Autor Téma: Jaké používáte antény?  (Přečteno 596869 krát)

libaplodik

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jaké používáte antény?
« Odpověď #330 kdy: 16. 01. 2013, 11:19:56 »
Ano,přesně tak jak je na prvním obrázku,tu mám na střeše-to síto. On mi říkal že mi zapujčí co má,říkal že se tomu říká rybí kost a když to bude fungovat tak mi jí prodá,tak uvidíme.
Moc ti děkuji za radu a ostatním taktéž.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


libaplodik

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jaké používáte antény?
« Odpověď #331 kdy: 03. 04. 2013, 21:18:19 »
Zdravím,
chtěl bych poprosit o radu.
Jeden pán co tomu prý rozumí mi doporučil tuto anténu http://www.dipolnet.cz/venkovni_digitalni_tv_antena_signal_hda-5000__A6040.htm
Tak jsem pořídil, jelikož mi nešli všechny programy, převážně na kanálu 42.
Tak jsem dnes instaloval a bohužel se mi signál zlepšil jen o trošku a obraz mi kostičkuje.
Mám totiž anténu umístěnou na rovné plechové střeše cca 1,5m nad plechem, myslíte že když dám anténu třeba o 3m výše se mi síla signálu zlepší???
Děkuji moc za vaše rady co s tím mám udělat.
Libor


Stasi-DDR

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 030
    • Zobrazit profil
Re:Jaké používáte antény?
« Odpověď #332 kdy: 03. 04. 2013, 21:23:18 »
 ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D Tomu "pánovi", co ti tenhle nesmysl poradil, prudce nakopej někam!
Veďte mě, následujte nebo jděte z cesty!


Daniel Kulhánek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 609
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jaké používáte antény?
« Odpověď #333 kdy: 03. 04. 2013, 22:03:49 »
Zdravím,
chtěl bych poprosit o radu.
Jeden pán co tomu prý rozumí mi doporučil tuto anténu http://www.dipolnet.cz/venkovni_digitalni_tv_antena_signal_hda-5000__A6040.htm
Tak jsem pořídil, jelikož mi nešli všechny programy, převážně na kanálu 42.
Tak jsem dnes instaloval a bohužel se mi signál zlepšil jen o trošku a obraz mi kostičkuje.
Mám totiž anténu umístěnou na rovné plechové střeše cca 1,5m nad plechem, myslíte že když dám anténu třeba o 3m výše se mi síla signálu zlepší???
Děkuji moc za vaše rady co s tím mám udělat.
Libor
Lepší by bylo sehnat pána, který tomu opravdu rozumí, což tento skutečně nebyl. Těžko takhle na dálku radit.
Zkuste nám prozradit vaši pozici, kde realizujete příjem, ať vás můžeme alespoň nějakým způsobem nasměrovat.
LCD LG 65´ + SONY STR-GX315
STRONG SRT 8541 + LCD LG 42´
DVB-T2 (STA) Ještěd, Černá studnice, Špičák(Česká Lípa)


BeatJ

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 910
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jaké používáte antény?
« Odpověď #334 kdy: 03. 04. 2013, 22:34:08 »
To musel byt odborník,ten pán,horší paskvil Vám doporučit ani nemohl.. :o
« Poslední změna: 03. 04. 2013, 23:30:01 od BeatJ »
DISKUZNÍ SKUPINA DAB+   https://www.facebook.com/groups/1296962067091947/
Yamaha T-D500 + Rotel RT-12 pro Síťové přehrávání, FM, DAB+
Kathrein AV12, Emme Esse 15RB3 pro DAB+ III.pásmo
Kathrein ABH01 a XMUX pro FM

