Autor Téma: Piráti z Karibiku (Na vlnách podivna) HBO HD se zvukem 5.1 ???  (Přečteno 10767 krát)

Malata1 Jak

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 463
    • Zobrazit profil
Re:Piráti z Karibiku (Na vlnách podivna) HBO HD se zvukem 5.1 ???
« Odpověď #15 kdy: 15. 02. 2012, 20:13:03 »
Já bych řekl, že ten prostorový zvuk celkově je naprd. Když jsem s tím já experimentoval tak jsem si pustil film Mamma Mia a výraznějšího prostorového efektu zezadu jsem si všiml akorát u jedné velice sborové písně.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Michal Orban

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Piráti z Karibiku (Na vlnách podivna) HBO HD se zvukem 5.1 ???
« Odpověď #16 kdy: 15. 02. 2012, 20:49:17 »
Hmm (jak to jinak vyjádřit?), tak to je první odpověď na můj základní dotaz. Znovu opakuji, nemám téměř žádné zkušenosti s prostorovým zvukem (samozřejmě kromě REÁLU  :) ), avšak na podobné zážitky jsem se těšil i v obýváku. Především jako milovník sci-fi jsem byl natěšený, ovšem co předvádí např. současný STAR TREK, na to nemám dostatečnou slovní zásobu vulgarit, přestože jsem vyčerpal všechny známé nadávky i z přilehlých galaxií a k tomu jsem vymyslel několik nových. Od formátu obrazu přes neskutečně ubohý zvuk až po scénář...??? Kirk se obrací v hrobě! Asi už jsem starej...


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Piráti z Karibiku (Na vlnách podivna) HBO HD se zvukem 5.1 ???
« Odpověď #17 kdy: 15. 02. 2012, 21:29:14 »
TV posílá po optice zvuk PCM, druhá volba je AUTO. Jedná se o výstup SPDIF.
Tak to je potřeba nastavit AUTO. Pokud bude nastaveno PCM, bude televize dekódovat zvuk na dvoukanál (jak ho posílá do svých reproduktorů). Po SPIDIF je potřeba 5.1 zvuk přenášet zakódovaný v ac3, aby ho dekódoval až receiver. Bude pak potřeba na receiveru vyladit zpoždění, aby se zvuk nepředbíhal před obrazem.


jan poctivý

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 280
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Piráti z Karibiku (Na vlnách podivna) HBO HD se zvukem 5.1 ???
« Odpověď #18 kdy: 15. 02. 2012, 23:14:21 »
Zvuk 5.1 je jiný třeba u DVD,jiný je zase u filmu ze satu,jiný je z DVB-T atd.Tím jiný myslím kvalitu,hlasitost.....Třeba i dabing v porovnání s originálem muže být velmi rozdílná kvalita ve prospěch originálu.V podstatě ale s vaším dom.kinem nic nebude v nepořádku.Spíše bude záležet na momentální kvalitě reprodukovaného zvuku,kterou moc ničím ani nemužete ovlivnit.


Michal Orban

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Piráti z Karibiku (Na vlnách podivna) HBO HD se zvukem 5.1 ???
« Odpověď #19 kdy: 16. 02. 2012, 18:01:55 »
TV posílá po optice zvuk PCM, druhá volba je AUTO. Jedná se o výstup SPDIF.
Tak to je potřeba nastavit AUTO. Pokud bude nastaveno PCM, bude televize dekódovat zvuk na dvoukanál (jak ho posílá do svých reproduktorů). Po SPIDIF je potřeba 5.1 zvuk přenášet zakódovaný v ac3, aby ho dekódoval až receiver. Bude pak potřeba na receiveru vyladit zpoždění, aby se zvuk nepředbíhal před obrazem.

Hezký den!

No paráda, to je skvělý tip na další testy! V návodu receiveru bylo uvedeno, že "výstup zvuku z DVD nebo sat.receiveru by měl být nastaven na DD, DTS 88.2/96 kHz (PCM 2 kanály) a pokud má volbu MPEG audio, nastavte konverzi zvuku MPEG na PCM".
Z návodu od TV vyplývá, že je lépe zvolit automatiku. Já jsem měl zatím na TV nastaveno natvrdo PCM!
Takže to samozřejmě co nejdříve vyzkouším!

