Autor Téma: Integrovaný satelitní tuner  (Přečteno 33908 krát)

Dan Rozsíval

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 838
    • Zobrazit profil
Re:Integrovaný satelitní tuner
« Odpověď #15 kdy: 18. 04. 2012, 06:25:10 »
pevy:vybrat si určitý typ TV a koupit si ho jen v základní verzi jako zobrazovač bez těch zabudovaných nesmyslů by bylo určitě nejlepší,alespoň tedy pro mě a určitě nejsem sám.
DVB-S: 2x GM 9080 a GI Voyager II:  Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1W,4/5W,12.5W,15W + 39E,42E,46E,52E.
DVB-T: Dibox T-22,T-30: MUX1,2,3,4,RS7,RS8.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Integrovaný satelitní tuner
« Odpověď #16 kdy: 18. 04. 2012, 07:47:43 »
Rád bych vám pomohl, ale... K dispozici mám televizor s tzv. triple tunerem, ale již nemám k dispozici DVB-C, po kterém tak voláte a na tom vlastně vaše otázka stojí. :)  Já myslím, že výrobce má zcela jiné pohnutky, proč takovéto televizory nabízí. Téměř každý má dostupnou alespoň jednu distribuční platformu (DVB-T/C) a DVB-S beru jakýsi bonus už z toho důvodu, že není dodáván samostatně jako např. DVB-T. Takže výrobce dává opravdu na výběŕ 1+1 kombinaci. A jak tvrdíte platí, že při instalaci vám "kabel" přeinstaluje "anténu" nebo naopak.
Díky za odpověď, i její obsah, i když souběžný provoz s kabelovkou nemůžete reálně otestovat. Tady nejde o konkrétní pomoc právě pro mne, ale o souhrn zkušeností a úvah, proč výrobci nabízí TV, které mají vyvolat dojem, že jejich výrobek je univerzální a majitel takového přístroje může plně využít všechny jeho technologické možnosti souběžně. Že příjem DVB-S může představovat smysluplný doplněk ke kabelovce, to snad není úplně zcestné? Přece jen, k třeba stovce stanic z DVB-C, může divák zatoužit i po stanici/ích, které v kabelovce nejsou a v DVB-S jsou třeba zcela Free, nebo v konkrétní nabídce. A i když může mít dojem, že výše uvedený provoz na takovém TV, díky existencí tří tunerů, může provozovat, nakonec musí skončit u duplikace některého tuneru v externím přístroji? Oceňuji třeba to, že výrobce sice uvede, že určitý model TV umí PIP, ale díky jedinému tuneru, může být druhý obraz jen z PC, STB, nebo jiného multimediálního přístroje. Podobně férovou informaci jsem ale u třítunerových TV nezaregistroval. Nebo se mýlím a o takovém výrobku a výrobci jen nevím?
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


PIT0MEC

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 388
    • Zobrazit profil
Re:Integrovaný satelitní tuner
« Odpověď #17 kdy: 18. 04. 2012, 09:18:53 »
Zatím jsem žádnou TV se dvěma CI sloty nepotkal. A s příjmem DVB-T/C je to problematické. Nevím, jak současné modely, ale u těch starších od Samsungu a Sony se dalo naladit vždy jen jedno, naladění DVB-T vymazalo DVB-C a naopak. Současně to snad uměl Panasonic.
U současných modelů je to naprosto stejný a důvod je pravděpodobně v jednoduchosti, kdy je asi menší problém udělat tuner, kde funguje buď jenom C nebo jenom T a ne oboje dohromady. Kromě toho výrobci tak nějak počítají s tím, že kdo má C, tak už nepotřebuje T.


PIT0MEC

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 388
    • Zobrazit profil
Re:Integrovaný satelitní tuner
« Odpověď #18 kdy: 18. 04. 2012, 09:21:04 »
Pamětník: Taky sem takovej dvouslotovej televizor sháněl a nesehnal nic. Čistě teoreticky by stačil i jeden slot a do něho dvoukartovej CAM, ale potíž je v tom, že UPC páruje jenom svoje CAMy a ne ty, který si sežene zákazník.


alfi

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 27
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Integrovaný satelitní tuner
« Odpověď #19 kdy: 18. 04. 2012, 09:29:32 »
pevy:vybrat si určitý typ TV a koupit si ho jen v základní verzi jako zobrazovač bez těch zabudovaných nesmyslů by bylo určitě nejlepší,alespoň tedy pro mě a určitě nejsem sám.
nápodobně. TV za 10-15-20k může vydržet i 5 a více let (pokud to utáhne hw.. ne každý touží po (dvou)metrové uhlopříčce s 3D a kdovíjaké hyper-super technologii, která je často stejně jen marketing. samostatný přijímač za 1-2-3k bylo ještě včera jednoúčelové dvb-x zařízení, dneska už jakž takž s podporou nahrávání, internetu, DLNA apod., a zítra (za rok?) to bude plnohodnotný počítač s androidem a hromadou aplikací. daní za to jsou dvě krabice a trochu nepohodlné ovládání. ale i to třeba časem vyřeší :)

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Integrovaný satelitní tuner
« Odpověď #20 kdy: 18. 04. 2012, 10:02:58 »
U současných modelů je to naprosto stejný a důvod je pravděpodobně v jednoduchosti, kdy je asi menší problém udělat tuner, kde funguje buď jenom C nebo jenom T a ne oboje dohromady. Kromě toho výrobci tak nějak počítají s tím, že kdo má C, tak už nepotřebuje T.
To rozhodně není důvod. Vždyť jde jenom o to uložit ty dvě volby do paměti s příznakem, který tuner má být aktivní. Tunery T/C jsou tam osazeny a je naprosto jedno, jestli se přepnou při ladění nebo až při přepínání kanálů. Jen to přepnutí bude dýl trvat, protože fakticky je to jeden tuner, který je potřeba znovu inicializovat.


