Autor Téma: Napájení předzesilovače na TV kartě  (Přečteno 5465 krát)

PIT0MEC

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 388
    • Zobrazit profil
Re:Napájení předzesilovače na TV kartě
« Odpověď #15 kdy: 05. 03. 2012, 19:16:56 »
Pitomec: No jo, ale že nejde napájení pod výhybku k STBoxu platí u výhybky, že jo.  ;) Čili je to tam galvanicky neprůchozí  :D Myslím tím použití výhybky jako krabičky kde je vstup a výstup pro koax.
Pojem galvanický oddělovač se používá pro zařízení, kde se odděluje stínění (a někdy i středový vodič) mezi vstupní a výstupní částí. Takže je dost zavádějící to užívat v souvislosti s napájecí vyhýbkou, kde toto "oddělení" představuje jeden kondenzátor a tlumivka a týká se navíc jenom toho středovýho vodiče a nikoliv stínění, o který jde u galvanickýho oddělovače především.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Karel Cibulka

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 627
  • Fanda bezdrátové komunikace
    • ICQ komunikátor - 405782218
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Napájení předzesilovače na TV kartě
« Odpověď #16 kdy: 05. 03. 2012, 21:48:11 »
Karel Cibulka: Tak tak ... to je správně. Akorát já osobně bych nedoporučoval ten širokopásmový zesilovač ... Pro příjem DVB-T rozhodně né. Ve VHF už se stejně nic nevysílá a zesilovat jiné ruchy - dej pokoj, na problém zaděláno  :D Jinak já doporučuji používat tu výhybku jako krabička kde je vstup a výstup pro koax - není problém to napojit téměř kdekoli. Taktéž myslím provedení X tedy na F-konektor. (je to pevné, drží to, snadná a rychlá instalace) Takže klasickou IEC výhybku jako koncový konektor ee, ba ani ten soudek nic moc.

To není problém http://www.ivo-pt.cz/pozemni-vysilani-dvb-t-fm-zesilovace-dvb-t-fm-zesilovace-dvb-t-rozvodove-b936.000.htm nebo jen UHF http://www.ivo-pt.cz/pozemni-vysilani-dvb-t-fm-zesilovace-dvb-t-fm-zesilovace-dvb-t-k-antenam-b937.000.htm a taky
http://www.teroz.cz/cs/zesilovace/pasmove či http://www.teroz.cz/cs/zesilovace/specialni
Jsem rád že věci fungují tak jak mají =)


pozemák

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 287
    • Zobrazit profil
Re:Napájení předzesilovače na TV kartě
« Odpověď #17 kdy: 05. 03. 2012, 22:12:47 »
Pitomec: Ano, to je pravda


Karel Cibulka: Ten domovník hned první model od iVO (cos tu dal odkaz) konkrétně mám - nyní je odstaven. Taky nelze všude použít, kor kde je nějaké velké rušení. (obsahuje pokud vím širokopásmo) Má regulovatelné (tlumící) vstupy. Hlavní zesilovač je stále dost silný a jede pořád naplno. Jiné modely mají ještě silnější zesilovače - to dělá potom velmi často problém. Moc to použitelné tedy bohužel není, ač to vypadá na venek jako velmi šikovná věcička. Jinak srovnat to před slučovačem samotnýma atenuátorama není problém, jsou v prodeji (útlum 0-20dB iVO, Teroz) nebo jsou i pevné dané když se ví konkrétně předem o kolik se bude kde síly ubírat.


Karel Cibulka

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 627
  • Fanda bezdrátové komunikace
    • ICQ komunikátor - 405782218
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Napájení předzesilovače na TV kartě
« Odpověď #18 kdy: 06. 03. 2012, 09:43:19 »
Pitomec: Ano, to je pravda


Karel Cibulka: Ten domovník hned první model od iVO (cos tu dal odkaz) konkrétně mám - nyní je odstaven. Taky nelze všude použít, kor kde je nějaké velké rušení. (obsahuje pokud vím širokopásmo) Má regulovatelné (tlumící) vstupy. Hlavní zesilovač je stále dost silný a jede pořád naplno. Jiné modely mají ještě silnější zesilovače - to dělá potom velmi často problém. Moc to použitelné tedy bohužel není, ač to vypadá na venek jako velmi šikovná věcička. Jinak srovnat to před slučovačem samotnýma atenuátorama není problém, jsou v prodeji (útlum 0-20dB iVO, Teroz) nebo jsou i pevné dané když se ví konkrétně předem o kolik se bude kde síly ubírat.

Záleží co ruší a pokud ruší UFON s CDMA-O2 tak pak  http://www.ivo-pt.cz/pozemni-vysilani-dvb-t-fm-zesilovace-dvb-t-fm-zesilovace-dvb-t-k-antenam-b937.000.htm a ve spodní částí je nabídka zesilovačů s potlačením UFON-CDMA  :D
Jsem rád že věci fungují tak jak mají =)


pozemák

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 287
    • Zobrazit profil
Re:Napájení předzesilovače na TV kartě
« Odpověď #19 kdy: 11. 03. 2012, 18:32:52 »
Ano, jednoduché předzesilovače jsou k mání s filtrem na vstupu, domovní ovšem už né. Ten to pak všechno spíš pokazí.

Možná existuje lepší domovní s výbavou na filtry atd., ale to už je cenově zase někde jinde. Pak už to nemá smysl brát za takové peníze.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Libor L

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 695
  • Po klacku sahá ten, komu došly argumenty!!
    • Zobrazit profil
Re:Napájení předzesilovače na TV kartě
« Odpověď #20 kdy: 11. 03. 2012, 18:36:34 »
Hele, nechceš jít s těmi svými bláboly jinam?


pozemák

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 287
    • Zobrazit profil
Re:Napájení předzesilovače na TV kartě
« Odpověď #21 kdy: 11. 03. 2012, 22:38:34 »
Hele Liborku, a představ si že nechci ;-) Ještě Tě to pořád baví na mě štěkat? Mě to teda nebaví.


Karel Cibulka

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 627
  • Fanda bezdrátové komunikace
    • ICQ komunikátor - 405782218
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Napájení předzesilovače na TV kartě
« Odpověď #22 kdy: 12. 03. 2012, 07:35:57 »
Ano, jednoduché předzesilovače jsou k mání s filtrem na vstupu, domovní ovšem už né. Ten to pak všechno spíš pokazí.

Možná existuje lepší domovní s výbavou na filtry atd., ale to už je cenově zase někde jinde. Pak už to nemá smysl brát za takové peníze.

Pokud máš jiný tip na adekvátní druh,tak sem s ním,jinak jsou to nezajímavé slova o ničem =)
Jsem rád že věci fungují tak jak mají =)