Autor Téma: Zivot vedle vysilace - vliv na zdravi ?  (Přečteno 45784 krát)

Libor L

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 695
  • Po klacku sahá ten, komu došly argumenty!!
    • Zobrazit profil
Re: Zivot vedle vysilace - vliv na zdravi ?
« Odpověď #30 kdy: 18. 10. 2011, 06:39:49 »
Za to, ty jseš "hvězda"!

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Martin Patera

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 191
    • Zobrazit profil
    • OK1MJO
Re: Zivot vedle vysilace - vliv na zdravi ?
« Odpověď #31 kdy: 18. 10. 2011, 07:41:13 »
... cim hranatejsi signal (digitalni....analogove AM/FM ma mirne "vlny-oblouky")...

... "hranatejsi" (digitalni) kmity pulsni modulace lepe "pronikaji" skrze maso nez ovalna vlnovka analogove modulace ...
To jsou perly !
Vaše představy o radiových signálech jsou vskutku originální !
Taky mi to příjde jako blbost, nosný signál je přece vždy víceméně sinusovka, nezáleží na typu modulace.


Hledat ty PDFka ohledne testu pronikani RF zareni skrze biologickou hmotu (bylo testovano na prasatech, psech a na podkozni sonde cloveka) se mi ted nechce... na to naladu nemam.
Co si tak z hlavy pamatuji (je to uz nejakou dobu), tak se tam psalo, ze nejvetsi zmeny v "popaleni" hloubky kuze (do jake hloubky pronika VF zareni tak, aby to rozkmitalo molekuly bunek+tekutiny v zavislosti na kmitoctu/sirce pasma/modulace/vykonu.... teplota v zavislosti na hloubce v biomaterialu atd...) v zavislosti na typu "hranatejsi impulsni modulace" je nejvice nebezpecna v rozsahu cca 800-4000MHz. Od asi 3.5GHz a vejs je uz jedno jestli je to impulsni nebo linearneji analogova modulace.

Takze DRM na DV z Topolne....jasne, trochu jsem prehnal, ale v podstate bych z toho asi vedu nedelal. Fakt je, ze rozdil je pouziti DRM vs AM na 1.3GHz nebo 2.3GHz.
Ten mobil je porad to nejhorsi co muze byt.
BT/Wifi zas takovej problem nejsou (i kdyz jsou integrovany v "chytrejch telefonech").

Co se tyce vyssich kmitoctu, tak v podstate jsou ohrozeny obsluhy mobilnich radaru, vojaci a radioamateri.
Mam sve zkusenosti s 250kW EIRP z 3m na 10358MHz.
Kdyz kolega otacel pri klicovani parabolou a natocil ji na me, tak na povrchu tela jsem citil to same jako kdy date ruku 1cm nad starou CRT obrazovku....chloupky se zdvihaj a je cejtit "simrani".
I kdyz z TRX sel USB, tak 30W (TWT) do 140cm paraboly udela sve.
A kdyz 24h zavodite subregional, tak zkratka i ty drobne odrazy od konstrukcnich prvku "tv veze" udela sve pri odrazech zpet k radioamaterovy za parabolou.
Cervenej opalenej a se zanetem spojivek jsme se rozhodli, ze priste zkusime zavod odjet tak, ze paraboly budem ovladat dalkove skrze rotator a TV kamerou do Merkura budeme odecitat stupne ze zamerovaci trojnozky.

V tom dokumentu to bylo tak, ze vzhledem k nedokonalosti impulsnich modulatoru (delaj "kliksi"...harmoniky atd...) v oblasti nabehovych spicek je prunik takto modulovanych VF vln hlubsi skrz biohmotu nez v pripade linearnich sinusovek AM/FM.

Kdyz to prezenu, pri 1GHz/5W ERP 10cm od kuze (50kHz sirka pasma) je pri DQPSK prunik az 3mm a pri AM/FM max 0.6mm pri stejnej biologickem vzorku.

