Autor Téma: Zivot vedle vysilace - vliv na zdravi ?  (Přečteno 45782 krát)

Milan Pantůček

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 129
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Zivot vedle vysilace - vliv na zdravi ?
« Odpověď #45 kdy: 18. 10. 2011, 21:29:50 »

Uz jste videl nekdo vystup z AD9850 atd...?
Ja to resil pomocnym LC obvodem, aby to bylo "kulatejsi".
A uz jste videl "praseciny....nabehove hranoly" u Atherose, Raythenolu a jinych hybridu?
To ma do sinusovky hoodne daleko.
Nosná vlna musí být sinusovka, každá deformace znamená přítomnost vyšších harmonických. Ty se musí odfiltrovat, jinak by rušily provoz ve vyšších kmitočtových pásmech.
Modulovaný signál by při modulací digitálním signálem (ostré hrany) zabíral široké pásmo kolem nosné frekvence. Šířka pásma se proto musí omezit pomocí pásmové propusti, která současně potlačí i výše uvedené vyšší harmonické nosné vlny.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Zivot vedle vysilace - vliv na zdravi ?
« Odpověď #46 kdy: 18. 10. 2011, 23:58:05 »
Tak zase od "vlastenectví" zpátky k technice. Škodlivost VF ozařování je vděčné téma a vhodné i pro vykládání "zaručených" zkazek. Tak přidám i něco svého. Původně jsem byl na vojně vyškolen v polovině šedesátých let minulého století na technika radaru P-15. Na hlásce u Přimdy jsme ale měli přehledový P-35 a výškoměr PRV-11. Po vojně jsem se hodně let motal kolem radarů v pásmech od 3 do 10 centimetrů. Mám ale 3 syny a "možná" jsou skutečně moji?  :) Žádné vaření před zářičem jsem nepraktikoval, pokusy s kočkou jsem "spolubojovníkům" nepovolil, maximum bylo dálkové bezdrátové rozsvěcování samotných zářivkových trubic na vrcholu dřevěné vidové hlásky na vzdálenost kolem 50m, když se anténa výškoměru nechala zářit přímo na trubice.
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Zivot vedle vysilace - vliv na zdravi ?
« Odpověď #47 kdy: 19. 10. 2011, 00:15:44 »
Citace
Co se tyce vyssich kmitoctu, tak v podstate jsou ohrozeny obsluhy mobilnich radaru, vojaci a radioamateri.

Tohle mi připomíná, jestli znáš ze sat fór právníka Antonína ? Ten jednou, když na tohle přišla někde řeč, tak popsal, jak se vojáci nakrucovali před radarem, když měli jít na vycházku, tak aby něco nežádoucího, někde nezpůsobili... Švára u něj byl taky a po svatbě 3 děti v pohodě... Takže ono to ani s těmi mobilními radary nebude tak horký...
Možná to platilo v "pravěku". Dnes se ale svádí mužská neplodnost na malou životnost a množství spermií jako důsledek přehřávání intimní partie nevhodným spodním prádlem. Tak i malé ohřátí VF zářením by podobně mohlo kdysi vyvolat krátkodobou neplodnost. Ale, že by se na to skutečně někdo spoléhal a fungovalo to, to jsem nezaregistroval. ::)
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


Dušan L.

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 30
    • Zobrazit profil
Re: Zivot vedle vysilace - vliv na zdravi ?
« Odpověď #48 kdy: 19. 10. 2011, 01:38:56 »
Podle předcházející (nezměkčené!) vyhlášky MZČR č. 408/1990, kdy byl limit pro EMP 6 V/m, mi to pro 100KW vysílač vychází ORIENTAČNĚ na 1km. Takže tím jsem se uklidnil  ;-)

Spíše si teď budu více odkládat mobil a upřednostňovat pevnou linku ;-)

Díky vám všem, jež jste přispěli k tématu věcně.


ivovi

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 540
    • Zobrazit profil
Re: Zivot vedle vysilace - vliv na zdravi ?
« Odpověď #49 kdy: 19. 10. 2011, 11:10:05 »

