Autor Téma: Jak rychlý má být USB disk připojený k set-top-boxu  (Přečteno 16176 krát)

Vít Drbal

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Zdravím!
Abych zbytečně nekupoval zajíce v pytli, tak bych si rád nechal poradit.
Mám dvoutunerové set-top-boxy EVOLVE DT-2025 a 2030 a řeším otázku, co k nim za USB zařízení připojit. V případě pevných externích HDD strach nemám, tam jsem se zápisem i čtením nad 30 MB/s, ale u klíčenky bych potřeboval poradit, kolik by měla mít propustnost na zápis, aby v případě potřeby mohly být zaznamenávány dva programy. Tuším správně, že by to mělo být nad 16 MB/s nebo jsem mimo?
Díky za radu!
« Poslední změna: 17. 12. 2011, 22:02:14 od Vít Drbal »
Nikdo učený z nebe nespad..., nebo si pěkně nabil hubu

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Enik

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 592
  • Vědomí vlastní neznalosti je klíčem k poznání.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jak rychlý má být USB disk připojený k set-top-box
« Odpověď #1 kdy: 17. 12. 2011, 22:01:18 »
16Mb/s určitě stačí. Tedy v naprosté většině případů. Pravděpodobnost, že bys zaznamenával 2 programy s datovým tokem 8Mb/s je velice nepravděpodobná. Reálně je sice pravda, že datový přenos potřebuje i obslužné bity, ale i tak to bude stačit. 


PIT0MEC

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 388
    • Zobrazit profil
Re:Jak rychlý má být USB disk připojený k set-top-boxu
« Odpověď #2 kdy: 17. 12. 2011, 22:21:30 »
Zdravím!
Abych zbytečně nekupoval zajíce v pytli, tak bych si rád nechal poradit.
Mám dvoutunerové set-top-boxy EVOLVE DT-2025 a 2030 a řeším otázku, co k nim za USB zařízení připojit. V případě pevných externích HDD strach nemám, tam jsem se zápisem i čtením nad 30 MB/s, ale u klíčenky bych potřeboval poradit, kolik by měla mít propustnost na zápis, aby v případě potřeby mohly být zaznamenávány dva programy. Tuším správně, že by to mělo být nad 16 MB/s nebo jsem mimo?
Díky za radu!

Patriot Xporte​r XT Rage ​


ivovi

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 540
    • Zobrazit profil
Re:Jak rychlý má být USB disk připojený k set-top-box
« Odpověď #3 kdy: 18. 12. 2011, 01:03:54 »
16Mb/s určitě stačí. Tedy v naprosté většině případů. Pravděpodobnost, že bys zaznamenával 2 programy s datovým tokem 8Mb/s je velice nepravděpodobná. Reálně je sice pravda, že datový přenos potřebuje i obslužné bity, ale i tak to bude stačit.
Pokud ovsem nepujde o slovenske STV, tam by to stacit mozna nemuselo. :-)


Vít Drbal

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jak rychlý má být USB disk připojený k set-top-box
« Odpověď #4 kdy: 18. 12. 2011, 03:46:49 »
16Mb/s určitě stačí. Tedy v naprosté většině případů. Pravděpodobnost, že bys zaznamenával 2 programy s datovým tokem 8Mb/s je velice nepravděpodobná. Reálně je sice pravda, že datový přenos potřebuje i obslužné bity, ale i tak to bude stačit.
Díky!
Mě laickým výpočtem ze dvou nahrávaných pořadů (80 mim. zprávy ČT1 a PRIMA) vychází z velikosti souborů průměrný datový tok okolo 4MB/s na zaznamenávaný kanál. Tak jsou nyní dvě cesty, buť to lajsnu a koupím za polovic klíčenku se zápisem 10 MB/s a ono to bude chodit, nebo se seknu a jak doporučoval typem ve druhé odpovědi kolega, tak bude potřeba mít jinou, s tokem při zápisu okolo 20 MB/s.
No, před Vánoci již začínám smrdět korunou, tak zkusím to první a holt uvidím.
Díky všem!
Vitus
Nikdo učený z nebe nespad..., nebo si pěkně nabil hubu

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Martin Hájek

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 489
  • Až umřu, dejte mi na penál samolepku Beatu.
    • Zobrazit profil
Re:Jak rychlý má být USB disk připojený k set-top-boxu
« Odpověď #5 kdy: 18. 12. 2011, 10:58:09 »
Tady si někdo plete Byte s bite ;-)
Loudness War zabijí hudbu!


