Autor Téma: Uloží mi Set-top-box záznam na Flash disk USB 3.0?  (Přečteno 9602 krát)

Jenik x

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Uloží mi Set-top-box záznam na Flash disk USB 3.0?
« kdy: 15. 01. 2012, 21:06:08 »
Dobrý den, měl bych jeden dotázek, chtěl jsem se zeptat, rozpozná set-top-box když do něj zasunu Flash disk USB 3.0, místo Flash disku USB 2.0? Set-top-box má uvedeno že má vstup USB 2.0. A dokáže i zaznamenávat na tento typ paměťové karty? Nevím jak moc jsou set-top-boxy vybíravé. Máte s tím prosím někdo nějaké zkušenosti? Případně o kolik procent klesne zapisovatelnost deklarovaná u Flash paměti USB 3.0 při zapojení do USB 2.0? Jde to nějak obecně říci? Přemýšlím zda koupit Flash paměť s USB 2.0, nebo Flashku USB 3.0. Případně budu rád za tipy jakou Flashku by jste mi poradili? Jsem laik, a tak se ptám zde zkušenějších lidiček:-). Děkuji za odpovědi.
« Poslední změna: 15. 01. 2012, 21:15:27 od Jenik x »

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


KarelH

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 79
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Uloží mi Set-top-box záznam na Flash disk USB 3.0?
« Odpověď #1 kdy: 15. 01. 2012, 21:36:46 »
Dobrý den, měl bych jeden dotázek, chtěl jsem se zeptat, rozpozná set-top-box když do něj zasunu Flash disk USB 3.0, místo Flash disku USB 2.0? Set-top-box má uvedeno že má vstup USB 2.0. A dokáže i zaznamenávat na tento typ paměťové karty? Nevím jak moc jsou set-top-boxy vybíravé. Máte s tím prosím někdo nějaké zkušenosti? Případně o kolik procent klesne zapisovatelnost deklarovaná u Flash paměti USB 3.0 při zapojení do USB 2.0? Jde to nějak obecně říci? Přemýšlím zda koupit Flash paměť s USB 2.0, nebo Flashku USB 3.0. Případně budu rád za tipy jakou Flashku by jste mi poradili? Jsem laik, a tak se ptám zde zkušenějších lidiček:-). Děkuji za odpovědi.

Dobrý večer, USB Flash disk s USB 3.0 na 99% nebude fungovat se set-top boxem, který má USB 2.0. Technologie USB 3.0 není ještě ani tolik rozšířená, aby jí set-top boxy podporovaly a bude ještě trvat nějaký čas, než se dostatečně rozšíří. V současné době tedy ani nemá cenu kupovat flešku s USB 3.0, když třeba fleška s USB 2.0 a kapacitou 16 GB stojí okolo 400 Kč.
ps: Nepíšete, jaký set-top box máte (v jakém by jste chtěl uskutečnit nahrávání s fleškou USB 3.0), takže by bylo dobré napsat o který se jedná.

Přeji hezký večer


Niente Nobody

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 124
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Uloží mi Set-top-box záznam na Flash disk USB 3.0?
« Odpověď #2 kdy: 15. 01. 2012, 21:38:23 »
USB 3 jsem sice ještě neviděl, ale vím, že má jiný konektor než USB 2. Je ovšem otázka, jestli to nemají nějak pořešení, třeba redukcí ...

P.S.: Při nahrávání mají flashky jedno úzké hrdlo, a to je rychlost nahrávání. Jestli budeš kupovat flash USB 2, dej si na to pozor! Také jsem měl problémy, nahrávky se kdykoli (když nestíhali) prostě ukončili. Od koupě Kingston DataTraveler R500 (vzal jsem 16 GB) je po problému. Většina má čtecí rychlost dobrou, ale zapisovací (málokdy se uvádí) nevyhovující!
« Poslední změna: 15. 01. 2012, 21:44:56 od Niente Nobody »


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Uloží mi Set-top-box záznam na Flash disk USB 3.0?
« Odpověď #3 kdy: 15. 01. 2012, 21:46:48 »
USB3 konektor by v sobě zároveň měl obsahovat i USB2 část, takže by to mělo být kompatibilní. U některých to tak i píšou: http://www.czc.cz/corsair-voyager-32gb/90784/produkt?q-category-id=2v35ds8ou6j5kabv23s2emnda9&q-c-0-f_2025079=sUSB+3.0


