Autor Téma: Nepřítomnost ČRo 1 Radižurnál v DAB balíku Teleko  (Přečteno 17418 krát)

BalaR

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 24
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Měl bych dotaz pro místní znalejší.Proč není v DAB baliku,co vysílá Teleko přítomen ČRo 1 Radiožurnál ?
Třeba to má nějaký racionální důvod.Mi to připadá docela škoda. :-\

A nezmění se v této věci v dohledné době něco ?

Předem moc díky za info.


Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Miloslav Soška

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 750
  • QTH Horní Stakory
    • ICQ komunikátor - 228301424
    • Zobrazit profil
    • pureradio.cz
    • E-mail
Re:Nepřítomnost ČRo 1 Radižurnál v DAB balíku Teleko
« Odpověď #1 kdy: 27. 12. 2011, 11:50:31 »
jó, človíčku, máš pravdu, je to docela hendykep, nicméně, tahle otázka by měla směřovat k ČRo a panu Řapkovi, ti jediní znají na ni odpověď, bych řekl.
DVB-S - Ariva 100, Wave Frontier T55 -  23.5°E, 19.2°E, 13°E - FTA
DVB-T - SHARP Aquos LC-40LE630E - k. 6, 25, 29, 30, 35, 38, 40, 60 - ČH, Černá Studnice, Sněžné Jámy
DAB/DAB+/DMB/DRM/SDR/VKV - EzCap USB Dongle, Lingo iJoy Plus, Kenwood KDC-DAB41U, Dual DAB 50, Himalaya DRM 2009
PMR, CB, sdílenky


Martin Hájek

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 489
  • Až umřu, dejte mi na penál samolepku Beatu.
    • Zobrazit profil
Re:Nepřítomnost ČRo 1 Radižurnál v DAB balíku Teleko
« Odpověď #2 kdy: 27. 12. 2011, 13:20:48 »
Italské stanice ti nestačí?
;-)
Loudness War zabijí hudbu!


BalaR

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 24
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nepřítomnost ČRo 1 Radižurnál v DAB balíku Teleko
« Odpověď #3 kdy: 27. 12. 2011, 13:53:27 »
No,raději bych teda ten ČRo 1 Radiožurnál,italové mne nějak neberou.Ale nehrají tam semotamo špatně. :P
Fakt tomu nerozumím,proč tam to ČRo 1 není... :o

Předem moc díky za info


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re:Nepřítomnost ČRo 1 Radižurnál v DAB balíku Teleko
« Odpověď #4 kdy: 27. 12. 2011, 21:52:01 »
To to je vcelku zajímavá otázka nad kterou jsem se zde osobně, delším proslovem, zamýšlel cca asi 3x.

1) Je tam Dvojka(Praha) , je tam Trojka(Vltava), je tedy s podivem, že tam není JEDNIČKA (tedy RŽ)
(korunu tomu nasadila Vánoční soutěž o přijímač DAB, presentovaná právě na RŽ, který tam není,
opravdu zábavné  http://www.digizone.cz/aktuality/vyzkousejte-stesti-a-vyhrajte-na-cro-1-prijimac/  )

2) V první licenci o šíření převzatého vysílání ČRo společností Teleko je uveden i RŽ.
(Nikdy se mi nepodařilo najít úpravu nebo změnu, že už by tam RŽ neměl být, nic méně může taková změna existovat, ale já ji nedohledal...)

3) Při současném bitráte by se tam vešly ještě 2 stanice tedy i RŽ.

4) Zajímavé je, že je tam REGION Středočeský kraj, který je určitě tedy hodně k smíchu v Brně a Ostravě, http://www.rozhlas.cz/strednicechy/portal
kde nemá v podstatě, co dělat  a RŽ, místo něj by byl určitě pro posluchače ve zmíněných oblastech podstatně normálnější a přirozenější.

Tak tyto 4 body hovoří jednoznačně pro zařazení RŽ.

