Autor Téma: CI slot a budoucí DVB-T 2  (Přečteno 22810 krát)

Jakub Ambroz

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 153
    • Zobrazit profil
    • E-mail
CI slot a budoucí DVB-T 2
« kdy: 14. 12. 2011, 19:48:48 »
Dobrý den. Koupil jsem si televizi Samsung UE26D4003, která má CI slot. Někde tu na DZ jsem četl že DVB-T2 bude lehce sprovoznitelé (až bude kdispozici) koupí dekódovací karty s kreditem v trafice. Bude možné použít i tuto tv s tímto CI slotem?  ???
DVB-T: Samsung UE26D4003
            Samsung UE32C6000
TechniSat digi Pal TX 2
Příjem téměř všech hlavních CZ(mux1,2,3,4,RS7,RS8), SK(1,2,3,4), PL 2,3 mux (krom 1 muxu skrz stejný kanál RS7), AT 2 hlavní muxy ;)

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Dan Rozsíval

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 838
    • Zobrazit profil
Re:CI slot a budoucí DVB-T 2
« Odpověď #1 kdy: 14. 12. 2011, 20:12:55 »
To sotva. S touto úhlopříčkou a pouze HD ready je to televize ideální na běžný příjem tak do ložnice nebo do dílny.
DVB-S: 2x GM 9080 a GI Voyager II:  Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1W,4/5W,12.5W,15W + 39E,42E,46E,52E.
DVB-T: Dibox T-22,T-30: MUX1,2,3,4,RS7,RS8.


Martin Hájek

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 489
  • Až umřu, dejte mi na penál samolepku Beatu.
    • Zobrazit profil
Re:CI slot a budoucí DVB-T 2
« Odpověď #2 kdy: 14. 12. 2011, 20:28:14 »
Samozřejmě že to nepůjde, DVB-T2 je jiná norma, kterou stávající settopboxy neumí dokonce ani detekovat.
Loudness War zabijí hudbu!


Jakub Ambroz

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 153
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:CI slot a budoucí DVB-T 2
« Odpověď #3 kdy: 14. 12. 2011, 20:31:17 »
Máme všechny místnosti řešené tak že 66cm úhlopříčky je úplně ideální ;-) a HD ready neznamená nekvalitní vyšší rozlišení a DVB-T2 stejně plné ,,fullHD´´ 1920x1080 nebude, nebo spíš bych se divil  ;) . Mě jde o kompatibilitu. Ještě ktomu to tu tvrdíte na DZ. A ,,HD´´ (plné rozlišení této TV) vypadá velmi jemně a kvalitně ostatně Samsung má obecně vše kvalitní a SDéčko na něm dokonce vypadá nejlépe ze všech 100 TV v prodejně ;-). Mě prostě zajímá jestli mi to časem půjde tak jak se ptám. Ne na to kam byste VY tuhle TV umístil ;-)
DVB-T: Samsung UE26D4003
            Samsung UE32C6000
TechniSat digi Pal TX 2
Příjem téměř všech hlavních CZ(mux1,2,3,4,RS7,RS8), SK(1,2,3,4), PL 2,3 mux (krom 1 muxu skrz stejný kanál RS7), AT 2 hlavní muxy ;)


Franta Kostka

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 189
  • Pozor na psychopaty a práskače!
    • Zobrazit profil
Re:CI slot a budoucí DVB-T 2
« Odpověď #4 kdy: 14. 12. 2011, 21:04:36 »
je to nesmysl
příjem DVB-T: Praděd, Radhošť, Polsko...

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


PIT0MEC

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 388
    • Zobrazit profil
Re:CI slot a budoucí DVB-T 2
« Odpověď #5 kdy: 14. 12. 2011, 21:18:38 »
Dobrý den. Koupil jsem si televizi Samsung UE26D4003, která má CI slot. Někde tu na DZ jsem četl že DVB-T2 bude lehce sprovoznitelé (až bude kdispozici) koupí dekódovací karty s kreditem v trafice. Bude možné použít i tuto tv s tímto CI slotem?  ???
To by mě fakt zajímalo, kdes tady takovej neskutečnej blábol četl  :o :o :o


