Autor Téma: Pardubice/Krásné - zkušenosti s příjmem  (Přečteno 162493 krát)

Daniel

  • Host
Re: Pardubice/Krásné - zkušenosti s příjmem
« Odpověď #75 kdy: 07. 04. 2010, 13:15:07 »
Já chci digital pouze jako doplněk k Digi-Tv, kvuli Barandovu a Cool, proto nechci moc investovat.O vikendu jsem zkousel pouze jestli mám vůbec šanci DVB-T chytat.Na starou síťovou anténu jsem nic nechytil (asi špatný zesilovač), chytil jsem až na tuto, právě že kvalitu jsem měl dobrou tak jsem myslel že tato anténa bude stačit, aniž bych musel kupovat jinou.Proto mě překvapilo že obraz kostičkuje na Mux 2 ikdyž na Mux 1 je vše vpořádku a napsal jsem sem o radu.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


jiří dvořák

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 4
    • ICQ komunikátor - 417043452
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Pardubice/Krásné - zkušenosti s příjmem
« Odpověď #76 kdy: 07. 04. 2010, 14:59:18 »
Sem ze skořenic u chocně chatová oblast byvala cihelna pod vrchovinou což je asi 45 km od pardubic mam antenu sito širokpasmovou od solidu  antenu mam na pudě  DVB-T  zde chitam už vic než rok bez problemu z černe hory  na 40 kanale    těd jsem přetočil antenu  na krasné   po nasměrovaní anteny na krasné  jsem naladil pouze mux 1   na 32 kanale  ten jede bez problemu  ale vubec nemohu naladit mux2 na 39 kanale   a nevym proč   kdiž si na setoboxu zadam manualně kanal 32 tak je urověn signalu  69 kvalta 69  a  na kanale 39  kvalita 16 urověn 0   a nevim proč ten blbej mux 2  nejde naladit    přitom podle mapy pokriti tu signal muxu 2 je v dostatčne kvalitě    tak nevim kde je problem      mam chut jit zastřelit polaky  protože oni mužou za sniženy vykon na krasném na 25 Kw  doufam že po vymněne AS na krasném ten signal bude lepši   aže ho koněčne naldim 


david.kriz

  • Host
Re: Pardubice/Krásné - zkušenosti s příjmem
« Odpověď #77 kdy: 07. 04. 2010, 15:26:55 »
Napřed sestřelte svoji anténu, zesilovač, pokud v ní je, zastřelte zvlášť, ať je jistota jeho smrti, a až pak střílejte Poláky ;) Klasika, hledání vnějšího nepřítele...  8)
(btw ta anténa je právě od těch Poláků ;))


pet

  • Host
Re: Pardubice/Krásné - zkušenosti s příjmem
« Odpověď #78 kdy: 07. 04. 2010, 15:53:58 »
U Kostelce nad Černými lesy jsem chytal 3 německé muxy z Loebau na kanále 27,36 a 39. Od spuštění vysílače Krásné, mám na kanále 39 pouze černočernou tmu.Ať žije koordinace kmitočtů.


david.kriz

  • Host
Re: Pardubice/Krásné - zkušenosti s příjmem
« Odpověď #79 kdy: 07. 04. 2010, 16:36:06 »
U Kostelce nad Černými lesy jsem chytal 3 německé muxy z Loebau na kanále 27,36 a 39. Od spuštění vysílače Krásné, mám na kanále 39 pouze černočernou tmu.Ať žije koordinace kmitočtů.

Pro Vaši lokalitu není určen k pokrytí vysílač Krásné. Německé vysílání na českém území není žádoucí, cílené a ochranu tedy nemůže požívat. Vše je tedy s koordinací v naprostém pořádku. Ve Vaší oblasti na kolizi těchto dvou vysílačů na k39 nezáleží.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Miloslav Soška

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 750
  • QTH Horní Stakory
    • ICQ komunikátor - 228301424
    • Zobrazit profil
    • pureradio.cz
    • E-mail
Re: Pardubice/Krásné - zkušenosti s příjmem
« Odpověď #80 kdy: 07. 04. 2010, 18:16:44 »
U Kostelce nad Černými lesy jsem chytal 3 německé muxy z Loebau na kanále 27,36 a 39. Od spuštění vysílače Krásné, mám na kanále 39 pouze černočernou tmu.Ať žije koordinace kmitočtů.

