádná? Co to pomůže garance jen k vratům před barákem.  :D To jsou mi teda podivné služby ...  :D
To je naprosto standardní služba - pokud si např. koupíš pračku, tak ti ji prodejce taky jenom max. doveze, ale už neřeší jestli máš přívod vody nebo funkční odpad. To si musíš zajistit někde sám.
Někteří prodejci zajišťují i připojení zboží a odvoz toho starého. Pokud ale někdo nemá ani přípojku a odpad, potom takovou službu pochopitelně nemůže využít.

U UPC ale vždy technik připojuje jejich STB sám a s garancí. Proto to srovnání s pračkou poněkud pokulhává.
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


technikTKR

  • Host
Re: Kabeloví operátoři - zkušenosti
« Odpověď #13 kdy: 16. 04. 2010, 14:08:19 »
No já myslel, že si ten kabelák donese své ověřené zboží samozřejmě .... včetně těch rozboček a dalšího pořebného balastu.

Takže garance v bytu tedy žádná? Co to pomůže garance jen k vratům před barákem.  :D To jsou mi teda podivné služby ...  :D
To je naprosto standardní služba - pokud si např. koupíš pračku, tak ti ji prodejce taky jenom max. doveze, ale už neřeší jestli máš přívod vody nebo funkční odpad. To si musíš zajistit někde sám.
Někteří prodejci zajišťují i připojení zboží a odvoz toho starého. Pokud ale někdo nemá ani přípojku a odpad, potom takovou službu pochopitelně nemůže využít.

U UPC ale vždy technik připojuje jejich STB sám a s garancí. Proto to srovnání s pračkou poněkud pokulhává.
U UPC ti žádný technik nebude dělat jakési domovní rozvody (o kterých je zde řeč), max. ti natáhne kabel od zásuvky k STB, tento propojí SCARTEM do TV a konečná. Nebo si oficiálně objednáš větší počet zásuvek. Ale nikdy ne bastlení rozbočovačů apod.


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Kabeloví operátoři - zkušenosti
« Odpověď #14 kdy: 16. 04. 2010, 14:34:08 »
Netuším odkud máte TechnikuTKR své informace, ale i UPC používá oficiální rozbočovače a netahá ke každému STB v bytě zvláštní kabel až odněkud z domovního rozvaděče. U nás kdysi stála druhá zásuvka 500.-Kč. Za ty peníze namontoval technik nejen samotný rozbočovač, další zásuvku a propojovací kabel, ale i zaručil kvalitní signál pro každý TV. Pokud dnes UPC nabízí pronájem jejich druhého digitálního přijímače řady PVR HD, DVR nebo HD za 151 korun měsíčně, platí jistě stále podobná pravidla. A na to se snad Štěpán ptal 15. 04. 2010 v 15:41:04.
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další