Autor Téma: Jaký přijímač pro Skylink?  (Přečteno 13562 krát)

Jarek Podhorský

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Jaký přijímač pro Skylink?
« kdy: 09. 02. 2012, 00:07:52 »
Dobrý den,

ještě nikdy jsem neměl satelit, ale nyní bych si ho rád pořídil. Rozhodl jsem se pro Skylink. Nyní hledám přijímač Skylink READY, který by splňoval tyto požadavky.
 - Full HD 1080p
 - HDMI
 - funkce timeshift
 - optický výstup zvuku 5.1 SPDIF
 - možnost nastavení nahrávání (alespoň 10 záznamů) - EPG časovač
 - nahrávání na interní HDD nebo přes USB (HDD či flashka) - záznam by se měl uložit s názvem dle EPG
 - možnost nahrávání jednoho programu a sledování druhého (pochopil jsem, že je to možné jen u programů na stejné frekvenci)
 - rychlé přepínání kanálů
 - pokud možno další CI slot
Rád bych, aby tyto funkce byly skutečně funkční (ne jen napsané na krabici).
Jaký průměr by měla mít parabola přo příjem? Moje pozice je Brno-Město.
Jakou další funkci by jste u přijímače hledali či doporučili? Nerad bych zjistil, že nějaký další přístroj umí to co můj ne :).
Nenašla by se někde nějaká kompletní databáze přijímačů, kde by se dalo vyhledávat pomocí parametrů?OP
Cena by měla být normální. Chci tím říci, že si rád připlatím za kvalitu, ale nechci zbytečně vyhazovat peníze.

Mnohokrát děkuji za vaše doporučení.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Drahoslav Brašule

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jaký přijímač pro Skylink?
« Odpověď #1 kdy: 09. 02. 2012, 00:29:26 »
:) proč Skylink Ready??
DVB-S/S2: 23,5°+19,2°, Parabola Panorama,
LG 102-575S-HBBTV Funkční!! :)
DVB-T příjmače:Homecast Twin
DVB-T Brno Hády1: MUX1-k29,MUX2-k40,MUX3-k59
DVB-T Javorina: STV1, STV2, STV1 HD - k57
DVB-T Javorina: Joj, Joj+, Markýza, Doma - K56
DVB-T Starý Poddvorov: MUX 4 - k46


Roas 07

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jaký přijímač pro Skylink?
« Odpověď #2 kdy: 09. 02. 2012, 00:42:54 »
Ze Skylink Ready přijímačů se nedá doporučit ani jeden. 


Kuba Melín

  • Global Moderator
  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 732
    • Zobrazit profil
    • DVB Servis
    • E-mail
Re:Jaký přijímač pro Skylink?
« Odpověď #3 kdy: 09. 02. 2012, 00:50:15 »
I jako autorizovaný partner Skylinku a prodejce přijímačů bych po zkušenostech se "Skylink Ready" v podání většiny přijímačů možná uvažoval spíše o kombinaci normální přijímač + modul.
U Skylink Ready přijímačů je totiž jeden problém. Často jsou to po stránce HW velmi ošizené přístroje. A často i po stránce SW. A když už se najde nějaký slušný HW přijímač, jako je třeba Humax IRHD5500, jsou tam zase problémy s chybami ve firmware a jejich oprava trvá výrobci nesmyslně dlouho, tedy pokud to vůbec opraví.

Ze Skylink ready přijímačů jsem příznivější ohlasy slyšel na GoSat, mechanická kvalita alespoň průměr, a po FW stránce je to snad taky celkem v pohodě. Ale netuším, zda má Timeshift.

Nedávno jsem se u kolegy seznámil s přijímačem Edision Argus, ten na mě velmi zapůsobil, za slušnou cenu má dobrou mechanickou kvalitu i FW, a Timeshift atd. snad také umožňuje. Není tedy Skylink ready, má UNI čtečku (ve které Skylink karty jedou) ale i CI slot pro modul, tedy pokud by třeba čtečka přestala v budoucnosti s kartami fungovat, modul lze kdykoliv dokoupit.