« Poslední změna: 18. 10. 2011, 07:59:56 od Martin Patera »
Zatec-Podmesti JO60SH
www.ok1mjo.com
www.ok0bez.com
DVB-S/S2: stb IceCrypt S4000 HDPVR
Toroidal90, LNB 0.4dB, PreAmp 14dB + 25m koax (9dB/100m),
28E/26E/23E/19E/13E/9E/5E/1W,
Uncommitted Switch 16in/1out EMP-CENTAURI P.168 V2,
DiSEqC 1.1
DVB-T/T2/C: tv Sony Bravia KDL-40EX653


Martin Patera

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 191
    • Zobrazit profil
    • OK1MJO
Re: Zivot vedle vysilace - vliv na zdravi ?
« Odpověď #32 kdy: 18. 10. 2011, 07:44:52 »
..linearni analogova modulace v MW nizkych pasmech pronika mene pod povrch kuze nez pulsni digitalni modulace s vice "hranoly"...
Další perla !
VF signál nemá žádné "ostré hrany" (či "hranoly") u digitálu nebo "vlny-oblouky" u analogu. Snažíte se "laikům" popsat tvary modulačního signálu.
 
Modulovaný signál zabírá určité frekvenční pásmo a při stejném jmenovitém výkonu je jeho střední statistická hodnota výkonu vyšší u modulace digitální, než u analogové.
To je vysvětlení na dvou řádcích.


Uz jste videl nekdo vystup z AD9850 atd...?
Ja to resil pomocnym LC obvodem, aby to bylo "kulatejsi".
A uz jste videl "praseciny....nabehove hranoly" u Atherose, Raythenolu a jinych hybridu?
To ma do sinusovky hoodne daleko.
Zatec-Podmesti JO60SH
www.ok1mjo.com
www.ok0bez.com
DVB-S/S2: stb IceCrypt S4000 HDPVR
Toroidal90, LNB 0.4dB, PreAmp 14dB + 25m koax (9dB/100m),
28E/26E/23E/19E/13E/9E/5E/1W,
Uncommitted Switch 16in/1out EMP-CENTAURI P.168 V2,
DiSEqC 1.1
DVB-T/T2/C: tv Sony Bravia KDL-40EX653


Martin Patera

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 191
    • Zobrazit profil
    • OK1MJO
Re: Zivot vedle vysilace - vliv na zdravi ?
« Odpověď #33 kdy: 18. 10. 2011, 07:46:51 »
Citace
A co se tyce 650kW ERP v Topolne a blizke obce....z hlediska ozareni obyvatelstva to neni tak hrozne...pravda, kdyz by Topolnou predelali do DRM, tak uz bych tak klidnej nebyl.

Tím chceš říci co ? Že DRM je ekoligické jen zdánlivě / nižší výkon, jeden vysílč místo x vysílačů /, ale má větší negativní vliv na lidi nebo co ?


DRM je ekologicke, protoze zbasti mene uhli v elektrarne, kvuli efektivnosti modulace/linearu.
Zatec-Podmesti JO60SH
www.ok1mjo.com
www.ok0bez.com
DVB-S/S2: stb IceCrypt S4000 HDPVR
Toroidal90, LNB 0.4dB, PreAmp 14dB + 25m koax (9dB/100m),
28E/26E/23E/19E/13E/9E/5E/1W,
Uncommitted Switch 16in/1out EMP-CENTAURI P.168 V2,
DiSEqC 1.1
DVB-T/T2/C: tv Sony Bravia KDL-40EX653