Proti je to, co by šlo napsat asi takto: REGION má na FM údajně špatné pokrytí,
proto jako jediná stanice ČRo je prosazován trochu podivně jinými prostředky.
Tedy jako jediný ze všech regionálních stanic je v DVB-S.
Jako jediný, ze všech regionálních stanic ČRo je v DAB+.
Sice jde o jednu z nejhorších regionálních stanic ČRo.
Nic méně toto jeho prapodivné prosazování je prostě faktem se zdůvodněním,
ze strany ČRo, že jeho pokrytí na FM není zcela dokonalé.
Pak by ještě šlo zdůraznit to, že hlavní zpravodajskou stanicí by měla být především stanice ČESKO
a RŽ je tam vedle ní, v podstatě zcela zbytečný.
Ovšem situace si změní až bude Česko + Šestka transformováno na Čtyřku.
Pak již tam přímá konkurence Česko versus Jednička nebude.

Takže ono by zařazení RŽ už třeba teď mělo smysl. Jinak, být Brňák, či Ostravák, pouštění v těhle městech Středočeského Regionu, bych opravdu prostě považoval za neslýchanou provokaci od ČRo a za nic jiného.

« Poslední změna: 30. 12. 2011, 10:37:21 od Emerson »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


BalaR

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 24
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nepřítomnost ČRo 1 Radižurnál v DAB balíku Teleko
« Odpověď #5 kdy: 28. 12. 2011, 08:35:52 »
To Emerson : moc děkuji za obšírnou analýzu.Tato mnohé naznačuje,zvlášť když licenčně by tam ČRo 1 měl být.

Tím spíše,že se tam vleze,jak píšete.

Jsem zvědavej jestli se Teleko ozve,poslal jsem tam dotaz,proč není ČRo 1 Radiožurnál v DAB,tak uvidíme.
Snad nezaujmou pozici alá mrtvej brouk....

Dám vědět,pokud odpovědí.

Mimo jiné mám pro příjem Pure EVOKE 1-S. Nádherná záležitost,hlavně pak zvukově.A funkcionalita perfektní. 8)
Vůbec nelituji financí,co přístroj stál,bral jsem jej i s baterií.



José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re:Nepřítomnost ČRo 1 Radižurnál v DAB balíku Teleko
« Odpověď #6 kdy: 28. 12. 2011, 10:44:38 »
Citace
Tím spíše,že se tam vleze,jak píšete.

Co DAB/DAB+ začalo a i po té, co začalo v ČR se nad ním ofrňují různí Hi-Fisté atd.
Ovšem nutno je podotknout, že celkem oprávněně...
Tedy ona ta technologie samozřejmě umožňuje kvalitní zvuk, lepší jak FM, rovno CD atd.
Ale ono se šetří. 64kbits/s je horší než FM a dalo by se říci, že je to málo.
Používá se tato kvalita hlavně ve Velké Britanii. Němci používají poněkud vyšší
a to 72kbits/s u většiny stanic v DAB+. U těch na kterých jim záleží pak ještě vyšší tedy až 96kbits/s a takové Bayern Klassik má až 128kbits/s a tam už je to opravdu ta kvalita CD.

Takže takto, při běžné kvalitě u Teleka tj. těch 64kbits/s by se tam opravdu v této kvalitě ještě 2 stanice vešly, tedy i RŽ, když by ho nechtěli prostě vyměnit za podivný REGION.

Ale pokud by tam opravdu měla být nastolena KVALITA. Tak by už bylo plno a naopak by bylo nutno jednu stanici odebrat.


Citace
Jsem zvědavej jestli se Teleko ozve,poslal jsem tam dotaz,proč není ČRo 1 Radiožurnál v DAB,tak uvidíme. Snad nezaujmou pozici alá mrtvej brouk....

p.Řapek je velice komunikativní, takže předpokládám, že ano, že Vám napíše... Otázkou je, na kolik to oni mohou ovlivnit. Možná by mělo větší smysl napsat do ČRo. Ti napřed vykřikovali. Jak v Brně bude hrát ČRo Brno a v Ostravě ČRo Ostrava a pak najednou nastala ta pozice mrtvého brouka. A pak, když se lidi moc ptali, tak najednou vyhodili na webu ČRo lakonickou poznámku, že to není z technických důvodů možné, že všude pojede ten REGION a hotovo. Takže možná dotaz by měl být spíše směřován na ČRo. Teleku je nejspíše jedno, jaké stanice ČRo tam má.

