Autor Téma: Jaké používáte antény?  (Přečteno 596903 krát)

Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jaké používáte antény?
« Odpověď #420 kdy: 18. 07. 2013, 15:07:15 »
....Co mohu udělat abych minimalizoval škodu po případném blesku tedy předejít to je známé ale je jasné že ty opatření stojí nějaké € tak každý to třeba neřeší ale je to dobré realizovat protože je dobré mít vše v pořádku nejlépe zkontrolovaný a mít doma platnou revizní zprávu aspoň jednou za pět let aktuální k datu,to si myslím že je optimální.(revize Bleskosvodu a revize el.rozvodu)
Jenže existují i teorie a snad i prakticky podložené, že právě bleskosvod přitahuje na budovu blesk a když se to povede, tak ani uzemnění s revizní zprávou před devastací domácnost neuchrání.
Snad právě proto jsou pojišťovny poměrně benevolentní k existenci bleskosvodu, ani ony neví, zda je to pro ní lepší, nebo ne, protože škody mohou být větší než u objektu bez bleskosvodu. Pokud si ale do smluvních podmínek klauzuli o bleskosvodu napíší, je vhodné se jí držet. Ale technicky to nemusí nic znamenat, jen je možná potom jednání s pojišťovnou snazší.

Viz : http://www.youtube.com/watch?v=DH2DznfDq9g
« Poslední změna: 18. 07. 2013, 15:11:24 od Pamětník »
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Karel Cibulka

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 627
  • Fanda bezdrátové komunikace
    • ICQ komunikátor - 405782218
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jaké používáte antény?
« Odpověď #421 kdy: 18. 07. 2013, 16:43:38 »
Takže poraďte co je lepší když mám antény na střeše co je lepší jestli nechat vždy revidovat každý 4 rok bleskosvod-hromosvod nebo sundat bleskosvod-hromosvod a být bez něho i s antény na střeše a to pozemní i satelitní příjem ! to prosím odborníci poraďte  ;)  :o
Jsem rád že věci fungují tak jak mají =)


Vladimír Dráb

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 324
    • Zobrazit profil
Re:Jaké používáte antény?
« Odpověď #422 kdy: 18. 07. 2013, 19:18:50 »
Pokud je hromosvod v projektu, měl by být i součástí kolaudace a pak by ho mohla i vyžadovat pojišťovna. Pokud budeš mít oddálený hromosvod je daleko menší šance, že uhodí do antény, než když tam budeš mít jen anténu, která se tím pádem stane náhodným jímačem hromosvodu.


Karel Cibulka

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 627
  • Fanda bezdrátové komunikace
    • ICQ komunikátor - 405782218
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jaké používáte antény?
« Odpověď #423 kdy: 19. 07. 2013, 08:34:29 »
Je pravda že to pojišťovny berou když na střeše není blesko-hromosvod ale zřejmě druhá varianta s revizemi každý 4 rok se mi zdá rozumější,i když to souhlasím znamená peníze na revize...tak uvidím zda-li je to dobrá cesta že =)
Jsem rád že věci fungují tak jak mají =)


Karel Cibulka

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 627
  • Fanda bezdrátové komunikace
    • ICQ komunikátor - 405782218
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jaké používáte antény?
« Odpověď #424 kdy: 19. 07. 2013, 08:37:17 »
příklad oddáleného bleskosvodu  ;)  viz zde http://elektrika.cz/data/clanky/dehn-oddaleny-hromosvod-2013-jak-na-to  :D
« Poslední změna: 19. 07. 2013, 08:39:39 od Karel Cibulka »
Jsem rád že věci fungují tak jak mají =)

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jaké používáte antény?
« Odpověď #425 kdy: 19. 07. 2013, 09:47:02 »
V tom ale nejsou jen peníze za revize. Ale zaručí Vám instalační firma a revizák, že takto provedená "ozdoba" střechy 100% ochrání všechny spotřebiče v domácnosti před účinkem přímého zásahu bleskem? A do jaké finanční výše? ;)
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:Jaké používáte antény?
« Odpověď #426 kdy: 19. 07. 2013, 09:59:48 »
V tom ale nejsou jen peníze za revize. Ale zaručí Vám instalační firma a revizák, že takto provedená "ozdoba" střechy 100% ochrání všechny spotřebiče v domácnosti před účinkem přímého zásahu bleskem? A do jaké finanční výše? ;)
Hromosvod neslouží a nikdy nesloužil k ochraně spotřebičů. Slouží ke snížení pravděpodobnosti vzniku požáru na budově po zásahu bleskem.