Jakub Ambroz

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 153
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:CI slot a budoucí DVB-T 2
« Odpověď #6 kdy: 14. 12. 2011, 21:27:09 »
Tu http://www.digizone.cz/clanky/zavedeni-systemu-dvb-t2-v-cesku-ma-sve-pro/  ,,Uživatel si v jakémkoli supermarketu či trafice koupí krabici s dekodérem nebo speciální kartu, kterou vloží do televizoru. Součástí bude předplacený kredit, který divákovi umožní sledovat obsah, kvůli němuž by si musel zřizovat parabolu nebo kabelovou přípojku´´ a spíše celý článek nasvědčuje tomu aby si divák nemusel nakupovat nové přijmové vybavení pro DVB-T2 má kdyspozici tohle řešení aby se na T2 rychle přichytli diváci.  ;)
DVB-T: Samsung UE26D4003
            Samsung UE32C6000
TechniSat digi Pal TX 2
Příjem téměř všech hlavních CZ(mux1,2,3,4,RS7,RS8), SK(1,2,3,4), PL 2,3 mux (krom 1 muxu skrz stejný kanál RS7), AT 2 hlavní muxy ;)


PIT0MEC

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 388
    • Zobrazit profil
Re:CI slot a budoucí DVB-T 2
« Odpověď #7 kdy: 14. 12. 2011, 21:28:04 »
Máme všechny místnosti řešené tak že 66cm úhlopříčky je úplně ideální ;-) a HD ready neznamená nekvalitní vyšší rozlišení a DVB-T2 stejně plné ,,fullHD´´ 1920x1080 nebude, nebo spíš bych se divil  ;) . Mě jde o kompatibilitu. Ještě ktomu to tu tvrdíte na DZ. A ,,HD´´ (plné rozlišení této TV) vypadá velmi jemně a kvalitně ostatně Samsung má obecně vše kvalitní a SDéčko na něm dokonce vypadá nejlépe ze všech 100 TV v prodejně ;-). Mě prostě zajímá jestli mi to časem půjde tak jak se ptám. Ne na to kam byste VY tuhle TV umístil ;-)
HD ready (myšleno 1024x768 a 1366x768) v první řadě znamená, že si na tom nikdy nic nepustíš v nativu a každý vysílání bude TV přepočítávat. Na SD to samozřejmě nevadí (dokonce je to lepší), ale u HD vysílání (který je ve zdejších končinách jenom 1920x1080) se zbytečně připravuješ o kvalitu. Takže napřed si odpovědět na otázku co budeš převážně sledovat a pak teprve kupovat TV.


PIT0MEC

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 388
    • Zobrazit profil
Re:CI slot a budoucí DVB-T 2
« Odpověď #8 kdy: 14. 12. 2011, 21:35:11 »
Tu http://www.digizone.cz/clanky/zavedeni-systemu-dvb-t2-v-cesku-ma-sve-pro/  ,,Uživatel si v jakémkoli supermarketu či trafice koupí krabici s dekodérem nebo speciální kartu, kterou vloží do televizoru. Součástí bude předplacený kredit, který divákovi umožní sledovat obsah, kvůli němuž by si musel zřizovat parabolu nebo kabelovou přípojku´´ a spíše celý článek nasvědčuje tomu aby si divák nemusel nakupovat nové přijmové vybavení pro DVB-T2 má kdyspozici tohle řešení aby se na T2 rychle přichytli diváci.  ;)
To je naprosto pomatená vize nějakýho šaška lobujícího za pozemní příjem, kterej si navíc ani neuvědomuje, že k příjmu televizního signálu nestačí jenom dekodér a karta, ale je potřeba taky anténa, protože ať se mu to líbí nebo ne, tak pro DVB-T2 jsou určený jiný než stávající frekvence a rozhodně to nepůjde tak snadno jak si myslí (a taky je otázkou, jestli si pak zřídit anténu na pozemák nebo dát přednost parabole, příp. kabelu, když už se stejně musí něco novýho pořizovat).


Dan Rozsíval

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 838
    • Zobrazit profil
Re:CI slot a budoucí DVB-T 2
« Odpověď #9 kdy: 14. 12. 2011, 21:54:31 »
Jakub: Myslím že Pitomec ti to napsal naprosto srozumitelně. Nejdřív se přemýšlí a pak teprve kupuje a je úplně jedno jak máš co kde řešené. Ale jak říkám,do ložnice na usnutí dobrý.  :)
DVB-S: 2x GM 9080 a GI Voyager II:  Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1W,4/5W,12.5W,15W + 39E,42E,46E,52E.
DVB-T: Dibox T-22,T-30: MUX1,2,3,4,RS7,RS8.


