Autor Téma: Pardubice/Krásné - zkušenosti s příjmem  (Přečteno 162464 krát)

Lukáš Polák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 688
  • Bývalý redaktor DigiZone.cz, nyní Český rozhlas
    • Zobrazit profil
    • Digitální rádio
    • E-mail
Re: Pardubice/Krásné - zkušenosti s příjmem
« Odpověď #30 kdy: 04. 04. 2010, 17:14:19 »
Dnes mi naskočil signál na 32k i 39k. ČT šla s velkými výpadky, ale mux 2 vůbec. Mux jako kdyby byl prázdný. Analogová Nova to úplně rozsekala. Lokalita: Praha, Jižní Město
Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. O oblast digitálního vysílání se zajímá již od roku 2001. Od února 2016 má na starosti web Českého rozhlasu Digital: http://www.rozhlas.cz/digital/

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Hori97

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 129
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Pardubice/Krásné - zkušenosti s příjmem
« Odpověď #31 kdy: 04. 04. 2010, 19:03:52 »
Nevíte někdo v jakých časech se bude měnit anténa na Krásném?
DVB-S/S2: 13E, 19.2E, 23.5E, 28,2E
DVB-T/T2: Multiplexy 1,2,3,4 + PS 12,13
                  Regionální sítě  4,7,8,12
DAB+ : ČRa (10D), Teleko (11A), ČRo (12C)


david.kriz

  • Host
Re: Pardubice/Krásné - zkušenosti s příjmem
« Odpověď #32 kdy: 04. 04. 2010, 19:07:10 »
Nevíte někdo v jakých časech se bude měnit anténa na Krásném?

časy nejsou, jsou jen dny, ty byly na DZ publikovány. Čas se říct vůbec nedá, to ovlivňuje množství nepředvídatelných okolností.


Kuba Melín

  • Global Moderator
  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 732
    • Zobrazit profil
    • DVB Servis
    • E-mail
Re: Pardubice/Krásné - zkušenosti s příjmem
« Odpověď #33 kdy: 04. 04. 2010, 20:33:54 »
Na http://dvbt-servis.cz/mapy najdete nyní i mapu pokrytí pro vysílač Pardubice - Krásné s výkonem 25 kW ERP.

Je ale nutno podotknout, že se jedná o mapu pro finální parametry antény, tedy všesměrové vyzařování a nadmořskou výšku 614 + 166m! Mapa tedy bude 100% platit po výměně antény na Krásném v polovině dubna.
Současné vysílání DVB-T realizované zatím do provizorní antény má dosah menší.
S anténami je to jako s ženami - je to složitější, než to na první pohled vypadá :)

Profesionální instalace antén pro DVB-T, DAB i VKV FM, satelitních parabol, měření signálu a další poradenství - http://www.dvbservis.cz


Aleš Pipek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 729
  • QTH: Pardubice (není li uvedeno jinak)
    • Zobrazit profil
    • RCD Radiokomunikace spol. a.s.
Krásné - zkušenosti s příjmem
« Odpověď #34 kdy: 04. 04. 2010, 20:39:10 »
V pátek MUX1 a MUX2 z Krásného úspěšně přidán do naší STA. Lokalita: Pardubice - Drážka. Dálkový příjem tak zůstal pouze pro MUX3 ze Žižkova. Příjem bezproblémový i přes skutečnost, že u nás byl vždy problém s příjmem analogových signálů z Krásného (velké množství odrazů díky blízké panelákové zástavbě). Použita byla "dlouhá Colorka", protože však byla při ruce. Stačila by i krátká, nebo LP anténa. Na domovním zesilovači bylo potřeba spíš "tlumit" než zesilovat  ;D . V cestě ještě filtr na CDMA - zdravíme Ufona  :P .

Z individuálních instalací, poznatků a měření uvádím lokality, kde je příjem opravdu bezproblémový:
Staré Hradiště, Brozany, Srch, Pardubice, Přelouč, Holice, Habry (vrchní část města), Časy, Dolní Roveň, Lázně Bohdaneč....
« Poslední změna: 04. 04. 2010, 20:42:48 od Aleš Pipek »

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Aleš Pipek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 729
  • QTH: Pardubice (není li uvedeno jinak)
    • Zobrazit profil
    • RCD Radiokomunikace spol. a.s.
Re: Pardubice/Krásné - zkušenosti s příjmem
« Odpověď #35 kdy: 04. 04. 2010, 20:40:54 »
Na http://dvbt-servis.cz/mapy najdete nyní i mapu pokrytí pro vysílač Pardubice - Krásné s výkonem 25 kW ERP.
Super !!!  :)


david.kriz

  • Host
Re: Pardubice/Krásné - zkušenosti s příjmem
« Odpověď #36 kdy: 04. 04. 2010, 20:55:15 »
Mapa tedy bude 100% platit po výměně antény na Krásném v polovině dubna.
Současné vysílání DVB-T realizované zatím do provizorní antény má dosah menší.