Martin Patera

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 191
    • Zobrazit profil
    • OK1MJO
Re: Zivot vedle vysilace - vliv na zdravi ?
« Odpověď #34 kdy: 18. 10. 2011, 07:54:26 »
To Martin Patera:
Já nevím, ale mně se to taky nějak nezdá, že digitální signál by lépe pronikal tkání, než analogový... (Topolná AM versus DRM): podle mě je jediný rozdíl ve výkonových poměrech na různých frekvencích u analogové modulace a v rovnoměrně rozložení výkonů v celém vysílacím kanálu u digitální modulace. Že např. u klasické AM modulace největší výkon padne na nosnou vlnu (což je jeden jediný kmitočet), informace se ale přenášejí v postranních pásmech - LSB, USB a v nich je to podle hloubky modulace... dále je tu AM modulace SSB - s potlačeným jedním pásmem a nosnou... no asi nemá cenu opakovat teorii, kterou všichni znají.
Oproti tomu u digitálních modulací je výkon na jednotlivých frekvencích v kanálu rovnoměrný, ale zase se v praxi používá mnohem nižší než u analogových modulací... případná Topolná v DRM by asi 650 kW nejela... však  se podívejte jakými výkony se vysílá v DRM v zahraničí...
Proto podle mě nelze porovnávat a sledovat za jakou dobu "se ohřeje člověk" na kterého působí STEJNÝM VÝKONEM signál FM/AM modulovaný oproti signálu modulovaném digitální modulací. A právě tahle skutečnost podle mě ovlivnila Váš experiment.
A mimochodem, obecně platí že čím vyšší kmitočet tím je "více nebezpečný" proto asi nelze aplikovat nějaké závěry na nízké kmitočty DV, SV, KV, VKV-VHF, UHF  experimenty prováděnými někde na 10ti GHz... -  takto vysokých kmitočtů bych se já osobně celkem bál... a když to tady tak čtu, tak jsem rád že já experimentuji jen s těmi nízkými...  mimochodem mikrovlnka pracuje na cca 2 GHz a asi nelze čekat, že by výkonem 700W něco ohřála, kdyby pracovala v pásmu SV, nebo VKV... (což by byl vzhledem k délkám těchto vln stejně nesmysl)...


Kde jsou ty doby, kdyz jsem ze stare mikrovlnky vytahl magnetron a dal ho o ohniska paraboly Tyhan90 a na druhe strany kolega signal prijmal fakt na velkou vzdalenost (Klinovec-Klet).
Mozna i EME (odraz od povrchu Mesice) mohl fungovat. Skoda, ze to slo jen kratkej impuls-dlouhej impuls (Morse...jako u CW). Nejakej podprahovej digital by pri 800W PA bodl vic (JT65 atd...  http://www.ok2kkw.com/dx_cz.htm)
Zatec-Podmesti JO60SH
www.ok1mjo.com
www.ok0bez.com
DVB-S/S2: stb IceCrypt S4000 HDPVR
Toroidal90, LNB 0.4dB, PreAmp 14dB + 25m koax (9dB/100m),
28E/26E/23E/19E/13E/9E/5E/1W,
Uncommitted Switch 16in/1out EMP-CENTAURI P.168 V2,
DiSEqC 1.1
DVB-T/T2/C: tv Sony Bravia KDL-40EX653

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: Zivot vedle vysilace - vliv na zdravi ?
« Odpověď #35 kdy: 18. 10. 2011, 07:59:14 »
Citace
Co se tyce vyssich kmitoctu, tak v podstate jsou ohrozeny obsluhy mobilnich radaru, vojaci a radioamateri.

Tohle mi připomíná, jestli znáš ze sat fór právníka Antonína ? Ten jednou, když na tohle přišla někde řeč, tak popsal, jak se vojáci nakrucovali před radarem, když měli jít na vycházku, tak aby něco nežádoucího, někde nezpůsobili... Švára u něj byl taky a po svatbě 3 děti v pohodě... Takže ono to ani s těmi mobilními radary nebude tak horký...
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


Martin Patera

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 191
    • Zobrazit profil
    • OK1MJO
Re: Zivot vedle vysilace - vliv na zdravi ?
« Odpověď #36 kdy: 18. 10. 2011, 08:10:52 »
Citace
Co se tyce vyssich kmitoctu, tak v podstate jsou ohrozeny obsluhy mobilnich radaru, vojaci a radioamateri.

Tohle mi připomíná, jestli znáš ze sat fór právníka Antonína ? Ten jednou, když na tohle přišla někde řeč, tak popsal, jak se vojáci nakrucovali před radarem, když měli jít na vycházku, tak aby něco nežádoucího, někde nezpůsobili... Švára u něj byl taky a po svatbě 3 děti v pohodě... Takže ono to ani s těmi mobilními radary nebude tak horký...


