Autor Téma: Využití původní zvuk. stopy na sat. pozicích ČT  (Přečteno 2619 krát)

Malata1 Jak

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 463
    • Zobrazit profil
Využití původní zvuk. stopy na sat. pozicích ČT
« kdy: 03. 12. 2011, 16:24:38 »
Snad to není moc objevné, ale zaznamenal jsem první pokus o využití alternativní stopy na satelitních pozicích ČT. Na ČT2 běží film Mosty na Toko-Ri, ve starší úpravě (4:3) a tedy zřejmě z doby "duálu". A také v tom začal, jak hlavní stopě sat. tak v DVB-T se zleva ozýval dabing a zprava originál. Po několika minutách to však přepnuli a v DVB-T i na hlavní stopě DVB-S jde pouze dabing. Zato v alternativní stopě (u mě se identifikuje jak qaa) na satelitu dále pokračuje zmíněná směska dabingu a originálu. Doufám, že časem ČT bude možností více využívat a bude v originálu celé stereo.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


PIT0MEC

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 388
    • Zobrazit profil
Re:Využití původní zvuk. stopy na sat. pozicích ČT
« Odpověď #1 kdy: 03. 12. 2011, 16:36:44 »
Celkem mě i zajímá, jestli například německá stanice vysílající českou Popelku, řeší původní audio a diváci se toho dožadujou


Malata1 Jak

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 463
    • Zobrazit profil
Re:Využití původní zvuk. stopy na sat. pozicích ČT
« Odpověď #2 kdy: 03. 12. 2011, 16:58:08 »
Celkem mě i zajímá, jestli například německá stanice vysílající českou Popelku, řeší původní audio a diváci se toho dožadujou
Jestli myslíš koprodukční film Tři oříšky pro popelku tak to nejspíš neřeší, neboť to mají z půlky v originále (němečtí herci se mluvili sami).
Ale jinak to zjevně řeší neboť na satelitu mají veřejnoprávní programy také připravené alternativní stopy.


Malata1 Jak

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 463
    • Zobrazit profil
Re:Využití původní zvuk. stopy na sat. pozicích ČT
« Odpověď #3 kdy: 17. 02. 2012, 21:17:33 »
Amadeus na ČT2 a ČT HD jede s normální angličtinou ve druhé stopě. Dabing v primární a nikde žádné pochybné kombinace.