Autor Téma: Pardubice/Krásné - zkušenosti s příjmem  (Přečteno 162453 krát)

Lumír L

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 424
  • "Z krásné lži nám nikdy nová pravda nevyroste!!"
    • Zobrazit profil
Re: Pardubice/Krásné - zkušenosti s příjmem
« Odpověď #45 kdy: 05. 04. 2010, 18:55:18 »
Ne, hned zítra si ji nainstaluje na půdu do skříně a zavře dvířka! Bože to jsou dotazy! Nepij už ani vývar z ponožek nebo vodu z pračky, pak píšeš děsné hlouposti!  :-[

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


david.kriz

  • Host
Re: Pardubice/Krásné - zkušenosti s příjmem
« Odpověď #46 kdy: 05. 04. 2010, 18:58:05 »
Ne, hned zítra si ji nainstaluje na půdu do skříně a zavře dvířka! Bože to jsou dotazy! Nepij už ani vývar z ponožek nebo vodu z pračky, pak píšeš děsné hlouposti!  :-[

Dneska chlastal jiné věci :D


Lumír L

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 424
  • "Z krásné lži nám nikdy nová pravda nevyroste!!"
    • Zobrazit profil
Re: Pardubice/Krásné - zkušenosti s příjmem
« Odpověď #47 kdy: 05. 04. 2010, 19:01:19 »
Toasi chodil "po pomlázce" ne? takhle to dopadá, když někdo pije a neumí to! :D


pevy

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 495
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Pardubice/Krásné - zkušenosti s příjmem
« Odpověď #48 kdy: 05. 04. 2010, 19:01:35 »
Já bych rád dodal k těm Holicím: V celém okolí Holic je na vlastní vysílač Krásné v pohodě vidět (i při jízdě třeba po silnici č.35), takže opravdu pokud nestojí v cestě "něco" zásadního (barák apod.), neměl by být problém s příjmem.
U nás v lokalitě Litomyšl (+ Cerekvice nad Loučnou) bez potíží na běžné síto i bez předzesilovače.
DVB-T/T2: Černá hora (K26,28,31,45), Krásné (K26,28,34), Kojál, Praděd, Klodsko (K22,25,33,46,47), Andrlův chlum (K21), Sněžné jámy (K22,24,30,37,47), RS5 Litomyšl (K35).
DAB: Teleko Černá hora 5D, ČRo 12C+12D, Polskie radio Klodsko 5B


Lumír L

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 424
  • "Z krásné lži nám nikdy nová pravda nevyroste!!"
    • Zobrazit profil
Re: Pardubice/Krásné - zkušenosti s příjmem
« Odpověď #49 kdy: 05. 04. 2010, 19:12:20 »
To jsem rád, že jsi už došel k prvnímu poznání v oboru VF techniky a to, že na přijímací tv antény umístěné ve sklepě nelze přijímat vyhovující tv signál!  ;D

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Honzasl

  • Host
Re: Pardubice/Krásné - zkušenosti s příjmem
« Odpověď #50 kdy: 05. 04. 2010, 21:06:10 »
Lokalita: Česká Rybná u Žamberka, okr. Ústí nad Orlicí
Anténa: Color Super namířená odhadem někam na Pardubice, zesilovač žádný
Příjem MPX1 i MPX2 z Krásného perfektní, vše ve výborné kvalitě a bez sekání. Sílu signálu apod. mi software od USB tuneru neřekl, ale mysím, že to není zapotřebí.

Zároveň se však od spuštení digitálu u nás velmi zhoršila kvalita ČT1, signál je slabší a obraz je zrnitý.


Lumír L

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 424
  • "Z krásné lži nám nikdy nová pravda nevyroste!!"
    • Zobrazit profil
Re: Pardubice/Krásné - zkušenosti s příjmem
« Odpověď #51 kdy: 05. 04. 2010, 21:09:34 »
To je tím, že ČT1+ČT2 na K22+57 v analogu vysílají do provizorní vysílací antény  s nižším dosahem a s nižším ERP, proto to zhoršení! Po instalaci nového AS by se koncem května mělo vše vrátit do původního stavu před 29. březnem.


david.kriz

  • Host
Re: Pardubice/Krásné - zkušenosti s příjmem
« Odpověď #52 kdy: 05. 04. 2010, 22:06:51 »
Hmm, říká se sice "vysílá do provizorních antén", já bych to ovšem řekl obráceně - "vysílá z provizorních antén"  ;) Vysílá se do antény nebo z antény? Pouští se do antény, vysílá se Z antény. Nebo ne? Je to jakési  nelogické ...

Nehraj si tu na slovíčka ;-) Zajdi za nějakým radioamatérem a zeptej se ho jestli vysílá do antény nebo z antény ;-)
Vysílač vysílá (ta krabice dole), vysílá do antény, anténa vyzařuje nebo emituje elmag pole... blabla takto by se dalo okecat milion věcí.