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jaké používáte antény?
« Odpověď #427 kdy: 19. 07. 2013, 10:11:55 »
Hromosvod neslouží a nikdy nesloužil k ochraně spotřebičů. Slouží ke snížení pravděpodobnosti vzniku požáru na budově po zásahu bleskem.
S tím jsem si já nezačal. A hlavní téma je :"Jaké používáte antény?", ne ochrana budovy před požárem.
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


Karel Cibulka

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 627
  • Fanda bezdrátové komunikace
    • ICQ komunikátor - 405782218
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jaké používáte antény?
« Odpověď #428 kdy: 19. 07. 2013, 10:19:36 »
Hromosvod neslouží a nikdy nesloužil k ochraně spotřebičů. Slouží ke snížení pravděpodobnosti vzniku požáru na budově po zásahu bleskem.
S tím jsem si já nezačal. A hlavní téma je :"Jaké používáte antény?", ne ochrana budovy před požárem.

Anténa na střeše je bez hromosvodu bleskosvodu vždy možný cíl blesku

Pokud je hromosvod v projektu, měl by být i součástí kolaudace a pak by ho mohla i vyžadovat pojišťovna. Pokud budeš mít oddálený hromosvod je daleko menší šance, že uhodí do antény, než když tam budeš mít jen anténu, která se tím pádem stane náhodným jímačem hromosvodu.

V tom ale nejsou jen peníze za revize. Ale zaručí Vám instalační firma a revizák, že takto provedená "ozdoba" střechy 100% ochrání všechny spotřebiče v domácnosti před účinkem přímého zásahu bleskem? A do jaké finanční výše? ;)
Hromosvod neslouží a nikdy nesloužil k ochraně spotřebičů. Slouží ke snížení pravděpodobnosti vzniku požáru na budově po zásahu bleskem.

Souhlas ano s tímto tvrzením lépe bych to nevyjádřil  ;)
Ano spotřebiče je dobré odpojit od sítě,to je takové prověřené jisté řešení které je slušně spolehlivé,jen včas odpojit od sítě(zásuvky a zástrčky vytažené ze zásuvek vědšinou) před bouřkou a blesky...
Ani vypnutí jističů nemusí být účinné  ;)
« Poslední změna: 19. 07. 2013, 10:23:00 od Karel Cibulka »
Jsem rád že věci fungují tak jak mají =)


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:Jaké používáte antény?
« Odpověď #429 kdy: 19. 07. 2013, 10:27:07 »
Ani vypnutí jističů nemusí být účinné  ;)
Ne že nemusí, ale nemůže být. Barák je síť vodičů, odpojením od sítě se nic nezmění.


Karel Cibulka

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 627
  • Fanda bezdrátové komunikace
    • ICQ komunikátor - 405782218
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jaké používáte antény?
« Odpověď #430 kdy: 19. 07. 2013, 10:27:15 »
je pravda že bleskosvod s tématem Jaké používáte antény přímo nesouvisí ale ne tak zcela jde o zabezpečení nic víc,jsou dvě možnosti a to bez a s hromosvodem tedy bleskosvodem ta prezentovaná anténa to záleží na každém z nás co zvolí  :D
Jsem rád že věci fungují tak jak mají =)


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jaké používáte antény?
« Odpověď #431 kdy: 19. 07. 2013, 13:09:26 »
....Ano spotřebiče je dobré odpojit od sítě,to je takové prověřené jisté řešení které je slušně spolehlivé,jen včas odpojit od sítě(zásuvky a zástrčky vytažené ze zásuvek vědšinou) před bouřkou a blesky...
Ani vypnutí jističů nemusí být účinné  ;)
Nevím, jak je elektricky vybavena Vaše domácnost, pane Cibulko, ale předpokládám, že v drtivé většině domácností se před bouřkou nic nevypíná. Osobně jsem to zažil naposledy asi před 50 lety, kdy na dlouhé drátové venkovní anténě pro rádio byl v okně přepínač, který umožňoval anténní vstup elektronkového přijímače přepnout z antény na uzemnění.
V dnešní době, kdy část elektronického vybavení se ani nesmí úplně vypínat, pokud nechcete přijít o některé služby, kdy jejich životnost fyzická i morální se počítá na něco málo nad 2 roky, by každé preventivní vypínání mnoha zástrček, dokázalo podstatně snížit uživatelský komfort a možná i samotnou životnost přístrojů. A není každý doma 24 hodin denně, aby mohl udělat taková důkladná opatření opravdu jen v případě zaregistrování blížící se bouřky.
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


