Autor Téma: Pardubice/Krásné - zkušenosti s příjmem  (Přečteno 163138 krát)

Rudolf Kos

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Pardubice/Krásné - zkušenosti s příjmem
« Odpověď #225 kdy: 23. 06. 2010, 19:13:27 »
doporučil mi ho jako znalec stavu tv signálu v našem místě).
V tom obchůdku v boční uličce od Tylova náměstí (jakoby k tomu parkovišťátku)?
Pod hřbitovem Říha.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Aleš Pipek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 729
  • QTH: Pardubice (není li uvedeno jinak)
    • Zobrazit profil
    • RCD Radiokomunikace spol. a.s.
Re: Pardubice/Krásné - zkušenosti s příjmem
« Odpověď #226 kdy: 23. 06. 2010, 19:42:40 »
JJ, děkuji za odpověď.  ;)


Káťa Šmejdířová

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Pardubice/Krásné - zkušenosti s příjmem
« Odpověď #227 kdy: 24. 06. 2010, 08:42:19 »
No bydlím na Dolní Sloupnici :) kousek pod sokolovnou.
Analog jsme chytali prava taky nic moc. Já osobně jsem měla stejnou anténu, se zesilovačem, normální koax a na ct2 se dalo koukat s velkými obtížemi a na primu skoro vůbec.
Rodiče mohli koukat jakžtakž, když to hnali pře video.


Aleš Pipek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 729
  • QTH: Pardubice (není li uvedeno jinak)
    • Zobrazit profil
    • RCD Radiokomunikace spol. a.s.
Re: Pardubice/Krásné - zkušenosti s příjmem
« Odpověď #228 kdy: 24. 06. 2010, 09:25:35 »
Ono se opravdu na dálku od stolu nedá bez měření radit.
Říkáte ještě "pod sokolovnou", tzn. někde u potoka? V nejnižším možném místě? Kam máte směrovanou anténu? Měla by být zhruba směr Netřeby, nemáte ji směrovanou třeba úplně někam jinam?


Káťa Šmejdířová

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Pardubice/Krásné - zkušenosti s příjmem
« Odpověď #229 kdy: 28. 06. 2010, 20:01:05 »
Směrovaná by měla být dobře. Nebydlíme úplně dole, spíš na roveň sokolovně.
Ale fakt nechápu to, že když jsem si ten stb koupila, šlo to dobře a proto si ho rodiče koupili taky, ne satelit. Nevím, co se pak stalo :(

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Milan He.

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Pardubice/Krásné - zkušenosti s příjmem
« Odpověď #230 kdy: 29. 06. 2010, 14:18:09 »
myslite ze by jste mi mohl nekdozjistit jeslti je mozne neco naladit v me lokalite? jako chytam tady docela dobre slovenske programy (ANALOG) nekdy i markizu. jsem na kopecku. potom tady mam asi 8 rakouskych programu. ale to zalezi na pocasi.  mohli by jste mi tedy poradit kam nasmerovat antenu a jakej kanal? Přestavlky (u Přerova) :)
diik


Daniel Mišura

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Pardubice/Krásné - zkušenosti s příjmem
« Odpověď #231 kdy: 03. 08. 2010, 08:10:37 »
Dobrý den, mám takový problém, snažil jsem se v lokalitě Pohled u Havlíčkova Brodu naladit DVB-T z Krásného. S Mux 1 není problém, jede mi s kvalitou kolem 93%, ale zaboha nemohu naladit Mux 2. Zkoušel jsem si pujčit i jinou anténu, kde se opakovalo to samé. Používal jsem síťovou anténu se zesilovačem Philips, a TV Sencor s DVB-T Tunerem.Nenapadá Vás někoho v čem by mohl být problém? Po rozjezdu DVB-T jsem to jen narychlo zkoušel s anténou Anténa Delta Plus kde běželi oba muxi...Nyní na tu samou anténu chytnu zase pouze Mux 1 a Mux 2 mi TV ani nenajde.Díky


Enik

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 592
  • Vědomí vlastní neznalosti je klíčem k poznání.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Pardubice/Krásné - zkušenosti s příjmem
« Odpověď #232 kdy: 03. 08. 2010, 08:21:18 »
Dobrý den, mám takový problém, snažil jsem se v lokalitě Pohled u Havlíčkova Brodu naladit DVB-T z Krásného. S Mux 1 není problém, jede mi s kvalitou kolem 93%, ale zaboha nemohu naladit Mux 2. Zkoušel jsem si pujčit i jinou anténu, kde se opakovalo to samé. Používal jsem síťovou anténu se zesilovačem Philips, a TV Sencor s DVB-T Tunerem.Nenapadá Vás někoho v čem by mohl být problém? Po rozjezdu DVB-T jsem to jen narychlo zkoušel s anténou Anténa Delta Plus kde běželi oba muxi...Nyní na tu samou anténu chytnu zase pouze Mux 1 a Mux 2 mi TV ani nenajde.Díky