Ale tím spíše, pokud ČRo není z nějakých důvodů odbavení, tedy distribuce, schopen dostat do patřičných krajů, patřičné krajské stanice ČRo v DAB,DAB+, tak pak by tam mělo být tedy Jedna, Dva, Tři, plus Wave, Leonardo, D-Dur a Česko. Tedy pouštění REGIONU někde zcela mimo jeho oblast je přinejmenším divné. Ale opravdu si myslím, že půjde o problém ČRo, nikoli Teleka. A ČRo prostě odbavuje místo RŽ, Region, protože buď má tato pofidérní stanice zcela neznámou a divnou protekci nad jinými krajskými, regionálními stanicemi ČRo anebo je  fakt po stránce FM jeho pokrytí mizerné, ale tlačí je tedy všude jak přes DVB-S tak přes DAB+.

Citace
Mimo jiné mám pro příjem Pure EVOKE 1-S. Nádherná záležitost,hlavně pak zvukově.A funkcionalita perfektní. 8) Vůbec nelituji financí,co přístroj stál,bral jsem jej i s baterií.

Ano tyto přijímače jsou ve dřevě a mají výborný zvuk. Jako stará poctivá radia, nikoli pak ty plastové nesmysly, cpo přišly po nich...Jo to opravdu pěkné a plnohodnotné RETRO.  Doufám, že jste si též dokoupil i druhý reproduktor http://pureradio.cz/detail-produktu/prislusenstvi/34_pure-s-1-maple/ aby jste si mohl vychutnat i stereo ? / Je na šňůře 3m. /

Já jsem si koupil tohle http://pureradio.cz/detail-produktu/radia/prijimace-fm-dab/7_pure-evoke-2s
Oproti Vašemu má ještě lepší zvuk neboť disponuje i výškovými reproduktory,díky tomu má ale i větší váhu, má vyšší počet předvoleb a to 50 pro FM a 50 pro DAB/DAB+ a má odpojitelenou anténu, místo které lze připojit venkovní. Jinak je to úplně to samé. /Ta venkovní anténa platí jen pro FM a III.Band. Teleko vysílá v L-Band a na to je tam anténka integrovaná uvnitř přijímače./

« Poslední změna: 28. 12. 2011, 11:53:52 od Emerson »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nepřítomnost ČRo 1 Radižurnál v DAB balíku Teleko
« Odpověď #7 kdy: 28. 12. 2011, 15:31:23 »
Co DAB/DAB+ začalo a i po té, co začalo v ČR se nad ním ofrňují různí Hi-Fisté atd.
Ovšem nutno je podotknout, že celkem oprávněně...
Tedy ona ta technologie samozřejmě umožňuje kvalitní zvuk, lepší jak FM, rovno CD atd.
Ale ono se šetří. 64kbits/s je horší než FM a dalo by se říci, že je to málo.
Používá se tato kvalita hlavně ve Velké Britanii. Němci používají poněkud vyšší
a to 72kbits/s u většiny stanic v DAB+. U těch na kterých jim záleží pak ještě vyšší tedy až 96kbits/s a takové Bayern Klassik má až 128kbits/s a tam už je to opravdu ta kvalita CD.

Takže takto, při běžné kvalitě u Teleka tj. těch 64kbits/s by se tam opravdu v této kvalitě ještě 2 stanice vešly, tedy i RŽ, když by ho nechtěli prostě vyměnit za podivný REGION.

Ale pokud by tam opravdu měla být nastolena KVALITA. Tak by už bylo plno a naopak by bylo nutno jednu stanici odebrat.
Když jsem si teď kontrolně projel momentální nabídku DABu z Drážďan, kterou je možné přijímat v DX režimu v Praze, nemusí se "naše" Teleko až tak moc stydět za malý datový tok. U stanic se 128kbps je to fifty-fifty. Také na opačném konci spektra = 35kbps, je to po jedné stanici. Skutečně sluchem vnímáme třeba rozdíl mezi 72 a 79, 57 a 65, kde je nižší tok v neprospěch Teleka, tolik výrazně? V jednom srovnání je váha 43 ku 50 lepší pro Teleko.

