Autor Téma: Pardubice/Krásné - zkušenosti s příjmem  (Přečteno 162513 krát)

Jan Šlezingr

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Pardubice/Krásné - zkušenosti s příjmem
« Odpověď #180 kdy: 26. 05. 2010, 22:05:14 »
Tak to jsem také zvědav, bohužel výsledek zjistím také až o víkendu. Já jsem napsal o DVB-T propagační článek i do místního zpravodaje a potom jsem musel za tu kostičkárnu stydět, když někdo chtěl vidět "jak to hraje". Na(ne)štestí je naše vesnice v podstatě kompletně satelitní....

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Michal Čabala

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 50
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Pardubice/Krásné - zkušenosti s příjmem
« Odpověď #181 kdy: 27. 05. 2010, 15:45:12 »
No...bydlím v Chrudimi ve městě nahoře na kopečku a zatím můžu říct toto:

Na pokojovku za oknem s přímou viditelností na vysílač bez problémů...
Na pokojovku uvnitř baráku se po včerejší výluce příjem dost zhoršil. MUX1 celkem v poho,ale MUX2 se dost zhoršil...

Hned po spuštění vysílání bylo vše OK,teď je to dost "náladový".


Stranik

  • Host
Re: Pardubice/Krásné - zkušenosti s příjmem
« Odpověď #182 kdy: 27. 05. 2010, 16:13:37 »
Nevím co mate proti černé dvoj lince.Ja mám dvojlinku 300ohm ukončenou koncovkou 300/75ohm a jedu 3 muksy z Ostravy pod Javorovým.

Kuzník, a co ti to dělá, když pod tím jezdíš s vysavačem?  :D To by mě teda fakt vážně moc zajímalo ...


Kuba Melín

  • Global Moderator
  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 732
    • Zobrazit profil
    • DVB Servis
    • E-mail
Re: Pardubice/Krásné - zkušenosti s příjmem
« Odpověď #183 kdy: 30. 05. 2010, 19:04:32 »
V Praze se příjem z Krásného s přepnutím do nového AS zlepšil. Příjem analogové TV je na podobné úrovni jako dříve ze starého AS, DVB-T je pak o pár dB lepší než bylo z náhradního AS.

Přikládám screen 32. kanálu z Krásného na měřáku Rover, vedle je vidět 33. kanál z Bukové hory... Byl jsem lovit kousek od bydliště s měřákem a anténou Schwaiger bez zesilovače, měl jsem ji jen v ruce...

S anténami je to jako s ženami - je to složitější, než to na první pohled vypadá :)

Profesionální instalace antén pro DVB-T, DAB i VKV FM, satelitních parabol, měření signálu a další poradenství - http://www.dvbservis.cz


Aleš Pipek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 729
  • QTH: Pardubice (není li uvedeno jinak)
    • Zobrazit profil
    • RCD Radiokomunikace spol. a.s.
Re: Pardubice/Krásné - zkušenosti s příjmem
« Odpověď #184 kdy: 30. 05. 2010, 20:16:04 »
Kubo, jak vypadá v Praze a okolí 39k z Krásného, který zde bude silně narušen analogovým Strahovem?

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Kuba Melín

  • Global Moderator
  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 732
    • Zobrazit profil
    • DVB Servis
    • E-mail
Re: Pardubice/Krásné - zkušenosti s příjmem
« Odpověď #185 kdy: 30. 05. 2010, 20:40:26 »
Na tom místě, kde jsem to zkoušel, je Strahov stíněn paneláky Jižního Města, takže příjem 39k z Krásného byl možný při správném nasměrování antény... Jinak je tu samozřejmě příjem velmi problémový, jen s velmi směrovou anténou na místech, kde je Krásné silné a Strahov slabší, lze 39. kanál zachytit.

Ten Strahov dělá problémy hlavně u příjmu Němců z Löbau a Dresdenu, např. u Lukáše Poláka je na vertikálně polarizovanou anténu Kathrein německý MUX silný dost, ale vzhledem k přímému výhledu na Strahov je příjem nemožný, jen za zlepšených podmínek to naběhne.
S anténami je to jako s ženami - je to složitější, než to na první pohled vypadá :)

Profesionální instalace antén pro DVB-T, DAB i VKV FM, satelitních parabol, měření signálu a další poradenství - http://www.dvbservis.cz


Aleš Pipek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 729
  • QTH: Pardubice (není li uvedeno jinak)
    • Zobrazit profil
    • RCD Radiokomunikace spol. a.s.
Re: Pardubice/Krásné - zkušenosti s příjmem
« Odpověď #186 kdy: 30. 05. 2010, 20:44:56 »
Díky moc za odpověď.  ;)


mart_b

  • Host
Re: Pardubice/Krásné - zkušenosti s příjmem
« Odpověď #187 kdy: 30. 05. 2010, 21:44:55 »

Co říkám? Pěkná slátanina ....  ;) 1. anténa patří ven 2.) pořádnej kabel.

