Autor Téma: Zřízení satelitu - Cs Link - Skylink?? Poraďte  (Přečteno 8398 krát)

Jirka Matušek

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 85
  • OSTRAVA!!!
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Zřízení satelitu - Cs Link - Skylink?? Poraďte
« kdy: 25. 10. 2011, 20:45:05 »
Zdravím, chtěl bych si pořídit satelit, ale v té celkové nabídce se docela ztrácím. Důvod, proč si satelit pořizuji je ten, že chci získat HD kanály v lepší kvalitě (bez komprese z DVB-T) a také rozšíření programové nabídky. Chtěl bych se tedy zeptat uživatelů, jaké mají zkušenosti a co by mi doporučili - jestli Skylink, CS link. Díky!
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně  na:
www.rnews.cz
fb.com/rnewscz

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Malata1 Jak

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 463
    • Zobrazit profil
Re: Zřízení satelitu - Cs Link - Skylink?? Poraďte
« Odpověď #1 kdy: 25. 10. 2011, 21:12:06 »
Kup si CSlink nebo Skylink, oni už se nějak dohodnou.  ;D

Ono skutečně záleží na každém co preferuje. Pokud někdo chce vyloženě placené HD programy tak je Skylink jasná volba. Ale zas na druhou stranu mu schází běžné seriálové programy (AXN) co má Cslink.


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: Zřízení satelitu - Cs Link - Skylink?? Poraďte
« Odpověď #2 kdy: 25. 10. 2011, 21:26:58 »
A v důsledku je to jedno protože to stejně oboje koupil jeden a ten stejný majitel a stejně z toho udělá jednu službu, jen je otázka jestli za rok nebo za dva nebo za tři... Na druhou stranu pokud ti jde o HD a nechceš čekat až se to slije v jedno, tak jak již je uvedeno tak HD má sky link. http://www.skylink.cz/web/structure/26.html#hdplus vhodné přijímače pak jsou zde http://www.skylink.cz/web/structure/62.html
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


Kuba Melín

  • Global Moderator
  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 732
    • Zobrazit profil
    • DVB Servis
    • E-mail
Re: Zřízení satelitu - Cs Link - Skylink?? Poraďte
« Odpověď #3 kdy: 25. 10. 2011, 22:30:12 »
Ty "vhodné" přijímače bych určitě nedoporučoval všechny, většina z toho jsou nekvalitní šroty, které sice mají certifikaci a fungují s kartou Skylink, ale po FW a zejména HW stránce je to hrůza.

Z certifikovaných přijímačů bych určitě volil pouze ty kvalitní, tedy Humax IRHD5100S a nebo Technisat Technibox SIR. Použitelné jsou ještě i Dizipia a Mascom. Zbytek fakt ne.
S anténami je to jako s ženami - je to složitější, než to na první pohled vypadá :)

Profesionální instalace antén pro DVB-T, DAB i VKV FM, satelitních parabol, měření signálu a další poradenství - http://www.dvbservis.cz


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Zřízení satelitu - Cs Link - Skylink?? Poraďte
« Odpověď #4 kdy: 25. 10. 2011, 23:32:46 »
...chci získat HD kanály v lepší kvalitě (bez komprese z DVB-T)...
Komprese v DVB-T není nemoc, jen nutná technologie, jak distribuovat signál v přiděleném datovém toku ještě v přijatelné kvalitě. Také u DVB-S je samozřejmě použita komprese ze stejných důvodů. Ale některé satelitní stanice mají ještě horší obraz (kompresi) než teresteriál.
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: Zřízení satelitu - Cs Link - Skylink?? Poraďte
« Odpověď #5 kdy: 25. 10. 2011, 23:47:34 »
Ty "vhodné" přijímače bych určitě nedoporučoval všechny, většina z toho jsou nekvalitní šroty, které sice mají certifikaci a fungují s kartou Skylink, ale po FW a zejména HW stránce je to hrůza.

Z certifikovaných přijímačů bych určitě volil pouze ty kvalitní, tedy Humax IRHD5100S a nebo Technisat Technibox SIR. Použitelné jsou ještě i Dizipia a Mascom. Zbytek fakt ne.

