Autor Téma: Sledování programů ze 4 družic na 1 parabolu  (Přečteno 11717 krát)

Mira

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 56
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Sledování programů ze 4 družic na 1 parabolu
« kdy: 29. 01. 2012, 14:07:29 »
Omlouvám se za takovou otázku, ale jsem v tomhle oboru nováček. Chci se zeptat na 4 otázky...
1. Je reálné sledovat na 1 parabolu tyto 4 družice (Hotbird 13.0, Astra 31.5, Astra 19.2, Astra 23.5)?
2. Jak velkou budu potřebovat parabolu?
3. Kolik by taková parabola se 4 konvertory stála?
4. Které zajímavé sportovní kanály z těchto družic naladím?
příp. 5. Které družice bych měl naladit pro příjem co nejvíce kvalitních sportovních kanálů?

Díky  ;)
« Poslední změna: 29. 01. 2012, 14:17:01 od Mira »
DVB-T Česko, Slovensko
brzy DVB-s...

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Malata1 Jak

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 463
    • Zobrazit profil
Re:Sledování programů ze 4 družic na 1 parabolu
« Odpověď #1 kdy: 29. 01. 2012, 14:41:36 »
Tak reálné to je možnosti jsou
a) parabolu s motorem, přepínání programů mezi družicemi pak trvá třeba půl minuty
b) parabola multibeam, tam lze mít i více pozic snad až v rozsahu 40 stupňů.
pro bližší pozice je teoreticky možné použít běžnou parabolu s  šilháním na další pozice... ale ve vašem případě ta pozice 31.5 to už asi by byl moc velký rozsah. 

Pokud vám jde o sportovní programy, tak nezapomente na pozici 28,2 kde jsou streamy BBC byt s nedefinovaným programem ale casto dávají sport. A pokud byste se rozhodl pro motor tak vam jistě neujde i pozice 26E s arabskými sportovními programy.


Mira

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 56
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Sledování programů ze 4 družic na 1 parabolu
« Odpověď #2 kdy: 29. 01. 2012, 14:49:54 »
A jaké soutěže na těch Saudi Sport 1-6 HD chodí?
DVB-T Česko, Slovensko
brzy DVB-s...


KarelH

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 79
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Sledování programů ze 4 družic na 1 parabolu
« Odpověď #3 kdy: 29. 01. 2012, 15:08:10 »
A jaké soutěže na těch Saudi Sport 1-6 HD chodí?

Na těchto programech vysílají Saudskou fotbalovou ligu, basketbal, volejbal, koňské dostihy, box, vzpírání,... (zdroj: http://www.seznam.cz/15202/saudi-sports-2-volne-na-13e/), atraktivní program je také Dubai Sports HD, zde vysílají třeba Bundesligu,...


Mira

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 56
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Sledování programů ze 4 družic na 1 parabolu
« Odpověď #4 kdy: 29. 01. 2012, 15:18:41 »
A mohl by prosím někdo zodpovědět všechny mé otázky z 1. příspěvku? Ještě přidám jednu.....Je lepší motorek nebo konvertor? A co je levnější?
DVB-T Česko, Slovensko
brzy DVB-s...

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Vladimír Dráb

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 324
    • Zobrazit profil
Re:Sledování programů ze 4 družic na 1 parabolu
« Odpověď #5 kdy: 29. 01. 2012, 17:36:24 »
1)) Ano je to reálné, 2)) Stačila by parabola od průměru cca 80m, ale typů a možností je hodně, 3)) To závisí na typu paraboly, výrobci, prodejci 4)) Proji si seznamy programů na požadovaných družicích, 5)) Na každé družici se najdou nějaké sportovní kanály, jak máme probůh vědět co je pro tebe zajímavé.


Mira

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 56
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Sledování programů ze 4 družic na 1 parabolu
« Odpověď #6 kdy: 29. 01. 2012, 19:00:33 »
Takže......co mám koupit....mám na střeše parabolu 60 cm s jedním konvertorem na 19,2...chci přijímat 19.2, 13.0, 23.5 a 31.5......takže určitě koupím DuoLNB (19.2.+23.5) a dál je musím koupit zvlášť? A musím koupit multifokus?
P.S. - Je na 31.5 volně SPORTITALIA?
« Poslední změna: 29. 01. 2012, 20:02:11 od Mira »
DVB-T Česko, Slovensko
brzy DVB-s...