Tady na bejvalem vojenskem letisti v Zatci v TOPu (servis palubnich radaru na MIG21/23/29) bylo takove "pravidlo". Ze chlapy co delali u radaru/radia pro era meli same holky.
Faktem je (tenkrat temer vsichni bydleli v nasem "vojenskem panelaku" v podmesti + sousedni panelaky), ze drtiva vetsina palubnich radiovcu melo same dcery.
Nadruhou stranu muj tata byl asi vyjimka....dva syny.

A ze ten magnetron na 1 a 9GHz byl sakra silnej (v cumaku pred kabinou).
Jednou jsem jako dite sahal na ten cerne natrenej dil (takovej divnej chladic) a uz mi tam zustali hodiny. Magnet jak svina, musel jsem sundat pasek a tata pak prines neco jako kleste. Ale stejne uz bylo po hodinka...zmagnetizovane zustali stat.
Mam rozdelanou stranku http://www.ok1mjo.com/all/ostatni/radiovy_radarovy_odpovidac-koder_MIG21/, hlavne pro Martina OK1ZOO z Jablonce http://www.kmitocty.cz/.
Ale jeste jsem se k tomu poradne nedostal.
Nastesti mam porad dost fotek jak z tehdejsi doby nez pak z letiste udelali fabriku na LCD tv a taky tady na "civilnim" letisti Macerka maj chlapy porad zaparkovane 3 MIGy21 (meli jsme s tatou udelat tu palubni 28V/36V elektriku....tata si porad pamatuje co a jak na M17 na kterych zacinal az po M29PF).

Zatec-Podmesti JO60SH
www.ok1mjo.com
www.ok0bez.com
DVB-S/S2: stb IceCrypt S4000 HDPVR
Toroidal90, LNB 0.4dB, PreAmp 14dB + 25m koax (9dB/100m),
28E/26E/23E/19E/13E/9E/5E/1W,
Uncommitted Switch 16in/1out EMP-CENTAURI P.168 V2,
DiSEqC 1.1
DVB-T/T2/C: tv Sony Bravia KDL-40EX653


Zdenda F.

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 118
    • Zobrazit profil
Re: Zivot vedle vysilace - vliv na zdravi ?
« Odpověď #37 kdy: 18. 10. 2011, 08:31:51 »
Tohle mi připomíná, jestli znáš ze sat fór právníka Antonína ? Ten jednou, když na tohle přišla někde řeč, tak popsal, jak se vojáci nakrucovali před radarem, když měli jít na vycházku, tak aby něco nežádoucího, někde nezpůsobili... Švára u něj byl taky a po svatbě 3 děti v pohodě... Takže ono to ani s těmi mobilními radary nebude tak horký...
No hoši, na radaru P15 byl upečen mechanik při opravě antény, když obsluha omylem pustila plný výkon. Běžně jsme svařovali víno, lahev upevněná u zářičů a na pár minut plný provoz. Sterilitu zajišťoval pouze radar P50 (točila se celá bedna i s anténou, neboť velký výkon by zničil otočné vlnovody), který měl dohled na půl zeměkoule.


Martin Patera

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 191
    • Zobrazit profil
    • OK1MJO
Re: Zivot vedle vysilace - vliv na zdravi ?
« Odpověď #38 kdy: 18. 10. 2011, 08:34:16 »
Tohle mi připomíná, jestli znáš ze sat fór právníka Antonína ? Ten jednou, když na tohle přišla někde řeč, tak popsal, jak se vojáci nakrucovali před radarem, když měli jít na vycházku, tak aby něco nežádoucího, někde nezpůsobili... Švára u něj byl taky a po svatbě 3 děti v pohodě... Takže ono to ani s těmi mobilními radary nebude tak horký...
No hoši, na radaru P15 byl upečen mechanik při opravě antény, když obsluha omylem pustila plný výkon. Běžně jsme svařovali víno, lahev upevněná u zářičů a na pár minut plný provoz. Sterilitu zajišťoval pouze radar P50 (točila se celá bedna i s anténou, neboť velký výkon by zničil otočné vlnovody), který měl dohled na půl zeměkoule.