Záleží, kolik do toho chcete celkem investovat (cenové rozmezí je široké a kvalitativní taky).

Parabola pro příjem by měla mít 80 cm, pokud chcete použít monoblok pro 19,2E+23,5E (což doporučuji).
S anténami je to jako s ženami - je to složitější, než to na první pohled vypadá :)

Profesionální instalace antén pro DVB-T, DAB i VKV FM, satelitních parabol, měření signálu a další poradenství - http://www.dvbservis.cz


spyko

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 573
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jaký přijímač pro Skylink?
« Odpověď #4 kdy: 09. 02. 2012, 01:00:45 »
Dvoutunerový Optibox raptor,nebo HDbox 9300/9200 / !!!
Manhattan/optibox aligátor/,AL85,Moteck 2100a,Bensat 120 hd,Panasonic 42PX80,philips 5680,180D

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Čestmír Polák

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 145
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jaký přijímač pro Skylink?
« Odpověď #5 kdy: 09. 02. 2012, 08:57:00 »
Vážený pane Podhorský,
Vaše požadavky na kvalitní přijímač, který byste chtěl zakoupit jsou sepsány s pečlivostí a je vidět, že jste pečlivě zvažoval co chcete. Žádná databáze přijímačů, kde byste porovnal jednotlivé výrobky na našem trhu ale neexistuje. To by byl velký problém. Podle čeho je porovnat. Pokud by šlo jen o základní vlastnosti přijímačů, tak by bylo možné něco takového vytvořit, ale nebylo by to téměř k ničemu. Výrobci a dovozci většinou zatajují některé údaje, které nechtějí prezentovat, protože to jejich přijímače neumí. Během prodeje přijímačů dochází při dodatečných aktualizacích ke změně některých parametrů a chyb firmware přijímačů (většinou ku prospěchu), jejich ceny časem klesají atd.
Teď k Vaším požadavkům. Rozlišení do 1080p je již takový standard střední třídy přijímačů a umí to i některé levné přijímače. Výstup HDMI je samozřejmostí, stejně jako audio 5.1. Funkcí TimeShift disponuje přibližně každý druhý přijímač. EPG mají všechny přijímače i s možností programování nahrávek.  Jistě ale víte o určitých omezeních při pořizování nahrávek s přechodem na IRDETO. U přijímačů Skylink/CS-Link READY jsou tato omezení dokonale zabezpečena a nahrávky lze spustit pouze v sat. přijímači, dokonce některé pouze s časovým omezením. Editovat nahrávky mimo přijímač také nelze! Některé starší přijímače, nebo  s uni čtečkami, nebo s Linuxem umí tato omezení obejít, ale to nejsou přijímače „……..READY“. Takže rozhodování je složitější. Parabolu doporučuji 80cm buď s motorem nebo s monoblokem 19,2E+23,5E. Cena satelitního přijímače nemusí být v každém případě vodítkem k Vaší spokojenosti. Dražší přijímače jsou vyráběny z kvalitnějších komponentů a zpravidla déle vydrží bez poruchy, ale i levnější přijímače jsou schopné vydržet  3 až 5 let bez poruchy. Je to stejné, jako s TV, nebo s PC.
Máte dvě možnosti, koupit levný přijímač, který vydrží několik let (záruka je dva roky) a může Vám sloužit dobře, nebo koupit dražší s vidinou delší životnosti. Vzhledem k tomu, že ale přibývají funkce satelitních přijímačů (multimediální i internetové funkce, Hbb apod.) bude za několik let přijímač stejně zastaralý a budete chtít inovovat. Nezávidím Vám při rozhodování co koupit a neprohloupit. Dobrým vodítkem jsou seriózní diskuse, ale dávám důraz na slovo seriózní, a žádné PR reklamy.
Přeji hezký den.
VanTage 7100TS Kombo, Kaon KVR-1000TS PLUS, Strong DVB-T2, GigaBlue HD Quad Plus, Technisat DigitRadio 210,  SkyLink, freeSat, T-REX, Irdeto Cryptoworks, IRDETO, SKY IT, Polsat.


