Autor Téma: DVB-C vysíláni na PC  (Přečteno 63588 krát)

me116

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 94
    • Zobrazit profil
Re:DVB-C vysíláni na PC
« Odpověď #15 kdy: 06. 05. 2012, 10:01:53 »
A ještě bych se vás chtěl zeptat, jestli někdo zná i nějaké jiné PC karty s DVB-C tunerem než tady tyto: http://www.omko.cz/pc-karty/kabelove-dvb-c/  , protože já jsem ještě jiné nenašel.


Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Míša Kulička

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 243
  • Satelitní i po(d)zemní plně digitální medvídek
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DVB-C vysíláni na PC
« Odpověď #16 kdy: 06. 05. 2012, 12:06:11 »
Jeste bych doporucil Technotrend CT-3650. Mam jeho satelitni verzi a nemuzu si stezovat, slape moc dobre. :)

Napr. tady http://shop.olmi.cz/zbozi/2310-technotrend-ct-3650-hdtv-usb-ci
DVB-S/S2: 23.5E - Skylink (TechnoTrend S2-3650 CI)
DVB-C: UPC Komfort+ (TechnoTrend CT2-4650 CI)
DVB-T: CZ MPX 1,2,3 (TechniSat AirStarII)
vše v PC přes DVBViewer 5.6.4


wwik

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DVB-C vysíláni na PC
« Odpověď #17 kdy: 03. 08. 2017, 11:39:31 »
Psal jsem uživateli Míša Kulička, který má dle podpisu stejnou sestavu zařízení, ale ačkoli bývá online, tak neodepsal, tak se ptám veřejně, nemáte někdo radu k provozování DVB-C UPC + TechnoTrend CT2-4650 CI.
Podařilo se mi všechno připojit, stáhnul a nainstaloval sem si nejnovější ovladače, všechny mnou používané programy ten tuner našly. Následně sem zkoušel vyhledávání, což proběhlo standardně ať už na frekvenci, kterou doporučuje UPC, tak na všech ostatních frekvencích. Víceméně to našlo valnou část kanálů (pouze v ProgDVB a DVB Vieweru, DVB Dream nějak stávkoval) včetně těch normálně kódovaných (např. AMC, Filmbox, atd.). Problém je ale v tom, že mám dojem, že nějak nefunguje to dekódování, protože kanály, které jsou běžně vysílány v DVB-T jsou zelené, tj. aktivní a "koukatelný", ale kanály DVB-C ač se najdou, tak zůstávají červený, tj. nekoukatelný a dle mě stále kódovaný.
Přiznávám, že ten DVB Viewer sem naplno zkoušel až včera na doporučení. Použil jsem verzi 5.1.0.0, kterou všichni označují za funkční (ani já sem neměl problém). Působí to na mě dojmem, že všechno je OK, jen to dekódování vázne a nečekám, že mi s tím pomůže přímo UPC (o tom, že sem mluvil se sousedem, kterej u UPC shodou okolností pracuje a koukal na mě jak na blázna, když sem mu řek, že něco takovýho zkouším radši nemluvím, ale všichni co maj co do činění s UPC tvrdí, že tohle není cesta, ale o tom, že nějakýmu kolegovi to funguje samozřejmě nemluvím už vůbec).
Než sem tohle začal řešit, tak sem DVB Viewer kdysi zkoušel sem zjistil a z toho období mi v PC zůstal archiv s jakýmsi UPC.ini souborem, kterej by měl zřejmě to UPC rozchodit. Bohužel je u něj odkaz na Wikipedii, kde si člověk najde adresář kam ten ini soubor hodit a ten adresář já ve W10 vůbec nemám. Možná je háček v tomhle a vy mě doběhnete tím, že právě ten ini soubor to rozchodí.