O vámi zmiňovaném seřízení zpoždění se v návodu také něco píše... Nechci předbíhat, ale možná už to vypadá, že chyba nebyla v aparatuře, ale jako obvykle mezi gaučem a TV...    ::)

KDYŽ VŠECHNO OSTATNÍ SELŽE, PŘEČTĚTE SI NÁVOD!!    :P

Zatím díky!

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


zdenek stepanek

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 42
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Piráti z Karibiku (Na vlnách podivna) HBO HD se zvukem 5.1 ???
« Odpověď #20 kdy: 17. 02. 2012, 00:02:33 »
Ja se obavam, ze moderni filmy maj celkove dost mizernej zvuk. Mam aspon takovy zkusenosti z mistniho kina, kde se pohybuju. Efekty jsou vyuzivany minimalne a vsechno je rvany do predku.

Doporucuju si asi vygooglit nejaky testpvaci DVD s 5.1 zvukem. Pamatujete nekdo testovaci selakovou gramofonovou desku se zvukem "pravy reproduktor...., levy reproduktor..."

Zajdete si nekdy do opravdovyho kina na opravdovej klasickej film. Mel jsem tu cest zazit Amadeuse na originalnim cca 40 let starym 70mm filmu s puvodnim 5.1 zvukem na magnetickych stopach. Tam jsou bocni i zadni kanaly vyuzity naplno a to je panecku zazitek. NIKDY se mi ani predtim ani potom nestalo ze by me filmova hudba tak prikovala do sedacky. Byl jsem na nem pak jeste jednou za rok na dalsim vyrocnim promitani. Shledl jsem pak i filmovou ukazku z novejsiho 35mm filmu a vyse popisovany jev byl naprosto zretelnej. Zvuk plochej, nijakej a vsechno jen zepredu.

Takze si myslim, ze chyba dost mozna je uz ve zdroji...


Michal Orban

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Piráti z Karibiku (Na vlnách podivna) HBO HD se zvukem 5.1 ???
« Odpověď #21 kdy: 19. 02. 2012, 13:09:41 »
Hezké poledne!

Včera odpoledne znovu dávali na HBO HD Piráty. Nastavil jsem vše podle rady pana Nováka (díky za skvělý tip!) a návodů k aparátům  ;) a sednul si mezi repráky. Jsem z toho ale opět na rozpacích a začínám pochybovat o rozumně investovaných penězích.
Ani tentokrát mě zvuk zejména při bojové vřavě nějak zvlášť nenadchl. Domníval jsem se, že zvuk bude tak reálný, že budu instinktivně uhýbat před svištějícími šavlemi a kulkami, ale v zadních kanálech nebylo zase téměř NIC!

Pravdou je, že efektů ze zadních kanálů značně přibylo. Souhlasím s tvrzením pana Štěpánka (děkuji za reakci!). Také mně se zdá, že zvuk je prostě a jednoduše odfláknutý a že tvůrci filmů zdaleka nevyužívají možnosti, které tyto technologie nabízejí. Nebo snad nemají čas na to, aby si vyhráli také se zvukem? To už jsou ale pouze spekulace.
Uznávám ale, že zatím ještě nemám dostatek zkušeností, byl to teprve první film puštěný doma ze satelitu přes 5.1 sestavu. Třeba to bude jindy lepší a asi bude záležet film od filmu, jak to tvůrci natočí. Tak jsem tedy zvědav na další filmy...

No naštěstí jsou repráky poměrně solidní a receiver lze přepnout do čistého sterea, kde je podle tvrzení návodu signál poslán obchozí cestou mimo všechny dekodéry a ostatní efektové serepetičky. Takže alespoň hudbu si užiju.

Děkuji všem za rady a reakce!
OSTRÝ OBRAZ A DOBRÝ ZVUK!  :)

M.


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Piráti z Karibiku (Na vlnách podivna) HBO HD se zvukem 5.1 ???
« Odpověď #22 kdy: 19. 02. 2012, 14:32:28 »
Doporučuji počkat, až to bude HBO dávat s originálním zvukem. Dost často bývá dabovaná verze proti originálu hůř smixovaná, i když využívá původní efektové stopy.


Hans_88

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Piráti z Karibiku (Na vlnách podivna) HBO HD se zvukem 5.1 ???
« Odpověď #23 kdy: 20. 02. 2012, 10:20:33 »
Obávám se, že pan Štěpánek má pravdu. U většiny současných filmů jsou zadní kanály využívány jen tak do počtu. Hraje tam hudba, ozývá se případný déšť, semtam nějaký efekt, aby se neřeklo. Čest světlým výjimkám jako je například relativně nový film Hugo, nebo cca 2 roky staré sci-fi Pandorum. Tam má divák pocit, že na té lodi je. Bohužel tenhle zážitek rozhodně není u většiny filmů pravidlem.