Já jen do-upřešním Kubův příspěvek (ne kvuli němu, on to ví, ale kvuli čtenáři který to nemusí vědět), aby to nevyplynulo nepřesně, že v polovině dubna bude vyměněna anténa ale to automaticky neznamená, že od polovina dubna se z ní bude vysílat. Přesun do nové antény nastane až koncem května, možná v polovině května už se bude něco dít. Ale ten měsíc tam vždy zhruba je, než se vše připraví.


Milan Pantůček

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 129
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Pardubice/Krásné - zkušenosti s příjmem
« Odpověď #37 kdy: 04. 04. 2010, 21:07:47 »
zdravim,

chci se zeptat, ja to nemuzu nikde najit, ale jak to naladim ?  proste anténu nasměřuju na krásné - tedy jakoby na směr chrudim a na televizi musim něco přenastavit ?

ja tam mam ted digi.tv normalně přes satelit, a vůbec analog nemam, ale chci tam prostě i to digitální vysílání (cool,barandov) a tak mě to zajíma. Ted když kliknu dole na sílu signálu tak mě to píše 0. žádný signál. tak se chci zeptat jestli nevíte co s tim.

děkuji moc za radu

A máte vůbec DVB-T tuner a připojenu anténu pro pozemní příjem? A na čem to ukazuje ten nulový signál.


Mám televizy s dvb-t tunerem samozřejmě. Mám doma 2 televize. přičemž, jedna jede normálně na analog (tu neřeším) a druhá televize tam kde bych to chtěl naladit má ten tuner. Když dám v menu televize síla signálu u digitálního vysílání tak to napiše 0. A mutliplex ma taky 0 takže to nic nechytá. Nikam sem tu anténu nesměroval to chci podotknout. proto se ptám co je potřeba udelat.
Co to má znamenat, že "multiplex je taky 0". Bargrafy ukazují dva údaje - sílu a kvalitu signálu.
Pokud to píše "Žádný signál", máte nějaký kanál naladěn, zjistěte si který. Nechápu ovšem, jak jste ten kanál naladil, když podle úvodní otázky se zdá, že vůbec nevíte, jak naladit digitální kanály. Přečtěte si napřed návod.   


stelmal

  • Host
Re: Pardubice/Krásné - zkušenosti s příjmem
« Odpověď #38 kdy: 04. 04. 2010, 22:09:53 »
Podle toho co jsem četla,tak výměna antény na Krásném proběhne 14.-15.4.Pak doufám,že ho chytneme i v Kameničné ;-)


david.kriz

  • Host
Re: Pardubice/Krásné - zkušenosti s příjmem
« Odpověď #39 kdy: 04. 04. 2010, 22:43:24 »
Podle toho co jsem četla,tak výměna antény na Krásném proběhne 14.-15.4.Pak doufám,že ho chytneme i v Kameničné ;-)

Pak né, až ty antény zapojí, v druhé polovině května.


Lumír L

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 424
  • "Z krásné lži nám nikdy nová pravda nevyroste!!"
    • Zobrazit profil
Re: Pardubice/Krásné - zkušenosti s příjmem
« Odpověď #40 kdy: 05. 04. 2010, 08:12:49 »
Mapa tedy bude 100% platit po výměně antény na Krásném v polovině dubna.
Současné vysílání DVB-T realizované zatím do provizorní antény má dosah menší.

Já jen do-upřešním Kubův příspěvek (ne kvuli němu, on to ví, ale kvuli čtenáři který to nemusí vědět), aby to nevyplynulo nepřesně, že v polovině dubna bude vyměněna anténa ale to automaticky neznamená, že od polovina dubna se z ní bude vysílat. Přesun do nové antény nastane až koncem května, možná v polovině května už se bude něco dít. Ale ten měsíc tam vždy zhruba je, než se vše připraví.

Podle všeho by definitívní spuštění vysíláni do finálního AS mělo proběhnout ke dni 27. května, ale samozřejmě se nedají vyloučit dřivější testy v řádech dnů. Počítám tak nejdřív 25. května.


