Autor Téma: Jaké používáte antény?  (Přečteno 596895 krát)

Dan Rozsíval

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 838
    • Zobrazit profil
Re:Jaké používáte antény?
« Odpověď #345 kdy: 04. 04. 2013, 10:58:51 »
A není to totálně postavené na hlavu pane Pamětníku stavět nějaké zbytečné stožáry na střeše když nejsou potřeba? Nemluvě o tom že prakticky každé zboží jde ve lhůtě tuším 14 dnů vrátit takže pokud by tento umělec na to nechtěl přistoupit tak ČOIka by si opravdu smlsla. Za sebe říkám,u mě by se takový povedený "anténář" ani nestačil otočit ve dveřích a jel by od nich jak namydlený blesk i s těmi jeho fidlátky.

libaplodik: měl jsem na mysli tuhle:  http://www.televiznianteny.com/sito-velke-huste-p12713.html
DVB-S: 2x GM 9080 a GI Voyager II:  Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1W,4/5W,12.5W,15W + 39E,42E,46E,52E.
DVB-T: Dibox T-22,T-30: MUX1,2,3,4,RS7,RS8.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


libaplodik

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jaké používáte antény?
« Odpověď #346 kdy: 04. 04. 2013, 12:24:29 »
Ten kdo mi to dělá je jeden známý a sám se nabídl, že mi to udělá, tím pádem je to ještě horší. Všude si hraje na to, jak tomu rozumí a kolik jich už udělal, ale já jsem po jeho zkušenosti začal tápat a obrátil se na Vás s radou a skvěle jste mi poradily. Podotýkám, že nepřinesl si sebou žádné měřák, jen klubko drátu a hromadu koncovek a tak dále.
Pokusím se někoho sehnat a vyřešit to, pak tu napíši co, a jak bylo špatně a co mi pomohlo.
Všem Vám moc děkuji, moc jste mi pomohli.


Dan Rozsíval

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 838
    • Zobrazit profil
Re:Jaké používáte antény?
« Odpověď #347 kdy: 04. 04. 2013, 13:27:32 »
Hlavně mu vyřiď ať si přestane hrát na anténáře a dělá opravdu jenom to čemu rozumí,aby těch chudáků které opravdu upřímně lituji s těmi jeho výtvory nebylo ještě víc.
DVB-S: 2x GM 9080 a GI Voyager II:  Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1W,4/5W,12.5W,15W + 39E,42E,46E,52E.
DVB-T: Dibox T-22,T-30: MUX1,2,3,4,RS7,RS8.


libaplodik

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jaké používáte antény?
« Odpověď #348 kdy: 04. 04. 2013, 22:37:46 »
Tak je vyřešeno.
Nejdřív jsem teda dal na jeho rady a ten paskvil dal do výšky skoro 4 metrů a zkoušel něco chytit a světe div se, nic jsem nechytil. Následoval telefon, ať si pro to dojede a taky dojel. Takže tímto můj problém skončil, co se týče vrácení antény.
Pak jsem vyndal starou dobrou anténu (síto) a nainstaloval na nový držák, co tam zbyl po paskvilu.
Našel jsem jiný starší zesilovač a namířil  anténu na vysílač, a co se pak nedělo, všechno co je možné jsem naladil a frčí to na všech televizích.
Jsem opravdu rád, že mě to stálo jen pár korun a je vše vyřešené, samozřejmě největší zásluhu máte na tom Vy a já Vám moc děkuji.
S pozdravem Libor


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jaké používáte antény?
« Odpověď #349 kdy: 05. 04. 2013, 00:11:04 »
Děkujeme za zprávu o šťastném konci, jak z amerického filmu, nebo pohádky. Většinou se podobná kauza vytratí do ztracena a nikdo neví jak to nakonec dopadlo, zda rady dopadly na úrodnou půdy, pomohly a ani se z toho nemohou poučit další tápající. ;D
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Karel Cibulka

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 627
  • Fanda bezdrátové komunikace
    • ICQ komunikátor - 405782218
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jaké používáte antény?
« Odpověď #350 kdy: 13. 06. 2013, 08:30:42 »
 :) Po čase jsem revidoval antény a nasadil jsem ze strany Krašov ziskovějši typ v UHF a vyřadil jsem Emme Esse na VHF-UHF je to zhruba tato http://www.mall.cz/venkovni-dvb-t-anteny/optex-trinappe-7000 a samozřejmě má užší přijímací diagram než Emme Esse a tak se zisk zvýšil na vysoce slušný zisk na rozdíl od Emme Esse kdy měla tato anténa slabší zisk,je pravda že tu máme mírný kopeček který tu máme a tak tu není přímý výhled jako na Vodárnu nebo Toužimskou 5! tam máme přímý výhled! mimochodem přišel jsem o K 35 a K 36 z Klínovce ale to souvisí s tím diagramem ale de fakto mi to je jedno,mám oba muxy z Krašova tedy vysílače Krašov!  ;) až tak nepotřebuji Klínovec je to směr ten Gleyer tam je přímý směr na ten Klínovec samozřejmě v Horizontálu ale signál tu je ale už ho nepotřebuji 2x to samé a to se týká i RS7 a také MUX4 z Klínovce  ;)
Jsem rád že věci fungují tak jak mají =)