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:CI slot a budoucí DVB-T 2
« Odpověď #10 kdy: 14. 12. 2011, 22:17:27 »
Tu http://www.digizone.cz/clanky/zavedeni-systemu-dvb-t2-v-cesku-ma-sve-pro/  ,,Uživatel si v jakémkoli supermarketu či trafice koupí krabici s dekodérem nebo speciální kartu, kterou vloží do televizoru. Součástí bude předplacený kredit, který divákovi umožní sledovat obsah, kvůli němuž by si musel zřizovat parabolu nebo kabelovou přípojku´´ a spíše celý článek nasvědčuje tomu aby si divák nemusel nakupovat nové přijmové vybavení pro DVB-T2 má kdyspozici tohle řešení aby se na T2 rychle přichytli diváci.  ;)
Je to takhle. Uživatel s DVB-T televizí si koupí tu krabici s dekodérem (což je settopbox DVB-T2 s dekodérem a kartou). Uživateli s DVB-T2 televizí bude stačit jen ta karta (fakticky CI modul + dekódovací karta).
Televize pro DVB-T DVB-T2 přijímat nebude, protože rozdílná je už modulace. Nestačí tedy modul do CI, protože CI slot pracuje až s daty za demodulátorem.
« Poslední změna: 14. 12. 2011, 22:19:05 od Jan Novák »


Jakub Ambroz

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 153
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:CI slot a budoucí DVB-T 2
« Odpověď #11 kdy: 15. 12. 2011, 07:56:45 »
Děkuji za vysvětlení :) ale škoda, že to není tak jak jsem si myslel.
DVB-T: Samsung UE26D4003
            Samsung UE32C6000
TechniSat digi Pal TX 2
Příjem téměř všech hlavních CZ(mux1,2,3,4,RS7,RS8), SK(1,2,3,4), PL 2,3 mux (krom 1 muxu skrz stejný kanál RS7), AT 2 hlavní muxy ;)


Hugo Tom

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:CI slot a budoucí DVB-T 2
« Odpověď #12 kdy: 15. 12. 2011, 17:57:35 »
Máme všechny místnosti řešené tak že 66cm úhlopříčky je úplně ideální ;-) a HD ready neznamená nekvalitní vyšší rozlišení a DVB-T2 stejně plné ,,fullHD´´ 1920x1080 nebude, nebo spíš bych se divil  ;) . Mě jde o kompatibilitu. Ještě ktomu to tu tvrdíte na DZ. A ,,HD´´ (plné rozlišení této TV) vypadá velmi jemně a kvalitně ostatně Samsung má obecně vše kvalitní a SDéčko na něm dokonce vypadá nejlépe ze všech 100 TV v prodejně ;-). Mě prostě zajímá jestli mi to časem půjde tak jak se ptám. Ne na to kam byste VY tuhle TV umístil ;-)

Kupovat HD ready televizory jsou vyhozené peníze, raději si připlatit full HD, v dnešní době už je full HD standard a obíráte se o kvalitnější obraz. Jinak uhlopříčka 66 cm idealní, jak máte velké místnosti, metrové? Pokud je HD kvalita obrazu, tak sledovat metrovou obrazovku z 1,5 metru není problém. Sám mám TV 107 cm a teď si říkám, že  mohla být klidně větší. Ale já mám zase velký obývák.


ceco ceco

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 95
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:CI slot a budoucí DVB-T 2
« Odpověď #13 kdy: 15. 12. 2011, 18:55:47 »
Taky jsem si pred 3 lety koupil drazsi model TV s CI slotem s vidinou dokoupení modulu s tunerem MPEG4... óoo jak jsem byl obelhan... :)


ceco ceco

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 95
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:CI slot a budoucí DVB-T 2
« Odpověď #14 kdy: 15. 12. 2011, 19:18:56 »
Viděl bych to trosku jinak. Full HD je dnes standard... ale v Zapadni Evrope resp. USA. U nás je to "super, extra, mega novinka s priplatkem". Navic se soucasnou kvalitou naseho "pseudo pokusu o HD" resp SD se u nas s HD ready televizi o zadnou kvalitu nikdo nepripravuje. Kdo měl možnost srovnat např. Novu HD apod. na kvalitnim zobrazovaci full HD a HD ready, nemohl by věty výse vypustit z úst, protoze ten rozdil tam je neznatelny. Ale kdo neviděl neuvěří. Osobně bych si dnes uz taky nekoupil jinou TV nez full HD, ale u mě by se jednalo bylo o ulhopricky nad 46". Otazka zní: "Co za full HD chcete na 26" TV vidět?" A otázka je to ciste recnicka, protože pokud to člověk nemá jako monitor k počítači, je bazírování na full HD fantasmagorie...