Autor Téma: essentiel b titanium pomoooc  (Přečteno 15177 krát)

Gábina Chmelařová

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
    • E-mail
essentiel b titanium pomoooc
« kdy: 24. 02. 2012, 17:59:56 »
Moje mamka si koupila Essentiel b Titanium ,samo že jí nakukali jak je to skvělý přístroj, ale už si nevím rady. Má to vstup USB a když tam dám flashdisk s filmem , tak to nechce přehrát. Překonvertovala jsem film avi podle návodu pár chytrých do DivX v programu: AVI codec converter (avi2divx) 4.2 .
 A stejně se to při přehrání tváří, :o že to ten přístroj nikdy neviděl tj. neznámý soubor.
 Po prozkoumání konvertoru jsem zjistila, že encoder má nastaveno na Divx 3 jiný tam není. Tak nevím jestli jich je pod číslem více druhů a já zkouším ten špatný a nebo rada jiných byla hloupost a má to úplně jinou koncovku. Flashdisk jsem naformátovala na fat32 jak chtěli a rychlý je dost je to mclass 10. Chci jí občas přinést nějaký dobrý film, ale nemám šanci tomu jako laik dost dobře porozumět. Takže potřebuji správný formát a v nejlepším případě i konvertor díky moc za seriózní odpovědi  :)
 

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Jan Pavlis

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 515
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:essentiel b titanium pomoooc
« Odpověď #1 kdy: 24. 02. 2012, 19:14:35 »
Pozor na nelegální kopírování!


Jan Pavlis

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 515
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:essentiel b titanium pomoooc
« Odpověď #2 kdy: 24. 02. 2012, 19:33:10 »
Ted tady ten Váš dotaz čte můj kocour a něco mi naznačuje,že na tom Vašem přístroji jde přehrát jen to, co tam tím samým přístrojem nahrajete.Ale berte ho s rezervou.Ale asi jo,protože v návodě je  něco o PVR a to bude asi ono.


spyko

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 573
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:essentiel b titanium pomoooc
« Odpověď #3 kdy: 24. 02. 2012, 20:10:27 »
Dle parametrů tento přísroj je zatím stavěný pro přehrávání vlastních/ pvr / nahrávek-možná s novým fw,pokud někdy nějaký bude,což pochybuji !!!
Manhattan/optibox aligátor/,AL85,Moteck 2100a,Bensat 120 hd,Panasonic 42PX80,philips 5680,180D


Gábina Chmelařová

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:essentiel b titanium pomoooc
« Odpověď #4 kdy: 24. 02. 2012, 20:32:52 »
Kocour zřejmě nebude hloupý a ví o čem píše, ale záznam z tv je v souboru Video MPEG-2 TS (.TS) O pvr tam není zmínka, nebo pvr je to samé? :)

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Enik

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 592
  • Vědomí vlastní neznalosti je klíčem k poznání.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:essentiel b titanium pomoooc
« Odpověď #5 kdy: 24. 02. 2012, 20:52:17 »
Kocour zřejmě nebude hloupý a ví o čem píše, ale záznam z tv je v souboru Video MPEG-2 TS (.TS) O pvr tam není zmínka, nebo pvr je to samé? :)
Pokud je záznam z TV ve formátu TS, pak je docela pravděpodobné, že jiný formát přehrávat neumí. Je to jeden z možných formátů PVR přístrojů.
 Při koupi takovýchto zařízení je potřeba se zajímat také o to, jaké formáty souborů dokáží zpracovat. Není všechno zlato co se třpytí, a každá liška chválí hlavně ten svůj ocas. :-)))




Gábina Chmelařová

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:essentiel b titanium pomoooc
« Odpověď #7 kdy: 24. 02. 2012, 21:59:39 »
to enik : Jak píšu nahoře "nakukali"...  :-\


Gábina Chmelařová

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:essentiel b titanium pomoooc
« Odpověď #8 kdy: 24. 02. 2012, 22:02:50 »
Jan Pavlis: Obráceně nejde.. bohužel, ale díky za výdrž a pozdravujte kocoura.  ;)


Jan Pavlis

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 515
    • Zobrazit profil
    • E-mail