Jistě záleží, zda stanice hraje hudbu,nebo mluvené slovo. Ale třeba sportovní kanály 90elf a je jich celkem 6, po většinu vysílací dobu, hlavně, když se fotbal právě nehraje, vysílají muziku s tokem jen 57kbps. Čili nikdo daty zbytečně neplýtvá.

Pro ilustraci přikládám čerstvé fotky displeje přijímače PURE Evoke Flow.
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re:Nepřítomnost ČRo 1 Radižurnál v DAB balíku Teleko
« Odpověď #8 kdy: 28. 12. 2011, 17:03:04 »
Moment, ale to máte špatně.

64 kbits/s v DAB+ je rovno 128 kbits/s v DAB.
Ovšem já nemluvil o stanici Deutschlandfunk v DAB.

Já mluvil o stanici Bayern Klassik v DAB+, kterou jsem chytil za zvláštních podmínek příjmu, tedy při inverzi a která má v Berlínském muxu 128 kbits/s DAB+, čili DVOJNÁSOBEK.

72 kbits/s DAB+ vůči 64 kbits/s DAB+ je právě zcela jasně slyšitelných.
Právě porovnatelné v tom celoplošném německém muxu např Absolut radio nebo LoungeFM
kde se nesnižuje vesrsus Radio BOB, když to u něj sníží při fotbale.

Na fotbal, ale to co má fotbal pochopitelně stačí.
Jako stačí to, co má Teleko na mluvené slovo jako u rádia Česko apod.
http://www.teleko.cz/ i u Vaticana, kde se také převážně mluví.
Ale Proglas třeba hraje velice moderní věci, jak jazzové, tak rockové, tak folkové atd.
Takže ten by si zasloužil více. Ona v podstatě i Praha. I tam jsou dobré jazzové pořady.

Mně u nich přijde poddimenzované především D-Dur, Gama a Proglas.
Na RŽ by určitě 64 kbits/s v DAB+ stačilo, tam žádnou pořádnou hudbu nehrají a také tam stále jenom mluví.

Vltavu má také Teleko vytaženou na 80 kbits/s v DAB+.
Ale zase Němci mají vytažené Bayern Klassik až na 128 kbits/s ale DAB+ ! Nikoli v DAB.
A 96 kbits/s v DAB+ má třeba už stranice pro World Music, WDR Funk Hause Europe v tom Berlínském multiplexu...

No hlavně si stěžovali na nekvalitu příznivci jazzu, že jsou ořezané činely a nezní pořádně  apod.
Pří těch poslechových testech, co se dělaly různě po univerzitách...
A právě i rock na GAMA i jazz na Proglasu i asi to D-Dur by si zasloužily nějaké to zvednutí...

To ostatní klidně 64 kbits/s včetně RŽ. Tam žádná kvalitní hudba není...

Všiměte si , že takový SPUTNIK Vám ukáže více nežli česká VLTAVA...
A to je stanice v podstatě na úrovni nebo postavení RADIA WAVE.
Tedy jako je WAVE nastupce rádia E+M / Elán+Mikroforum/, tedy rádio pro mladé, tak je i SPUTNIK,
bývalá stanice endéráckého svazu mládeže...

Takže opravdu, když by jste to chtěl srovnat do německé jakostní roviny, tak by se musela jedna stanice ubrat. Ovšem pokud chcete být na britsko-české jakostní rovině, tak lze ještě 2 stanice přidat.