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jaký přijímač pro Skylink?
« Odpověď #6 kdy: 09. 02. 2012, 09:10:35 »
Také bych dal velký důraz na to, že ...READY přijímače mají ochranu před zpracováním a přehrátím nahrávky někde jinde, nebo po omezenou dobu. Byl jsem v podobné situaci jako Vy a nakonec jsem nefunkční přijímač nahradil tím samým modelem, i když je z dnešního hlediska morálně zastaralý. Také se spíše přikláním k názoru, že je možná výhodnější si pořídit levný model a po pár letech (2 až 3) ho raději nahradit, než strkat 20 tisíc do "luxusního" přijímače, který stejně zastará. Neuvedl jste schopnost příjmu DVB-S2, ale to jste snad považoval za automatické?

http://forum.digizone.cz/index.php?topic=1606.0
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


Čestmír Polák

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 145
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jaký přijímač pro Skylink?
« Odpověď #7 kdy: 09. 02. 2012, 09:41:37 »
Ano Pamětníku o DVB-S bych se již ani nezmiňoval i když se bohužel ještě tyto přijímače prodávají. Jedině DVB-S2.
VanTage 7100TS Kombo, Kaon KVR-1000TS PLUS, Strong DVB-T2, GigaBlue HD Quad Plus, Technisat DigitRadio 210,  SkyLink, freeSat, T-REX, Irdeto Cryptoworks, IRDETO, SKY IT, Polsat.


Jarek Podhorský

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jaký přijímač pro Skylink?
« Odpověď #8 kdy: 09. 02. 2012, 10:22:11 »
Mnohokrát všem děkuji.
Teď je mi už jasné, že nemusí mít nálepku Skylink READY (myslel jsem, že musí, aby byl kompatibilní).
Že by měl umět DVB-S2 jsem nevěděl, stejně tak, že mi můžou omezit dobu po kdy si mohu uloženou nahrávku přehrát.
Přecházím tedy na přijímač "kombinace normálního přijímače + modul".
Popravdě ani nemusí mít kartu Skylink, jde mi hlavně o to abych mohl přijímat základní české a slovenské stanice s ČT HD a když už vysílá Nova v HD či Markíza v HD, tak aby to tam bylo také. Pro skylink jsem se rozhodl, když jsem studoval satelit od T-Mobilu a případný nákup rozšířených stanic mi přišel u Skylinku výhodnější.
Poté jsem začal studovat přijímače a pokaždé jsem narazil na nějakou chybu ve firmwaru či nějaké nesmyslné omezení.
Výběr mé současné LCD TV od Samsungu mi také trvalo trochu déle, ale jsem rád, protože to umí vše, co jsem chtěl a ještě k tomu se mi podařilo sehnat kus ze série s nejlepším panelem (mohu TV sledovat aji s prakticky nulového úhlu :D ).

Jdu se mrknout na tyto přístroje, co mi doporučujete:
Edision Argus
Optibox raptor
HDbox 9300/9200

Mám si to nechat nainstalovat od nějaké firmy nebo to zvládnu sám? Budu jim muset stejně asi nejdřív připevnit konzolu na komín a protáhnout koax až k televizi.