K. Vav

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 225
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jaké používáte antény - zákaznický servis Towercomu
« Odpověď #351 kdy: 13. 06. 2013, 09:53:33 »
Pokud by jste bydleli na Slovensku, tak provozovatel dvb-t muxů nabízí: http://dvbt.towercom.sk/data/ar/docs/Cennik_pre_poskytovanie_sluzby.pdf
Velmi zajímavé, když ještě před nedávnem propagoval výhradně satelitní příjem a nyní nastává tento obrat. ??? Co je asi příčinou??? http://dvbt.towercom.sk/


Josef Pavera

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 133
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jaké používáte antény?
« Odpověď #352 kdy: 13. 06. 2013, 13:04:07 »
No to koukám,teda čtu co by asi před rokem nepřicházelo vůbec v úvahu.(Vždy jsem tvrdil,že za tím stáli lidé,kteří DVB-T zavrhovali.)


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:Jaké používáte antény?
« Odpověď #353 kdy: 13. 06. 2013, 22:18:10 »
:) Po čase jsem revidoval antény a nasadil jsem ze strany Krašov ziskovějši typ v UHF a vyřadil jsem Emme Esse na VHF-UHF je to zhruba tato http://www.mall.cz/venkovni-dvb-t-anteny/optex-trinappe-7000 a samozřejmě má užší přijímací diagram než Emme Esse a tak se zisk zvýšil na vysoce slušný zisk na rozdíl od Emme Esse kdy měla tato anténa slabší zisk,je pravda že tu máme mírný kopeček který tu máme a tak tu není přímý výhled jako na Vodárnu nebo Toužimskou 5! tam máme přímý výhled! mimochodem přišel jsem o K 35 a K 36 z Klínovce ale to souvisí s tím diagramem ale de fakto mi to je jedno,mám oba muxy z Krašova tedy vysílače Krašov!  ;) až tak nepotřebuji Klínovec je to směr ten Gleyer tam je přímý směr na ten Klínovec samozřejmě v Horizontálu ale signál tu je ale už ho nepotřebuji 2x to samé a to se týká i RS7 a také MUX4 z Klínovce  ;)
To je zas výplod, že každou druhou větu človek neví, co tím chtěl básník říci... to neumíte trochu smysluplněji formulovat myšlenky? Resp. je převádět do psané formy.


Karel Cibulka

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 627
  • Fanda bezdrátové komunikace
    • ICQ komunikátor - 405782218
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jaké používáte antény?
« Odpověď #354 kdy: 13. 06. 2013, 22:35:53 »
:) Po čase jsem revidoval antény a nasadil jsem ze strany Krašov ziskovějši typ v UHF a vyřadil jsem Emme Esse na VHF-UHF je to zhruba tato http://www.mall.cz/venkovni-dvb-t-anteny/optex-trinappe-7000 a samozřejmě má užší přijímací diagram než Emme Esse a tak se zisk zvýšil na vysoce slušný zisk na rozdíl od Emme Esse kdy měla tato anténa slabší zisk,je pravda že tu máme mírný kopeček který tu máme a tak tu není přímý výhled jako na Vodárnu nebo Toužimskou 5! tam máme přímý výhled! mimochodem přišel jsem o K 35 a K 36 z Klínovce ale to souvisí s tím diagramem ale de fakto mi to je jedno,mám oba muxy z Krašova tedy vysílače Krašov!  ;) až tak nepotřebuji Klínovec je to směr ten Gleyer tam je přímý směr na ten Klínovec samozřejmě v Horizontálu ale signál tu je ale už ho nepotřebuji 2x to samé a to se týká i RS7 a také MUX4 z Klínovce  ;)
To je zas výplod, že každou druhou větu človek neví, co tím chtěl básník říci... to neumíte trochu smysluplněji formulovat myšlenky? Resp. je převádět do psané formy.

Takže nyní je na Krašov vysílač nasměrovaná a  nasazená http://www.mall.cz/venkovni-dvb-t-anteny/optex-trinappe-7000 a zvýšil se zisk ze tří multiplexů a o to šlo předně...MUX4 a RS7 jdou odrazem a vzhledem k přímé viditelnosti nepotřebuji další anténu na Toužimskou 5 a Vodárnu a přes mírný kopeček mi jde Krašov vysílač lépe než na Emme Esse to bylo gro změny rozuměno =)  :D
Ostatní Emme Esse jsou předně určeny na VHF pro DAB v jednotlivých směrech,to preferuji...
Jsem rád že věci fungují tak jak mají =)