PIT0MEC

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 388
    • Zobrazit profil
Re:Integrovaný satelitní tuner
« Odpověď #21 kdy: 18. 04. 2012, 12:02:08 »
Tak to právě není, protože tuner je pouze jeden a využívá se jak k C, tak k T neboli když je v režimu C, tak nefunguje jako T a naopak. A zřejmě technická úprava, aby zůstaly uložený programy a šlo přepínat libovolně, je složitější než stávající řešení.


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Integrovaný satelitní tuner
« Odpověď #22 kdy: 18. 04. 2012, 12:21:36 »
Vždyť to píšu, že je to fakticky jeden tuner. Podle mě by tam byl opravdu jen problém s delší inicializací. Vstupní jednotka je shodná, jen se přepíná režim demodulátoru. U Panasonicu to podle manuálu jde, při ladění se dá zaškrtnout T,S,C a analog.


Jirka Petrusak

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Integrovaný satelitní tuner
« Odpověď #23 kdy: 19. 04. 2012, 14:48:33 »
Pamětník: Taky sem takovej dvouslotovej televizor sháněl a nesehnal nic. Čistě teoreticky by stačil i jeden slot a do něho dvoukartovej CAM, ale potíž je v tom, že UPC páruje jenom svoje CAMy a ne ty, který si sežene zákazník.

Ahoj všem,
já se vloni tímto zabýval a hledal televizor s dvěma CI sloty (tj. myšlenka provozovat jeden modul pro kabelovku a druhý pro satelitní příjem), tak toto řešení existuje jenom u televizorů Loewe, ale to je tak trochu jiná cenová skupina (koukněte schválně na ceny), a pak nastává otázka, jestli se to za tu cenu vyplatí


Kuboslav Kuboslavič

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 59
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Integrovaný satelitní tuner
« Odpověď #24 kdy: 21. 04. 2012, 11:46:57 »
Jan Mráz: Nejprve je nutné si říci co od satelitního příjmu očekáváte. U mě bylo rozhodování jednoduché, chci přijímat 4 pozice, primárně HD od Skylinku a nehodlám se zaobírat další krabicí, kterých už tam mám pod TV dost. Volba nakonec padla na vše co mám v podpisu. Nemám jediný problem s příjmem Skylinku v HD a mám otestovány i karty od poláků a UPC. Nahrávání neřeším, protože v době rychlého internetu je to dinosauří přežitek (samozřejmě pozor na autorská práva :-))

Pokud máte nějaký dotaz, klidně mi pošlete zprávu.
Sony Bravia KDL-46EX505 + Smith CA-Modul IRDETO
Maximum E85 Multifocus Fe (1W - 13E - 19E - 23E)
Skylink (MULTI HD) - již nepoužíváno
O2TV via VDSL 80Mbit
DVB-T: Krašov + Košutka, Mux 1-4, 7, 8 + Hogen Bogen (ARD, ZDF, BR MUX)
MediaCentre: Evolve Blade MINI HD


PIT0MEC

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 388
    • Zobrazit profil
Re:Integrovaný satelitní tuner
« Odpověď #25 kdy: 21. 04. 2012, 13:16:31 »
Nahrávání určitě není přežitek, protože filmy např. z Kino CS nebo CS Filmu se na netu shání dost těžko, o možnosti si je legálně koupit nemluvě. Navíc nahrávání se dost často používá pro krátkodobý záznam, kdy nemám zrovna čas nebo chuť se na něco podívat, příp. se dívám na jiný program, takže to nahraju, v nejbližší době se podívám a smažu.


PIT0MEC

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 388
    • Zobrazit profil
Re:Integrovaný satelitní tuner
« Odpověď #26 kdy: 21. 04. 2012, 13:18:46 »
Pamětník: Taky sem takovej dvouslotovej televizor sháněl a nesehnal nic. Čistě teoreticky by stačil i jeden slot a do něho dvoukartovej CAM, ale potíž je v tom, že UPC páruje jenom svoje CAMy a ne ty, který si sežene zákazník.

Ahoj všem,
já se vloni tímto zabýval a hledal televizor s dvěma CI sloty (tj. myšlenka provozovat jeden modul pro kabelovku a druhý pro satelitní příjem), tak toto řešení existuje jenom u televizorů Loewe, ale to je tak trochu jiná cenová skupina (koukněte schválně na ceny), a pak nastává otázka, jestli se to za tu cenu vyplatí
Myslím ještě televizory TechniSat to taky uměly, ale spolu s Loewe je to skutečně cenově mimo, resp. HD SAT přijímač se čtečkou stojí do 2t.Kč, takže se to skutečně nevyplatí.