Autor Téma: DVB-T USB HDTV FM/DAB/DAB+ TUNER  (Přečteno 112935 krát)

Jaroslav Honzík

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 634
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DVB-T USB HDTV FM/DAB/DAB+ TUNER
« Odpověď #120 kdy: 09. 09. 2013, 21:55:49 »
Díky za frekvenci, ale v L-pásmu dlouhodobě nic nechytám :-(

Použijte neoficialni ovladače a program SDR-J přes SDR režim ten tuner funguje perfektně s ofiko ovladačema mi žadnej program nenajde nic, ja použivam např SDRshar, HDSDR, a SDR-J pro FM a dab/dab+. Doporučuju všecm co mají s tim problém, použit to jako SDR funguje to o hodně líp. :) Alespon v mojim připade to je použitelny jen jako SDR, od toho sem to koupil mam FM i DAB radio a ještě mužu "skenovat" cely široky pasmo. :)
DVB-T/T2: Löbau-nejde,Ještěd-28,31,43,52,60
FM: CZ,DE,PL
DAB/DAB+:Löbau-9A,5C,Žižkov/BH-12C, někdy Teleko 11A či 5D, někdy Berlín 10B a 12D
DVB-S/S2:Motorizovaný systém-dle paraboly 80cm a možnostem, ale i tak je toho dost.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Tech7

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 419
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DVB-T USB HDTV FM/DAB/DAB+ TUNER
« Odpověď #121 kdy: 01. 11. 2013, 13:10:03 »
Máte někdo zkušenosti s provozem na mobilu s Androidem? http://www.rtl-sdr.com/wavesink-new-android-rtl-sdr-app-fmrdsdabdrm/

Předpokládám že to nebude moc použitelný z důvodu spotřeby energie. Přemýšlím čím nahradit ztracený iRiver B20, který jsem zanechal pravděpodobně v autobusu :'( Byl to super stroj, sice vyžadoval kvalitní signál (i v FM), ale zas na něm šli mp3 a videa, 8GB mikro SD, měl velmi kvalitní diktafon a šlo ho použít i pro zesílení okolního zvuku do sluchátek. Bohužel, dnes je již nesehnatelný.
« Poslední změna: 01. 11. 2013, 13:22:06 od Tech7 »
DVB-T: Intel Core i3-530, TechniSat AirStar2, AVerTV Volar HD Pro
DAB: Iriver B20, Iriver B20, Pure One Mini Series II, Tesco DR1403R-CE


Jaroslav Honzík

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 634
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DVB-T USB HDTV FM/DAB/DAB+ TUNER
« Odpověď #122 kdy: 21. 11. 2013, 14:38:05 »
Nahrál jsem video jak na pc chytám DAB/DAB+ přes SDR-J, Zajímalo by mě pr má každá stanice jiný signál, vedle v logu je videt že tam vyběhavaj warningy a tak, nejlepe hraje mdr classic, dále si všimnete jakéhosi "zdvojení stanic" kdy sou na konci jedno nebo 2 písmena, program je totožný, Může mi někdo vysvětlit proč každá stanice hraje jinak, když je to jeden a ten samí multiplex? Je to kanál 9C z Löbau. později do videa přidám vytížení cpu/ram (asi od pulky nekde), Na pc běžely tyto programy, internet, skype, ts3, utorrent, imvu, aion, mkv muxer, a par otevřenych složek. Procesor je 8mi jádro 4,0 GHz, ram 32 GB, Anténa  S 1411 GL (kovoplast), zesilovač/slučovač alcad serie 903 AM-405, Antény k němu připojené  color super xl 92 , Circul FM (obě kovoplast), kabely jsou všechny Nordix. Lokalita Stráž pod Ralskem.

Kód: [Vybrat]
http://uloz.to/xPA4c36z/capture-01-wmv
DVB-T/T2: Löbau-nejde,Ještěd-28,31,43,52,60
FM: CZ,DE,PL
DAB/DAB+:Löbau-9A,5C,Žižkov/BH-12C, někdy Teleko 11A či 5D, někdy Berlín 10B a 12D
DVB-S/S2:Motorizovaný systém-dle paraboly 80cm a možnostem, ale i tak je toho dost.