Miloslav Soška

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 750
  • QTH Horní Stakory
    • ICQ komunikátor - 228301424
    • Zobrazit profil
    • pureradio.cz
    • E-mail
Re:Jak rychlý má být USB disk připojený k set-top-boxu
« Odpověď #6 kdy: 18. 12. 2011, 11:54:55 »
přesněji psáno bit.
DVB-S - Ariva 100, Wave Frontier T55 -  23.5°E, 19.2°E, 13°E - FTA
DVB-T - SHARP Aquos LC-40LE630E - k. 6, 25, 29, 30, 35, 38, 40, 60 - ČH, Černá Studnice, Sněžné Jámy
DAB/DAB+/DMB/DRM/SDR/VKV - EzCap USB Dongle, Lingo iJoy Plus, Kenwood KDC-DAB41U, Dual DAB 50, Himalaya DRM 2009
PMR, CB, sdílenky


Libor L

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 695
  • Po klacku sahá ten, komu došly argumenty!!
    • Zobrazit profil
Re:Jak rychlý má být USB disk připojený k set-top-box
« Odpověď #7 kdy: 18. 12. 2011, 12:40:52 »
16Mb/s určitě stačí. Tedy v naprosté většině případů. Pravděpodobnost, že bys zaznamenával 2 programy s datovým tokem 8Mb/s je velice nepravděpodobná. Reálně je sice pravda, že datový přenos potřebuje i obslužné bity, ale i tak to bude stačit.
Díky!
Mě laickým výpočtem ze dvou nahrávaných pořadů (80 mim. zprávy ČT1 a PRIMA) vychází z velikosti souborů průměrný datový tok okolo 4MB/s na zaznamenávaný kanál. Tak jsou nyní dvě cesty, buť to lajsnu a koupím za polovic klíčenku se zápisem 10 MB/s a ono to bude chodit, nebo se seknu a jak doporučoval typem ve druhé odpovědi kolega, tak bude potřeba mít jinou, s tokem při zápisu okolo 20 MB/s.
No, před Vánoci již začínám smrdět korunou, tak zkusím to první a holt uvidím.
Díky všem!
Vitus

"Nemudruj", kup tento a budeš max. spokojen až do nejdelší smrti!!
Spokojenost u x uživatelů!
http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=10514007H00000011VW


Ondřej Uher

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 13
    • MSN komunikátor - uher2k10@gmail.com
    • Zobrazit profil
Re:Jak rychlý má být USB disk připojený k set-top-boxu
« Odpověď #8 kdy: 18. 12. 2011, 13:45:53 »
Souhlasím s tím flash diskem, na který uvedl odkaz Libor L. Když jsem v létě vybíral rychlou flashku k STB na nahrávání, vybral jsem si právě ten DataTraveler R500 16GB a jsem velmi spokojen. Používám ho denně a není s ním žádný problém, je opravdu rychlý.


Libor L

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 695
  • Po klacku sahá ten, komu došly argumenty!!
    • Zobrazit profil
Re:Jak rychlý má být USB disk připojený k set-top-boxu
« Odpověď #9 kdy: 18. 12. 2011, 13:54:33 »
Osobně ho mám od 01/2011 (tehde ještě cena 700 Kč) a naprostá spokojenost. Dopručil jsem ho potom ještě asi 15-ti lidem a všichni "na něj pějí jen oslavné ódy".


