Autor Téma: Jaké používáte antény?  (Přečteno 596909 krát)

zdenek stepanek

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 42
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Jaké používáte antény?
« Odpověď #75 kdy: 16. 04. 2010, 11:45:49 »
Zdravim

Mel bych k tematu jednu otazklu. Vybiram si mezi supercolorkou a Iskrou 92. Obe maji 92 prvku, papirove by meli byt vcelku stejny, jen Iskra ma papirove lepsi a vyrovnanejsi zisk asi o 2dB.

Chci to na horizontal (bukovka), takze otazkla je jasna, kterou mam zvolit. Zatim se klonim k Iskre, ale je to fuk. Cena neni rozhodujici, chci tu lepsi.

Zdenek

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


JAN

  • Host
Re: Jaké používáte antény?
« Odpověď #76 kdy: 16. 04. 2010, 11:54:25 »
zdravím,
u toho logara záleží na podmínkách příjmu, ale troufnu si tvrdit, že na tu přímou viditelnost nebudete mít problém, má vyrovnaný zisk v celém UHF pásmu cca 9dB, asi příliš nevyhoví jako směrová anténa.

Děkuji Vám za Váš názor.  ;)


D.K.

  • Host
Re: Jaké používáte antény?
« Odpověď #77 kdy: 16. 04. 2010, 11:57:35 »
Zdravim

Mel bych k tematu jednu otazklu. Vybiram si mezi supercolorkou a Iskrou 92. Obe maji 92 prvku, papirove by meli byt vcelku stejny, jen Iskra ma papirove lepsi a vyrovnanejsi zisk asi o 2dB.

Chci to na horizontal (bukovka), takze otazkla je jasna, kterou mam zvolit. Zatim se klonim k Iskre, ale je to fuk. Cena neni rozhodujici, chci tu lepsi.

Zdenek


Supercolorku


Wolfgang Wolf

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 516
    • Zobrazit profil
Re: Jaké používáte antény?
« Odpověď #78 kdy: 16. 04. 2010, 13:11:16 »
To Jan,
pro úplnost bych ještě dodal, že "logara" lze u nás na trhu koupit od výrobců Iskra, EmmeEsse, Fracarro a dokonce už je dělá i Kovoplast.
Měl jsem v ruce EmmeEsse a tam se koax provlíká skrz tělo antény, u Fracarra je výstup na "F" konektor. Fracarro taky dělá 2 typy logar, jeden model pro kanály 21-60 a další pro 38-69...
Honda Enduro Team


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Jaké používáte antény?
« Odpověď #79 kdy: 16. 04. 2010, 14:47:41 »
Dobrý den, mám jeden momžná úplně natvrdlý dotaz. Lze na starou 120 cm parabolu analogového satelitu namontovat duální konvertor, nebo parabola pro příjem ze dvou družic je jinak zakřivená ? Dík za odpovědi.
Parabola je parabolou pro všechny typy vysílání. Duální (H+V) konvertory se již v současnosti nepoužívají, nahradily je quatro konvertory. Nebo tím duálem myslíte něco úplně jiného? Parabola nemůže být pro příjem dvou družic jinak zakřivená, nebyla by to už parabola, se všemi svými charakteristikami. Tzv. "šilhání", je využívání principu provozování MONOBLOK konvertoru, který má konstrukčně spojeny dva konvertory a jejich rozteč je taková, že dvě ohniska odpovídají dvěma rozdílným pozicím dvou satelitů na orbitě. Stejná pravidla platí i pro příjem z více než dvou pozic.
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Lumír L

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 424
  • "Z krásné lži nám nikdy nová pravda nevyroste!!"
    • Zobrazit profil
Re: Jaké používáte antény?
« Odpověď #80 kdy: 16. 04. 2010, 22:11:58 »
Možná, pokud se v průběhu vyšetřování zjistí, že se jedná o osobu duševně nemocnou (což Štěpán S evidentně je), pak zde tato možnost je! Ale pak je většinou soudně nařízená ochranná ústavní léčba, protože nechat tuto osobu běhat mezi lidmi je životu nebezpečné pro okolí dotyčného!   :)