Jsi 25km od vysílače o výkonu 25kW. Na co tam máš pro Boha ten zesilovač? Máš vůbec tušení jaké jsou signálové poměry na té anténě, a v samotném anténním rozvodu? To Ti někdo poradil nebo to máš z vlastní hlavy.


Daniel Mišura

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Pardubice/Krásné - zkušenosti s příjmem
« Odpověď #233 kdy: 03. 08. 2010, 08:33:01 »
No ja se v tom moc nevyznam, takže jsem pouzil anténu kterou jsem mel na analog...co s tím mám teda provést?


Enik

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 592
  • Vědomí vlastní neznalosti je klíčem k poznání.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Pardubice/Krásné - zkušenosti s příjmem
« Odpověď #234 kdy: 03. 08. 2010, 08:45:31 »
TVb21-60 nebo TAP0860. Jedna z těchto dvou antén by měla bez problémů zajistit kvalitní příjem v daném místě. Žádný zesilovač, žádný napájecí zdroj. Od antény kabel rovnou k přijímači. Pokud to bude spolehlivě chodit, tak je možné signál rozvádět po celém bytě nebo domě.


Daniel Mišura

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Pardubice/Krásné - zkušenosti s příjmem
« Odpověď #235 kdy: 03. 08. 2010, 08:53:42 »
TVb21-60 nebo TAP0860. Jedna z těchto dvou antén by měla bez problémů zajistit kvalitní příjem v daném místě. Žádný zesilovač, žádný napájecí zdroj. Od antény kabel rovnou k přijímači. Pokud to bude spolehlivě chodit, tak je možné signál rozvádět po celém bytě nebo domě.

Já mam tuto anténu...TV Anténa ASP-8 je stará 2 roky...Když tedy vyndám zesilovač a dám tam tuším že se to jmenuje symetrizační člen, melo by to chodit??Díky


Enik

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 592
  • Vědomí vlastní neznalosti je klíčem k poznání.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Pardubice/Krásné - zkušenosti s příjmem
« Odpověď #236 kdy: 03. 08. 2010, 09:07:02 »
Anténa ASP8 se spíš podobá šrotu než anténě. Její parametry jsou velice špatné. Ve své podstatě by ale náhrada zesilovače symetrizačním členem měla tuto anténu uvést do použitelného stavu. V takovém případě by měl být příjem funkční i na tuto anténu. Kvalita signálu ovšem bude odpovídat kvalitě antény.


Daniel Mišura

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Pardubice/Krásné - zkušenosti s příjmem
« Odpověď #237 kdy: 03. 08. 2010, 09:10:22 »
Děkuji za odpověď, zkusím dneska koupit ten symetrizační člen, a pokud to bude stát za .... tak dám na Vaši radu a koupím anténu kterou jste mi doporučil. Moc děkuji za rady....Dám vědět jak to dopadlo.Díky


Daniel Mišura

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Pardubice/Krásné - zkušenosti s příjmem
« Odpověď #238 kdy: 04. 08. 2010, 08:52:50 »
Takže díky za radu, po namontování symetrizačního členu, vše šlape jak má. Kvalitu mám kolem 85 %. Díky


Butes

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 550
  • DVB-T Ready-Krásné 100kW!
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Pardubice/Krásné - zkušenosti s příjmem
« Odpověď #239 kdy: 06. 08. 2010, 11:33:03 »
Přijímám na anténu ISKRA P 3235 MIDI (logarka) v Hlinsku analog i digitál z Krásného na TV OTF Color 469  (analog) a PC kartu Leadtek DTV1800H (digitál). Za anténou je zesilovač. Set-top box k TV kupovat nechci, v plánu je koupě nové TV. Je tato anténa vhodná na digitál? Pomohl bych si k něčemu jinou anténou? Nyní síla signálu 74%,kvalita signálu 100% se zesilovačem.
DVB-T Krásné 32k 34k 39k, Andrlův Chlum 45k
Phillips 32PFL7406K, Leadtek WinFast DTV1800H
DVB-S Astra 19,2°E 23,5°E; Philips 32PFL7406K
DAB Technisat DigitRadio 210 IR
FM Philips LX600