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


libaplodik

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jaké používáte antény?
« Odpověď #335 kdy: 04. 04. 2013, 08:05:30 »
Jedná se o Havlíčkobrodsko (kraj Vysočina) (Dolní Krupá) a v dolíku nejsem,spíše nakopci.
Sousedi normálně chytají kanál 42 a mají to jak na Javořice tak na Krásný.
On teď po mě chce abych anténu dal tak do výšky 3 metrů nad plechovou střechu,říká že to tím velice pomůže a vyřeší můj problém se slabým signálem.
O té anténě mi řekl že je jedna z nejsilnějších,moc tomu nerozumím ale říkal něco kolem 20 něčeho :-)
A jakou by jste doporučili na plechovou střechu anténu(ještě teda na to půjde 5 televizorů),opakuji že kanál 42 pro ostatní domy je chytatelný bez problému,až teda na můj problém.
Děkuji mnohokrát.
Libor
« Poslední změna: 04. 04. 2013, 08:40:08 od libaplodik »


Dan Rozsíval

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 838
    • Zobrazit profil
Re:Jaké používáte antény?
« Odpověď #336 kdy: 04. 04. 2013, 08:15:51 »
První co by jsi měl udělat je vzít tenhle paskvil a tomu chytrolínovi /nejspíš nějaký expert z elektra/ ji omlátit o hlavu poněvadž jsi vyhodil zbytečně šest stovek oknem. Za ty prachy koupíš velké husté síto které určitě svůj účel splní. Jakou anténu používají sousedi?
DVB-S: 2x GM 9080 a GI Voyager II:  Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1W,4/5W,12.5W,15W + 39E,42E,46E,52E.
DVB-T: Dibox T-22,T-30: MUX1,2,3,4,RS7,RS8.


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jaké používáte antény?
« Odpověď #337 kdy: 04. 04. 2013, 08:40:44 »
Zdravím,
chtěl bych poprosit o radu.
Jeden pán co tomu prý rozumí mi doporučil tuto anténu http://www.dipolnet.cz/venkovni_digitalni_tv_antena_signal_hda-5000__A6040.htm......
Jak se zdá, tuto anténu jste si na doporučení pořídil pro řešení problémů se slabým signálem. Ono se stačí podívat na krabici od antény a lze zjistit v předposlední řádce, že je doporučována pro oblasti se silným až středně silným signálem a proto místa se slabým signálem nezachrání ani možná slušný integrovaný zesilovač. Ostatní parametry, jako estetičnost, kompaktnost a stylovost, vodotěsnost a odolnost proti UV záření, směrovost a další samozřejmosti jsou důležité až sekundárně, kvůli kterým jste si anténu asi nekupoval.  :'(

Tolik jen proto, abyste alespoň tušil, proč tuto radu a nákup ostatní tak vehementně odsuzují. ;)
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


Bohumír Džubej

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 382
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jaké používáte antény?
« Odpověď #338 kdy: 04. 04. 2013, 08:50:31 »
Bohužel, ačkoliv se takto ostře běžně nevyjadřuji, připojuji se k ostatním názorům. Tak jak napsal pan Rozsíval: omlátit tento výrobek o hlavu prodejci a doporučil bych mu udělat mezi sousedy příslušnou "reklamu".
Ale k věci. Právě když pan Rozsíval psal svůj příspěvek, použil jsem strýčka Googla a pomocí jeho Street View jsem se prošel u vás po Dolní Krupé a koukal lidem na střechy. Viděl jsem obvykle velká síta, občas s přidanými direktory, občas Yaginy, taky X-Colorku a jednou (někde dole pod kostelem) to vypadalo i na logaritmicko periodickou anténu. To, co jste si koupil vy, to se hodí do míst s velmi dobrým signálem. Jde o dvojitou kosočtverečnou anténu. Její zisk není nic moc a výrobce si je toho vědom, takže zisk dohání vestavěným předzesilovačem. Tim dosahuje zisku 20 dB (to jsou decibely - tedy to "20 něčeho"). Ale stará a neotřesitelná anténářská poučka říká, že nejlepší zesilovač je anténa. Ono totiž to, co není na svorkách antény, to zesilovač zesílit nemůže.
Rada je tedy prostá: tento pro vás naprosto nevhodný výrobek vrátit prodejci s tím, že vám (doufejme že z neznalosti) prodal něco naprosto nevhodného a koupit buďto velké síto (možná i těmi direktory - hlavně ne polské se zesilovačem) a nebo tu X-Colorku. Samozřejmě to jsou antény s impedancí 300 ohmů a vy to povedete koaxiálem s impedancí 75 ohmů, takže budete do antény potřebovat symetrizační člen. A úplně nejlepší rada je, najít si anténářskou firmu a pozvat ji. Oni u vás změří signál, podle toho vyberou anténu a případně i předzesilovač, zesilovač atd., vše nainstalují a vy to budete mít s garancí.
Přeji hezký den.
Planar IT-15T2.