Čestmír Polák

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 145
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jaký přijímač pro Skylink?
« Odpověď #9 kdy: 09. 02. 2012, 10:53:28 »
Poradit je opravdu těžké, každý majitel některého z přijímačů většinou nenechá na ten svůj dopustit a také každý vyžaduje jiné, pro něj důležité preferované funkce. Ač jsem měl možnost vyzkoušet nějakých 50 přijímačů nemohu vám ale seriózně poradit určitý typ. Vzhledem k tomu, že budete mít svůj první satelitní  přijímač a jistě byste uměl připevnit parabolu na  místo s volným výhledem na jih, nastavení paraboly a současné seznámení s přijímačem vyžaduje určitou zkušenost. Doporučuji vám proto zajít k některé z firem, která se montážemi zabývá. Přednést své požadavky a nechat si poradit od montážníků. Vím, že to pak stojí určité nemalé prostředky, ale máte záruku dobré montáže a navíc pomoc při naladění a seznámení s přijímačem. Určitě po nějaké době seznamování se se satelitním příjmem budete pronikat do možností příjmu a pomalu se z Vás stane uživatel, který si bude umět přijímač přizpůsobit k příjmu, který preferujete. Jinak na sledování programů našich poskytovatelů budete určitě potřebovat přístupovou kartu! Na satelitech byste bez příslušné karty, například SkyLink nemohl sledovat zakódované programy. Pouze tzv FTP (volné kanály). Pokud budete sledovat pouze SkyLink, a další volné kanály můžete zakoupit přijímač DVB-S2, SkyLink/CS-Link READY. Platí ale omezení o kterých jsem psal v předchozím příspěvku. Certifikované přijímače .....READY jsou až na výjimky většinou jednodušší a pouze s jedním slotem na přístupovou kartu IRDETO.
VanTage 7100TS Kombo, Kaon KVR-1000TS PLUS, Strong DVB-T2, GigaBlue HD Quad Plus, Technisat DigitRadio 210,  SkyLink, freeSat, T-REX, Irdeto Cryptoworks, IRDETO, SKY IT, Polsat.


Jaroslav Novák

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 453
    • ICQ komunikátor - 244743884
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jaký přijímač pro Skylink?
« Odpověď #10 kdy: 09. 02. 2012, 11:28:33 »
Já souhlasím s příspěvkama výšše, určitě bych šel do normálního přijímače a řešil to CI modulem.  Osobně bych šel dnes do nějakého optiboxu který pro vás jako pro začínajícího poskytne příjemné prostředí, menu, postupem času si můžete hrát a zkoušet nahrávat nové věci. Nahrávání je k dispozici na přikoupený hdd, nebo network hdd což je vynikající věc.
Lokalita - Podřipsko (Roudnice nad Labem)
Dvb-s: Skylink, 13.0 - 19.2 - 23.5 Fuba DAA 110, LNB Inverto BlackUltra.
Dvb-t: Ještěd(mux1,2.3), Černá Studnice(mux4), Klínovec(mux1,2,4,7), Buková Hora(mux1,2,3)
IPtv: Místní poskytovatel
OTT: Digi2go, Skylink


Jarek Podhorský

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jaký přijímač pro Skylink?
« Odpověď #11 kdy: 12. 02. 2012, 21:30:46 »
Ty optiboxy vypadají opravdu zajímavě asi to bude ta správná volba.
Všem mockrát díky za rady.


Drahoslav Brašule

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jaký přijímač pro Skylink?
« Odpověď #12 kdy: 12. 02. 2012, 22:12:22 »
Hlavně DOPORUČUJI zavolat na to firmu,ne tady spamovat amatérskýmy dotazy..Vím o čem mluvím,poslední týden jsem přeladoval zákazníkům příjmače(SK+NOVA..PR-COOL a placené) a v 90% měli místo mých 50-80 kanálů cca400-500 co jim naladili "oni tomu rozumí"..přečte si něco na netu a hned dá automat... ;)
DVB-S/S2: 23,5°+19,2°, Parabola Panorama,
LG 102-575S-HBBTV Funkční!! :)
DVB-T příjmače:Homecast Twin
DVB-T Brno Hády1: MUX1-k29,MUX2-k40,MUX3-k59
DVB-T Javorina: STV1, STV2, STV1 HD - k57
DVB-T Javorina: Joj, Joj+, Markýza, Doma - K56
DVB-T Starý Poddvorov: MUX 4 - k46


Dan Rozsíval

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 838
    • Zobrazit profil
Re:Jaký přijímač pro Skylink?
« Odpověď #13 kdy: 12. 02. 2012, 22:26:24 »
Tak automat to je u nás národní sport,nic nového pod sluncem.  ;D Tazatel snad bude šikovnější.
DVB-S: 2x GM 9080 a GI Voyager II:  Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1W,4/5W,12.5W,15W + 39E,42E,46E,52E.
DVB-T: Dibox T-22,T-30: MUX1,2,3,4,RS7,RS8.