Lukáš Polák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 688
  • Bývalý redaktor DigiZone.cz, nyní Český rozhlas
    • Zobrazit profil
    • Digitální rádio
    • E-mail
Re: Jaké používáte antény?
« Odpověď #81 kdy: 16. 04. 2010, 22:12:15 »
Dovolil jsem si Štěpánovu krasavici přesunout sem: http://forum.digizone.cz/index.php?topic=224.0
Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. O oblast digitálního vysílání se zajímá již od roku 2001. Od února 2016 má na starosti web Českého rozhlasu Digital: http://www.rozhlas.cz/digital/


Lukáš Polák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 688
  • Bývalý redaktor DigiZone.cz, nyní Český rozhlas
    • Zobrazit profil
    • Digitální rádio
    • E-mail
Re: Jaké používáte antény?
« Odpověď #82 kdy: 17. 04. 2010, 12:31:46 »
Pánové, pět šest příspěvků je pryč jako nic. Úplně mimo téma. Pokud se chcete hádat jak hovádka dále, doporučuji vám se přesunout do Odkladiště. Tam máte prostoru habaděj... >:(
Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. O oblast digitálního vysílání se zajímá již od roku 2001. Od února 2016 má na starosti web Českého rozhlasu Digital: http://www.rozhlas.cz/digital/


Lumír L

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 424
  • "Z krásné lži nám nikdy nová pravda nevyroste!!"
    • Zobrazit profil
Re: Jaké používáte antény?
« Odpověď #83 kdy: 17. 04. 2010, 12:35:05 »
Škoda....


Daniel Kulhánek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 609
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Jaké používáte antény?
« Odpověď #84 kdy: 18. 04. 2010, 15:17:39 »
Tak jsem dnes vylezl na střechu, abych se podíval jak vlastně vypadá náš stožár pro STA. Když už jsem tam byl, udělal jsem fotečku. http://www.postimage.org/image.php?v=PqAwKfS
Nahoře tři antény z dob analogu, směrované na Ještěd, přičemž jedna(která to nevím) z nich přijímá MUX1.
Pod nimi Wifi s internetem a ještě níže 2 antény směrované na Prahu, jedna z nich MUX2 z Cukráku, druhá zřejmě volná po MUX1 od tamtéž.
Úplně nejníž soukromá anténa chytající nevím co směrovaná z České Lípy na Jedlák, který ale myslím nepřichází v úvahu vzhledem k terénu.
Mám otázku, kam by bylo nejvhodnější umístit V-dipól pro FM? Díky
LCD LG 65´ + SONY STR-GX315
STRONG SRT 8541 + LCD LG 42´
DVB-T2 (STA) Ještěd, Černá studnice, Špičák(Česká Lípa)


