Autor Téma: Jaké používáte antény?  (Přečteno 596966 krát)

Stasi-DDR

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 030
    • Zobrazit profil
Re:Jaké používáte antény?
« Odpověď #405 kdy: 01. 07. 2013, 21:48:20 »
On je to spíš "šikovný" provokatér!
Veďte mě, následujte nebo jděte z cesty!

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Jirka Matušek

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 85
  • OSTRAVA!!!
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jaké používáte antény?
« Odpověď #406 kdy: 01. 07. 2013, 21:54:44 »
To si ani nepamatuješ, cos tam měl před tou větrnou smrští, aby jsi koupil totéž?

3) Nekupovat.

Já tam měl právě anténu starou několik desítek let (klasické polské síto :-) ), takže jsem rád, že odpadla a chci ji nahradit něčím novým, proto se vás ptám.
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně  na:
www.rnews.cz
fb.com/rnewscz


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:Jaké používáte antény?
« Odpověď #407 kdy: 01. 07. 2013, 22:42:11 »
To si ani nepamatuješ, cos tam měl před tou větrnou smrští, aby jsi koupil totéž?

3) Nekupovat.

Já tam měl právě anténu starou několik desítek let (klasické polské síto :-) ), takže jsem rád, že odpadla a chci ji nahradit něčím novým, proto se vás ptám.
http://www.televiznianteny.com/sito-velke-huste-zn.-p12714.html


Petr Svoboda

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 079
    • Zobrazit profil
Re:Jaké používáte antény?
« Odpověď #408 kdy: 02. 07. 2013, 07:48:39 »
Podíval byste se mi na anténu?  Už asi týden mi nepravidelně kostičkuje příjem...
mrtvolka? se tam napichl?
Staví. Doporučil jsem nechat ho vyvést mladé (cca měsíc) a pak hnízdo shodit bidlem. Plus: dát na střechu strašáka  dravého ptáka.


Josef Zavřel

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 323
  • Místní i dálkový příjem DVB-T/T2 CZ,SK a FTA SAT
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jaké používáte antény?
« Odpověď #409 kdy: 04. 07. 2013, 17:15:21 »
Hezký den všem.

Hoši,co říkáte na tuhle anténu pro vyzkoušení super dálkového příjmu Katowice (210km.)?Děkuje a zdraví J.Z.

http://www.omko.cz/antena-dvb-t-engel-max-90/
DVB-T2 Kojál mux21,22,23, Brno-Barvičova (V) mux 24,
SK mux 1,2,3,4,Vel.Jav. Ant.1x Emme Esse 45 UC. Zes.26/1,2
TV 43FUB8061-4K Finlux.
DAB+ČRo K12D Kojál,Teleko K8A Brno,W-K 5D,př. Albrecht DR 52 BA a DUAL DAB 4 C, ant.FUBA DAB 307,    
SAT.Emme Esse 80cm Fe+4xLNB Megasat
Družice 13-19,2-23,5-28,2

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


YABAKA

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 546
    • Zobrazit profil
Re:Jaké používáte antény?
« Odpověď #410 kdy: 04. 07. 2013, 17:37:23 »
Předražená blbost, radši vezmi toto: http://www.omko.cz/color-supra-21-69k-10-16db/ nebo klidně i toto: http://www.omko.cz/antena-tap20-21-60k-9-13db/
Lukáš Polák = totální zakomplexovaný idiot


Josef Zavřel

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 323
  • Místní i dálkový příjem DVB-T/T2 CZ,SK a FTA SAT
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jaké používáte antény?
« Odpověď #411 kdy: 04. 07. 2013, 19:11:19 »
Zdravím a díky za názor a doporučení.Normálně nedám dopustit jak asi víte, na vel.husté pl.síto.Na 120 km. jede bez problémů,ale tohle se mě zdá na síto daleko.Asi zkusím http://www.televiznianteny.com/color-klasik-zn.-p12873.html .Zdraví J.Z.
DVB-T2 Kojál mux21,22,23, Brno-Barvičova (V) mux 24,
SK mux 1,2,3,4,Vel.Jav. Ant.1x Emme Esse 45 UC. Zes.26/1,2
TV 43FUB8061-4K Finlux.
DAB+ČRo K12D Kojál,Teleko K8A Brno,W-K 5D,př. Albrecht DR 52 BA a DUAL DAB 4 C, ant.FUBA DAB 307,    
SAT.Emme Esse 80cm Fe+4xLNB Megasat
Družice 13-19,2-23,5-28,2


Karel Cibulka

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 627
  • Fanda bezdrátové komunikace
    • ICQ komunikátor - 405782218
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jaké používáte antény?
« Odpověď #412 kdy: 05. 07. 2013, 07:08:55 »
Zdravím a díky za názor a doporučení.Normálně nedám dopustit jak asi víte, na vel.husté pl.síto.Na 120 km. jede bez problémů,ale tohle se mě zdá na síto daleko.Asi zkusím http://www.televiznianteny.com/color-klasik-zn.-p12873.html .Zdraví J.Z.