Ostatně ono ještě stále zůstává otázkou, co si Němci nechají libit nebo-li, co němečtí posluchači dovolí, neboť tam ve hře stále může být ještě i ten původní projekt a záměr a pokud by k němu došlo a ještě tam přidali to ERF Pop a Literu a RemiX, tak už by to opravdu museli brutálně snižovat, měli by tam 22 stanic oni teď mají rezervu, takže nemusí... Ale i Němci mohou s kvalitou spadnout, to není nikde napsané, že si ji udrží. Ovšem já doufám, že ano a že i ostatní, tedy třeba i Češi ji zvednou u těch stanic u kterých jde opravdu o hudbu a ne o doplněk k plácání...Ale takové Radio BOB ve snížení při fotbale na 56kbits/s to už si neumím představit a to ať se jdou vycpat. Takže já doufám, že ty původní plány už padly a že to už zůstane, jak to je.
« Poslední změna: 29. 12. 2011, 12:06:01 od Emerson »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


Libor L

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 695
  • Po klacku sahá ten, komu došly argumenty!!
    • Zobrazit profil
Re:Nepřítomnost ČRo 1 Radižurnál v DAB balíku Teleko
« Odpověď #9 kdy: 28. 12. 2011, 18:18:48 »
A co takhle zavolat Řapkovi?? Předejdete tady x stránkám nesmyslných kváků ohledně této záležitosti!!!


Miloslav Jelínek

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 215
    • Zobrazit profil
    • Občasné postřehy
    • E-mail
Re:Nepřítomnost ČRo 1 Radižurnál v DAB balíku Teleko
« Odpověď #10 kdy: 28. 12. 2011, 19:33:56 »
A co takhle zavolat Řapkovi?? Předejdete tady x stránkám nesmyslných kváků ohledně této záležitosti!!!

A ten jiste odpovi, ze jen vysila to, co mu CRO posle.

Dlouho se nic nedeje, tak se resi alespon tohle  ;)


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re:Nepřítomnost ČRo 1 Radižurnál v DAB balíku Teleko
« Odpověď #11 kdy: 29. 12. 2011, 09:53:55 »
Citace
Dlouho se nic nedeje, tak se resi alespon tohle  ;)

Vydrž do ledna. Kdy Bavorsko 1 zařadí 3 nové stanice...
Jinak je toho plánovaného na rok 2012 celkem hodně:

- Teleko by mělo spustit Hradec Králové / Černá hora/, Ústí nad Labem / Klínovec /, Liberec / Ještěd /.
Osobně je mi fuk, jestli tam někdy nějaký RŽ bude nebo nebude moje koně tam jsou Český rozhlas
Radio Wave, Český rozhlas Radio Leonardo a soukromé rockové Gama Radio a ještě i Český rozhlas Vltava, to zbylé tam, mne v podstatě nezajímá.


- RTI by mělo spustit Plzeň a Karlovy Vary. / Spekuluje se na některých webech i s Českými Budějovicemi
a Prahou. Nabídka stanic by měla být totožná jako u Teleka./

- ČRa by měly spustit testy v III.Bandu, zatím není uvedeno kde, dle toho, kde jim to povolí.
Ani, co tam bude za stanice. ČRa tradičně k testům používaly skupinu Lagardere, tedy Frekvenci 1, Evropu 2 a přesněji by šlo říci reklamní skupinu Regie Radio Music, tedy mimo výše zmíněných ještě i Impuls. Do této skupiny dnes patří i Bonton i Dance radio a větší množství nových projektů Lagardere jako je Radio Centrum, Radio Pigy a Radio Melodie, které se snaží skupina Lagardere protlačit na české FM.
Regie Radio Music dále disponuje těmito webovými stanicemi:
Radio Dechovka / Na webu za radiem Impuls. / Romantika, Retro Disco, Československé hity, Legendy, Trampská osada, 80´s, Poprock, Back to 90´s, Československá diskotéka, Božské Rádio. / Na webu za Frekvencí 1. / Top 40, Hot, Movin´, Heavy, Teenage Rock, Retro, Flashback, Low Rider, Teenage, You Radio. / Na webu za Evropou 2. /
To je celkově třicítka stanic. Takže vybrat z toho dvacku do multiplexu pro ně není vůbec žádný problém. Takže takový narvaný mux s dvaceti stanicemi v III.Bandu by mohl být pěkný úlovek a svým způsobem by to mohl pěkně nahodit. Teď jde o to, kde to bude. Zda tedy jen Praha nebo i někde jinde. Jak dlouho to bude. Neboť taková O2 s testy v DVB-T poněkud přesluhuje a ostatně i ČRa s testy DVB-T2 jely a jedou dlouho. Tedy zda to bude na týden na měsíc nebo to třeba pojede rok. Takže ona je hodně otázka, co si představit po pojmem TEST ? Ovšem mohlo by to být velice zajímavé. Anebo také nemuselo. Uvidíme.
Takové týdení vysílání s F1,E2 a Impulsem to je o ničem. Ale takové roční s dvacítkou stanic... ? No uvidíme.