libaplodik

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jaké používáte antény?
« Odpověď #339 kdy: 04. 04. 2013, 09:26:35 »
Sousedi mají jak síta tak rybí kosti. On mi tvrdí že je to nejlepší co mi mohl dát  :-[  A teď nevím co dál,on mi to tam vše předělává,natahuje nové kabeli a rozbočovač. Kdybych věděl jaká na to bude fungovat  :'( Ale to bych asi chtěl moc.

Bohumír Džubej: Děkuji za Váš názor a i s ostatními. Bohužel mi to nechce vzít spět,jelikož si stojí za tím,že je to to nejlepší co je. Já jsem tam měl staré síto,ale zesilovač na tom nebil nejlíp,asi zesilovač s této potvory co mi prodal nepůjde skombinvat se starým sítem??


petuna

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 62
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jaké používáte antény?
« Odpověď #340 kdy: 04. 04. 2013, 09:36:39 »
Promiň, ale nad tvojí gramatikou se i chce opravdu plakat. To si to po sobě opravdu nemůžeš přečíst?


libaplodik

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jaké používáte antény?
« Odpověď #341 kdy: 04. 04. 2013, 09:59:43 »
Promiň, ale nad tvojí gramatikou se i chce opravdu plakat. To si to po sobě opravdu nemůžeš přečíst?

Omlouvám se, jsem v práci a píši to s telefonu narychlo, pokusím se to napravit  :-[


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jaké používáte antény?
« Odpověď #342 kdy: 04. 04. 2013, 10:00:56 »
Bohužel, ačkoliv se takto ostře běžně nevyjadřuji, připojuji se k ostatním názorům. Tak jak napsal pan Rozsíval: omlátit tento výrobek o hlavu prodejci a doporučil bych mu udělat mezi sousedy příslušnou "reklamu".
Ale k věci. ... To, co jste si koupil vy, to se hodí do míst s velmi dobrým signálem. Jde o dvojitou kosočtverečnou anténu. Její zisk není nic moc a výrobce si je toho vědom, takže zisk dohání vestavěným předzesilovačem. ....
S omlácením antény o hlavu radila bych i souhlasil, ale domnívám se, že se nejedná principiálně o rombickou kosočtverečnou anténu, ale pouze o umělecky ztvárněný skládaný dipól. Ale do "střev" tohoto zázraku nevidím.

Také je mi divné, že "stěžovatel" nemůže od použití této antény odstoupit. Dohoda snad zněla na vyřešení problému s příjmem MUXu 4 a pokud bude ten i nadále kostičkovat a jeho sledování budou provázet nekoukatelné artefakty, tak nebylo splněno zadání dohody. Chce to jen přitlačit na to, vyměnit anténu za vhodnější, nebo donutit dodavatele, aby zajistil zvýšení antény o 3 metry vlastními silami. Pokud by to totiž nestačilo, mohl by zvednout požadavek na 10 metrů a stále byste neměl jistotu, zda to zaručí stabilní a nerušený příjem. Ono může nastat jiné klimatické období, inverze a celý systém, který bude jen hraničně nastaven, bude opět zlobit.
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


libaplodik

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jaké používáte antény?
« Odpověď #343 kdy: 04. 04. 2013, 10:14:23 »
Pokusím se mu to dnes vrátit. Mohu požádat o radu, jestli by mohl být použit tento tip antény http://elektroklesny.cz/Elektroinstalace/anteny/antena-sito-se-zesilovacem-35db-%5BS-HN17b%5D nebo tuto http://www.eltasat.cz/satelitni-a-dvb-t-technika/venkovni-dvb-t-antena-sito-se-zesilovacem-47db

Já se zítra pokusím sehnat někoho, kdo tomu opravdu rozumí a s tímto pánem se vyrovnat.