Já chytám Domažlice - tj, cca 63km vzdušnou čarou. Vraní vrch vysílá jen 10kW. Jestli chytáš 100kW Hošt'álky, tak se nedivím vůbec. Já chytám ze SRN Hoher Bogen, tj cca přes 80km.  ;) Ještě něco milý pane z Ostravska?  :D
k tvému bodu 1. sám máš anténu v almaře na půdě (jak se neustále "chlubíš", když sis zkusil dát ven tu "rybí kost", tak jsi málem vyhořel, kdybys to do první bouřky zase neuklidil....o tom tvém koaxu zkrouceném a poházeném po střeše se radši ani zmiňovat nebudem, že?.....
takto dogmaticky, že anténa vždy a ve všech případech patří na střechu, nebo jak píšeš "ven" to opravdový anténář nikdy nebude tvrdit.....věř, že jsou i případy, kdy je opravdu z různých důvodů lepší ji dát na půdu.

k bodu 2.  o vlastnostech symetrického / nesymetrického vedení a jejich výhodách / nevýhodách v určitých aplikacích, o tom jak signál vede dvojlinka a jak ho vede koaxiální kabel, o symetrizaci o útlumu symetrického / nesymetrického vedení  víš prd....tak neustále neprndej hlouposti....a neplivej na něco, o čem nic nevíš....


Stranik

  • Host
Re: Pardubice/Krásné - zkušenosti s příjmem
« Odpověď #188 kdy: 31. 05. 2010, 16:17:25 »
Martin B.:

O žádný almaře teda nevím že by tu měla být ... ba ani nevím, proč to někteří pořád omíláte dokola - takovej navíc totál nesmysl.  :D Máte štěstí, že mám smysl pro humor ...

Ovšem si strčit anténu takto do pokoje místo obrazu, navíc od okna daleko - tak to by vážně nenapadlo ani mě.  :D
« Poslední změna: 31. 05. 2010, 16:21:34 od Štěpán S. »


Jan Šlezingr

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Pardubice/Krásné - zkušenosti s příjmem
« Odpověď #189 kdy: 02. 06. 2010, 12:06:17 »
Takže znovu z České Rybné
S novým anténním systémem nastalo radikální zlepšení, MUX2 je v pořádku, byť sem tam to ustřelí a obraz zakostičkuje. Takže spokojen ještě nějsem, ale "dá se to".

Rád bych provedl i nějaké to měření signálu, ale nevím, jestli s pouhým osciloskopem to má smysl. Resp. můžu si vyrobit měřák v LabView, ale nemám měřící kartu s dostatečným vzorkování.


david.kriz

  • Host
Re: Pardubice/Krásné - zkušenosti s příjmem
« Odpověď #190 kdy: 02. 06. 2010, 12:20:50 »
Takže znovu z České Rybné
S novým anténním systémem nastalo radikální zlepšení, MUX2 je v pořádku, byť sem tam to ustřelí a obraz zakostičkuje. Takže spokojen ještě nějsem, ale "dá se to".

Rád bych provedl i nějaké to měření signálu, ale nevím, jestli s pouhým osciloskopem to má smysl. Resp. můžu si vyrobit měřák v LabView, ale nemám měřící kartu s dostatečným vzorkování.

A co byste chtěl osciloskopem měřit na DVB-T ???!!!


Jan Šlezingr

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Pardubice/Krásné - zkušenosti s příjmem
« Odpověď #191 kdy: 02. 06. 2010, 12:36:25 »
Na DVB-T nic!
Domnívám se, že v dané situaci souvisí nekvalitní přijem s nedostatečnou úrovní signálu na vstupu přijímače.
Tj. osciloskop, který má  - a na to jsem zapoměl - FFT, by mi odpověděl na otázku, jestli na kanále MUX2 je nižší úroveň signálu než na kanále MUX1 a nebo je chyba někde hloub.


Miloslav Soška

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 750
  • QTH Horní Stakory
    • ICQ komunikátor - 228301424
    • Zobrazit profil
    • pureradio.cz
    • E-mail
Re: Pardubice/Krásné - zkušenosti s příjmem
« Odpověď #192 kdy: 02. 06. 2010, 12:41:14 »
Na DVB-T nic!
Domnívám se, že v dané situaci souvisí nekvalitní přijem s nedostatečnou úrovní signálu na vstupu přijímače.
Tj. osciloskop, který má  - a na to jsem zapoměl - FFT, by mi odpověděl na otázku, jestli na kanále MUX2 je nižší úroveň signálu než na kanále MUX1 a nebo je chyba někde hloub.
Zajímalo by mě, k čemu používáte tu VHF anténu, sloučenou s Colorkou.
DVB-S - Ariva 100, Wave Frontier T55 -  23.5°E, 19.2°E, 13°E - FTA
DVB-T - SHARP Aquos LC-40LE630E - k. 6, 25, 29, 30, 35, 38, 40, 60 - ČH, Černá Studnice, Sněžné Jámy
DAB/DAB+/DMB/DRM/SDR/VKV - EzCap USB Dongle, Lingo iJoy Plus, Kenwood KDC-DAB41U, Dual DAB 50, Himalaya DRM 2009
PMR, CB, sdílenky


david.kriz

  • Host
Re: Pardubice/Krásné - zkušenosti s příjmem
« Odpověď #193 kdy: 02. 06. 2010, 12:46:57 »
Na DVB-T nic!
Domnívám se, že v dané situaci souvisí nekvalitní přijem s nedostatečnou úrovní signálu na vstupu přijímače.
Tj. osciloskop, který má  - a na to jsem zapoměl - FFT, by mi odpověděl na otázku, jestli na kanále MUX2 je nižší úroveň signálu než na kanále MUX1 a nebo je chyba někde hloub.

Pořád nechápu co chcete měřit osciloskopem...


Jan Šlezingr

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Pardubice/Krásné - zkušenosti s příjmem
« Odpověď #194 kdy: 02. 06. 2010, 12:50:06 »
Napětí na vstupu do TV...