- Poláci by měli spustit testy ve Wroclawi. / Plus dalších 5 polských měst, ale pro nás je nejblíže ta Vratislav. Se začátkem fotbalu. Mělo by se jednat o Polský veřejnopravní rozhlas. A ukončit se to zase s koncem fotbalu. Nic méně dobrá kuriozita a vylezu si až bude fotbal na Ještěd jestli náhodou by se nezadařilo.../

- Němci by měli spustit druhý celoplošný, celoněmecký multiplex 2. / Počítám, že zase Drážďany
a Hohe Linie. Někdy v době ročního výročí spuštění celeněmeckého muxu 1 a to bylo 1.8.
Takže kolem srpna. Má tam být 20 stanic. Takže to by pro mne bylo trvale 3 multiplexy z Němec a to už považuji za velice solidní./

« Poslední změna: 29. 12. 2011, 12:24:06 od Emerson »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


BalaR

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 24
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nepřítomnost ČRo 1 Radižurnál v DAB balíku Teleko
« Odpověď #12 kdy: 30. 12. 2011, 08:21:35 »
Tak se pan Řapek z Teleko ozval,odpověděl :


ČRo 1 není v DABu z praktického důvodu. Pokrytí Radiožurnálu na VKV je
takřka 100% a proto není v DABu.
 
Nějak mne ta odpověď  nenadchla.

Ale jak se tu píše,tak se dala čekat.


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re:Nepřítomnost ČRo 1 Radižurnál v DAB balíku Teleko
« Odpověď #13 kdy: 30. 12. 2011, 10:30:27 »
Tak se pan Řapek z Teleko ozval,odpověděl :


ČRo 1 není v DABu z praktického důvodu. Pokrytí Radiožurnálu na VKV je
takřka 100% a proto není v DABu.
 
Nějak mne ta odpověď  nenadchla.

Ale jak se tu píše,tak se dala čekat.


No jo, no. V podstatě má pravdu, že jo. Je tam RŽ víceméně zbytečný. Ale pro pořádek, když je tam Dvojka a Trojka by tam mohla být i Jednička, že. Na druhou stranu mne napadlo, že on tam má jetě Zelenou vlnu ne a šel by RŽ využít jako info pro motoristy na hraní v DAB+ tedy zkoumání příjmu v autorádií. Ale mohou si to pouštět z FM. To je pravda.

On je to takový bordel v ČRo. Jestli to někdy, někdo urovná a sladí ? Čert ví. Zdá se, že p.Duhan se o to pokusí. Ale jestli se mu to povede ? To je všechno otázka.

On je ten REGION takový pološílený nesmysl. Ona byla vždy REGINA. To byla stanice pro Středočeský kraj. Jenže pak pološílení vyšinutí poslanci vyrobili ten trapný zákon, že v každém kraji musí být povinně studio ČRo. No a ČRo musel reagovat, tedy povinně zřídit regionální stanici i pro Prahu, která je chápana také jako samostatný kraj.

Tak šlohli Středočeskému kraji REGINU tu přejmenovali na REGINA PRAHA a přistrčili ji Praze a Středočeský kraj dostal tzv. REGION pro který okamžitě uplácali rychloprogram a ještě tomu nějaký vůl dal název REGION, takže se to plete s REGIONEM VYSOČINA. http://www.rozhlas.cz/vysocina/portal
No a ukradli něčemu vysílače. Třeba i Wave Cukrák. Ale to bylo vzbouření na vsi. Tak tam pak raději dali Prahu.

