Autor Téma: EPG a letní čas  (Přečteno 3916 krát)

Čestmír Polák

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 145
    • Zobrazit profil
    • E-mail
EPG a letní čas
« kdy: 25. 03. 2012, 08:33:11 »
Tak je to zase tady. Televize se nedovedou vypořádat s přechodem na letní, nebo zimní čas. Vždy se některým stane, že zaspí a nezřídka i několik dnů. Zatímco Česká televize má EPG dnes správně a PRIMA family na SD také, na PRIMA family HD je čas ještě zimní. Jak jsem dnes zjistil, jsou to ale i další prigramy na různých stanicích. Také Vám to vadí? Viz obrázek.
VanTage 7100TS Kombo, Kaon KVR-1000TS PLUS, Strong DVB-T2, GigaBlue HD Quad Plus, Technisat DigitRadio 210,  SkyLink, freeSat, T-REX, Irdeto Cryptoworks, IRDETO, SKY IT, Polsat.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:EPG a letní čas
« Odpověď #1 kdy: 25. 03. 2012, 08:47:15 »
Já mám na UPC EPG u Primy i Primy HD stejné - správné (TV Samsung). Čas se také přeřídil dobře.
Často je to spíš problém SW. Třeba u staré verze DVBVieweru radši při změně času ručně nastavuji posun oproti GMT, protože automaticky to spolehlivě nikdy nefunguje.


Martin Hájek

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 489
  • Až umřu, dejte mi na penál samolepku Beatu.
    • Zobrazit profil
Re:EPG a letní čas
« Odpověď #2 kdy: 25. 03. 2012, 10:18:59 »
Je to na straně vysílatelů, za pár dní se to upraví. Jako každý půlrok.
Loudness War zabijí hudbu!


Niente Nobody

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 124
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:EPG a letní čas
« Odpověď #3 kdy: 26. 03. 2012, 03:04:41 »
Čas je jenom jeden, žádné diktátorské nařízení čas nezmění. Další podobná věc, co byla nařízena povinně (u nás) za války Hitlerem, se nazývá občanský průkaz. A co jiné "demokratické" direktivum, v současné době svazující, povinné hlášení trvalého pobytu ...


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:EPG a letní čas
« Odpověď #4 kdy: 26. 03. 2012, 10:39:15 »
V dnešním globálním světě je jednotný čas spíše nutností, než přežitkem Hitlera. I takovou povinnost trvalého bydliště řeší ti znalí uvedením adresy Místního úřadu, či Radnice a je vymalováno. Téma vlákna je ale spíše technické a ne jen politikum.

Aktuální synchronizace času se ale projevuje nejen v EPG, ale třeba i v DABu, kde Teleko reagovalo okamžitě, ale z Drážďan jsem přechod zatím nezaregistroval.

OPRAVA : Tak v pondělí 26. večer už i Sasové přešli na letní čas... :D
« Poslední změna: 26. 03. 2012, 18:37:51 od Pamětník »
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Jana Pechová

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 25
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:EPG a letní čas
« Odpověď #5 kdy: 26. 03. 2012, 11:32:06 »
Kuriózně se s letním časem vypořádává stanice Nickelodeon - včera byly v EPG všechny časy posunuty o hodinu dopředu, dnes ráno pro jistotu o hodinu dozadu :-)