reklama

Autor Téma: radia  (Přečteno 3734 krát)

Tom Horáček

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
radia
« kdy: 22. 01. 2012, 19:25:29 »
Ahoj, jsem tu novej (a už mi není dvacet), trochu bych se pozeptal:
Vysílání radií na VKV FM slouží ke stereofonnímu poslechu stanic, klasicky tak,jako za dob mého mládí.
Stanice na DVB-T nebo S mají jaké "hudebně kvalitativní" poslání? Srovnatelné s VKV FM?
A pak ten pozemský digitální příjem radií, k čemu je to dobré?
Potěší mne, když tu dostanu pořádné školení.

Reklama

• Stálý člen

reklama

PIT0MEC

• Závislák
    • Zobrazit profil
Re:radia
« Odpověď #1 kdy: 22. 01. 2012, 21:13:29 »
Programovou náplň rozhlasových stanic v DVB-T a DVB-S si najdeš snadno na webu. Oproti VKV FM je samozřejmě výhoda čistšího zvuku bez šumu a naštěstí to obvykle není degradovaný nízkým datovým tokem jako třeba u některých rádií z netu.
A dobrý je to k poslechu. Nebo co bys od toho čekal jinýho? :)

Martin Hájek

• Závislák
  • Až umřu, dejte mi na penál samolepku Beatu.
    • Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 22. 01. 2012, 22:46:15 »
No, nevim. Když bych si měl vybrat mezi poslechem kvalitně modulované FM stanice a kvalitou většiny DVB-S stanic, vyberu si FM...
Loudness War zabijí hudbu!

Pavel-original

• Stálý člen
    • Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 23. 01. 2012, 02:49:25 »
Nejlepší volba jsou internetový rádia.

Pamětník

• Profík
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: 23. 01. 2012, 08:35:08 »
Možná je to pro někoho neznámou, ale jsou místa, kde žádné finančně únosné internetové připojení zkrátka není k dispozici. Na druhé straně by nebylo tolik posluchačských stížností na rušení FM stanic navzájem, nebyla by "fronta" na přidělení i toho mála, co v kapacitě FM ještě zbývá. Také pro mobilní příjem (auto) je zatím FM nejjednodušším řešením. A přechod rádia na digitální platformu je, podobně jako u TV, vynucen zájmem provozovatelů rádií (zatím bohužel spíše jen v zahraničí), je jen přirozeným vývojem nových technologií, které mají umožnit využívat vlnové spektrum efektivněji. Také existuje tlak na to, tradiční pásma TV a rozhlasu co nejvíce omezit, aby zbylo místo pro další moderní komunikační služby.
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další

Reklama

• Stálý člen

reklama

reklama