No rvou ho do DVB-S a narvali ho tam i p.Řapkovi  do DAB+. Ač Teleko opravdu mělo původně napsáno, že bude šířit. Radiožurnál, Prahu, Vltavu, Wave, Leonardo, D-Dur a Česko.

No a pak jen mohu citovat různá zmateční prohlášení ČRo.
První bylo, že  DAB+ bude využito především pro regionální stanice.
Že v Brně bude vysíláno ČRo Brno, v Ostravě ČRo Ostrava, v Praze ČRo Region Středočeský kraj. / Nevím tedy proč REGION, když pro Prahu je REGINA PRAHA, že .../ V Liberci a Ústí ČRo Sever / Taky pěkný bastlát... Tedy odpojovák Liberce/ a v Hradci ČRo Hradec Králové.

Další blábol, co pak vypadl z ČRo byl, že v Ostravě a Brně nebude vysíláno ČRo Česko. Což jsem také nepochopil proč.

No a na konec z toho vypadlo, to, co z toho vypadlo. Že je všude vysílaný REGION Středočeský kraj.

Podobný zmatek nyní panuje kolem RTI, kdy v jednom a tom samém článku
http://www.digizone.cz/aktuality/plzenska-rti-cz-muze-zacit-sirit-digitalni-rozhlas/
se objeví informace, že RTI bude mít shodné stanice s Telekem. A v tom samém se objeví, že tam bude ČRo Plzeň. Což by tedy shodné nebylo, protože Teleko má všude REGION a to i tam, kam prostě nepatří.

Takže tyhle regionálky ČRo to je prostě naprostá katastrofa a jestli ten bordel ČRo někdo někdy rozmotá, tak je fakt borec.
Zatím jim sebrali číslo PĚT. A p.Duhan je chtěl přejmenovat na řádné názvy dle měst. Tedy žádné Regiony a Reginy a Severy a Vysočiny, ale pěkně názvy jako Praha, Ústí nad Labem, Liberec atd.... Ovšem to byla první fáze. Teď už se propracovali dál a v podstatě by se měli sloučit do tzv.Jedničky, ale tou by nebyl RŽ ale Praha. Tedy RŽ a Praha by si měly vzájemně prohodit čísla a regiony pak být v Jedničce a po jejich vysílačích by měla jet nová Čtyřka, což má být sloučenína Česka a Šestky.

Takže toto se pak musí projevit i u p.Řapka. Neboť mu vlastně ubude Česko. A v podstatě mu pak zmizí i ten bordel REGION. Tedy REGION a Praha se stanou defakto týmž. A Česko se stane Čtyřkou. Takže pak může dojít konečně k požadovanému, tedy kapacitu REGION nahradit kapacitou RŽ, což v té době bude už Dvojka.

Reforma startuje leden 2012, končí s koncem roku 2015.

Takže v každém případě, já bych nechal celkem i p.Řapka v klidu a na pokoji.
Napřed prioritně je důležité, co vlastně během následujících 3 let uplácá ČRo na FM.
Tedy co z těch plánovaných kroků p.Duhanovi projde a co nikoli.
/Protože bouřit se budou... Mně se tedy jeho koncepce velice moc líbí.../
No a pak dle toho, co tedy vlastně vyrobí ČRo.
Se lze bavit o tom, co z toho bude v DVB-S a co z toho bude v DAB+.
Dnes, když se vlastně neví, co a jak a kde s jakým názvem s jakým programem
a na jakých vysílačích bude mít ČRo na FM.
Tak těžko spřádat nějaké úvahy o alternativních zdrojích poslechu jako DVB-S a DAB+.

Další otázkou je zda ČRo opustí SV. Dle plánů by se tak mělo stát.
A zda opustí DVB-T. To se mělo stát také, ale k tomu možná nedojde.
Takže ČRo je momentálně hodně nevyjasněná rovina. Co se tam všechno bude dít.
Až oni si urovnají svůj bordýlek, co si tady vyrobili, tak pak lze z toho něco vysílat v DAB/DAB+.