Miloslav Soška

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 750
  • QTH Horní Stakory
    • ICQ komunikátor - 228301424
    • Zobrazit profil
    • pureradio.cz
    • E-mail
Re: Jaké používáte antény?
« Odpověď #85 kdy: 18. 04. 2010, 15:44:56 »
Tak jsem dnes vylezl na střechu, abych se podíval jak vlastně vypadá náš stožár pro STA. Když už jsem tam byl, udělal jsem fotečku. http://www.postimage.org/image.php?v=PqAwKfS
Nahoře tři antény z dob analogu, směrované na Ještěd, přičemž jedna(která to nevím) z nich přijímá MUX1.
Pod nimi Wifi s internetem a ještě níže 2 antény směrované na Prahu, jedna z nich MUX2 z Cukráku, druhá zřejmě volná po MUX1 od tamtéž.
Úplně nejníž soukromá anténa chytající nevím co směrovaná z České Lípy na Jedlák, který ale myslím nepřichází v úvahu vzhledem k terénu.
Mám otázku, kam by bylo nejvhodnější umístit V-dipól pro FM? Díky
Úplně nejníž to vypadá na Wi-Fi anténu 2,4 GHz. Jinak netuším, kam bych ten vertikální dipól dal...ale asi nikam, bych řekl...
DVB-S - Ariva 100, Wave Frontier T55 -  23.5°E, 19.2°E, 13°E - FTA
DVB-T - SHARP Aquos LC-40LE630E - k. 6, 25, 29, 30, 35, 38, 40, 60 - ČH, Černá Studnice, Sněžné Jámy
DAB/DAB+/DMB/DRM/SDR/VKV - EzCap USB Dongle, Lingo iJoy Plus, Kenwood KDC-DAB41U, Dual DAB 50, Himalaya DRM 2009
PMR, CB, sdílenky


Kuba Melín

  • Global Moderator
  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 732
    • Zobrazit profil
    • DVB Servis
    • E-mail
Re: Jaké používáte antény?
« Odpověď #86 kdy: 18. 04. 2010, 16:46:48 »
V současnou chvíli tam ten V dipol prostě nedáte, není místo...  :-\

Ale ve chvíli, kdy bude možné vyhodit VHF anténu na Novu, tak ten V dipol umistěte ideálně na její místo, tedy na ten výložník.
S anténami je to jako s ženami - je to složitější, než to na první pohled vypadá :)

Profesionální instalace antén pro DVB-T, DAB i VKV FM, satelitních parabol, měření signálu a další poradenství - http://www.dvbservis.cz


Daniel Kulhánek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 609
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Jaké používáte antény?
« Odpověď #87 kdy: 18. 04. 2010, 17:35:46 »
V současnou chvíli tam ten V dipol prostě nedáte, není místo...  :-\

Ale ve chvíli, kdy bude možné vyhodit VHF anténu na Novu, tak ten V dipol umistěte ideálně na její místo, tedy na ten výložník.
Předpokládám, že ta NOVA je tam už jenom na okrasu, protože z těch tří je zapojena jenom jedna. Asi po analogovém 43. kanálu. Zbylé dvě jsou jednoduše odstřiženy. Takže ten dipól se tam na ten výložník umístí vertikálně s jedním lalokem nahoru a druhým dolů, jestli to správně chápu?
LCD LG 65´ + SONY STR-GX315
STRONG SRT 8541 + LCD LG 42´
DVB-T2 (STA) Ještěd, Černá studnice, Špičák(Česká Lípa)


Karel Cibulka

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 627
  • Fanda bezdrátové komunikace
    • ICQ komunikátor - 405782218
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Jaké používáte antény?
« Odpověď #88 kdy: 08. 09. 2010, 22:46:00 »
Inspirující ;D  Ty Lukášovy Antény...to je standartní instalačka,takhle si to představuji...to je suuuuper... :D
« Poslední změna: 08. 09. 2010, 22:51:24 od Karel Cibulka »
Jsem rád že věci fungují tak jak mají =)


ROHLA JAN

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 44
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Jaké používáte antény?
« Odpověď #89 kdy: 08. 09. 2010, 23:29:58 »
jako referenční pro měřící přístroj používam logar.per. Fracarro a potom na instalačku dle solventnosti zákazníka v rozmezí od českého síta po Ikusi flash hd. Mimochodem jsem s ní moc spokojený zvláště na vysokých kanálech, kde svých cca. 17 db udělá svojí práci. Je ovšem skupina lidí, co jí nazývají plastovým a předraženým nesmyslem. Je samozřejmě nesmysl porovnávat MBéčko z Boleslavi např. s BMW.
Věnuji se problematice TV/R příjmu více než 25 let, není to mé hlavní zaměstnání, ale sem-tam někomu vycházím vstříc....