Butes

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 550
  • DVB-T Ready-Krásné 100kW!
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Hlinsko - zkušenosti s příjmem
« Odpověď #41 kdy: 05. 04. 2010, 11:43:23 »
Hlinsko - 14km od Krásného. Bez přímé viditelnosti dole ve městě chytám přes matraci MUX1 i MUX2 v perfektní kvalitě. V porovnání s tím analog duchuje a Prima poměrně zrní.
MUX1 Síla signálu-87%        MUX2 - 79%
        Kvalita signálu-97%               97%

Pochlubte se ostatní i z jiných lokalit.Zajímali by mě Kouty. Pro ně je totiž nad městem analogový dokrývač.
No já bydlím v ulici vedoucí od bazénu a mám následující parametry.
MUX1  Síla signálu-72%        MUX2 - 71%
         Kvalita signálu-85%               78%
To máte o fous lepší. Anténu mám natočenou od oka, nic jsem na anténím rozvodu po analogu neupravoval, je tam asi nějaký zesilovač v anténě(nějaká colorka) a trafo pod střechou, délka koax kabelu k tv tak cca 15-20m. Myslíte, že bych měl zkusit pohnout ještě anténou pro získání lepších parametrů síly a kvality? Jinak obrázek krásný, s analogem se to srovnávat nedá.
PS: Na střeše mám ještě anténu pro příjem analogové novy 5-12 kanál, tu už asi nebudu na nic potřebovat a můžu ji v klidu sundat?


Jak už tady bylo řeno, nový AS bude spuštěn ke konci května, tzn. že příjem se Vám může zlepšit. Obecně anténu nasměrujte nalevo od sila (mezi Srní a Rváčov), směrem k vysílači. Pokud nepotřebujete analogovou Novu, nic Vám nebrání anténu zlikvidovat. Samozřejmě pokud máte dvb-t set-top box či TV. S tou kvalitou příjmu-kabel koaxial mám nový do 10m.
« Poslední změna: 05. 04. 2010, 11:47:20 od Radek Latislav »
DVB-T Krásné 32k 34k 39k, Andrlův Chlum 45k
Phillips 32PFL7406K, Leadtek WinFast DTV1800H
DVB-S Astra 19,2°E 23,5°E; Philips 32PFL7406K
DAB Technisat DigitRadio 210 IR
FM Philips LX600


david.kriz

  • Host
Re: Hlinsko - zkušenosti s příjmem
« Odpověď #42 kdy: 05. 04. 2010, 13:31:41 »
Hlinsko - 14km od Krásného. Bez přímé viditelnosti dole ve městě chytám přes matraci MUX1 i MUX2 v perfektní kvalitě. V porovnání s tím analog duchuje a Prima poměrně zrní.
MUX1 Síla signálu-87%        MUX2 - 79%
        Kvalita signálu-97%               97%

Pochlubte se ostatní i z jiných lokalit.Zajímali by mě Kouty. Pro ně je totiž nad městem analogový dokrývač.
No já bydlím v ulici vedoucí od bazénu a mám následující parametry.
MUX1  Síla signálu-72%        MUX2 - 71%
         Kvalita signálu-85%               78%
To máte o fous lepší. Anténu mám natočenou od oka, nic jsem na anténím rozvodu po analogu neupravoval, je tam asi nějaký zesilovač v anténě(nějaká colorka) a trafo pod střechou, délka koax kabelu k tv tak cca 15-20m. Myslíte, že bych měl zkusit pohnout ještě anténou pro získání lepších parametrů síly a kvality? Jinak obrázek krásný, s analogem se to srovnávat nedá.
PS: Na střeše mám ještě anténu pro příjem analogové novy 5-12 kanál, tu už asi nebudu na nic potřebovat a můžu ji v klidu sundat?

Na ty procenta se vůbec nedívejte, to jsou teploměry od plotu... o fous lepší nebo horší vůbec nejde stanovit, každý přijímač to ukazuje jinak.


Rudolf Kos

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Pardubice/Krásné - zkušenosti s příjmem
« Odpověď #43 kdy: 05. 04. 2010, 17:52:20 »
Díky za rady, na tu anténu od Novy jsem se ptal proto, protože nevím, jestli se třeba na těch kanálech 5-12 někdy v budoucnu něco neobjevý.
Koukal jsem, že pro Krásné už se neplánuje spuštění ani 3 Muxu. To nechtějí pokrýt celou čr 3 muxem. Předpokládám správně, že se to asi také bude odvíjet od toho, zda tam v budoucnu vstoupí nějaké nové televize, pokud tady začnou vysílat? Psalo se dřív o nějaké Febio Tv a Tv Pohoda.
« Poslední změna: 05. 04. 2010, 17:56:29 od Rudolf Kos »


Tom Štefka

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Pardubice/Krásné - zkušenosti s příjmem
« Odpověď #44 kdy: 05. 04. 2010, 18:27:04 »
Pochlubte se, jak vám šlapou Pardubice. :o

Kutná Hora, 5 patro: Tříprvková antenčička hozená na podlaze, síla signálu 65 %.