Autor Téma: Rozbocovac Teroz  (Přečteno 7070 krát)

M SX

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Rozbocovac Teroz
« kdy: 15. 02. 2012, 20:48:02 »
Chtel bych pozadat o radu. Sice cekam mraky prispevku, jakej sem debil a ze si mam zavolat firmu, ale i tak sem pisu.
Bydlim cca 11km od Cukraku, mam na strese log-per antenu. Mam na MUX1 kvalitu 80%, silu 50% a na MUX2 kvalitu 100%, silu 80%. Pokud ale zapojim rozbocovac Teroz 106x, klesne kvalita i sila signalu o cca 20% tzn. ze je to naprd - hlavne MUX1. Precetl jsem si clanek http://anteny.digizone.cz/antenni-zesilovace/ a nevim jak to resit. Autor clanku pise vyberte "typ s nízkým ziskem a velkou vybuditelností" doporucite nejaky, nebo mam poridit jiny rozbocovac? Nebo uplne neco jineho? Jak jste pochopili, jsem laik - ale koupit a zapojit do rozvodu "krabicku" zvladnu. Za kazdou uzitecnou radu dekuju.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


spyko

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 573
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Rozbocovac Teroz
« Odpověď #1 kdy: 15. 02. 2012, 23:24:01 »
Zkusil bych aktivní rozbočovač,zesilovač asi ne,tu samou značku.
Manhattan/optibox aligátor/,AL85,Moteck 2100a,Bensat 120 hd,Panasonic 42PX80,philips 5680,180D


Petr PetrK

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 884
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Rozbocovac Teroz
« Odpověď #2 kdy: 15. 02. 2012, 23:29:30 »
Bydlet 11km od tak silného vysílače, jakým je středočeský Cukrák, měl byste všechny muxy chytat na kus drátu, pokud se tedy náhodou nenacházíte v údolíčku s tím, že signály místo příjmu "přeletí", a čtyřnásobný rozbočovač nemůže být příčinou tak intenzivního poklesu úrovně signálu, že vám mux 1 přestává hrát. Nehledejte chybu v rozbočovači, ta je zcela jistě jinde. Jak máte zapojenou anténu, je v ní zesilovač, nebo není, jak dlouhý je svod (koaxiál) atd.? Popište podrobněji, pokud chcete blíže od kohokoliv zde poradit. Úroveň signálu z antény je evidentně nízká, vy, bohužel, jako laik se domníváte, že chybu způsobuje rozbočovač. Ten ale nyní neřešte, až v případě, kdy bude jasno, jaké přesně jsou vaše příjmové podmínky, jak máte zapojenou anténu. 


Petr PetrK

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 884
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Rozbocovac Teroz
« Odpověď #3 kdy: 15. 02. 2012, 23:34:54 »
Zkusil bych aktivní rozbočovač,zesilovač asi ne,tu samou značku.

Aktivní rozbočovač ne, dokud není jasno, proč M SX má na vstupu rozbočovače zřetelně nízkou úroveň signálu. A taky pozor na to - aktivní rozbočovače mají různé zesilení (je k dispozici více typů) a jejich širokopásmovost dosti často vede k rozkmitání a ke znehodnocení signálů na výstupu.


ivovi

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 540
    • Zobrazit profil
Re:Rozbocovac Teroz
« Odpověď #4 kdy: 16. 02. 2012, 11:04:56 »
...Bydlim cca 11km od Cukraku, ...
To muze byt Mnisek ale taky Barrandov. Upresnete alespon polohu a jak mate orientovanou antenu - smer, polarizace.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


M SX

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Rozbocovac Teroz
« Odpověď #5 kdy: 16. 02. 2012, 16:19:32 »
Zdravim. Tak je to smer Revnice, resp. Zadni Treban. Bydlim kousek za vrcholem kopcem na kterem je vedeni 400kV. Antena je priblizne na urovni horizontu, resp. lehce pod nim. Je nasmerovana primo na Cukrak (sice ho nevidim, ale podle google maps jsem si nasel smer). Antena je bez zesilovace. Svod od anteny je na pudu (cca 2m) - tam spojeno s pres F konektory (tady bych chtel mit rozbocovac) - do obyvaku (svisle dolu cca 7 m Belden H125 cu) - ukonceno Schwaiger DSE652 (TWIN).

Mam i aktivni pokojovou antenu HAMA a na tu se to chova stejne. Pokud pustim signal do jineho pokoje (stejny typ kabelu, ale kratsi; stejna zasuvka) dela to taky.