Karel Cibulka

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 627
  • Fanda bezdrátové komunikace
    • ICQ komunikátor - 405782218
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jaké používáte antény?
« Odpověď #432 kdy: 19. 07. 2013, 16:12:56 »
....Ano spotřebiče je dobré odpojit od sítě,to je takové prověřené jisté řešení které je slušně spolehlivé,jen včas odpojit od sítě(zásuvky a zástrčky vytažené ze zásuvek vědšinou) před bouřkou a blesky...
Ani vypnutí jističů nemusí být účinné  ;)
Nevím, jak je elektricky vybavena Vaše domácnost, pane Cibulko, ale předpokládám, že v drtivé většině domácností se před bouřkou nic nevypíná. Osobně jsem to zažil naposledy asi před 50 lety, kdy na dlouhé drátové venkovní anténě pro rádio byl v okně přepínač, který umožňoval anténní vstup elektronkového přijímače přepnout z antény na uzemnění.
V dnešní době, kdy část elektronického vybavení se ani nesmí úplně vypínat, pokud nechcete přijít o některé služby, kdy jejich životnost fyzická i morální se počítá na něco málo nad 2 roky, by každé preventivní vypínání mnoha zástrček, dokázalo podstatně snížit uživatelský komfort a možná i samotnou životnost přístrojů. A není každý doma 24 hodin denně, aby mohl udělat taková důkladná opatření opravdu jen v případě zaregistrování blížící se bouřky.

Pokud drtivá vědšina nic nevypíná je to jejich věc jak budou řešit následky,je pravda že pojišťovny je odškodní to je pravda tak pro to lidé v drtivé vědšině nic neřeší,na tom zřejmě se staví na těchto základech...
Já mám osvědčené odpojení přes které blesk neprojde vzduchem když je zástrčka odpojena,je pravda nepraktické řešení ale zase spolehlivé na rozdíl od bleskopojistek třeba na těch prodlužkách to je kapitola sama pro sebe ale chápu že to pojišťovny berou...

Uzavřel bych to takhle Voják se stará voják má !  :D a to platí o všech  ;)
Jsem rád že věci fungují tak jak mají =)


Jaroslav Novák

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 453
    • ICQ komunikátor - 244743884
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jaké používáte antény?
« Odpověď #433 kdy: 19. 07. 2013, 16:38:04 »
Škoda, že téma vyfocených nainstalovaných antén už se ztratilo. Na vaše téma by se spíše hodilo založit nové téma a vše tam přesunout.
Lokalita - Podřipsko (Roudnice nad Labem)
Dvb-s: Skylink, 13.0 - 19.2 - 23.5 Fuba DAA 110, LNB Inverto BlackUltra.
Dvb-t: Ještěd(mux1,2.3), Černá Studnice(mux4), Klínovec(mux1,2,4,7), Buková Hora(mux1,2,3)
IPtv: Místní poskytovatel
OTT: Digi2go, Skylink


Karel Cibulka

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 627
  • Fanda bezdrátové komunikace
    • ICQ komunikátor - 405782218
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jaké používáte antény?
« Odpověď #434 kdy: 20. 07. 2013, 07:26:35 »
Škoda, že téma vyfocených nainstalovaných antén už se ztratilo. Na vaše téma by se spíše hodilo založit nové téma a vše tam přesunout.

Ano to není špatný nápad s názvem Hromosvody nebo Bleskosvody na RD to by bylo vhodné téma ale jak jsem napsal souvisí to s Antény a koaxial kabel přes střechu domů,takže téma Jaké používáte antény je tomu blízké  :D

Je pravda že ideální to není to jsem všem škarohýdlýkům chtěl říct že to není vyladěný ty antény a můj ideál je jeden nebo dva stožáry na antény jeden stožár na H polarizaci antény na FM rádio nejlépe na rotátoru a sedmiprvek anténa FM a na druhý VHF dvě antény a taky dvě na Krašov jedna a na Vodárnu druhá s Toužímskou 5 ! UHF němcí ani moc nemusím! pod štítem satelitní antény a nebo na stožár,samozřejmě pokud tam bude místo že  ;)                         
Jsem rád že věci fungují tak jak mají =)