Pro Vaši lokalitu není určen k pokrytí vysílač Krásné. Německé vysílání na českém území není žádoucí, cílené a ochranu tedy nemůže požívat. Vše je tedy s koordinací v naprostém pořádku. Ve Vaší oblasti na kolizi těchto dvou vysílačů na k39 nezáleží.
Mno, Dejve, mám zato, že Germáni z Löbau vysílají ve vertikálu. Ale ověřil jsem si na tom kopci, že i když jsem měl anténu ve vertikálu a otočenou na sever, smažilo mi Krásné zezadu jak o první ligu...
DVB-S - Ariva 100, Wave Frontier T55 -  23.5°E, 19.2°E, 13°E - FTA
DVB-T - SHARP Aquos LC-40LE630E - k. 6, 25, 29, 30, 35, 38, 40, 60 - ČH, Černá Studnice, Sněžné Jámy
DAB/DAB+/DMB/DRM/SDR/VKV - EzCap USB Dongle, Lingo iJoy Plus, Kenwood KDC-DAB41U, Dual DAB 50, Himalaya DRM 2009
PMR, CB, sdílenky


david.kriz

  • Host
Re: Pardubice/Krásné - zkušenosti s příjmem
« Odpověď #81 kdy: 07. 04. 2010, 21:40:45 »
Tož Tobě pálí jak vzteklé a jiní mají s k39 problém ;-) Bys mohl toho signálu rozdávat :-) Teda furt se to někde omílá, jak k32 jo a k39 nee... evidentně je to v 90 procentech případů chyba na straně diváka.


pajas2

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 724
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Pardubice/Krásné - zkušenosti s příjmem
« Odpověď #82 kdy: 07. 04. 2010, 21:47:20 »
evidentně je to v 90 procentech případů chyba na straně diváka.
No pokud bude i nadále vysílat na K39 vysílač Svitavy-Kamenná Horka s 1 kW ERP, tak bych to na chybu u diváka neviděl ..., problém je to jak na Svitavsku, tak i na Ústecku, Litomyšlsku i Vysokomýtsku. Na definitivní parametry nespoléhám, řešení je pouze vypnutí Svitav.
DVB-S: tuner 3x DVB-S2; motor (cca 45°E-cca 10°W); solo 23,5°E/19,2°E
DVB-T: tuner 1x DVB-T; od Krašova přes Ještěd, Krásné po Javořici,  Cukrák + celá Praha
FM: tuner; 5prvková anténa; rotátor
DAB+: Yamaha T-D500
DreamBox 7080 HD s 2 TB HDD (4 tunery)


Lumír L

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 424
  • "Z krásné lži nám nikdy nová pravda nevyroste!!"
    • Zobrazit profil
Re: Pardubice/Krásné - zkušenosti s příjmem
« Odpověď #83 kdy: 07. 04. 2010, 21:52:36 »
Počítám, že tak cca. za 3. až 4. měsíce ČTÚ tuto vzájemnou kolizi zjistí a podnikne kroky k tomu, aby K39 z KH ČRa vyply. Je ovšem otázka, zda-li se toto rušení nedalo předpokládat již před spuštěním DVB-T na stejném K39 z Krásného!? Pak je potřeba si položit otázku jak funguje odbor správy kmitočtového spektra této instituce! A samozřejmě by zodpovědní pracovníci měli vyvodit osobní odpovědnost za stav, který svým diletantským přístupem způsobili! Ale bohužel toto u nás není zvykem už drahně let! :-X
« Poslední změna: 07. 04. 2010, 22:48:29 od Lumír L »


david.kriz

  • Host
Re: Pardubice/Krásné - zkušenosti s příjmem
« Odpověď #84 kdy: 07. 04. 2010, 22:00:33 »
evidentně je to v 90 procentech případů chyba na straně diváka.
No pokud bude i nadále vysílat na K39 vysílač Svitavy-Kamenná Horka s 1 kW ERP, tak bych to na chybu u diváka neviděl ..., problém je to jak na Svitavsku, tak i na Ústecku, Litomyšlsku i Vysokomýtsku. Na definitivní parametry nespoléhám, řešení je pouze vypnutí Svitav.

OK, beru zpět, opravím se, nemyslel jsem to vyloženě jako chybu diváka, ale jako že problém vzniká u něho, při jeho příjmu (třeba i vinou toho analogu ze Svitav). Bohužel, většina lidí hned začne křičet "jde Vám to špatně, spravte si to", přitom tam mají třeba zahlcený polský zesilovač v sítu... A ten k32 to třeba přežije a k39 když se ještě pomíchá s analogem, ne.


pajas2

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 724
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Pardubice/Krásné - zkušenosti s příjmem
« Odpověď #85 kdy: 07. 04. 2010, 22:09:30 »
Je ovšem otázka, zda-li se toto rušení nedalo předpokládat již před spuštěním DVB-T na stejném K39 z Krásného!?
Osobně se domnívám, že to bylo zřejmé již před zahájením. Akorát mne nenapadlo, že by mux 2 mohl jet reálně současně se Svitavami aniž by to nikomu nevadilo (obdobně K40 Černá hora a Kojál). Jenže je tam Nova, takže nějaké dřívější vypínání pravděpodobně moc nehrozí ...
DVB-S: tuner 3x DVB-S2; motor (cca 45°E-cca 10°W); solo 23,5°E/19,2°E
DVB-T: tuner 1x DVB-T; od Krašova přes Ještěd, Krásné po Javořici,  Cukrák + celá Praha
FM: tuner; 5prvková anténa; rotátor
DAB+: Yamaha T-D500
DreamBox 7080 HD s 2 TB HDD (4 tunery)


