Autor Téma: Jak najít české programy  (Přečteno 2898 krát)

dunil dunil

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Jak najít české programy
« kdy: 30. 11. 2011, 17:49:24 »
Ahoj, jsem nový v satelitním bludišti a rád bych zde našel odpověď. Po bývalém nájemníkovi nám na balkóně zůstal satelit. Tak jsem koupil přijímač, drát a CSlink kartu a dal se do montáže. V obchodě mi pán poradil, že parabola stačí trošku posunout a nebude problém. Ku podivu ani nebyl. Podle buzoly jsem našel přibližnou pozici družice a po několika pokusek se mi našlo cca 700 programů. Řada programů je free. Rúzné náboženské, reklamní a kdo ví co, ale projíždím po jednom programy a nenacházím žádné české. Kde mohla nastat chyba prosím? Kartu jsem registroval po internetu až po instalaci, ale v návodu se psalo, že se registruje na měsíc automaticky. Je možné, že jsem se připojil na jiný satelit než Astru 3A, kterou mi ale sám nabídl přijímač? Nebo hledám špatně a někde tam ty čské programy budou? Poraďte prosím.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


spyko

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 573
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jak najít české programy
« Odpověď #1 kdy: 30. 11. 2011, 18:10:51 »
CHyba bude v nastavení,z největší pravděpodobností jste na Astrě 19.2,jenže cslink je na Astře 23.5-posunout a doladit !!!
Manhattan/optibox aligátor/,AL85,Moteck 2100a,Bensat 120 hd,Panasonic 42PX80,philips 5680,180D


Vladimír Dráb

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 324
    • Zobrazit profil
Re:Jak najít české programy
« Odpověď #2 kdy: 30. 11. 2011, 19:05:59 »
Nebo na ktrékoli jiné, zkoušel jsem to vyvěštit z koule, ale přesněji mi neodpověděla :D, Zkuste napsat aspoň pár programú, které chytáte, z tohu už poznáme kam parabola míří.


KarelH

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 79
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jak najít české programy
« Odpověď #3 kdy: 30. 11. 2011, 19:11:35 »
Ahoj, jsem nový v satelitním bludišti a rád bych zde našel odpověď. Po bývalém nájemníkovi nám na balkóně zůstal satelit. Tak jsem koupil přijímač, drát a CSlink kartu a dal se do montáže. V obchodě mi pán poradil, že parabola stačí trošku posunout a nebude problém. Ku podivu ani nebyl. Podle buzoly jsem našel přibližnou pozici družice a po několika pokusek se mi našlo cca 700 programů. Řada programů je free. Rúzné náboženské, reklamní a kdo ví co, ale projíždím po jednom programy a nenacházím žádné české. Kde mohla nastat chyba prosím? Kartu jsem registroval po internetu až po instalaci, ale v návodu se psalo, že se registruje na měsíc automaticky. Je možné, že jsem se připojil na jiný satelit než Astru 3A, kterou mi ale sám nabídl přijímač? Nebo hledám špatně a někde tam ty čské programy budou? Poraďte prosím.

Dobrý večer, bylo by taky dobré napsat jaké programy jste naladil (název třeba dvou tří kanálů a podle toho už by se dala určit satelitní pozice na kterou máte právě nastavenou parabolu) a napsat taky jaký máte satelitní přijímač.
Jinak tady http://www.digitalnitelevize.cz/nastroje/nastaveni-paraboly/ si můžete zadat údaje a ono vám to zobrazí údaje (elevaci, azimut, LNB skew) pro nastavení paraboly pro vaši lokalitu.


dunil dunil

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jak najít české programy
« Odpověď #4 kdy: 30. 11. 2011, 22:40:14 »
Děkuju za odpovědi, ještě jednou jsem to kompasem měřil a zdá se mi, že jsem přesně na Astra 3, tak nevim. Astra 1 je podle http://www.dishpointer.com trošku více na jih. Jen tak namátku mám třeba ATN Bangla UK, $Blighty, $Sky Sports HD4, $Home, $Good Food, $Dave,$ComedyCtrl+1, ....

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Libor Seznam

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 46
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jak najít české programy
« Odpověď #5 kdy: 30. 11. 2011, 23:01:31 »
Tak to už jste zajel daleko, na pozici 28,2 Eurobird1/Astra2