Autor Téma: Cílená likvidace počasí ČT?  (Přečteno 5253 krát)

Ondřej Caletka

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 185
    • Zobrazit profil
    • Oskarův Weblog
    • E-mail
Cílená likvidace počasí ČT?
« kdy: 08. 03. 2012, 19:23:30 »
Mám takový pocit, že jsme svědky cílené likvidace předpovědi počasí na ČT. Začalo to přesunem před 19. hodinu a nucenou (a poměrně trapnou) interakcí zprávařů s počasáři.

Pak bylo 13.2. v tichosti zrušeno „Počasí ve světě.“ Od té doby v hlavní relaci přibývá fejsbůků na úkor předpovědi. Počínaje včerejškem se začátek pořadu posunul na 18:57 a scénář je přibližně takovýto:
  • 18:57:00 − 18:57:40: Úvodní znělka, přivítání, hlavní zpráva dne
  • 18:57:40 − 18:58:20: Začátek počasí, fotky z facebooku, rekapitulace, jak dnes bylo
  • 18:58:20 − 18:58:50: Předpověď na noc
  • 18:58:50 − 18:59:20: Predpověď na zítřek
  • 18:59:20 − 18:59:30: Krátký pohled na výhled počasí, který divák ani nestíhá postřehnout
  • 18:59:30: Rozjíždí se Události

To by mě zajímalo, co je příčinou takovéhoto rušení předpovědi počasí v prime time. Obávám se, že od dubna počasí zruší pro jistotu úplně.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


me116

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 94
    • Zobrazit profil
Re:Cílená likvidace počasí ČT?
« Odpověď #1 kdy: 08. 03. 2012, 19:39:41 »
Máte pravdu je to čím dál horší. Měli to nechat před 20. hodinou jako předešlé roky.


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Cílená likvidace počasí ČT?
« Odpověď #2 kdy: 08. 03. 2012, 20:21:56 »
Třeba to chtějí do konce měsíce vymést z Událostí. Počasí jim ve virtuálu nepojede a relace tak nebude vůbec pasovat k té skvělé nové grafice :-)


Enik

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 592
  • Vědomí vlastní neznalosti je klíčem k poznání.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Cílená likvidace počasí ČT?
« Odpověď #3 kdy: 08. 03. 2012, 20:36:20 »
Jelikož o této relaci něco vím přímo z reálu, tak je mi známo, že už dlouhá léta je v ČT na pokraji zájmu. Je to taková Popelka, která dostane až to, co zbude. Relace nemá pevnou délku. Moderátoři musejí její obsah přizpůsobovat času, který je aktuálně k dispozici. Vedení ČT si ale zřejmě neuvědomuje, že počasí je dost důležitý ekonomický parametr, který ovlivňuje činnost mnoha oborů. Pro mně samotného je počasí dost podstatný parametr, takže jeho vvývoj a předpovědi pečlivě sleduji. Bohužel už ale nemá smysl jej sledovat v ČT. Tam se opravdu člověk už mnoho nedozví. Fotografie od diváků jsou sice mnohdy velice hezké a zajímavé, ale z pohledu vývoje počasí zcela irelevantní. Je opravdu vidět, že příchod nového generálního ředitele je z pohledu programové náplně zpravodajství zcela likvidační. Změny v Událostech jsou tomu jasnou předzvěstí, Počasí pak zjevně následuje jako druhé v pořadí. Skoro to vypadá, že nový GŘ připravuje likvidaci ČT nebo její privatizaci. Rada ČT tak při volbě GŘ evidentně šlápla opět do lejna!!!


Honza Novák

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 448
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Cílená likvidace počasí ČT?
« Odpověď #4 kdy: 09. 03. 2012, 08:17:12 »
S tou likvidací souhlasím. Vždycky jsem ráno sledoval ČT 1, než jsem šel do práce. Měli tam perfektní Dobré ráno. Dneska si přepínám na Novu. Zprávy po probuzení opravdu nepotřebuji sledovat.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


K. Vav

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 225
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Cílená likvidace počasí ČT?
« Odpověď #5 kdy: 09. 03. 2012, 11:05:12 »
Naprosto souhlasím s názorem "ENIKA". Vše je pečlivě realizováno již od 11/1989 ....


Jan Potůček

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 160
    • Zobrazit profil
    • Televizniweb.cz
    • E-mail
Re:Cílená likvidace počasí ČT?
« Odpověď #6 kdy: 09. 03. 2012, 11:28:12 »
Zkráceného počasí před včerejšími Událostmi jsem si všimnul také a ověřil jsem si přímo v ČT, zda jde o úmysl. Ne, včera to byla mimořádná situace z "provozních důvodů". Dnes to už bude zase jako dřív.
Televizniweb.cz - vše o DVB-T2 na jednom místě


Jan Pavlis

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 515
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Cílená likvidace počasí ČT?
« Odpověď #7 kdy: 09. 03. 2012, 16:18:04 »
Od dob pana doktora Koubka to jde od desíti k pěti.I to počasí bylo lepší.A kvalita předpovědí?Žádný Aládín,kouknou se na předpověd na ARD a takové počasí bude u nás zítra.


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Cílená likvidace počasí ČT?
« Odpověď #8 kdy: 09. 03. 2012, 18:15:03 »
Od dob pana doktora Koubka to jde od desíti k pěti.I to počasí bylo lepší.A kvalita předpovědí?Žádný Aládín,kouknou se na předpověd na ARD a takové počasí bude u nás zítra.
Možná jste pamětník a jako takový si už více pamatujete to pěkné a na to špatné jste raději zapoměl. Už jen poznání fyziky počasí se od dob Dr. Koubka zásadně změnilo. A to nemluvím o technologiích, jak na straně čidel a pozorovacích metod, tak na straně zpracování dat. Tehdy se kreslily mapy barevnými pastelkami, zprávy předávaly dálnopisem. Dnes mají meteorologové globální přehled ze satelitů, meteoradarů a složité modely se zpracovávají na superpočítačích. Sice existuje několik nadnárodních i národních modelů, ale výsledky na rozumnou dobu dopředu jsou velmi podobné. A ARD má k dispozici také jen data z Deutscher Wetterdienst, žádnou vlastní a lepší předpověď nemá. Podstatný rozdíl ale může nastat při interpretaci výsledků modelů ze strany TV stanic a celkového stylu takového pořadu.
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


Jan Pavlis

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 515
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Cílená likvidace počasí ČT?
« Odpověď #9 kdy: 10. 03. 2012, 10:12:55 »
Tak to jsme dva - pamětníci. Vy jste odborník ,moje úcta, já to však vidím jako ta druhá polovina národa,ta co přečetla v životě tak možná Babičku a to ještě z donucení. Samozřejmě,že Váši odpověd beru a je mi zcela jasná.