K tomu dodam jeste jeden problem, ktery jsem resil a mohl by souviset. Mam SAT s Invacom Universal Twin LNB 0.3dB a stejnym zpusoben svedeno do obyvaku DRUHYM kabelem, ktery konci ve stejne zasuvce Schwaiger(TWIN). Přesto mi signal z LNB ovlivnoval signal pro MUX1. Musel jsem to vyresit, slucovacem SAT+TV, kde na TV je zakoncovaci odpor a tedy odfiltruje signal z LNB, ktery tam nema co delat. Nechapu proc se tam tento signal prenasi pokud je vedeni oddelene (jedine co maji spojene je stineni v zasuvce a taky vedou spolecnym husim krkem cca 7m).

Diky


Niente Nobody

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 124
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Rozbocovac Teroz
« Odpověď #6 kdy: 16. 02. 2012, 16:45:31 »
Velké zeslabení má spíše průlez signálu skrz videopřehrávače a podobné zařízení ...


Vladimír Dráb

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 324
    • Zobrazit profil
Re:Rozbocovac Teroz
« Odpověď #7 kdy: 16. 02. 2012, 16:59:39 »
A jak to vypadá když odpojíte napájení sat. konvertoru. Odpojte sat.koaxiály od přijímačů.


M SX

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Rozbocovac Teroz
« Odpověď #8 kdy: 27. 02. 2012, 10:43:37 »
Tak jsem provedl nekolik testu. Odpojil jsem vse co nebylo potreba (SAT) a propojil pouze antenu az k televizi. Kdyz jsem zapojil rozbocovac Teroz dole u televize signal (hlavne kvalita) zmizel uplne. Kdyz jsem rozbocovac zapojil na pude, signal zmizel jen castecne, ale stejne se na to neda koukat.


pozemák

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 287
    • Zobrazit profil
Re:Rozbocovac Teroz
« Odpověď #9 kdy: 27. 02. 2012, 17:41:49 »
Rady nepochopitelné, a některé teda úplně totálně nesmyslné ... (např. místo zesilovače použít aktivní rozbočovač)  :D

Pokud je pasivní příjem slabý ale kvalitní a anténa se nachází opravdu v nejlepším možném místě, tak se zapojuje do akce VŽDY nejprve nízkošumový předzesilovač. Myslím že se dá vybrat celkem ze solidní škály předzesilovačů i výrobců včetně i speciálních s filtrem na vstupu. Bylo by ale dobré zjistit jak silný potřeba koupit - hlavně aby nebyl už přehulený. Na to bacha. Není třeba ani brát speciál s vyšší vybuditelností ... ostatně proč?  :o Naopak bych jej nebral, protože má větší šumové číslo a taky má větší odběr. Obyčejný pásmový mívá vybuditelnost cca kolem 90 dBuV či výše, dle modelu a výrobce. (bývá to uvedeno na štítku výrobku) Teroz to nemá napsané ale má tuším 95dBuV - psali mi to osobně. Potřebuje někdo mít v reálu více nežli 80dBuV? Myslím že né a není to ani potřeba to hnát takto do síly. Pro tuner bohatě stačí když se vejdeme do rozmezí 50-70dBuV. Stále je tedy rezerva pro vybuditelnost do uvedeného čísla.  ;)

Předzesilovač se zapojí bud' do antény (pokud je to síto) a nebo co nejblíže anténě jako externí na kabel - nejlépe na F-konektor. Zesilovač napájíme řádným adaptérem 12V 100mA přes výhybku (opět nejlépe na F-konektor) Výhybka může být zapojena v bytě poblíž zásuvky, klidně i u TV. Když je zapojena pod rozbočovačem, tak se musí dát pozor, aby se zapojila na Galvanicky průchozí větev (nikoliv na tu neprůchozí)  ;)

Rozbočovač Teroz použijete a využijete, je to dobrá komponenta. Pokud je to Hybridní a máte jej na F-konektor tak je to ideál.
« Poslední změna: 27. 02. 2012, 17:59:41 od pozemák »


PIT0MEC

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 388
    • Zobrazit profil
Re:Rozbocovac Teroz
« Odpověď #10 kdy: 27. 02. 2012, 18:08:53 »
Tvůj výklad použití zesilovače jest, jest velice svérázný  ;D


pozemák

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 287
    • Zobrazit profil
Re:Rozbocovac Teroz
« Odpověď #11 kdy: 27. 02. 2012, 18:13:34 »
Neříkej že netušíš jakej je v těchto 2 věcech rozdíl ... Je, a to docela poměrně velikej. Proto to mohu s jistotou říct.  ;)

Stačí přec jen mrknout na popisek a je to hned jasné. Rozbočovač zkrátka není vhodný na zesilování místo předzesilovače. Parametry napoví. (širokopásmo, velký šum atd.)
« Poslední změna: 27. 02. 2012, 18:22:55 od pozemák »