Autor Téma: Tituky u ČT HD problém se zobrazením na dvou různých přístrojích  (Přečteno 6734 krát)

Jiří Novák

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Zdravím  všechny diskutující uživatele Skylinku. Mám dotaz ohledně zobrazování DVB titulkových sad na programu ČT HD. Satelit i Skylink jsem si vybral i z důvodu korektního zobrazení těchto titulků u tohoto programu(máme v rodině sluchově postiženého). Prvně jsme si vybrali septopbox Topfield 2050 s podporou Irdeta. Na něm se mi sice nabízí volba těchto titulků, ale nezobrazují se(v nabídce je české -H-). Pro jistotu jsem pri první příležitosti vyzkoušel jiny přístroj s Irdeto karto a tam se DVB titulky u ČT HD zobrazovaly, doma pak opět ne.
Ostatni programy mají DVB titulky bez problémů.
Včera nám domů přibyl Blu-ray přehrávač se sat. tunerem a CI slotem(LG HR550S). Do něj jsem dokoupil již ověřený irdeto Smit modul. A opět se ty titulky bohužel nezobrazují(v nabídce titulků je uvedeno pouze čeština bez toho -H-). Napadlo mne tedy, jestli nemůže být problém v kartě?
Chtěl bych se tímto tady zeptat majitelů různých kombinací jak ty titulky běhají u nich. Navíc jsem laik přes SAT (ten máme ani ne 6měsíců), takže nevím jestli peoblém nemůže být i jinde. Všem předem díky za tipy, rady, názory.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


alfi

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 27
    • Zobrazit profil
    • E-mail
mi se to chová stejně, ale i na jiných kanálech. to, že kanál vysílá přítomnost titulků ještě neznamená, že tam opravdu jsou vyplněné, např. u živých pořadů - stejně, jako když nabízí zvukovou stopu v některém jazyce, ale aktuální program ji nemá. pak i ve stopě cze je třeba angličtina. doporučuju to ověřit, až program titulky mít bude.
trochu hloupé asi je, že v SD se titulky dají nahradit teletextem, ale ten u HD kanálů není..


Jiří Novák

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Tak u ČT HD je to přenos skrytých titulků co jsou v SD na teletextu, jasně když je to live přenos tak tam ty titulky být nemusí, jenže já jsem si ověřoval, že na SD programu na TXT jsou titulky funkční. Ale na satu jsem to u HD verze ty titulky fakt ještě ani jednou neviděl. Kromě té vyjímky v práci, to byl tuším TechnisatSIR.
U jiných programů ano vím, že tam titulky mohou být nabízeny, ale ony se nezobrazují. Už když jsme měli IPTV tak jsem to řešil přenos těch titulků s nějakým technikem v ČT, ten mi potvrdil, že titulky v DVB-T ve 4 MUXu být nemusí, ale na satu prý už jsou odbavovány běžně co je na TXT v SD by prý mělo být i na HD v DVB titulcích.


alfi

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 27
    • Zobrazit profil
    • E-mail
no jo, chová se to fakt divně (teda kromě toho, že na ČT HD bez problémů ustřihnou pořad v půlce, aby mohli přejít z čt2 na čt1, jak se právě teď stalo s dokumentem "pravda o sauně", když na čt1 začalo dobrodružství kriminalistiky..).

na jiném boxu titulky v obou pořadech na čt hd fungujou, na topfieldu ale ne. přitom jiné hd kanály i na topfieldu titulky mají. pak těžko říct, jestli je chyba v boxu nebo ve streamu..