Jenik x

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Uloží mi Set-top-box záznam na Flash disk USB 3.0?
« Odpověď #4 kdy: 15. 01. 2012, 22:04:04 »
Jedná se set-top-box Strong, asi přes rok starý a má možnost záznamu na USB 2.0. Děkuji za zajímavé odpovědi. Některé Flasky USB 3.0 uváději v popisech i zpětnou kompatibilitu s USB 2.0, ale právě proto se na tomto fóru ptám jestli se na to dá spolehnout a jestli mi ji načte set-top-box. Je asi rozdíl když tu Flasku použiji do PC které ji pravděpodobněji načte,ale nevím jestli to platí i u set-top-boxu.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Jan Mouca

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 118
    • ICQ komunikátor - 25256439
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Uloží mi Set-top-box záznam na Flash disk USB 3.0?
« Odpověď #5 kdy: 15. 01. 2012, 22:38:36 »
USB 3 jsem sice ještě neviděl, ale vím, že má jiný konektor než USB 2. Je ovšem otázka, jestli to nemají nějak pořešení, třeba redukcí ...

P.S.: Při nahrávání mají flashky jedno úzké hrdlo, a to je rychlost nahrávání. Jestli budeš kupovat flash USB 2, dej si na to pozor! Také jsem měl problémy, nahrávky se kdykoli (když nestíhali) prostě ukončili. Od koupě Kingston DataTraveler R500 (vzal jsem 16 GB) je po problému. Většina má čtecí rychlost dobrou, ale zapisovací (málokdy se uvádí) nevyhovující!
---
Odkud víš, že USB 3 má jiný konektor než USB 2 ? Na mém NB je konektor USB 3 a je stejný jako USB 2. Fleška USB 2 tam normálně funguje.
DAB: Revo Pico RS, Albrecht DR 301, iRiver B 20, Sangean DDR31+, Noxon DAB Stick.


jan poctivý

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 280
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Uloží mi Set-top-box záznam na Flash disk USB 3.0?
« Odpověď #6 kdy: 15. 01. 2012, 23:38:13 »
Troufám si tvrdit,že použitím flash USB 3.0 klesne rychlost zápisu velmi podstatně pokud bude připojena do přístroje podporujícího USB 2.0.Asi nedosáhne ani na rychlejší Flash 2.0 kde jsou k mání s rychlostí zápisu okolo 25.Budou to spíš vyhozené peníze.


ivovi

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 540
    • Zobrazit profil
Re:Uloží mi Set-top-box záznam na Flash disk USB 3.0?
« Odpověď #7 kdy: 16. 01. 2012, 12:01:50 »
Je tady napsano tolik s prominutim blbosti, ze mi to neda nereagovat.
1) K puvodnimu dotazu, flashka USB 3.0 samozrejme bude fungovat v STB USB 2.0. Pokud nahodou nebude, neni to problem USB.
2) USB zachovava zpetnou kompatibilitu, to znamena periferie USB 2.0 funguji v zarizenich (PC, STB) USB 3.0 a naopak periferie USB 3.0 funguji v zarizenich USB 2.0. Rychlost pak samozrejme odpovida USB 2.0 (HighSpeed).
3) Konektor USB 3.0 se sice trochu lisi od USB 2.0 (jsou tam dalsi 4 kontakty), ale je to udelano tak chytre, aby vyse uvedena zpetna kompatibilita fungovala.
4) Poridit dnes flash USB 3.0 pro zarizeni USB 2.0 je rozumne (pokud to neni cenove prehnane), protoze je vyssi pravdepodobnost ze flash USB 3.0 bude rychlejsi. Zarucene to ale neni, proto je dulezite sledovat uvadene rychlosti zapisu.
« Poslední změna: 16. 01. 2012, 12:48:40 od ivovi »