Vladimír Dráb

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 324
    • Zobrazit profil
Re:Sledování programů ze 4 družic na 1 parabolu
« Odpověď #7 kdy: 29. 01. 2012, 20:15:14 »
Já bych koupil 85cm parabolu, 3x singl konvertor, držák (y) multifokus, diseq přepínač 1/4. U konvertoru (ů), kde bude držák multifokus pro další konvertor je třeba delší upínací krk, pokud sežene mascom 85 a originál multif. na 4 konverory stačí jakékoli konvertory. Je to o možnosti mechanického smontování. Přehled programů máte třeba na Lyngsat. com, včetně systémů kodování, či označení volných programů. Jsou tam i vyzařovací diagramy, takže lze zjistit potřebnou velikost paraboly. Při multifokálním příjmu se na boční konvertory promítá parabola pod úhlem a tedy jako menší než ve skutečnosti je, proto doporučuji průměr 85, i když na singl pozici by stačila i vaše šedesátka. Zisk speciálních multifokolních parabol o průměru 80 cm v levnějším provedení stejně odpovídá šedesátce, takže pro tento rozsah příjmu mi přijdou zbytečné.


Jaroslav Novák

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 453
    • ICQ komunikátor - 244743884
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Sledování programů ze 4 družic na 1 parabolu
« Odpověď #8 kdy: 29. 01. 2012, 20:21:55 »
Takže......co mám koupit....mám na střeše parabolu 60 cm s jedním konvertorem na 19,2...chci přijímat 19.2, 13.0, 23.5 a 31.5......takže určitě koupím DuoLNB (19.2.+23.5) a dál je musím koupit zvlášť? A musím koupit multifokus?
P.S. - Je na 31.5 volně SPORTITALIA?

Já osobně bych koupil už nějakou parabolu která je na tyto učely, něco jako E-85 multifocus. Ale stejně si myslím, že motor a nějaká kvalitní parabola se neztratí, pokud vám jde o FTA sport a muziku.
Lokalita - Podřipsko (Roudnice nad Labem)
Dvb-s: Skylink, 13.0 - 19.2 - 23.5 Fuba DAA 110, LNB Inverto BlackUltra.
Dvb-t: Ještěd(mux1,2.3), Černá Studnice(mux4), Klínovec(mux1,2,4,7), Buková Hora(mux1,2,3)
IPtv: Místní poskytovatel
OTT: Digi2go, Skylink


Kuba Melín

  • Global Moderator
  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 732
    • Zobrazit profil
    • DVB Servis
    • E-mail
Re:Sledování programů ze 4 družic na 1 parabolu
« Odpověď #9 kdy: 29. 01. 2012, 20:30:11 »
Parabola E-85 je pěkný krám, osobně bych to fakt nedoporučoval. Její mechanická kvalita je nízká, váha vzhledem k materiálu (železo) velmi vysoká, a signál z ní není tak kvalitní jak z dobré 85cm paraboly. A uchycení na stožár je také málo pevné, na jednom paneláku jsem tuto parabolu (poprvé a naposled) montoval, a skoro při každém silném větru se protočí.

Komplety pro 4 družice běžně montuji, přičemž používám zásadně paraboly Fuba 85al. Jsou to špičkové paraboly a hlavně mají vynikající patent na multifokus. Lišta je kovová a úchyty konvertorů také. Nastavení pozic je tak hračka a hlavně se konvertory ani nehnou, stejně jako samotná parabola a feed, protože konstrukce je pevná. Rovněž se mi nikdy nestalo, že by se Fuba někde pohla, a to jich mám nainstalovaných desítky.

Běžně na Fubu 85al s konvertory Smart dávám kombinaci 13+19,2+23,5+28,5, na všech pozicích je dobrá rezerva a MER na DVB-S transpodérech >13-14 dB.
S anténami je to jako s ženami - je to složitější, než to na první pohled vypadá :)

Profesionální instalace antén pro DVB-T, DAB i VKV FM, satelitních parabol, měření signálu a další poradenství - http://www.dvbservis.cz


Mira

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 56
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Sledování programů ze 4 družic na 1 parabolu
« Odpověď #10 kdy: 29. 01. 2012, 20:39:50 »
A jaké programy jsou na 28,5 (volné).....nikde to nemůžu najít  :-[
DVB-T Česko, Slovensko
brzy DVB-s...


Jaroslav Novák

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 453
    • ICQ komunikátor - 244743884
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Sledování programů ze 4 družic na 1 parabolu
« Odpověď #11 kdy: 29. 01. 2012, 20:53:47 »

Běžně na Fubu 85al s konvertory Smart dávám kombinaci 13+19,2+23,5+28,5, na všech pozicích je dobrá rezerva a MER na DVB-S transpodérech >13-14 dB.