No já známým doporučuji ten Humax IRHD5100S, neboť už asi 3 lidi, co si jich vážím ho chválí do nebes, čili by jsi byl asi čtvrtý. Ovšem, že bych z něj byl nadšen, to rozhodně nejsem. Podle mne má docela 2 dost zásadní vady a dosud pokud vím není nějaký nový firmware, který by je řešil a dokonce shodou okolností jsem dnes hledal, zda je pro to vůbec nějaký editor a dočetl jsem se, že není prý taky...

Ten Technisat Technibox SIR mne napadl tak nějak sám od sebe jako případná náhrada, když by někdo nechtěl ten Humax. / Ale prý ho na parabole dost setřeli, tedy ten Technisat, nevím, nečetl jsem to... Na Humax IRHD 5100 tam pěli ódy zrovna nedávno, mám dojem... myslím tohle http://www.zoznam.sk/4478/kvalita-techniky-vcera-a-dnes/  /

DiZiPiA zpočátku chválili taky do nebes, ale v životě jsem to neviděl....

Mascom mi může vlézt na záda, tuhle firmu nějak moc nemiluju...
No a jedna slečna/paní tedy chválila ten Amiko IRD-7800... že jí to prý doporučoval nějaký její technik, buď prý ten Humax nebo tohle, na konec si ale raději koupila ten Humax...
Ovšem sám to opět neznám...
No, takže bych se podržel toho Humaxe i když mám vůči němu výhrady...
Tedy, když bych chtěl něco takovéhoto...

Konec konců, jak tam vzpomínají v tom článku na tu 5500, tak mně moje 5400 taky ještě stále spokojeně chodí...


« Poslední změna: 26. 10. 2011, 00:03:06 od José Brtník »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


Jirka Matušek

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 85
  • OSTRAVA!!!
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Zřízení satelitu - Cs Link - Skylink?? Poraďte
« Odpověď #6 kdy: 26. 10. 2011, 08:15:31 »
Teda, díky za tipy, docela jste se rozepsali :-). Ještě upřesním - co se přijímače týče. Používám na sledování televize HTPC (počítač s tv tunnerem a aplikací Windows Media Center). Takže k parabole, hlavám budu muset přikoupit také TV Tunner pro DVB-T (s podporou HD). Jen nevím jak to mám vyřešit s kartou (zda se dá k pc koupit nějaký slot?).
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně  na:
www.rnews.cz
fb.com/rnewscz


Zdenda F.

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 118
    • Zobrazit profil
Re: Zřízení satelitu - Cs Link - Skylink?? Poraďte
« Odpověď #7 kdy: 26. 10. 2011, 08:34:19 »
Předpokládám překlep a má být DVB-S. Takže třeba
http://www.omko.cz/pc-karty/satelitni-dvb-s/ .


Jirka Matušek

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 85
  • OSTRAVA!!!
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Zřízení satelitu - Cs Link - Skylink?? Poraďte
« Odpověď #8 kdy: 26. 10. 2011, 09:49:24 »
Předpokládám překlep a má být DVB-S. Takže třeba
http://www.omko.cz/pc-karty/satelitni-dvb-s/ .

o ano, omlouvam se, zvyk je zelezna kosile :-). Spravne ma byt DVB-S.
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně  na:
www.rnews.cz
fb.com/rnewscz


Dan Rozsíval

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 838
    • Zobrazit profil
Re: Zřízení satelitu - Cs Link - Skylink?? Poraďte
« Odpověď #9 kdy: 28. 10. 2011, 06:32:22 »
José:O tom Humíku mi povídej. Nedávno jsem ho měl doma pouze na naladění a to mi opravdu stačilo. Na to že je všude pomalu vychvalován do nebe naprosté zklamání,také jsem to u konkurence psal do diskuze. Co se týče nového fw tak jestli to bude trvat stejně dlouho jako u CR-Foxe kterého jsem měl dřív a který měl prakticky ty samé mouchy tak to budu dřív v důchodu než se dočkám. Jinak ten Mascom je v pohodě,tuhle značku mám naopak rád a stejně tak bezproblémový je i Gosat.
DVB-S: 2x GM 9080 a GI Voyager II:  Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1W,4/5W,12.5W,15W + 39E,42E,46E,52E.
DVB-T: Dibox T-22,T-30: MUX1,2,3,4,RS7,RS8.