Jan Pavlis

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 515
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:essentiel b titanium pomoooc
« Odpověď #10 kdy: 25. 02. 2012, 00:22:41 »
Je tam ke stažení DVD Ripper a v něm po spuštění vpravo kolonka More a tam je TS.A končim jdu koukat na con air.


pozemák

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 287
    • Zobrazit profil
Re:essentiel b titanium pomoooc
« Odpověď #11 kdy: 25. 02. 2012, 00:28:48 »
Musíte taky vědět do čeho konvertovat .... dejte video z TS (či jiného) do MPG a zvuk do MPEG a přehraje to každej STB a každá TV která má podporu přehrávání video souborů. DivX je na prd, není tak universální .... ;-)
« Poslední změna: 25. 02. 2012, 00:32:48 od pozemák »


Gábina Chmelařová

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:essentiel b titanium pomoooc
« Odpověď #12 kdy: 25. 02. 2012, 14:38:18 »
Pozemak : díky zkusím to,,
 jinak stejně mi to nedalo a zkusila jsem program,, iWisosoft free Video Converter umí spousty formátů i to co jsem hledala ale ze 700mb avi to zmáklo udělat mpeg 2 ts o velikosti 7.6 Gb, což je docela ranec. Na můj flashdisc 16gb to neměl být problém a stejně to nahlásilo, že je soubor příliš velký  >:(, takže jsem ani nezjistila jestli by to fungovalo.
Dále jsem to zkusila prohnat to samé avíčko pinnacle studiem a jen z toho vytáhnout ven mpeg2 ts. Program to tam má, ale když to vyjelo, tak to mělo 2 gb a koncovku AVCHD (m2ts), to mi sice šlo na flashku nahrát, ale pravděpodobně kvůli té koncovce mi při spuštění opět na essentialšmejdu zasvítilo že tam není co přehrát  :'(. Nestačilo by třeba jen přepsat správně koncovku?
Já nerada prohrávám, ale asi se tak stane :)...


Miloslav Soška

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 750
  • QTH Horní Stakory
    • ICQ komunikátor - 228301424
    • Zobrazit profil
    • pureradio.cz
    • E-mail
Re:essentiel b titanium pomoooc
« Odpověď #13 kdy: 25. 02. 2012, 19:46:25 »
na 16 GiB Flash soubor o velikosti 7,6 GiB nahrajete, nicméně, je potřeba tu Flash naformátovat souborovým systémem NTFS.
DVB-S - Ariva 100, Wave Frontier T55 -  23.5°E, 19.2°E, 13°E - FTA
DVB-T - SHARP Aquos LC-40LE630E - k. 6, 25, 29, 30, 35, 38, 40, 60 - ČH, Černá Studnice, Sněžné Jámy
DAB/DAB+/DMB/DRM/SDR/VKV - EzCap USB Dongle, Lingo iJoy Plus, Kenwood KDC-DAB41U, Dual DAB 50, Himalaya DRM 2009
PMR, CB, sdílenky


PIT0MEC

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 388
    • Zobrazit profil
Re:essentiel b titanium pomoooc
« Odpověď #14 kdy: 25. 02. 2012, 20:39:20 »
Moje mamka si koupila Essentiel b Titanium ,samo že jí nakukali jak je to skvělý přístroj, ale už si nevím rady. Má to vstup USB a když tam dám flashdisk s filmem , tak to nechce přehrát. Překonvertovala jsem film avi podle návodu pár chytrých do DivX v programu: AVI codec converter (avi2divx) 4.2 .
 A stejně se to při přehrání tváří, :o že to ten přístroj nikdy neviděl tj. neznámý soubor.
 Po prozkoumání konvertoru jsem zjistila, že encoder má nastaveno na Divx 3 jiný tam není. Tak nevím jestli jich je pod číslem více druhů a já zkouším ten špatný a nebo rada jiných byla hloupost a má to úplně jinou koncovku. Flashdisk jsem naformátovala na fat32 jak chtěli a rychlý je dost je to mclass 10. Chci jí občas přinést nějaký dobrý film, ale nemám šanci tomu jako laik dost dobře porozumět. Takže potřebuji správný formát a v nejlepším případě i konvertor díky moc za seriózní odpovědi  :)
Na přehrávání mediálních souborů potřebuješ v první řadě nějakej mediální player a ne set-top-box a navíc takovej shit. Takže kup třeba Patriot Box Office a je po problému.