Autor Téma: Tobola-Tobolová  (Přečteno 4997 krát)

Jan Pavlis

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 515
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Tobola-Tobolová
« kdy: 05. 01. 2012, 08:24:16 »
U jména moderátorky Veroniky Paroulkové se objevilo příjmení Tobola.Nemá to souvislost s bývalou moderátorkou počasí Barborou Tobolovou?Nevzali se náhodou?

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Tobola-Tobolová
« Odpověď #1 kdy: 05. 01. 2012, 10:31:24 »
Tak to je jistě jen shoda jmen. Ale jinak mě fascinuje tahle móda příjmení bez -ová. Jelikož čeština potřebuje skloňovat a mužské jméno podle ženských vzorů ohýbat nejde, je takové příjmení v normální mluvě zcela nepoužitelné. Vycházejí tak krásné paskvily - třeba "V televizi hovořila Fridrichová s Tobola" :-)


Malata1 Jak

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 463
    • Zobrazit profil
Re:Tobola-Tobolová
« Odpověď #2 kdy: 05. 01. 2012, 10:51:15 »
Tak to je jistě jen shoda jmen. Ale jinak mě fascinuje tahle móda příjmení bez -ová. Jelikož čeština potřebuje skloňovat a mužské jméno podle ženských vzorů ohýbat nejde, je takové příjmení v normální mluvě zcela nepoužitelné. Vycházejí tak krásné paskvily - třeba "V televizi hovořila Fridrichová s Tobola" :-)

Zatím u mě vede Blesk s nadpisem typu "Milenec Knox se konečně přiznal". - malá nápověda: v kauze se nevyskytuje žádný muž  jménem "Knox".


Jan Pavlis

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 515
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Tobola-Tobolová
« Odpověď #3 kdy: 10. 03. 2012, 08:14:11 »
Dnes ráno koukám na zprávy a už je v titulku jen jako Veronika Paroulková.Tobola zmizela,asi se zase rozvedla.


Petr Š.

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 158
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Tobola-Tobolová
« Odpověď #4 kdy: 10. 03. 2012, 19:05:04 »
Tobola tam byl/byla už v lednu. Zřejmě je to její druhé jméno, ne příjmení.  ;D

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0