Autor Téma: Jaké používáte antény?  (Přečteno 596908 krát)

Drahoslav Brašule

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jaké používáte antény?
« Odpověď #315 kdy: 18. 09. 2012, 14:12:51 »
Špatný odkaz pane J.Z. ::)
DVB-S/S2: 23,5°+19,2°, Parabola Panorama,
LG 102-575S-HBBTV Funkční!! :)
DVB-T příjmače:Homecast Twin
DVB-T Brno Hády1: MUX1-k29,MUX2-k40,MUX3-k59
DVB-T Javorina: STV1, STV2, STV1 HD - k57
DVB-T Javorina: Joj, Joj+, Markýza, Doma - K56
DVB-T Starý Poddvorov: MUX 4 - k46

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Josef Zavřel

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 323
  • Místní i dálkový příjem DVB-T/T2 CZ,SK a FTA SAT
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jaké používáte antény?
« Odpověď #316 kdy: 18. 09. 2012, 15:58:41 »
Hezký den.
Jedná se o anténu TRINAPPE 7000.Omlouvám se za nepoužitelný odkaz.Má ji ELTASAT.     J.Z.
DVB-T2 Kojál mux21,22,23, Brno-Barvičova (V) mux 24,
SK mux 1,2,3,4,Vel.Jav. Ant.1x Emme Esse 45 UC. Zes.26/1,2
TV 43FUB8061-4K Finlux.
DAB+ČRo K12D Kojál,Teleko K8A Brno,W-K 5D,př. Albrecht DR 52 BA a DUAL DAB 4 C, ant.FUBA DAB 307,    
SAT.Emme Esse 80cm Fe+4xLNB Megasat
Družice 13-19,2-23,5-28,2


Karel Cibulka

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 627
  • Fanda bezdrátové komunikace
    • ICQ komunikátor - 405782218
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jaké používáte antény?
« Odpověď #317 kdy: 24. 11. 2012, 03:09:51 »
 :) vyřazení antény na Vodárnu a zařazení V antény na DAB+ z Klínovce,to je změna!,jinak samotný MUX4 je tu tak silný že ho chytnu odrazem v plné síle,nemusím přímo mířit na vysílač anténu,síla signálu je víc než dostačující,přímá viditelnost bez tereních překážek dělá své vysledky  :D
Dab+ z Klínovce začíná v L bandu na 1450 MHz a končící UHF na K 69 je 858 MHz což znamená že L band je vyšší na UHF o cca 600 MHz výše  :D
Jsem rád že věci fungují tak jak mají =)


J T

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 86
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jaké používáte antény?
« Odpověď #318 kdy: 11. 01. 2013, 16:05:07 »
TV Tesla Color, FM vert. dipól 1RZ B/PM, vše bez jakýchkoliv aktivních prvků, vždy pouze anténa-svod-přijímač, kabely nízkoútlumové 7mm původně pro SAT, délek TV 25m, R 10m. Lokalita Praha 2 Vinohrady, TV ant. na střeše na vrcholku stožáru, orientovaná na Cukrák - přímá optická viditelnost, FM 3p. za oknem na držáku, pozůstalém po sat.
« Poslední změna: 11. 01. 2013, 16:11:34 od J T »


libaplodik

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jaké používáte antény?
« Odpověď #319 kdy: 15. 01. 2013, 15:22:49 »
Dobrý den,
chtěl bych se Vás zeptat na jednu věc. Bydlím na Vysočině a anténu mám nasměrovanou na vysílač Krásná a jdou mi programy i na vyslílač Javořice (Jihlava) Všechny programy co naladím jdou velmi slušně,ale je problém ten,že nemohu naladit Fandu,Smíchov.
Nevím čím to může být,anténu mám na střeše,kabel tak 10m k první televizi,anténa je starší ze zesilovačem,ale jdou na ní 4 televize a tři rozbočovače,kabel je tažen po celém rodiném domě,dohromady tak 30m,nemůž to být tím??
Mohl bych Vás požádat o radu co stím,popřípadě jakou anténu zakoupit.
Předem moc děkuji.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


TKRtechnik

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 100
    • Zobrazit profil
Re:Jaké používáte antény?
« Odpověď #320 kdy: 15. 01. 2013, 15:27:45 »
Zavolat odborníka, nechat změřit signál a na základě výsledků měření zvolit další postup.
na hlupáky nereaguji


libaplodik

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jaké používáte antény?
« Odpověď #321 kdy: 15. 01. 2013, 15:56:52 »
Nebo abych naladil více programů tak tam dát domovní zesilovač,například tento http://www.okcomputers.cz/zbozi/antenni-zesilovac-tv-signalu-20db/?utm_campaign=xmlfeed&utm_source=seznam.cz&utm_medium=ppc

Děkuji


TKRtechnik

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 100
    • Zobrazit profil
Re:Jaké používáte antény?
« Odpověď #322 kdy: 15. 01. 2013, 16:11:01 »
Napřed musíš znát parametry dostupných signálů (resp. jestli vůbec můžeš mux 4 přijímat).
na hlupáky nereaguji


libaplodik

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jaké používáte antény?
« Odpověď #323 kdy: 15. 01. 2013, 16:15:55 »
Okolní sousedi normálně příjmají mux 4 na stejný vysílač,skoro celá vesnice ho přímá,jen já co jsem na kopci tak ne a ty co jsou v dolíku tak si pěkně koukají :-(


ceco ceco

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 95
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jaké používáte antény?
« Odpověď #324 kdy: 15. 01. 2013, 16:28:00 »
Zaleží jestli si s tím chcete hrát sám jako amater nebo ne. Pokud máte jistotu od sousedů, že ve vašem místě signál je, může zkusit jít sám postupně, ale je to poněkud časově náročnější. Můžete propojit anténu přímo s TV, bez všech rozbočovačů a případně natočit anténu přesněji na vysílač MUX4 ve vašem regionu. Pokud signál nechytnete, asi je jednodužší opravdu se poradit s lokálními anténáři. Pokud signál chynete můžete postupně zpátky zapojovat jednotlivé rozbočovače a zařízení, až ověříte na jakém prvku je útlum takový, že už signál dále je příliš slabý. Pak můžete volit další postup minimalizace útumu (výměna prvků, konektorů, ale může to končit třeba i výměnou kabeláže nebo změnou celé topologie soustavy).