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: Zřízení satelitu - Cs Link - Skylink?? Poraďte
« Odpověď #10 kdy: 28. 10. 2011, 08:48:21 »
José:O tom Humíku mi povídej. Nedávno jsem ho měl doma pouze na naladění a to mi opravdu stačilo. Na to že je všude pomalu vychvalován do nebe naprosté zklamání,také jsem to u konkurence psal do diskuze. Co se týče nového fw tak jestli to bude trvat stejně dlouho jako u CR-Foxe kterého jsem měl dřív a který měl prakticky ty samé mouchy tak to budu dřív v důchodu než se dočkám. Jinak ten Mascom je v pohodě,tuhle značku mám naopak rád a stejně tak bezproblémový je i Gosat.

No, právě, tyhle mouchy s laděním apod. už má 5400/5500 apod. A mne tedy fakt fascinuje, že za 10 let to nedokázal nikdo u Humaxu odstranit...
Jinak staré SD Gosaty jsem měl v ruce a jako na uživatele na mne dělaly dobrý dojem, ale ty nové HD neznám... A problém je, že ty recenze nebo ty hlášky o kvalitě Humaxu a nekvalitě jiných, píší opraváři... Čili já vím houby jestli u něčeho z toho po roce odejde zdroj apod. Já mohu tak akorát jako laik uživatel posoudit chování. Ale ne to, jak dlouho to vydrží. A z tohoto hlediska i ty 5400 i 5500 i ten Fox prostě vydrželi. Takže je pravděpodobné, že je defakto nerozbitná i ta HD 5100. Tedy pokud to uživatel vzteky nerozkopne, když mu to začne samovolně ztrácet naladěné kanály při dalším ladění apod. Což jsou právě ty mouchy. To by mě docela zajímalo, co jsi napsal do té kritiky u konkurence. Já svoje názory na to napsal zde, stačí si zadat do hledáčku 5100 a ono ti je to tady najde.
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


Dan Rozsíval

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 838
    • Zobrazit profil
Re: Zřízení satelitu - Cs Link - Skylink?? Poraďte
« Odpověď #11 kdy: 28. 10. 2011, 13:32:48 »
Přesně jak píšeš,ať je Humax vychvalován jak chce tak neodstranit za 10 let prakticky ten samý problém je z mého hlediska naprostá neschopnost výrobce. U CR-Foxe mizely ze seznamu kanály /třeba i 50 najednou/ pokaždé pokud jsi chtěl přidat nový program na frekvenci která už v přijímači je naladěná /vždy se muselo naprosto všechno z té frekvence vymazat včetně rádií a pak teprve znovu ladit/ a u té slavné nynější 5100 zase pokaždé když jsem dělal v seznamu rádií nějaké úpravy /mazání,přesun/ tak v seznamu TV automaticky vždycky zmizely určité HD programy na určitých frekvencích a to jak na 23,5E tak na 19,2E,podotýkám že pokaždé naprosto ty stejné. Nemluvě vůbec o tom že třeba to jak "vyřešili" v menu třeba nastavení Diseq a vůbec automatické a manuální ladění je oproti jiným typům naprosto tragické,to už snese srovnání snad leda s SD Strongy řady 6500. Tohle vše jsem tam José psal do diskuze na pa....le.cz,je to tak necelý měsíc. Shrnuto,podtrženo,ať si to každý chválí jak chce ale já už nechci tohodle korejského střepa ani vidět.
DVB-S: 2x GM 9080 a GI Voyager II:  Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1W,4/5W,12.5W,15W + 39E,42E,46E,52E.
DVB-T: Dibox T-22,T-30: MUX1,2,3,4,RS7,RS8.