Radoslav Košvanec

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 54
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Piráti z Karibiku (Na vlnách podivna) HBO HD se zvukem 5.1 ???
« Odpověď #24 kdy: 02. 03. 2012, 17:00:30 »
Obávám se, že pan Štěpánek má pravdu. U většiny současných filmů jsou zadní kanály využívány jen tak do počtu. Hraje tam hudba, ozývá se případný déšť, semtam nějaký efekt, aby se neřeklo. Čest světlým výjimkám jako je například relativně nový film Hugo, nebo cca 2 roky staré sci-fi Pandorum. Tam má divák pocit, že na té lodi je. Bohužel tenhle zážitek rozhodně není u většiny filmů pravidlem.

Hociktorý poľský film zo 70. rokov prepálený na 70mm má priestorovejší a bohatší zvuk než hociktorý hypermoderný digitálny ultra americký akčný film, ktorého ozvučoval Oscarmi ovenčený tím zvukárov.


Grifin

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 468
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Piráti z Karibiku (Na vlnách podivna) HBO HD se zvukem 5.1 ???
« Odpověď #25 kdy: 22. 06. 2012, 11:49:11 »
Nevím tedy jak kvalitní je zvuk přes SAT ale tipnul bych si že určitě nebude dosahovat kvalit DVD nebo BR. Kvůli nízkému bitrate přenosu místa je osekaný a zploštělý (princip MP3) - "obyč DD 5+1". Proto na takovéhle vychutnávky doporučuju jedině placku nebo kvalitní BR rip z PC. To co popisujete je typický vystřízlivění nadšených neznalců.
DD 5+1 má v principu hlavní zvuk přenášet do předních repro (těm je dodáváno celé slyšitelné spektrum), dialogy a centrální ruchy do centrálního středového repro (pouze středové spektrum signálu). Filmové efekty směrového charakteru jsou určeny do zadních efektových reproduktorů. (pouze výšky a středy - skutečně mohou zahrát jen několikrát za film).
Obecně řečeno DD 5+1 umí pouze základní  prostorový efekt pro chudé! :-) Tudíž to co jste slyšel je správně a maximum co lze slyšet z Tv vysílání ať už jde ze SAT DD5+1. Daleko lepší je DD5+1 z placky(DVD), tam je alespoň pro přední plný kanál - neořezané spektrum v PCM. Rozdíl mezi PCM a mp3 (ac3) si vygooglujte sám.

To co vy očekáváte a Váš receiver to plně dokáže využít je zvuk kvalit DTS či DTS HD.
Specifika DTS, všech 5 kanálů je plnohodnotných tudíž přenáší kompletní spektrum zvuků, od hloubek po výšky. Tudíž je nutné mít kvalitní aparaturu aby to mělo požadovaný efekt. Vaše Cambridge to jistě dokáží dostatečně využít.
Takže bych na vašem místě znovu pustil kalibraci na Pioneeru a skočil si do prodejny/půjčovny pro BR Pirátů a dostatečně si vychutnal vše co zvukové stopy nabízí. PS: samozřejmě v originále, málo která dabing je na stejné úrovni jako originál. To samozřejmě můžete vyzkoušet kdyz si stejnou scénu pustíte znovu s jinou zvukovou stopou.
MUX 1+2+3, MUX 4 (k42), REGIO 4 (k46), REGIO 7 (k37), REGIO 12 (k47)
O2TV (Sport)
Panasonic TX-P50ST50E
LG MS400H + 1TB HDD
LG BH7520T
Rikomagic MK802 III + Airmouse Measy RC11
Philips 43PUS6551


Jiří Job

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 298
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Piráti z Karibiku (Na vlnách podivna) HBO HD se zvukem 5.1 ???
« Odpověď #26 kdy: 02. 07. 2012, 13:40:34 »
To musel být DVB-S2 přijímač né? Protože těžko na DVB-S by přijímal HBO HD.To je na transponderu DVB-S2.A těžko by měl běžný DVB-S přijímač HDMI výstup.Ten mají pouze MPEG4/DVB-S2 přijímače.