Miloslav Soška

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 750
  • QTH Horní Stakory
    • ICQ komunikátor - 228301424
    • Zobrazit profil
    • pureradio.cz
    • E-mail
Re: Pardubice/Krásné - zkušenosti s příjmem
« Odpověď #86 kdy: 07. 04. 2010, 22:09:53 »
evidentně je to v 90 procentech případů chyba na straně diváka.
No pokud bude i nadále vysílat na K39 vysílač Svitavy-Kamenná Horka s 1 kW ERP, tak bych to na chybu u diváka neviděl ..., problém je to jak na Svitavsku, tak i na Ústecku, Litomyšlsku i Vysokomýtsku. Na definitivní parametry nespoléhám, řešení je pouze vypnutí Svitav.

OK, beru zpět, opravím se, nemyslel jsem to vyloženě jako chybu diváka, ale jako že problém vzniká u něho, při jeho příjmu (třeba i vinou toho analogu ze Svitav). Bohužel, většina lidí hned začne křičet "jde Vám to špatně, spravte si to", přitom tam mají třeba zahlcený polský zesilovač v sítu... A ten k32 to třeba přežije a k39 když se ještě pomíchá s analogem, ne.
Až pojedu do mého rodiště - MT - tak to otestuju, jak to tam s příjmem vypadá...
DVB-S - Ariva 100, Wave Frontier T55 -  23.5°E, 19.2°E, 13°E - FTA
DVB-T - SHARP Aquos LC-40LE630E - k. 6, 25, 29, 30, 35, 38, 40, 60 - ČH, Černá Studnice, Sněžné Jámy
DAB/DAB+/DMB/DRM/SDR/VKV - EzCap USB Dongle, Lingo iJoy Plus, Kenwood KDC-DAB41U, Dual DAB 50, Himalaya DRM 2009
PMR, CB, sdílenky


Miloslav Soška

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 750
  • QTH Horní Stakory
    • ICQ komunikátor - 228301424
    • Zobrazit profil
    • pureradio.cz
    • E-mail
Re: Pardubice/Krásné - zkušenosti s příjmem
« Odpověď #87 kdy: 07. 04. 2010, 22:12:37 »
Je ovšem otázka, zda-li se toto rušení nedalo předpokládat již před spuštěním DVB-T na stejném K39 z Krásného!?
Osobně se domnívám, že to bylo zřejmé již před zahájením. Akorát mne nenapadlo, že by mux 2 mohl jet reálně současně se Svitavami aniž by to nikomu nevadilo (obdobně K40 Černá hora a Kojál). Jenže je tam Nova, takže nějaké dřívější vypínání pravděpodobně moc nehrozí ...
Už to tu padlo, od Lumíra, že na ČTÚ sedí v kanclech samí diletanti, kteří sami ani nevědí, která bije...
DVB-S - Ariva 100, Wave Frontier T55 -  23.5°E, 19.2°E, 13°E - FTA
DVB-T - SHARP Aquos LC-40LE630E - k. 6, 25, 29, 30, 35, 38, 40, 60 - ČH, Černá Studnice, Sněžné Jámy
DAB/DAB+/DMB/DRM/SDR/VKV - EzCap USB Dongle, Lingo iJoy Plus, Kenwood KDC-DAB41U, Dual DAB 50, Himalaya DRM 2009
PMR, CB, sdílenky


marhy

  • Host
Re: Pardubice/Krásné - zkušenosti s příjmem
« Odpověď #88 kdy: 08. 04. 2010, 07:14:06 »
Ústí nad Orlicí, Sídliště Štěpnice 5. patro, anténa Strong SRT 15 umístěná za oknem a naladil jsem MUX1 K40 síla i kvalita 91% a MUX2 K39 síla 87% kvalita 44-67% MUX1 na K32 ani ťuk ale to mi nevadí. Takže u mě spokojenost


Lumír L

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 424
  • "Z krásné lži nám nikdy nová pravda nevyroste!!"
    • Zobrazit profil
Re: Pardubice/Krásné - zkušenosti s příjmem
« Odpověď #89 kdy: 08. 04. 2010, 07:45:29 »
Pokud by jsi použil "pořádnou" venkovní anténu a ne tohle "šidítko", tak by jsi byl ještě spokojenější....!  :o