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: Zřízení satelitu - Cs Link - Skylink?? Poraďte
« Odpověď #12 kdy: 28. 10. 2011, 13:55:52 »
Jasně. Chtěl jsem jen vědět, zda jsi narazil na to samé jako já. Dovolím si to trochu upřesnit. Na to aby se tento ,,bug" projevil musí být splněny 2 věci. Tedy musí jít o stejnou družici a o stejnou polarizaci pak při pohybu na trp. jednom, může dojít a dochází k požkození již uložených a srovnaných stanic na trp. jiných. splňujících podmínky, tedy polarizaci a družici. Problém je celkem snadno odstranitelný u všech starších typů tím, že se to nahraje do PC a pošle zpět. Průchodem přes PC se to uloží trvale a pak už to nedělá. Problém je, že pro tu HD 5100 není editor settingu, tedy těch starých 6 typů nejde použít, protože jsou stavěny na com port RS-232 a ten ta prokletá mrcha nemá, takže by byl třeba nový typ editoru fungující přes USB nebo LAN nebo kýho čerta co a pak by se to předpokládám zachovalo stejně, tedy stačilo by setting uložit, pak nahrát znovu a byl by klid. Ovšem takový soudobý editor buď do teď neexistuje nebo mi není minimálně znám. Přitom je to asi ta první a nejdůležitější věc, která by za existence tohoto popsaného desetiletého ,,bugu" známa být měla.

Druhý bug obdobně závažný souvisí s nahráváním. Tedy nastavené nahrávání začne nahrávat, ale rozkódování se dostaví s určitým zpožděním, takže nahrávka zůstane zakódována. Někdo to někde popisoval, že se mu to stalo tak asi 1x z 20 nahrávek. Tedy zhruba takovýto zásah, té chyby. Řěšení jsou dvě. První bych označil jako ,,Zipovo" tedy zdejšího čtenáře Zipa, který říkal, že pomůže mu sebrat systémový čas. A druhé elegantnější bylo popsáno na pa..le.cz kdy tam někdo uvedl, že už je dál a že se dá ta nahrávka v PC nějakým programem editovat a změnit jí v hlavičce parametry a pak je OK. Takže to jsou dvě chyby tohoto přijímače. Nic jiného jsem nenašel ani o ničem dalším nečetl, čili vše ostatní by mělo být OK.
« Poslední změna: 28. 10. 2011, 14:15:55 od José Brtník »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


Dan Rozsíval

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 838
    • Zobrazit profil
Re: Zřízení satelitu - Cs Link - Skylink?? Poraďte
« Odpověď #13 kdy: 29. 10. 2011, 07:34:23 »
Máš samozřejmě pravdu ale ono na tyto neduhy existuje ještě daleko lepší a jednodušší řešení která já považuji v dnešní době u "nejlepšího" přijímače za samozřejmé a tj. kdyby soudruzi z Koreje /když použiji tvou slovní hříčku/ konečně začali něco dělat a vydali alespoň u tohoto nového typu opravný firmware. Ale to bych po nich po těch minulých zkušenostech asi chtěl moc. Co se týče nahrávání,tak to mě nepálí poněvadž nic nenahrávám.
DVB-S: 2x GM 9080 a GI Voyager II:  Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1W,4/5W,12.5W,15W + 39E,42E,46E,52E.
DVB-T: Dibox T-22,T-30: MUX1,2,3,4,RS7,RS8.


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: Zřízení satelitu - Cs Link - Skylink?? Poraďte
« Odpověď #14 kdy: 29. 10. 2011, 08:40:45 »
No ono je dneska v módě odsuzovat řeba piráty apod. Ale je třeba si uvědomit, že třeba u 5400 x různých bugů oficiálního firmware bylo odstraněno právě neoficiálními softy, čili ono to sice cosi emulovalo a cosi sdílelo, ale pokud by se toto pominulo, tak u neoficiálních softů si tvůrci vyhráli jak s designem menu, tak i se samotnou funkčností firmware, třeba pitomým EPG počínaje a jinými věcmi konče.
Takže mne napadá velice kacířská myšlenka, že když by HD 5100 byla schopna nějaké takovéto činnosti, tak už by asi dávno byl její soft jednak uživatelsky přijemnější a jednak funkčnější. Takže ne všechny cesty vedou přes výrobce a toto je druhá strana mince těch tzv. certifikovaných modelů. Tedy, když se neuráčí výrobce, tak neudělá a nemůže udělat nikdo nic. Zatím co samozřejmě jinde si hrát mohou a hrají si. Takže pak je opravdu velmi otevřená otázka do pranice, zda cosi certifikovaného, ale omezeného zájmem či nezájmem výrobce něco dělat anebo něco necertifikovaného, ale kde se řada schopných lidí vyblbne a dotáhne takový stroj až k dokonalosti.
« Poslední změna: 29. 10. 2011, 08:42:35 od José Brtník »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL