Autor Téma: Jaký TV přijímač koupit?  (Přečteno 15446 krát)

Josef Zavřel

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 323
  • Místní i dálkový příjem DVB-T/T2 CZ,SK a FTA SAT
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Jaký TV přijímač koupit?
« kdy: 18. 11. 2011, 10:39:16 »
Dobrý den.
Nechci tohle stálé téma ze široka dále rozvíjet,ale vyhodit peníze a nebýt spokojen se mě také nechce.Chci koupit novou TV,ale k vůli nábytku jsem omezen na 37" (94cm) a pozorovací vzdálenost do 3m.Nemohu do ní dát více než 12000Kč.Prosím odborníky a zkušené znalce o radu,co je nyní na trhu v této relaci a do čeho by v mém případě šli.I do jaké technologie.Viděl jsem v akci LCD Philips 37PFL4606 H.Nechci ji chválit,to bych na tyhle stránky nepsal.Vzhlédl jsem se v odezvě 2ms.Prosím,poraďte.Předem děkuji. J.Z.
DVB-T2 Kojál mux21,22,23, Brno-Barvičova (V) mux 24,
SK mux 1,2,3,4,Vel.Jav. Ant.1x Emme Esse 45 UC. Zes.26/1,2
TV 43FUB8061-4K Finlux.
DAB+ČRo K12D Kojál,Teleko K8A Brno,W-K 5D,př. Albrecht DR 52 BA a DUAL DAB 4 C, ant.FUBA DAB 307,    
SAT.Emme Esse 80cm Fe+4xLNB Megasat
Družice 13-19,2-23,5-28,2

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Jan Bajger

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 142
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Jaký TV přijímač koupit?
« Odpověď #1 kdy: 18. 11. 2011, 11:11:26 »
Jsou dva možné přístupy: internetový a kamenný
V první řadě si musíte stanovit požadavky na televizor sám:
a) má nahrávat?,
b) má umět 3D?,
c) má umět internet?,
d) které typy souborů by měl přehrát?,
e) z jakých úhlů v místnosti budete sledovat TV?,
f) upřednostňujete spotřebu el. energie nebo kvalitu obrazu?,
g) jaké rozlišení požadujete?,
h) kolik vstupů od jiných přístrojů požadujete?
Při limitu 12000 Kč řada výše uvedených bodů asi vypadne.
1. Po definici požadavků na TV pomocí vyhledávače najdete vhodný typ televizoru a internetového obchodu a TV koupíte.
2. Zajedete do obchodního centra s elektronikou a přímo svýma očima zkontrolujete kvalitu obrazu TV přijímače, který odpovídá Vašim požadavkům a peněžence.
Vřele Vám doporučuji bod 2., protože reklamace je v kamenném obchodě snazší a odpadá riziko při dopravě. V řadě obchodů jsou již internetové ceny blízko cenám v kamenném obchodě. Rovněž máte možnost provést internetový průzkum předtím, než navštívíte kamenný obchod. V každém případě Vám vřele doporučuji co největší úhlopříčku obrazu i za cenu rozlišení 1368x768. Nábytek se dá uspořádat s pomocí nosných stolků tak, že televizor je předsunut před obývací stěnou. Skvělý obraz Vám přeje Jan Bajger


Jan Bajger

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 142
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Jaký TV přijímač koupit?
« Odpověď #2 kdy: 18. 11. 2011, 15:47:17 »
Chápu, že to neuděláte, protože myslíte samostatně a jinak, než já. Já bych si koupil plasmu LG 50PK350 a TV bych předsunul před stěnu. Stojí méně než 12000 Kč. HD bude zítra standard a na ten se dá dívat z blízka. Sportovní přenosy jsou nádhera, máte zblízka pocit, že jste na stadionu, stejně tak přírodopisné pořady jsou zážitkem.


spyko

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 573
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Jaký TV přijímač koupit?
« Odpověď #3 kdy: 18. 11. 2011, 19:18:32 »
Na ten sport určitě plazmu/37palců-94cm/,lépe panasonic,otazkou je hdready nebo full,hdready je levnější,menší spotřeba,lépe se přizpůsobí sd ,pokud si chcete platit hd-full obrazovku/o standartu se radši nebavme/ !
Manhattan/optibox aligátor/,AL85,Moteck 2100a,Bensat 120 hd,Panasonic 42PX80,philips 5680,180D


Libor L

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 695
  • Po klacku sahá ten, komu došly argumenty!!
    • Zobrazit profil
Re: Jaký TV přijímač koupit?
« Odpověď #4 kdy: 18. 11. 2011, 19:43:23 »
Panasonic vyrábí plazmy až od úhlopříčky 106cm (42 palců). Výroba modelů s 37 palcovým plazmovým panelem byla ukončena ke konci minulého roku (modely 2010).