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:Jaké používáte antény?
« Odpověď #355 kdy: 14. 06. 2013, 08:07:24 »
:) Po čase jsem revidoval antény a nasadil jsem ze strany Krašov ziskovějši typ v UHF a vyřadil jsem Emme Esse na VHF-UHF je to zhruba tato http://www.mall.cz/venkovni-dvb-t-anteny/optex-trinappe-7000 a samozřejmě má užší přijímací diagram než Emme Esse a tak se zisk zvýšil na vysoce slušný zisk na rozdíl od Emme Esse kdy měla tato anténa slabší zisk,je pravda že tu máme mírný kopeček který tu máme a tak tu není přímý výhled jako na Vodárnu nebo Toužimskou 5! tam máme přímý výhled! mimochodem přišel jsem o K 35 a K 36 z Klínovce ale to souvisí s tím diagramem ale de fakto mi to je jedno,mám oba muxy z Krašova tedy vysílače Krašov!  ;) až tak nepotřebuji Klínovec je to směr ten Gleyer tam je přímý směr na ten Klínovec samozřejmě v Horizontálu ale signál tu je ale už ho nepotřebuji 2x to samé a to se týká i RS7 a také MUX4 z Klínovce  ;)
To je zas výplod, že každou druhou větu človek neví, co tím chtěl básník říci... to neumíte trochu smysluplněji formulovat myšlenky? Resp. je převádět do psané formy.

Takže nyní je na Krašov vysílač nasměrovaná a  nasazená http://www.mall.cz/venkovni-dvb-t-anteny/optex-trinappe-7000 a zvýšil se zisk ze tří multiplexů a o to šlo předně...MUX4 a RS7 jdou odrazem a vzhledem k přímé viditelnosti nepotřebuji další anténu na Toužimskou 5 a Vodárnu a přes mírný kopeček mi jde Krašov vysílač lépe než na Emme Esse to bylo gro změny rozuměno =)  :D
Ostatní Emme Esse jsou předně určeny na VHF pro DAB v jednotlivých směrech,to preferuji...
No nic, to je jedno...


Karel Cibulka

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 627
  • Fanda bezdrátové komunikace
    • ICQ komunikátor - 405782218
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jaké používáte antény?
« Odpověď #356 kdy: 14. 06. 2013, 14:47:28 »
Fórum je o použitých anténách předně grafy tu nehledejte! Autor chtěl mít přehled jaké se používají antény ať pozemní či satelitní hmm
Jsem rád že věci fungují tak jak mají =)


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:Jaké používáte antény?
« Odpověď #357 kdy: 14. 06. 2013, 14:59:10 »
Fórum je o použitých anténách předně grafy tu nehledejte! Autor chtěl mít přehled jaké se používají antény ať pozemní či satelitní hmm
???
To je zas reakce na co? Číst to po tobě, to je pořád rébus...


Karel Cibulka

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 627
  • Fanda bezdrátové komunikace
    • ICQ komunikátor - 405782218
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jaké používáte antény?
« Odpověď #358 kdy: 14. 06. 2013, 19:54:12 »
Fórum je o použitých anténách předně grafy tu nehledejte! Autor chtěl mít přehled jaké se používají antény ať pozemní či satelitní hmm
???
To je zas reakce na co? Číst to po tobě, to je pořád rébus...

Je to sice technický web ale toto fórum je o anténách jaké kdo používá a pro to jsem přidal příspěvek sice pro vás tedy má minimální užitečnou hodnotu,z vaší reakce jsem to vydedukoval ale vše stojí na € tak nemám na profesionální měřák a dodal bych sken ze tří multiplexů tedy K34-K48-K52 takže jsem vyfotil stav(je pravda není dokonalý),to bych zřejmě dal na 1 stožár,který mám v plánu při výměně střešních tašek a de fakto střechy jako takové tedy krytiny v tom bych přidal i stožár na který bych soustředil všechny antény krom satelitních,výhledově na štít domu tedy nad oknem ve špičce a pod stožárem bych umístil sat.antény v rozumném odstupu jednotlivých antén,to by se mi líbilo a navíc nemusím lézt instalací přes krytinu a šlo by to mimo střechu a to je fajn  ;)
« Poslední změna: 14. 06. 2013, 19:57:29 od Karel Cibulka »
Jsem rád že věci fungují tak jak mají =)


Josef Zavřel

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 323
  • Místní i dálkový příjem DVB-T/T2 CZ,SK a FTA SAT
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jaké používáte antény?
« Odpověď #359 kdy: 15. 06. 2013, 12:05:14 »
Zdravím všechny.
Tak já nedám dopustit na tuhle anténu.Mám dvě.Jednu H a druhou V.Chytám bez problémů v zákrytu menšího kopce v DVB-T 40 stanic do vzdáĺenosti 120km a kdybych si zaplatil  SK Plustelku,měl bych jich 51.Zdraví J.Z.

http://www.televiznianteny.com/sito-velke-huste-zn.-p12714.html
DVB-T2 Kojál mux21,22,23, Brno-Barvičova (V) mux 24,
SK mux 1,2,3,4,Vel.Jav. Ant.1x Emme Esse 45 UC. Zes.26/1,2
TV 43FUB8061-4K Finlux.
DAB+ČRo K12D Kojál,Teleko K8A Brno,W-K 5D,př. Albrecht DR 52 BA a DUAL DAB 4 C, ant.FUBA DAB 307,    
SAT.Emme Esse 80cm Fe+4xLNB Megasat
Družice 13-19,2-23,5-28,2