spyko

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 407
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DVB-C vysíláni na PC
« Odpověď #18 kdy: 03. 08. 2017, 15:32:41 »
Nechci tě ztrašit,ale ten tuner má jen CI,nemá CI+,pokud máš modul s kartou CI+ tak to nepojede,nevím jestli se ještě dá sehnat CI zparovaný s upc kartou. 8)
Samsung 55nu8002. ,,telesystem 6820 twin,dreambox 525 dvb-t2/c,UPC modul,internet,mini pc di way m9.


wwik

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DVB-C vysíláni na PC
« Odpověď #19 kdy: 03. 08. 2017, 18:34:13 »
Nechci tě ztrašit,ale ten tuner má jen CI,nemá CI+,pokud máš modul s kartou CI+ tak to nepojede,nevím jestli se ještě dá sehnat CI zparovaný s upc kartou. 8)

Jo jo, toho sem si vědom. Přiznávám, že sem to samozřejmě neviděl na vlastní oči, ale několikero uživatelů mi tvrdilo, že to chodí i s CI+ modulem (že UPC jiný modul nemá vím). Jako sem votroubek a dost, ale než sem začal něco nakupovat, tak sem se dosti informoval. TechnoTrend snad ani nic co by bylo označený jako CI+ nedělá...
Můj dotaz tak trvá, někdo nějaký zkušenosti???

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


spyko

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 407
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DVB-C vysíláni na PC
« Odpověď #20 kdy: 04. 08. 2017, 07:45:55 »
Mrknul bych do menu toho CI a zkusil zjistit jestli se nedá sw povýšit,první moduly UPC conax byly jen CI,až později přešli na CI+,hledat po bazarech? 8)
Samsung 55nu8002. ,,telesystem 6820 twin,dreambox 525 dvb-t2/c,UPC modul,internet,mini pc di way m9.


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DVB-C vysíláni na PC
« Odpověď #21 kdy: 04. 08. 2017, 08:04:33 »
Problém je ale v tom, že mám dojem, že nějak nefunguje to dekódování, protože kanály, které jsou běžně vysílány v DVB-T jsou zelené, tj. aktivní a "koukatelný", ale kanály DVB-C ač se najdou, tak zůstávají červený, tj. nekoukatelný a dle mě stále kódovaný.
Tomuhle moc nerozumím. Zelené jsou kanály vysílané v DVB-T, nebo jde o kanály v DVB-C, akorát ty, které jsou současně dostupné i v DVB-T? Protože i v DVB-C jsou vysílány základní programy nekódovaně, takže ty by měly jet v každém případě, i bez CI modulu.


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DVB-C vysíláni na PC
« Odpověď #22 kdy: 04. 08. 2017, 09:50:04 »
Možná to může souviset s tím, že kanály v DVB-C jsou frekvenčně odlišné od DVB-T. UPC část nabídky posílá volně do kabelu i v normě pro DVB-T, čili každý přijímač, který má DVB-T "tuner" je schopen tyto stanice normálně přijímat a zobrazovat.
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


wwik

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DVB-C vysíláni na PC
« Odpověď #23 kdy: 05. 08. 2017, 08:16:51 »
@ Jan Novák - myslel sem to tak, že program ProgDVB najde všechny kanály, který si v nabídce platím, ale pouze ty, který jsou standardně šířeny pozemně v DVB-T jsou zelený, tj. "jakoby odkódovaný" a volně přehratelný. Ostatní, který sou v kabelovce, jsou červený a po přepnutí ani jeden nehraje. Ale už mám snad vše co je třeba, tak to du zkusit rozchodit...