Jenik x

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Uloží mi Set-top-box záznam na Flash disk USB 3.0?
« Odpověď #8 kdy: 16. 01. 2012, 15:07:41 »
Děkuji všem za odpovědi :). Nemám možnost USB 3.0 v set-top-boxu vyzkoušet, tak se před koupí ptám zde,abych
nelitoval utracených korunek,a pak musel koupit znova, tentokrát s USB 2.0.Myslel jsem tu koupi už výhledem do budoucna tu
Flashku s USB 3.0. Myslel jsem že to třeba už někdo měl možnost vyzkoušet tuto variantu a podělil se o zkušenosti, například Flashka USB 3.0, když rychlost čtení USB 3.0 je 100MB/s a zápis 25MB/s, tak jestli třeba zápis bude alespoň těch 20MB/s po zasunití do Set-top-boxu s USB 2.0.Jestli mám být konkrétní tak třeba tento produkt:ADATA Superior Series S102 Pro 16GB černý. Kapacita 16 GB, Rozhraní USB 3.0 (kompatibilní s USB 2.0),Max. rychlost čtení 100 MB/s,Max. rychlost zápisu 25 MB/s. Nebo myslíte si že mi v obchodě poradí zdali bude běžet zápis na Flashku USB 3.0 svižně?
« Poslední změna: 16. 01. 2012, 15:27:05 od Jenik x »


Petr Š.

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 158
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Uloží mi Set-top-box záznam na Flash disk USB 3.0?
« Odpověď #9 kdy: 16. 01. 2012, 15:30:35 »
No já bych poděkoval především ivovi, protože mě ušetřil psaní.
Jednoduše řečeno, USB zařízení jsou zpětně kompatibilní a pokud je všechno podle specifikací, tak lze připojit USB3 na USB2. Komunikace pak probíhá protokolem USB2.


jan poctivý

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 280
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Uloží mi Set-top-box záznam na Flash disk USB 3.0?
« Odpověď #10 kdy: 16. 01. 2012, 16:35:55 »
Já tvrdím,že rychlost zápisu,a o tu jde v daném případě nejvíce,dost poklesne a nebude zdaleka taková jak je psaná v tech.specifikaci.To raději nejrychlejší USB 2.0.Tam by těch 25 mělo být jistějších.


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Uloží mi Set-top-box záznam na Flash disk USB 3.0?
« Odpověď #11 kdy: 16. 01. 2012, 17:59:32 »
Rychlost zápisu klesne na limity USB2, ale není důvod, aby klesala ještě víc. Struktura uvnitř zůstává stejná, jen se komunikuje přes jiný řadič. To jedině že byste předpokládal, že v takové flashce ten USB2 řadič někdo odfláknul. Ale k tomu není důvod.


Jenik x

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Uloží mi Set-top-box záznam na Flash disk USB 3.0?
« Odpověď #12 kdy: 16. 01. 2012, 21:08:41 »
Opět děkuji za názory :). Ještě jeden malý dotázek, mám Set-top-box Strong 5203, přečte mi to 16 GB Flashku? Ted používám 8GB,ale dosluhuje, nebo začala, to neposoudím, každopádně začala zlobit, tak uvažuji o nové větší kapacitě. Mohu použít na tento set-top-box i Flashku o velikosti 16GB??


jan poctivý

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 280
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Uloží mi Set-top-box záznam na Flash disk USB 3.0?
« Odpověď #13 kdy: 16. 01. 2012, 21:45:03 »
Třeba 64 tomu se meze nekladou. ;)


ivovi

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 540
    • Zobrazit profil
Re:Uloží mi Set-top-box záznam na Flash disk USB 3.0?
« Odpověď #14 kdy: 17. 01. 2012, 11:51:53 »
...Případně o kolik procent klesne zapisovatelnost deklarovaná u Flash paměti USB 3.0 při zapojení do USB 2.0? Jde to nějak obecně říci?
Obecne klesne zhruba na limity USB 2.0, ale presne to nejde rict, zalezi na konkretni flashce. U nekterych flashek USB 3.0 se udava rychlost jak pro pripojeni k USB 3.0, tak pro pripojeni k USB 2.0. V mem konkretnim pripade flash USB 3.0 (Pretec Rex100 64GB) byl ten pokles rychlosti zapisu z 44 MB/s (USB 3.0)  na 29 MB/s (USB 2.0).

Já tvrdím,že rychlost zápisu,a o tu jde v daném případě nejvíce,dost poklesne a nebude zdaleka taková jak je psaná v tech.specifikaci.To raději nejrychlejší USB 2.0.Tam by těch 25 mělo být jistějších.
Tim bych si nebyl vubec jisty. Co jsem se dival, tak nejrychlejsi USB 2.0 flashky udavaji zapis max 10 az 15 MB/s. U me USB 3.0 flashky byl zmereny zapis v USB 2.0 29 MB/s.

Jinak obecne je to srovnani rychlosti slozite, protoze rychlosti se lisi pro ruzne formatovani (NTFS, EXFAT) a ruzne velke alokacni bloky, i ruzne pocitace atd.