Daniel Kulhánek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 609
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Pardubice/Krásné - zkušenosti s příjmem
« Odpověď #53 kdy: 05. 04. 2010, 22:08:11 »
Hmm, říká se sice "vysílá do provizorních antén", já bych to ovšem řekl obráceně - "vysílá z provizorních antén"  ;) Vysílá se do antény nebo z antény? Pouští se do antény, vysílá se Z antény. Nebo ne? Je to jakési  nelogické ...
Já si myslím, že vysílání jde do provizorních antén a ty to vyzařují do okolí ne?
LCD LG 65´ + SONY STR-GX315
STRONG SRT 8541 + LCD LG 42´
DVB-T2 (STA) Ještěd, Černá studnice, Špičák(Česká Lípa)


Miloslav Soška

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 750
  • QTH Horní Stakory
    • ICQ komunikátor - 228301424
    • Zobrazit profil
    • pureradio.cz
    • E-mail
Re: Pardubice/Krásné - zkušenosti s příjmem
« Odpověď #54 kdy: 05. 04. 2010, 22:10:16 »
Hmm, říká se sice "vysílá do provizorních antén", já bych to ovšem řekl obráceně - "vysílá z provizorních antén"  ;) Vysílá se do antény nebo z antény? Pouští se do antény, vysílá se Z antény. Nebo ne? Je to jakési  nelogické ...
Já si myslím, že vysílání jde do provizorních antén a ty to vyzařují do okolí ne?

Ano, David Kříž to tak popsal výše též...
DVB-S - Ariva 100, Wave Frontier T55 -  23.5°E, 19.2°E, 13°E - FTA
DVB-T - SHARP Aquos LC-40LE630E - k. 6, 25, 29, 30, 35, 38, 40, 60 - ČH, Černá Studnice, Sněžné Jámy
DAB/DAB+/DMB/DRM/SDR/VKV - EzCap USB Dongle, Lingo iJoy Plus, Kenwood KDC-DAB41U, Dual DAB 50, Himalaya DRM 2009
PMR, CB, sdílenky


bute

  • Host
Re: Pardubice/Krásné - zkušenosti s příjmem
« Odpověď #55 kdy: 05. 04. 2010, 22:18:26 »
Díky za rady, na tu anténu od Novy jsem se ptal proto, protože nevím, jestli se třeba na těch kanálech 5-12 někdy v budoucnu něco neobjevý.
Koukal jsem, že pro Krásné už se neplánuje spuštění ani 3 Muxu. To nechtějí pokrýt celou čr 3 muxem. Předpokládám správně, že se to asi také bude odvíjet od toho, zda tam v budoucnu vstoupí nějaké nové televize, pokud tady začnou vysílat? Psalo se dřív o nějaké Febio Tv a Tv Pohoda.

MUX 3 má jít od srpna tohoto roku z Černé hory. V Hlinsku mám informace, že Černou horu lze chytat z Čertoviny, ve městě podle map těžko. Bohužel z MUXu 3 odešlo Óčko, o jiných zájemců TV zatím nevím. Nemáte někdo info? Od Srní by měl jít chytnout dokonce rakouský digitál, zatím však neodzkoušeno.


david.kriz

  • Host
Re: Pardubice/Krásné - zkušenosti s příjmem
« Odpověď #56 kdy: 05. 04. 2010, 22:20:32 »
Ano, David Kříž to tak popsal výše též...
Ono těch slovních spojení se používá množství, samozřejmě se i "vysílá z antén", "vysílají antény" apod... nenapadlo by mne to řešit, tady není co zaměnit nebo splést.


Tomas

  • Host
Re: Pardubice/Krásné - zkušenosti s příjmem
« Odpověď #57 kdy: 06. 04. 2010, 15:00:44 »
Po zapojení pokojové antény k TV s DVB-T ani ťuk. Lokalita Ústí nad Orlicí, horní sídliště. Máte někdo zkušenosti s tím, že signál chytáte?


david.kriz

  • Host
Re: Pardubice/Krásné - zkušenosti s příjmem
« Odpověď #58 kdy: 06. 04. 2010, 15:06:45 »
Po zapojení pokojové antény k TV s DVB-T ani ťuk. Lokalita Ústí nad Orlicí, horní sídliště. Máte někdo zkušenosti s tím, že signál chytáte?

Kupte si anténu, zatím žádnou nemáte...


Kuba Melín

  • Global Moderator
  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 732
    • Zobrazit profil
    • DVB Servis
    • E-mail
Re: Pardubice/Krásné - zkušenosti s příjmem
« Odpověď #59 kdy: 06. 04. 2010, 15:20:00 »
Po zapojení pokojové antény k TV s DVB-T ani ťuk. Lokalita Ústí nad Orlicí, horní sídliště. Máte někdo zkušenosti s tím, že signál chytáte?

V Ústí nad Orlicí opravdu Krásné na pokojovou anténu nezachytíte. Pořiďte si kvalitní venkovní anténu, a budete mít jistě více štěstí... Signál z Krásného zde sice nebude až tak silný, ale na výkonnou anténu s nízkošumovým zesilovačem by zachytitelný být měl.
S anténami je to jako s ženami - je to složitější, než to na první pohled vypadá :)

Profesionální instalace antén pro DVB-T, DAB i VKV FM, satelitních parabol, měření signálu a další poradenství - http://www.dvbservis.cz