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


spyko

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 573
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Jaký TV přijímač koupit?
« Odpověď #5 kdy: 18. 11. 2011, 20:43:59 »
O kruci,tak to se omlouvám,ikdyž jsem ji zahlíd někde v prodeji,v tom případě bych šel do minim.46 a větší,moje 42 se mi zdá už malá !I tak bych se vyvaroval malého a levného LCD,hlavně kvuli sd vysílání a sportu !
Manhattan/optibox aligátor/,AL85,Moteck 2100a,Bensat 120 hd,Panasonic 42PX80,philips 5680,180D


vojta mareček

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Jaký TV přijímač koupit?
« Odpověď #6 kdy: 22. 11. 2011, 17:30:03 »
Dobrý den, asi to tady úplně nepatří, ale měl bych dotaz. Mám starou televizi která nemá scart vstup ale pouze jako všechny staré televize jen koaxial. Dočetl jsem se, že i tuto televizi lze ještě použít a to tak, že stačí mít sep-top-box který má tzv. RF-výstup díky němuž mohu propojit takovou televizi se sep top boxem. Sep top box který mám tento výstup má a tak jsem jen koupil propojovací koaxiální kabel. Jenže ovladač který k televizi je už nefunguje. U mé další starší televize když ji zapnu se musím ovladačem od televize přepnout na AV abych se mohl dívat na televizi. Jenže zde mi to nejde kvůli nefunkčního ovladače a univerzální ovladač na to nereaguje a tlačítka na televizi toto neumožnují. Když chci pustit menu sep top boxu abych mohl naladit tak to prostě není možné. Nevíte někdo co s tím nebo jestli to je vůbec ještě řešitelné?


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Jaký TV přijímač koupit?
« Odpověď #7 kdy: 22. 11. 2011, 19:32:25 »
Dobrý večer, Váš problém pramení z toho, že máte dva citované případy v různých režimech. U toho funkčního TV do něj posíláte signál obrazu a zvuku asi SCART kabelem, nebo kabelem s CINCHy. V nich jsou přímo analogové údaje o obrazu a zvuku a proto zobrazovací TV máte přepnut do AV modu a funguje to. Nefunkční spojení ale využívá jiný princip přenosu. STB je opatřen modulátorem, nebo by měl být, a přijaté signály obrazu a zvuku namoduluje na některý vybraný kanál a koaxem pošle do anténního vstupu starého TV. Na něm se tedy nemusí a ani nesmí volit režim AV, ale stačí jeho tuner naladit na shodný kanál, na kterém "vysílá" modulátor STB. Čili ani nemusíte mít dálkové ovládání, jen nalaďte tuner na správný kanál a je hotovo. TV by si měl toto poslední naladění pamatovat i po vypnutí a proto by mělo stačit ho jen zapínat a vypínat. Pro úspěšné používání diskutované sestavy si musíte nejprve ujasnit, zda opravdu má onen STB modulátor a na který kanál je v menu nastaven. Pro "veřejnou" kontrolu a opravdu dobře padnoucí rady, je vždy dobré uvést v dotazu přesné označení všech přístrojů. Ve Vašem případě označení STB a TV.

Měl byste tedy postupovat tak, že nefunkční STB připojíte místo toho funkčního a po volbě menu mu nastavte na jeho modulátoru nějaký vhodný kanál. Raději nějaký nižší, na kterém u Vás ještě nevysílá analogový vysílač, ani místní vysílač DVB-T. Potom tento STB připojte koaxem k přidělenému TV a na něm nalaďte stejný kanál, jako na STB. Až se Vám to podaří a Vy uvidíte na obrazovce signál ze STB, ten potom můžete přes jeho menu naladit na u Vás používané kanály digitálního vysílání. Programy a hlasitost byste měl ovládat pomocí DO STB a TV bude sloužit jen jako primitivní zobrazovač s analogovým tunerem.