Ano,kdysi jsem měl cukání také preferovat Síto PLZ ale ono to není tak jednoduše černo-bílé tak pro to nepreferuji nic aby jsem nedopadl jak známý Štěpán Straník takže dobrý tip na lovení na dálku a to http://www.dvbservis.cz/products.php?pid=3 a graf té antény ziskem http://www.dvbservis.cz/images/angebot/aot65_zisk.jpg je dobrá volba  ;) tady Lukášovo Vertikální smeření http://www.dvbservis.cz/images/angebot/aot65V.jpg co dodat výborné úlovky a lovu zdar  :D
Jsem rád že věci fungují tak jak mají =)


lance

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 351
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jaké používáte antény?
« Odpověď #413 kdy: 05. 07. 2013, 12:07:41 »
Zdravím a díky za názor a doporučení.Normálně nedám dopustit jak asi víte, na vel.husté pl.síto.Na 120 km. jede bez problémů,ale tohle se mě zdá na síto daleko.Asi zkusím http://www.televiznianteny.com/color-klasik-zn.-p12873.html .Zdraví J.Z.
To je pořád dokola, úvahy daleko/blízko... 120km/210km ... to je naprosto o ničem, kdy to už konečně alespoň část veřejnosti pochopí... asi nikdy. Každé příjmové místo má nějaké signály a každá anténa má své vlastnosti pro dané místo a účel vhodné/nevhodné... Samotný údaj vzdálenosti od nějakého vysílače ve vztahu ke vhodnosti/nevhodnosti nějaké antény je naprosto irelevantní.
Síto oproti Color má zhruba o 3db nižší zisk pro předmětné kanály z Katowic (41,49,55) takže samotný rozdíl v zisku nemusí hrát vůbec roli, daleko důležitější budou parametry směrovost, náročnost na homogenitu pole a pod., záleží na místě příjmu. Katowice vysílají k41 a 55 v SFN s Wislou, na K49 vysílá CZ Zlín/Ploštiny a na K41 U.Hradiště Rovnina... takže přeju veselou zábavu při lovení Katowic 210km daleko :)
Jinak na pokusy je síto i Colorka OK, Color se dá sehnat i starší je jich všude plno, kupovat na pokusy AOT65 za 3 litry je fakt skvělý nápad :))



Kuba Melín

  • Global Moderator
  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 732
    • Zobrazit profil
    • DVB Servis
    • E-mail
Re:Jaké používáte antény?
« Odpověď #414 kdy: 05. 07. 2013, 12:17:27 »
Co se týče té antény Engel, je to horší napodobenina antény Alcad MX-075. Což je samo o sobě slušná anténa, ale v poměru cena/výkon je dost drahá. Existuje i kratší varianta MX-045, i ta má svou napodobeninu od Engelu. Ty napodobeniny mají horší mechanickou kvalitu, celkem fórový třmen atd. Určitě je lepší koupit originál od Alcadu.
Antény řady MX jsou v parametrech zisku podobné colorkám, tedy MX-045 je na tom podobně jako např. Emme Esse 40XD nebo Color Spektra s tím, že má o něco lepší předozadní potlačení. MX-075 je na tom pak podobně jako dlouhá colorka, opět, s o něco lepším předozadním potlačením.

K AOT 65 - je to prostě nejlepší anténa na trhu, a tomu odpovídá i její cena. Ovšem smysl má pouze v případě, že buď je člověk blázen do dálkového příjmu a hodlá lovit (a například tuto anténu umístí na rotátor), a nebo v případě, že se nachází na hraně příjmové oblasti nějakého vysílače. Pak AOT65 dělá často divy, ty cca. 2 dB zisku navíc, které má proti dlouhé colorce, opravdu v těchto případech hrají roli.
Ovšem na nějaké zkoušení a blbnutí je to opravdu drahý špás, a pro takové účely bych doporučil za 700-800 Kč koupit dlouhou colorku od Vatena (i když se tím připravuju o kšeft :P)
« Poslední změna: 05. 07. 2013, 12:19:30 od Kuba Melín »
S anténami je to jako s ženami - je to složitější, než to na první pohled vypadá :)

Profesionální instalace antén pro DVB-T, DAB i VKV FM, satelitních parabol, měření signálu a další poradenství - http://www.dvbservis.cz


Josef Zavřel

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 323
  • Místní i dálkový příjem DVB-T/T2 CZ,SK a FTA SAT
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jaké používáte antény?
« Odpověď #415 kdy: 08. 07. 2013, 10:49:30 »
Přeji všem hezký den.
Hlavně chci všem poděkovat za vaše názory a rady.Donutily mě k hlubšímu přemýšlení,abych nevyhodil peníze za nesmysl.Zdraví J.Z.
DVB-T2 Kojál mux21,22,23, Brno-Barvičova (V) mux 24,
SK mux 1,2,3,4,Vel.Jav. Ant.1x Emme Esse 45 UC. Zes.26/1,2
TV 43FUB8061-4K Finlux.
DAB+ČRo K12D Kojál,Teleko K8A Brno,W-K 5D,př. Albrecht DR 52 BA a DUAL DAB 4 C, ant.FUBA DAB 307,    
SAT.Emme Esse 80cm Fe+4xLNB Megasat
Družice 13-19,2-23,5-28,2


