Autor Téma: Sledovanie IPTV na počítači  (Přečteno 15669 krát)

Big Tron

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Sledovanie IPTV na počítači
« kdy: 24. 11. 2011, 11:34:32 »
Pozdravujem osadenstvo.

Mám taký jeden delikátny problém. Môj ISP prevádzkuje vo svojej sieti IPTV, ktorá vlastne funguje úplne jednoduch pomocou RTP a SAP. Za relativne vysoku sumu som si aj dokonca zapožičal ich (mimochodom najšitnejší čo som kedy mal tu česť vidieť) settopbox aby som si mohol zaplatiť rozšírený TV balík, ale pri objednávke som jasne zdôrazňoval, že ten ich bazmek nemienim používať, keďže pri telke mam Mac Mini + Gentoo + XBMC. Oni na to, že jasné, že žiaden problém, veď základný balík aj tak funguje cez VLC pomocou SAP a platený balík je už moja starosť (vyriešená pomocou Wiresharku). Ale po určitej dobe bezproblémového používania sa začali diať čudné veci. Po niekoľkých dňoch prestali fungovať skoro všetky programy (aj keď v SAP boli aj naďalej ohlasované) okrem obligátnych JOJ, Markíza, STV, ... Proste manažment evidentne zistil, že skoro nikto si nechce požičiavať ten ich predražený obershit a radšej pozerajú telku "softwarovo" tak to jednoducho zatrhli.

O čo mi ale teraz ide - vzhľadom na to, že sa cítim byť podvedený, tak si chcem zobrať spravodlivosť do vlastných rúk a síce:

Zistil som, že ak "blokovaný kanál" (v rámci mojej siete) zapnem na tom ich settopboxe tak zrazu ide aj vo VLC (XBMC), ak ho vypnem tak sa vypne aj v PC, čiže evidentne laicky povedané máme v bytovke voľajaký inteligentný switch, ktorý to zabezpečuje. A teraz moja otázka - ako na to? Kde mám začať? Proste chcem len urobiť na PC voľajaký "emulátor" chovania toho settopboxu aby mi "otvoril" tie blokované IP - porty - čo ja viem čo. Čo vlastne mám vo wiresharku hľadať, alebo je to o niečom inom?

Dikes

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Ondřej Caletka

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 185
    • Zobrazit profil
    • Oskarův Weblog
    • E-mail
Re: Sledovanie IPTV na počítači
« Odpověď #1 kdy: 24. 11. 2011, 16:18:08 »
Tyhle symptomy ukazují, že se ti počítač nesprávně přihlašuje do multicastových skupin. Proto když je zároveň přihlášen set top box, tak to jede. Takže to nevypadá na blokování, spíše na nějaký problém v PC.

Doporučuji se wiresharekem zaměřit na IGMP protokol - jak vypadá join od settopboxu a jak od VLC? A pokud od VLC nechodí, nepřidal jsi do toho PC nějaké nové rozhraní? Občas pomůže přidat do směrovací tabulky záznam
Kód: [Vybrat]
# ip route add 224.0.0.0/4 dev eth0 (pokud eth0 je rozhraní jdoucí k providerovi)