P.S. Pozor ještě na to, že většina STB má sice výstupní konektor, obvykle označený jako RF OUT, ale na něm bývá jen přetransformován digitální signál z antény. To slouží k vícenásobnému rozvodu digitálního signálu do více digitálních TV, nebo STB, v domácnosti, bez nutnosti použití rozbočovačů, které průchozí signál zeslabují.
« Poslední změna: 22. 11. 2011, 19:43:19 od Pamětník »
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


vojta mareček

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Jaký TV přijímač koupit?
« Odpověď #8 kdy: 23. 11. 2011, 23:11:16 »
Mám STB GoGen 418 T2U, jen bych opravil, že mám pouze tento STB a je funkční. Bežně je připojen k té TV  která je funkční což je SONY trinitron - KV-21LT1K (http://www.odklepnuto.cz/aukce/5202412/prodam-barevnou-tv-sony-trinitron-kv-21lt1k.html). To je ta TV u které se musím přepínat na AV a STB je k ní připojen přes Scart.

No a tento STB jsem odpojil od sony a připojil k druhé TV což je funai a přesný typ nevím (http://slanet.by/CVETNOJ_TELEVIZOR_Funai_TV-1400A_MK8_YaPONIYa_b_u/~9762612/~399/?bild=1) a to je ta kterou sem chtěl vyzkoušet. Nechtěl jsem kupovat další tuner, abych potom zjistil že mi je třeba k ničemu.

Ale jak jste napsal asi to bude tím RF výstupem, protože mi taky na na e-mail napsali, že RF výstup je vlastně LOOP smyčka z anténího přívodu, přičemž většina STB tento modulátor nemá. Až na nějaké vyjímky jako STRONG SRT 5216. Takže když vlastně nemám STB s modulátorem tak ani nemůžu nic na tuto televizi ladit nebo to je jinak ?


Vladimír Dráb

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 324
    • Zobrazit profil
Re: Jaký TV přijímač koupit?
« Odpověď #9 kdy: 24. 11. 2011, 08:32:50 »
Nemáme sice scart, ale AV vstup na TV evidentně je, takže stačí doplnit příslušný kabel.


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Jaký TV přijímač koupit?
« Odpověď #10 kdy: 24. 11. 2011, 18:23:43 »
Ale jak jste napsal asi to bude tím RF výstupem, protože mi taky na na e-mail napsali, že RF výstup je vlastně LOOP smyčka z anténího přívodu, přičemž většina STB tento modulátor nemá. Až na nějaké vyjímky jako STRONG SRT 5216. Takže když vlastně nemám STB s modulátorem tak ani nemůžu nic na tuto televizi ladit nebo to je jinak ?
Bohužel je to tak. Váš STB nemá modulátor a proto nemůže do TV s jen anténním vstupem nic použitelného poslat.
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


vojta mareček

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Jaký TV přijímač koupit?
« Odpověď #11 kdy: 24. 11. 2011, 20:15:17 »
jj ,, za všechny rady moc děkuju  ;),,takže nákup STB s modulátorem se vlastně v tomhle případě ani nevyplatí kupovat


Dan Rozsíval

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 838
    • Zobrazit profil
Re: Jaký TV přijímač koupit?
« Odpověď #12 kdy: 25. 11. 2011, 07:26:53 »
Jen doplním že STB s modulátorem jsem v poslední době několikrát běžně kupoval pro takovéto případy u jedné nejmenované firmy za 699 Kč. Jedná se o DI-BOX T-30. Je u ní běžně k dostání,na trhu není jen Strong.
DVB-S: 2x GM 9080 a GI Voyager II:  Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1W,4/5W,12.5W,15W + 39E,42E,46E,52E.
DVB-T: Dibox T-22,T-30: MUX1,2,3,4,RS7,RS8.


Vladimír Dráb

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 324
    • Zobrazit profil
Re: Jaký TV přijímač koupit?
« Odpověď #13 kdy: 25. 11. 2011, 13:55:23 »
Ještě jednou upozorňuji, že tazatel má na TV AV vstup, takže žádný modulátor nepotřebuje, stačí propojit kabelem scart cinch.


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Jaký TV přijímač koupit?
« Odpověď #14 kdy: 25. 11. 2011, 19:16:28 »
Já Vám věřím, ale tazatel uvedl, že TV má jen anténní vstup. Jaký model skutečně má, to je ve hvězdách. Např. jeden z popisů uvádí, že má AV pro NTSC a i SCART.
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další