Uz jste videl nekdo vystup z AD9850 atd...?
Ja to resil pomocnym LC obvodem, aby to bylo "kulatejsi".
A uz jste videl "praseciny....nabehove hranoly" u Atherose, Raythenolu a jinych hybridu?
To ma do sinusovky hoodne daleko.
Nosná vlna musí být sinusovka, každá deformace znamená přítomnost vyšších harmonických. Ty se musí odfiltrovat, jinak by rušily provoz ve vyšších kmitočtových pásmech.
Modulovaný signál by při modulací digitálním signálem (ostré hrany) zabíral široké pásmo kolem nosné frekvence. Šířka pásma se proto musí omezit pomocí pásmové propusti, která současně potlačí i výše uvedené vyšší harmonické nosné vlny.
Presne tak, Martin Patera tady libovolne zamenuje zpusob generace signalu s typem modulace. To jsou dve odlisne veci. Co takova analogova frekvencni modulace generovana ciste digitalnim zpusobem, je nebezpecna?  :D
Potom vznikaji takoveto vyroky, ktere by opravdu chteli dolozit puvodnim clankem, jinak to prevypraveni nelze brat vazne.
Citace: Martin Patera
Jde o to, ze "hranatejsi" (digitalni) kmity pulsni modulace lepe "pronikaji" skrze maso nez ovalna vlnovka analogove modulace pri stejnem vykon/kmitoctu/sirce pasma.
Pritom ale nezpochybnuju, ze lidske telo muze byt citlivejsi na pulsni modulaci (chvili vysila na plno, chvili vubec). A pritom to nemusi byt jen tim, ze vykon v pulsu je vetsi nez u kontinualni modulace pri porovnani na stejnem strednim vykonu.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


mhrebejk

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zivot vedle vysilace - vliv na zdravi ?
« Odpověď #50 kdy: 06. 08. 2013, 13:25:31 »
Já bydlím 900m od Liblických vysílačů - 1,5GW.
Když u nás byl elektrikář, tak říkal, že dostáváme takovou sodu, že kdybych napájel dva dvoumetrové dráty na žárovku a jeden uzemnil, tak se ta žárovka rozsvítí.

Tak nevím, může to mít vliv na zdraví ??

Martin


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:Zivot vedle vysilace - vliv na zdravi ?
« Odpověď #51 kdy: 06. 08. 2013, 18:07:02 »
Já bydlím 900m od Liblických vysílačů - 1,5GW.
Když u nás byl elektrikář, tak říkal, že dostáváme takovou sodu, že kdybych napájel dva dvoumetrové dráty na žárovku a jeden uzemnil, tak se ta žárovka rozsvítí.

Tak nevím, může to mít vliv na zdraví ??

Martin
elektrikář o tom ví prd... zkus to a uvidíš.
A není to 1,5 GW, ale 1,5 MW ! Tj. tisíckrát méně...


YABAKA

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 546
    • Zobrazit profil
Re:Zivot vedle vysilace - vliv na zdravi ?
« Odpověď #52 kdy: 06. 08. 2013, 18:29:03 »
Já bydlím 900m od Liblických vysílačů - 1,5GW.
Když u nás byl elektrikář, tak říkal, že dostáváme takovou sodu, že kdybych napájel dva dvoumetrové dráty na žárovku a jeden uzemnil, tak se ta žárovka rozsvítí.

Tak nevím, může to mít vliv na zdraví ??

Martin
Kolik toho měl v sobě? ;D
Lukáš Polák = totální zakomplexovaný idiot


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zivot vedle vysilace - vliv na zdravi ?
« Odpověď #53 kdy: 06. 08. 2013, 18:45:15 »
Já bydlím 900m od Liblických vysílačů - 1,5GW.
Když u nás byl elektrikář, tak říkal, že dostáváme takovou sodu, že kdybych napájel dva dvoumetrové dráty na žárovku a jeden uzemnil, tak se ta žárovka rozsvítí.

Tak nevím, může to mít vliv na zdraví ??

Martin
Kolik toho měl v sobě? ;D
Nemusel toho mít v sobě moc, nepíše se, o jakou žárovku se jedná. Udělat si v blízkosti vysílače LED bludičku není nic nenormálního.