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:Jaké používáte antény?
« Odpověď #325 kdy: 15. 01. 2013, 16:34:05 »
Dobrý den,
chtěl bych se Vás zeptat na jednu věc. Bydlím na Vysočině a anténu mám nasměrovanou na vysílač Krásná a jdou mi programy i na vyslílač Javořice (Jihlava) Všechny programy co naladím jdou velmi slušně,ale je problém ten,že nemohu naladit Fandu,Smíchov.
Nevím čím to může být,anténu mám na střeše,kabel tak 10m k první televizi,anténa je starší ze zesilovačem,ale jdou na ní 4 televize a tři rozbočovače,kabel je tažen po celém rodiném domě,dohromady tak 30m,nemůž to být tím??
Mohl bych Vás požádat o radu co stím,popřípadě jakou anténu zakoupit.
Předem moc děkuji.
Základ je v tom, že z Krásného (to Krásné, ne Krásná), nevysílá mux 4 ! Tedy pokud máte případný vysílač mux 4 v nějakém více odlišném směru od vysílače Krásné, tak asi nepojede. Že něco chytá celá vesnice neznamená, že to na cokoli chytíte taky, když nepíšete, na co to chytají oni.


Kuba Melín

  • Global Moderator
  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 732
    • Zobrazit profil
    • DVB Servis
    • E-mail
Re:Jaké používáte antény?
« Odpověď #326 kdy: 15. 01. 2013, 19:18:31 »
Já bych klidně věřil tomu, že má pán moc dobrou anténu.  ;D

Zní to zvláštně, ale jestliže má třeba dlouhou colorku mířenou na Krásné, tak chytá díky její směrovosti opravdu jen Krásné, zato zbytek vesnice na polská síta může chytat zezadu mux 4 z Větrného Jeníkova...

Pro alespoň nějakou radu je tedy opravdu třeba specifikovat dvě věci:
1) co máte za anténu
2) kde bydlíte

Nejjistějí by ale samozřejmě bylo zavolat odborníka, aby signál proměřil a navrhl řešení...

S anténami je to jako s ženami - je to složitější, než to na první pohled vypadá :)

Profesionální instalace antén pro DVB-T, DAB i VKV FM, satelitních parabol, měření signálu a další poradenství - http://www.dvbservis.cz


libaplodik

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jaké používáte antény?
« Odpověď #327 kdy: 15. 01. 2013, 19:21:34 »
Chytají to na samý vysílač a mají fandu a tak dále,otočil jsem i anténu na Javořice (Jihlava) a taky bez fandy. Budu postupovat jak radí ceco ceco. Domluvil jsem i chlápka kterej o sobě tvrdí že tomu rozumí a že mi vymění anténu co má doma,že to je prý tím,tak uvidíme. Jinak Vám všem děkuji za rady,opravdu jste pomohli. Ještě jednou děkuji.


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:Jaké používáte antény?
« Odpověď #328 kdy: 15. 01. 2013, 20:17:08 »
Chytají to na samý vysílač a mají fandu a tak dále,otočil jsem i anténu na Javořice (Jihlava) a taky bez fandy. Budu postupovat jak radí ceco ceco. Domluvil jsem i chlápka kterej o sobě tvrdí že tomu rozumí a že mi vymění anténu co má doma,že to je prý tím,tak uvidíme. Jinak Vám všem děkuji za rady,opravdu jste pomohli. Ještě jednou děkuji.
jenže z toho vysílače mux 4 nevysílá! Že to chytají ze stejného směru neznamená, že ze stejného vysílače!


Kuba Melín

  • Global Moderator
  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 732
    • Zobrazit profil
    • DVB Servis
    • E-mail
Re:Jaké používáte antény?
« Odpověď #329 kdy: 15. 01. 2013, 20:22:26 »
Dejte si pozor na ty výměny antény!!!

U nás v ČR anténám a ostatně všemu "rozumí" až příliš moc lidí. Je to ale dané tím, že spousta z nich se jen domnívá, že dané problematice rozumí. Klidně se tedy může stát, že daný člověk Vám tam nacpe nějaké polské síto se zesilovačem, protože jemu to nějak "funguje" a Lojzovi kterému to nainstaloval to taky nějak "funguje", tak to přece musí fungovat i u Vás - ale to je naprostý nesmysl a zásadní chyba.

Ten postup, co tu popsal nick "ceco ceco" je celkem rozumný, nic tím nezkazíte a ani nebudete zbytečně vyhazovat peníze. Určitě toto vyzkoušejte před výměnou antény.

A ještě se zeptám, nevypadá náhodou vaše anténa takto?


Pokud ano, pak to bude anténou.

Pokud by vypadala spíše takto...


...tak ji v žádném případě neměnte!!!
S anténami je to jako s ženami - je to složitější, než to na první pohled vypadá :)

Profesionální instalace antén pro DVB-T, DAB i VKV FM, satelitních parabol, měření signálu a další poradenství - http://www.dvbservis.cz