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DVB-C vysíláni na PC
« Odpověď #24 kdy: 05. 08. 2017, 10:42:42 »
Nejsou "jakoby odkódovaný", ale jsou nekódovaný. UPC základní kanály nekóduje, aby se daly použít bez karty pro příjem na dalším televizoru. Viz: https://www.upc.cz/pdf/Frekvencni_prehled_digitalni_kabelove_televizee.pdf, u zakódovaných je $. Takže problém bude v komunikaci s CI, nekódované kanály fungují i bez zasunutého CI/karty.


spyko

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 407
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DVB-C vysíláni na PC
« Odpověď #25 kdy: 06. 08. 2017, 01:43:58 »
Jenže nejdou naladit najednou,dvb-t/21-24k/,dvb-c/27-32nevím přesně-musel bych se mrknout/,ovšem přes loop out přijimače jsou pruchozí oboje,u dvb-c je těch kanálů o pár víc,jde tedy na samostatném dvb-t tyto naladit! 8)
Samsung 55nu8002. ,,telesystem 6820 twin,dreambox 525 dvb-t2/c,UPC modul,internet,mini pc di way m9.


wwik

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DVB-C vysíláni na PC
« Odpověď #26 kdy: 07. 08. 2017, 19:12:02 »
Tak já bych se po několika dnech pečlivého testování vracím s pokračováním toho, že to nefunguje. Když to shrnu za sebe, tak:

1. Mám TechnoTrend CT2-4650 CI (ovladače aktuální) + pronajatej novej CA modul od UPC s dekódovací kartou (správně zasunutá karta, modul spárován s kartou -> ověřeno na UPC)
2. Mám nainstalován DVB Viewer 5.1.0.0 v plný verzi a instalován aktuální seznam muxů (ini)
3. Bohužel mám Windows 10 (zde začínám nabejvat dojmu, že to s tím souvisí)
4. Domnívám se, že všechno je v pořádku, DVB Viewer vyhledá všechny kanály z nabídky UPC, ale viditelný a přehratelný jsou pouze ty základní vysílaný v DVB-T
5. UPC mi už dvakrát posílalo "refresh" nebo aktivaci tý karty, respektive aktivaci těch kódovaných kanálů, ale ... Až po druhý aktivaci a poradě  se zkušenějším uživatelem stejného HW (samozřejmě Míša Kulička) jsem zjistil, že onen TechnoTrend CT2-4650 CI vůbec nenačet ten CA modul -> nelze zkontrolovat aktivitu toho modulu - viz. http://imgway.cz/s/9by - v DVB Vieweru není možnost CAM zobrazit a v tom je zřejmě háček, proč hrají kanály pouze DVB-T a kanály DVB-C se ne a ne odkódovat.

Máte někdo nějakej fígl jak tohle pořešit (záměrně neříkám obejít)??? Případné dotazy, pokud budu vědět, zodpovím...


omar3

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 488
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DVB-C vysíláni na PC
« Odpověď #27 kdy: 07. 08. 2017, 22:40:43 »
Začal bych ověřením CA modulu. Strč ho do TV jestli dekóduje. Operátor na dálku nepoznaná funkcnost, pouze naslepo obnovi parovani.
DVB-T: CZ, SK, AT
DVB-S: 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero
DVB-C: Moravianet
FM:  CZ, SK, AT Horizontal 5 prvek, Vertikal 3 prvek
DAB: CZ, AT, SK LP345, Xmux
IPTV: SML


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DVB-C vysíláni na PC
« Odpověď #28 kdy: 08. 08. 2017, 08:35:07 »
Krátkým strčením CI do TV se ještě nemusí žádný kódovaný program přijmout. Taky mu prvotní spuštění u některých stanic trvá dost dlouho. Důležitější je v menu TV najít položku co zobrazí vlastnosti karty v CI. Pokud se tam zdá vše aktivní a v pořádku, asi nebude chyba v CI a kartě.
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


omar3

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 488
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DVB-C vysíláni na PC
« Odpověď #29 kdy: 08. 08. 2017, 10:08:09 »
Krátkým strčením jsem myslel půl hodiny a více. Nez tam přijdou práva, tak to trvá. V menu se informace dají najít, ale neznalý uživatel z té záplavy čísel nic nepozná.
DVB-T: CZ, SK, AT
DVB-S: 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero
DVB-C: Moravianet
FM:  CZ, SK, AT Horizontal 5 prvek, Vertikal 3 prvek
DAB: CZ, AT, SK LP345, Xmux
IPTV: SML