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:Zivot vedle vysilace - vliv na zdravi ?
« Odpověď #54 kdy: 06. 08. 2013, 18:50:13 »
Já bydlím 900m od Liblických vysílačů - 1,5GW.
Když u nás byl elektrikář, tak říkal, že dostáváme takovou sodu, že kdybych napájel dva dvoumetrové dráty na žárovku a jeden uzemnil, tak se ta žárovka rozsvítí.

Tak nevím, může to mít vliv na zdraví ??

Martin
Kolik toho měl v sobě? ;D
Nemusel toho mít v sobě moc, nepíše se, o jakou žárovku se jedná. Udělat si v blízkosti vysílače LED bludičku není nic nenormálního.
Ta bude svítit i když se zaklíčuje nízkovýkonnou ruční vysílačkou :-)


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zivot vedle vysilace - vliv na zdravi ?
« Odpověď #55 kdy: 06. 08. 2013, 18:53:40 »
Ta bude svítit i když se zaklíčuje nízkovýkonnou ruční vysílačkou :-)
Samozřejmě, vždycky jde jen o vzdálenost od vysílače a "anténu", která je k té LED nebo žárovce připojená. Sám jsem takhle při radioamatérských pokusech viděl svítit halogenku z auta, efekty s rozsvěcením zářivky v ruce se předváděly ve fyzikálních pokusech na gymplu.


YABAKA

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 546
    • Zobrazit profil
Re:Zivot vedle vysilace - vliv na zdravi ?
« Odpověď #56 kdy: 06. 08. 2013, 19:27:37 »
V době Rakousko-Uherska už byly zářivky? :D
Lukáš Polák = totální zakomplexovaný idiot


vasek812

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 62
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zivot vedle vysilace - vliv na zdravi ?
« Odpověď #57 kdy: 06. 08. 2013, 19:36:45 »
bydlém asi tjě 103 mjetrú od njehó a jsěm upené v požádku!

 ;D ;D ;D


Enik

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 592
  • Vědomí vlastní neznalosti je klíčem k poznání.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zivot vedle vysilace - vliv na zdravi ?
« Odpověď #58 kdy: 07. 08. 2013, 11:20:22 »
Obyčejnou zářivku je možné přivést k excitaci i obyčejnou PMR staničkou. CB ručka to zvládá naprosto v pohodě i na vzdálenost několika desítek centimetrů. Nic na tom není.
 Pokud je někdo udiven z takovýchto věcí, pak by se měl seznámit s takovými věcmi jako je například absorbční kroužek a pod. jsou prostě věci, které jsou pro mnohé jedince něčím nadpřirozeným.
 Je docela zvláštní jaký strach můžou mít lidé z blízkosti vysílačů, u kterých je sice výkon pevně stanovený a zdánlivě velký, ale stejní lidé jsou schopni si zcela bez obav přitisknout 4W výkonu z mobilního telefonu až k hlavě, a v extrémním případě jsou schopni se vystavovat 1kW slunečního záření i po několik hodin denně, přičemž to sluneční záření obsahuje složky velmi tvrdého UV a kosmického záření, které poškozují lidský organismus zcela nevratným způsobem.
 Je vhodné si uvědomit, že pro televizní vysílače velkých výkonů platí jedna zásadní poučka, že pod svícnem je tma! Vyzařovací charakteristika vysílacích antén ve vertikální rovině je většinou jen několik stupňů, a nebývá kloněný k zemi, takže plný výkon vysílače je dostupný až ve vzdálenosti několika km. V blízém poli vysílače je úroveň signálu většinou menší než -40dB, takže u vysílače 100kW je výkon směrovaný do blízkosti vysílače menší než 10W.  Pokud se tento výkon převede na intenzitu elektromagnetického pole, pak se jedná o zcela zanedbatelné hodnoty. Pokud  má někdo zájem se blíže seznámit s těmito věcmi, pak se může podívat na tento článek: http://www.digizone.cz/clanky/americky-radar-v-brdech/