Autor Téma: kostičkování obrazu  (Přečteno 3712 krát)

Michal Navratil

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
    • E-mail
kostičkování obrazu
« kdy: 29. 10. 2011, 11:06:39 »
Potřeboval bych poradit, chytám signál z Javořice, kanály 30,33 a 35, sílu signálu mám na 50% a kvalitu na 100% a dost casto mi obraz kostičkuje, vůbec si s tím nevím rady..



Uploaded with ImageShack.us

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Enik

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 592
  • Vědomí vlastní neznalosti je klíčem k poznání.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: kostičkování obrazu
« Odpověď #1 kdy: 29. 10. 2011, 11:53:22 »
Potřeboval bych poradit, chytám signál z Javořice, kanály 30,33 a 35, sílu signálu mám na 50% a kvalitu na 100% a dost casto mi obraz kostičkuje, vůbec si s tím nevím rady..



Uploaded with ImageShack.us
Není mi sice jasný důvod a smysl tohoto příspěvku, ale je krásnou ukázokou toho, že  100% čehokoliv není zárukou kvalitního obrazu a zvuku. Žádný bargraf nebo display na přijímači není schopen provést skutečnou analyzu přijímaného signálu.
 Zcela jinou kapitolou je představa autora příspěvku, že se tu najde někdo, kdo pohledem do křišťálové koule mu najde řešení problému. Nic z toho totiž není pravda. Příjem televizního signálu je věda, a je proto nutné používat vědecké metody. :-)))

 


BeatJ

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 910
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: kostičkování obrazu
« Odpověď #2 kdy: 29. 10. 2011, 11:54:33 »
Navic hodnotit kvalitu signalu podle bar metru prijimace je zavadejci,je sakra nepresny.Ukazuje 100% pritom skutecnost je uplne jina..
DISKUZNÍ SKUPINA DAB+   https://www.facebook.com/groups/1296962067091947/
Yamaha T-D500 + Rotel RT-12 pro Síťové přehrávání, FM, DAB+
Kathrein AV12, Emme Esse 15RB3 pro DAB+ III.pásmo
Kathrein ABH01 a XMUX pro FM


p w

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 61
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: kostičkování obrazu
« Odpověď #3 kdy: 31. 10. 2011, 21:51:45 »
Zrejme jde o TV LG. Sila 50% neni rozhodne to nejidealnejsi,chtelo by to aspon 80%. Otazkou je jak mate realizovan prijem, solo antena,zadny zesilovac,spolecny rozvod, podle toho kde bydlite apod. vic info, vic vic vic...jinak se neda poradit.

PW
DreamBox 500 & 800HD klon,UPC - Thoř 0,8W & Quad LNB Megasat Diavolo 0,1db & Fe 80cm, AL 80cm Astra 23,5 Skylink & CSlink + Inverto Quad 0,2db + silhani na 19,2E + Inverto twin 0,2db


Milan Pantůček

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 129
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: kostičkování obrazu
« Odpověď #4 kdy: 01. 11. 2011, 20:03:32 »
Potřeboval bych poradit, chytám signál z Javořice, kanály 30,33 a 35, sílu signálu mám na 50% a kvalitu na 100% a dost casto mi obraz kostičkuje, vůbec si s tím nevím rady..



Uploaded with ImageShack.us
Není mi sice jasný důvod a smysl tohoto příspěvku, ale je krásnou ukázokou toho, že  100% čehokoliv není zárukou kvalitního obrazu a zvuku. Žádný bargraf nebo display na přijímači není schopen provést skutečnou analyzu přijímaného signálu.
 Zcela jinou kapitolou je představa autora příspěvku, že se tu najde někdo, kdo pohledem do křišťálové koule mu najde řešení problému. Nic z toho totiž není pravda. Příjem televizního signálu je věda, a je proto nutné používat vědecké metody. :-)))
Tento problém se řeší na konkurenčním webu, takže je zbytečné vznášet zde dotazy a dávat rady. Myslím, že tazatel už problém vyřešil, neboť se už dva dny neozval.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0