Jak jsem popisoval výše, jedno síto jsem tam měl, ale zesilovač byl v rozpadlém stavu, ale fungoval až na 42 kanál.
« Poslední změna: 04. 04. 2013, 10:24:57 od libaplodik »


Bohumír Džubej

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 382
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jaké používáte antény?
« Odpověď #344 kdy: 04. 04. 2013, 10:57:43 »
Píšete:
Citace
... on mi to tam vše předělává,natahuje nové kabeli a rozbočovač.
Tu instalaci provádí ten, kdo vám tu anténu prodal? Pokud ano, určitě si změřil signál měřákem. Jaké hodnoty naměřil? Napsal jste taky:
Citace
On teď po mě chce abych anténu dal tak do výšky 3 metrů nad plechovou střechu,říká že to tím velice pomůže a vyřeší můj problém se slabým signálem.
Trochu bych se bál, aby se vám anténa nezměnila v hromosvod. Navíc píšete:
Citace
v dolíku nejsem,spíše nakopci
a o to víc bych se bál.
Pokud jsem to správně pochopil, měl jste síto se zesilovačem. Pokud to bylo polské síto a ne naše, nedivil bych se, kdyby tato kosočtverečná anténa dávala o trochu lepší signál. Ano, může nastat jeden případ, kdy takováto anténa může dát lepší signál i než X-Colorka. Je to v případě, že elektromagnetické pole signálu je velmi nehomogenní. Můžete si to představit tak, že v jednom místě signál je a třeba např. o 20 cm vedle není nic a potom zase někde trochu je atd. To se ale dá spolehlivě vyhodnotit jenom měřením. Pokud je elektromagnetické pole homogenní (tedy v různých místech přibližně stejná úroveň signálu), bude výrazně lepší např. X-Colorka.
Také jste napsal:
Citace
ještě teda na to půjde 5 televizorů
a z toho vyplývá, že děláte větší rozvod. Takže asi budete potřebovat domovní zesilovač na krytí ztát v rozvodech a na rozbočovačích. Na vstupu takového zesilovače budete potřebovat dostatečný signál s dostatečně malou chybovostí. Ale i to se dá vyčíst pouze z měření.
Já bych se raději orientoval např. na antény
http://www.televiznianteny.com/sito-velke-huste-p12713.html
nebo
http://www.televiznianteny.com/color-klasik-p12701.html
symetrizační člen např.
http://www.televiznianteny.com/sym.clen-2--p12841.html
a bude-li signál slabý, je možno použít místo symetrizačního členu např takovýto anténní zesilovač:
http://www.televiznianteny.com/zesilovac-22db-uhf-ant.--p12790.html.
Ten ovšem vyžaduje napájení 12V a připojuje se F konektorem. Koaxiální kabel venkovní by byl vhodný např. tento:
http://www.televiznianteny.com/belden-h121-al-pe-5mm-p12869.html.
To všechno jsou bez měření ale pouze dohady a tak trochu věštění z křišťálové koule.
Nejlepším rozhodnutím by bylo najít si seriózní anténářskou firmu. Nebudete muset sám nic kupovat. Firma přijede, změří, na základě měření vybere a dodá materiál, nainstaluje a předá dílo se zárukou. Když to spočítáte, nakonec vás to vyjde levněji. Firmu můžete hledat např. tady:
http://www.digizone.cz/katalog/servisni-a-montazni-firmy/.
Přeji ostrý obraz, čistý zvuk a příjem bez nervů z kostičkování  :).
Hezký den.
Planar IT-15T2.