Daniel Kulhánek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 609
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jaké používáte antény?
« Odpověď #416 kdy: 11. 07. 2013, 06:28:46 »
Pojišťovny to zohledňují nevím proč ČSOB ne je to její věc jestli je tak bohatá aby mohla uplatit veškeré škody,pže každá by měla zjistit kolik % se na škodné události projevil stav zabezpečení aby se blesku současnými možnostmi předcházelo což je nyní aktivní bleskosvod nebo klasický bleskosvod,to je jako u vchodových dveří jaký je tam zámek proti vyloupání nebo vyšší stupeň třeba myslím odháčkování konkrétně univerzálním klíčem nebo podobné otevření dveří třeba,moje pojišťovna mi to vzkázala že tomu přihlíží při stanovení spoluúčasti a to i revizi,to je další bonus!   ;)
Nedávno jsem to zrovna řešil a České pojišťovně i Generali je úplně šumák, jestli máte hromosvod.
LCD LG 65´ + SONY STR-GX315
STRONG SRT 8541 + LCD LG 42´
DVB-T2 (STA) Ještěd, Černá studnice, Špičák(Česká Lípa)


Karel Cibulka

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 627
  • Fanda bezdrátové komunikace
    • ICQ komunikátor - 405782218
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jaké používáte antény?
« Odpověď #417 kdy: 18. 07. 2013, 11:01:02 »
Pojišťovny to zohledňují nevím proč ČSOB ne je to její věc jestli je tak bohatá aby mohla uplatit veškeré škody,pže každá by měla zjistit kolik % se na škodné události projevil stav zabezpečení aby se blesku současnými možnostmi předcházelo což je nyní aktivní bleskosvod nebo klasický bleskosvod,to je jako u vchodových dveří jaký je tam zámek proti vyloupání nebo vyšší stupeň třeba myslím odháčkování konkrétně univerzálním klíčem nebo podobné otevření dveří třeba,moje pojišťovna mi to vzkázala že tomu přihlíží při stanovení spoluúčasti a to i revizi,to je další bonus!   ;)
Nedávno jsem to zrovna řešil a České pojišťovně i Generali je úplně šumák, jestli máte hromosvod.

Pokud se chcete spoléhat na jejich sliby tak prosím,protože jsem od přírody nedůvěřivý a naslibovat mohou ale pak při plnění to výjde na jevo zda li budou platit tedy plnit finančně za škodu bez spoluúčasti nebo se spoluúčastí vaší samozřejmě  :D
Ostatně proč u novostaveb je povinnost instalovat bleskosvod tedy hromosvod  když ve finále to pojišťovny ani nepálí?!! to mně hlava nebere?!! otázka zní při plnění škodných událostí jak se skutečně pojišťovna zachová  ;)

Jsem rád že věci fungují tak jak mají =)


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jaké používáte antény?
« Odpověď #418 kdy: 18. 07. 2013, 12:54:41 »
...otázka zní při plnění škodných událostí jak se skutečně pojišťovna zachová  ;)
A Vy tušíte, jak se která pojišťovna zachová? Čili když otázka, tak i odpověď, ale reálná.... ;)
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


Karel Cibulka

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 627
  • Fanda bezdrátové komunikace
    • ICQ komunikátor - 405782218
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jaké používáte antény?
« Odpověď #419 kdy: 18. 07. 2013, 13:36:33 »
...otázka zní při plnění škodných událostí jak se skutečně pojišťovna zachová  ;)
A Vy tušíte, jak se která pojišťovna zachová? Čili když otázka, tak i odpověď, ale reálná.... ;)

Ano je pravda že to nevím jistě 100% jistě ale...
Co mohu udělat abych minimalizoval škodu po případném blesku tedy předejít to je známé ale je jasné že ty opatření stojí nějaké € tak každý to třeba neřeší ale je to dobré realizovat protože je dobré mít vše v pořádku nejlépe zkontrolovaný a mít doma platnou revizní zprávu aspoň jednou za pět let aktuální k datu,to si myslím že je optimální.(revize Bleskosvodu a revize el.rozvodu) a každoročně revizi komínu ale to už s bleskem přímo nesouvisí,to souvisí s revizí kotlů na ÚT které budou pro provoz kotle povinné a bez něho znečistujete životní prostředí samozřejmě pokud vám to někdo prokáže že znečisťujete životní prostředí..ale to všechno teprvka příjde  :D
Jsem rád že věci fungují tak jak mají =)