V této chvíli je prostě nabídka v DAB:
ČRo 2 Praha
ČRo Radio Wave
A v DAB+ :
ČRo 3 Vltava
ČRo Radio Leonardo
ČRo D-Dur
ČRo Radio Česko
ČRo Region Středočeský kraj

Je pravda, že když by to bylo...
DAB
ČRo 1 Radiožurnál
ČRo 2 Praha
DAB+
ČRo 3 Vltava
ČRo Radio Wave
ČRo Radio Leonardo
ČRo D-Dur
ČRo Radio Česko

Tak by mi to přišlo asi logičtější nebo uspořádanější. Nic méně uznávám argument,
že současný stav je praktičtější.

Na druhou stranu jsou to takové zajímavé marketingové úvahy v podstatě.
Je pravda, že REGION může přinášet v Ostravě a Brně nějaké jiné věci...
Které by tam RŽ všude notoricky pístupný nepřinesl.
Také je pravda, že na regionálkách běží stejně v noci Společná noc z Brna.
Takže v noci by jim jakýsi středočeský centrismus zřejmě nevadil.
Zajímavé je proč je WAVE v DAB. Má to být za účelem využití starých přijímačů,
které neumí DAB+.
Ale já se osobně nedomnívám, že zrovna posluchači WAVE trpí staršími přijímači.
Naopak jsem zcela zřetelně zaznamenal pochvalné reakce, když se v DAB objevila
ČRo 2 Praha. Což znamená zcela jednoznačně, že posluchači Prahy, opravdu disponují
starými přijímači, které umí jen DAB a už nikoli DAB+.
Zajímavé je, že využít RŽ pro vánoční soutěž s radiem DAB/DAB+,
to jim nevadilo. S odůvodněním / opět praktickým / že má větší zásah po FM.
Ale předpoklad, že by se našel někdo, kdo by chtěl použít tuto ,,starou" stanici
v nové technologii tedy DAB+ a nejlépe aby byly využity i staré přijímače, tedy v DAB.
Ten se u nich nekoná. Ovšem zajímavé je, že takový člověk se právě veřejně našel.
Viz. založení tohoto diskuzního tématu, zde na serveru DZ.


Citace
Předejdete tady x stránkám nesmyslných kváků ohledně této záležitosti!!!

Takže kváky...Já to za kváky nepovažuji, když by takových požadavků bylo více...
Asi by to mohl být pro ČRo důvod aby přehodil výhybku a místo Regionu začal odesílat RŽ...
Takže uvidíme, jaký to vzbudí nebo nevzbudí zájem nebo zda se ještě někdo ozve nebo neozve...

Naopak na takovýto konkrétní zájem, co je v DAB/DAB+ vysíláno za stanice pohlížím velice pozitivně, protože to dokazuje, nejen to, že to existuje a co to je zač, to DAB/DAB+, ale, že se lidi už zajímají o konkrétní stanice, tedy ptají se proč tam není dosavadní Jednička Českého rozhlasu, tedy RŽ.

Citace
Italské stanice ti nestačí?
;-)

Já se tady třeba nedávno ptal, že když jsou tam zařazeny italské stanice RTL 102,5
Tak proč tam není zařazena i tato jejich stanice ?
http://tunein.com/tuner/?StationId=136883&

Prostě v každém případě, zájem o konkrétní stanici u toho, či onoho posluchače, už považuji za další krok a postup dál, kde už to není zájem pouze o technologii, ale ta už se prostě chápe jako naprosto samozřejmá a nyní je to už dál a to o tom, co tam tedy z toho vlastně hraje...

« Poslední změna: 30. 12. 2011, 13:05:50 od Emerson »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


BalaR

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 24
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nepřítomnost ČRo 1 Radižurnál v DAB balíku Teleko
« Odpověď #14 kdy: 03. 01. 2012, 08:43:17 »
To Emerson : díky za obšírné komentáře.

Poslal jsem konkrétní,a dlouhý,mail na šéfa ČRo.Tak uvidíme jak se k tomu postaví.
Doufám,že mne nečeká jenom samá omáčka v odpovědi a z faktů kde nic tu nic.
Snad mail neskončí v šestém levelu asistentek a sekretářek.....  ::)

Dám vědět jak to dopadlo.