Jo tuto parabolu mám osobně na 13+19,2+23,5 , jen tam mám BlackUltra. Jen si myslím, že podle toho co píše,  tak neví ještě přesně co by chtěl, něco sem četl o badru 4, tak sem chtěl přesvědčit na motor a nějakou kvalitní parabolu na něj.
Lokalita - Podřipsko (Roudnice nad Labem)
Dvb-s: Skylink, 13.0 - 19.2 - 23.5 Fuba DAA 110, LNB Inverto BlackUltra.
Dvb-t: Ještěd(mux1,2.3), Černá Studnice(mux4), Klínovec(mux1,2,4,7), Buková Hora(mux1,2,3)
IPtv: Místní poskytovatel
OTT: Digi2go, Skylink


Wolfgang Wolf

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 516
    • Zobrazit profil
Re:Sledování programů ze 4 družic na 1 parabolu
« Odpověď #12 kdy: 29. 01. 2012, 21:47:39 »
pro Mira
co si trochu namáhat hlavu a posurfovat? Stačí jen tady na foru nedávno jsme to řešili, dále doporučuji pročíst ABC na konkurenčním webu Parabola, kde jsou i přehledy družic a TP... http://forum.digizone.cz/index.php?topic=1483.0
pro Kuba Melín
-kvůli mf na 4 družice není nutná Fuba, ikdyž se s ní pracuje fajn, stačí EmmeEsse, za půl peněz stejná muzika...konvertory nerozhodují, jsou to silné satelity....
-proč zavrhujete maximum e-85? Jen proto, že se u nás dá sehnat několik "odrůd" a Vy jste koupil tu "měkčí a horší"? Já naopak vřele doporučuji, mám za sebou několik instalací této paraboly (označení maximum digitaly, Dánsko-výrobce dělá i Triaxy-ty jsou také zlé??). Naopak e-85 za pár korun supr věc a hraní si! Je to jen o tom nastavit správně střed a pohrát si se "skewem" paraboly.
Ještě jednou Mira kup si EmmeEsse 85, brejle a pro začátek 2-3lnb, zkoušej a uč se, ale hlavně si uvědom postačí Ti příjem pro 1tv nebo ne..
Tak ať se daří
Honda Enduro Team


Mira

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 56
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Sledování programů ze 4 družic na 1 parabolu
« Odpověď #13 kdy: 29. 01. 2012, 21:56:38 »
díky  :) teď mám jen jeden dotaz....musím koupit multifokus? a......takže 19.2+23.5+13+28.5 je nejlepší:
DVB-T Česko, Slovensko
brzy DVB-s...


Kuba Melín

  • Global Moderator
  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 732
    • Zobrazit profil
    • DVB Servis
    • E-mail
Re:Sledování programů ze 4 družic na 1 parabolu
« Odpověď #14 kdy: 29. 01. 2012, 22:10:19 »
Tak jasně, Fuba není nutná, ale já za sebe bych ji doporučil právě kvůli té snadné instalaci.
Emme Esse nebo Telesystem jsou také slušné paraboly, samozřejmě o třídu níž, ale pokud to postačí, tak proč ne - příjem na ně bude podobný jako na Fubu, o tom žádná.

Ty multifokály mi prostě nesedí, věřím, že existuje i kvalitnější varianta, ale předpokládám, že je také železná. Navíc je tam problém s tím "zobáčkem" na třmenu, kdy parabola nejde nasadit na kolmý stožár, opět netuším, zda to má i ta "lepší" varianta.

Pro běžného uživatele a hlavně pro uvedené pozice mi prostě přijde výrazně lepší klasická 85Al parabola, ať už tedy špičková Fuba nebo levnější (ale také slušné) Emme Esse/Telesystem.
Nebo Triax, ten je také dobrý, jediný problém spatřuji v nepříliš kvalitním plastovém úchytu LNB. Na několika Triaxech jsem měnil single za monoblok, v jednom případě mi praskl, ve druhém k tomu neměl daleko. Je to trošku paradox, protože oproti tomu třmen paraboly je velmi kvalitní a pevný.

Mira: na 28,5E jsou mimo jiné i zajímavé hudební TV, vše FTA. A i další zajímavé kanály, také doporučuji pohledat, tady na DigiZone je toho o této pozici spousta, místní redaktor je fanda anglických stanic a o této pozici tu pravidelně píše aktuality.
S anténami je to jako s ženami - je to složitější, než to na první pohled vypadá :)

Profesionální instalace antén pro DVB-T, DAB i VKV FM, satelitních parabol, měření signálu a další poradenství - http://www.dvbservis.cz