Autor Téma: Azur 650T DAB+ / FM / AM RDS tuner  (Přečteno 31500 krát)

José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: Azur 650T DAB+ / FM / AM RDS tuner
« Odpověď #15 kdy: 15. 11. 2011, 12:06:00 »
S touto Vaší úvahou zcela souhlasím. Na pořizování nějakého kvalitního tuneru pro DAB+ je asi opravdu ještě brzy, na víc neprohlížel jsem nyní tunery Cambrindge a Yamaha, ale hrabal jsem se po netu v jiných a povětšinou to disponovalo pro L-Band stejně integrovanou anténou uvnitř přijímače jako má to Pure, čili bylo to zase jen a jen na silný lokální příjem. Anténní vstupy pro antény na střeše se týkaly pouze III.Bandu a FM a to někde byly obě společně v jednom vstupu, jinde rozdělené, tedy vstup každá z nich měla zvlášť. Nic méně se domnívám, že citlivost tam nebude o nic vyšší, nežli u těch přijímačů Pure, které jsou osazeny nejnovějšími chipy.

Takže já též volil kuchyňský přijímač. Který lze použít i na dovolené, kam jsem si ho vzal s sebou. Který lze použít i na chalupě. I v bytě a to i v ložnici jako budík. A konec konců mi hrál skvěle a bez problémů i v jedoucím autě. Jedině díky 4 reproduktorům je poněkud těžší váhy. Takže na výlety není až tak vhodny. A tak stejně jako Vy možná svoji výbavu pro DAB doplním někdy o nějaký miniaturní přijímač DAB+ do kapsy. Ovšem vyžadoval bych manuální ladění s možností přesného nastavení kanálu ručně. Automat u zn.Pure mi poněkud vadí.

Nic méně chápu p.Poláka s jeho soustavou antén na motoru. Že si s tím bude prostě vrtět a lovit si.
A k tomu se hodí tuner lépe. Nosit to nikam nebude. Měl jsem někdy před 30 lety také Tuner pro FM s anténou Yagi na motoru, takže celkem tuto zábavu chápu. Chytalo to v pohodě Bavorsko, Rakousko, NDR a při dobrém počasí i Švýcarsko.

Ostatně pokud se podíváme na cenu, tedy Yamaha T-D500 za 9 900Kč.

A na Pure Evoke Flow 5 290,-
reproduktor 1 590,-
akumulátor 1 051,-
Dálkové ovládání 790,-
= cekem 8 721,-

tak to je 1 179 Kč rozdíl...
To už není tak závažné...

To využití kuchyňáku je samozřejmě v naších podmínkách nebo z naších pozic vyšší.
Nic méně on s sebou kuchyňák, tedy zapůjčenou Sensiu na dovolené měl...
Zřejmě ho to zásadně neuchvátilo, no tak chce spíše něco do aparatury...
Jak říkám, celkem to chápu.



« Poslední změna: 15. 11. 2011, 15:32:47 od José Brtník »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0