Jan Mouca

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 118
    • ICQ komunikátor - 25256439
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jak rychlý má být USB disk připojený k set-top-boxu
« Odpověď #10 kdy: 18. 12. 2011, 15:26:29 »
Pokud by se jednalo o nahrávku HD programů a chtěl byste si udělat určitou zásobu HD nahrávek, tak potom zapomeňte na USB flashku a pořiďte si min. 1TB ext. HDD, nejlépe s eSATA propojením.
DAB: Revo Pico RS, Albrecht DR 301, iRiver B 20, Sangean DDR31+, Noxon DAB Stick.


Vít Drbal

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jak rychlý má být USB disk připojený k set-top-boxu
« Odpověď #11 kdy: 18. 12. 2011, 15:47:21 »
přesněji psáno bit.
Díky za připomenutí, nějak jsem v té požehnané noční hodině už víc psal, než myslel. Samozřejmě máte pravdu jsou to Mb/s ne velký B, hluboce se stydím  :)
Nikdo učený z nebe nespad..., nebo si pěkně nabil hubu


Miloslav Soška

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 750
  • QTH Horní Stakory
    • ICQ komunikátor - 228301424
    • Zobrazit profil
    • pureradio.cz
    • E-mail
Re:Jak rychlý má být USB disk připojený k set-top-boxu
« Odpověď #12 kdy: 18. 12. 2011, 15:54:17 »
Pokud by se jednalo o nahrávku HD programů a chtěl byste si udělat určitou zásobu HD nahrávek, tak potom zapomeňte na USB flashku a pořiďte si min. 1TB ext. HDD, nejlépe s eSATA propojením.
co se týká rychlosti přenosu dat, je na tom rozhraní eSATA nepochybně lépe, nicméně netuším, který settopbox pro DVB-T má vestavěný řadič eSATA, momentálně mě nic nenapadá, znalí určitě vědí, nechám se poučit :)
DVB-S - Ariva 100, Wave Frontier T55 -  23.5°E, 19.2°E, 13°E - FTA
DVB-T - SHARP Aquos LC-40LE630E - k. 6, 25, 29, 30, 35, 38, 40, 60 - ČH, Černá Studnice, Sněžné Jámy
DAB/DAB+/DMB/DRM/SDR/VKV - EzCap USB Dongle, Lingo iJoy Plus, Kenwood KDC-DAB41U, Dual DAB 50, Himalaya DRM 2009
PMR, CB, sdílenky


Vít Drbal

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jak rychlý má být USB disk připojený k set-top-boxu
« Odpověď #13 kdy: 18. 12. 2011, 15:54:41 »
Pokud by se jednalo o nahrávku HD programů a chtěl byste si udělat určitou zásobu HD nahrávek, tak potom zapomeňte na USB flashku a pořiďte si min. 1TB ext. HDD, nejlépe s eSATA propojením.
Ne, nebojte, do HD to myšleno nebylo, to je řešení pro babičku...
U mě již samozřejmě ten teráč na gigový síti visí a televize si sosá jak z něj, tak i z dalších počů  :)
Nikdo učený z nebe nespad..., nebo si pěkně nabil hubu


Jan Mouca

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 118
    • ICQ komunikátor - 25256439
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jak rychlý má být USB disk připojený k set-top-boxu
« Odpověď #14 kdy: 18. 12. 2011, 16:11:04 »
Pokud by se jednalo o nahrávku HD programů a chtěl byste si udělat určitou zásobu HD nahrávek, tak potom zapomeňte na USB flashku a pořiďte si min. 1TB ext. HDD, nejlépe s eSATA propojením.
Ne, nebojte, do HD to myšleno nebylo, to je řešení pro babičku...
U mě již samozřejmě ten teráč na gigový síti visí a televize si sosá jak z něj, tak i z dalších počů  :)
---
Tak ty setopboxy Evolve jsou DVB-T tak potom tady o HD nemůže být řeč. Postačí fleška.
DAB: Revo Pico RS, Albrecht DR 301, iRiver B 20, Sangean DDR31+, Noxon DAB Stick.