P50 byla tusim jen do 140km.
Pravda.... 10kW PA + antena = 3-4megawaty v pulsu.
Me stacilo tech cca 250kW "do ksichtu" (videl jsem do cervena + zanet spojivek).

Jeste bych doplnil jedno info, holky ten "vykon" asi zvladaj lepe  :P   
http://www.youtube.com/watch?v=lslHtCUSfN4 
Diana Eng je fakt dobra :)
Klicove je, ze pro laiky ukazuje na "zarovkach" (LED nejde pouzit, ta je jen jednosmerna) jak rychle pada vykon mimo vlnove spravne anteny.
http://blog.makezine.com/archive/2010/02/seeing-radio-waves-with-a-light-bul.html
Ted tam ma 5W PA:
 
http://blog.makezine.com/archive/2009/07/catching-satellites-on-ham-radio.html

« Poslední změna: 18. 10. 2011, 09:02:52 od Martin Patera »
Zatec-Podmesti JO60SH
www.ok1mjo.com
www.ok0bez.com
DVB-S/S2: stb IceCrypt S4000 HDPVR
Toroidal90, LNB 0.4dB, PreAmp 14dB + 25m koax (9dB/100m),
28E/26E/23E/19E/13E/9E/5E/1W,
Uncommitted Switch 16in/1out EMP-CENTAURI P.168 V2,
DiSEqC 1.1
DVB-T/T2/C: tv Sony Bravia KDL-40EX653


Zdenek S.

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 181
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Zivot vedle vysilace - vliv na zdravi ?
« Odpověď #39 kdy: 18. 10. 2011, 14:08:09 »
A ty si (pro tebe "jseš" kdybys temu Čehúne neroměl) zasa tuplovaná rudá pěticípá hvězda s hnusnou českou češtinou. Cheš byt zajímavý a si trapný jak sviňa. To je ten trapný český humor.

Za to, ty jseš "hvězda"!


Libor L

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 695
  • Po klacku sahá ten, komu došly argumenty!!
    • Zobrazit profil
Re: Zivot vedle vysilace - vliv na zdravi ?
« Odpověď #40 kdy: 18. 10. 2011, 14:19:14 »
Práskni se něčím po palici!! Jsem Moravák a Slezan! Ty "Čehúne"! Já na rozdíl od takovýchto "individuí", jako jseš TY, píšu spisovně a srozumitelně! Už tolik nepij, hrabe ti z toho!!!!


Petr PetrK

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 884
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Zivot vedle vysilace - vliv na zdravi ?
« Odpověď #41 kdy: 18. 10. 2011, 15:31:48 »
Práskni se něčím po palici!! Jsem Moravák a Slezan! Ty "Čehúne"! Já na rozdíl od takovýchto "individuí", jako jseš TY, píšu spisovně a srozumitelně! Už tolik nepij, hrabe ti z toho!!!!

Ať tak či onak, tentokrát s tebou, Libore, naprosto souhlasím. Sice nejsem zrovna nakloněn jakémusi kastování na Čechy, Moraváky, Slezany apod., ovšem to, co tady pán Z.S. předvádí, mě nutí "hrdinně" se přihlásit k témuž lidskému společenství - část města na Moravě část ve Slezsku... - tak asi taky budu moravoslezan ;)

Ale vážně, pane Z.S., tak když jsou tady všichni přinejmenším magoři, tak bych očekával, že přispěješ svými moudrými postřehy do jinak docela plodné diskuze na dané téma. Neboť jinak mám dojem, že tvoje hrubiánské kecy mají své místo tak akorát v zahulené putyce V. cenové, nikoliv na fórum DZ.  :P


Zdenek S.

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 181
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Zivot vedle vysilace - vliv na zdravi ?
« Odpověď #42 kdy: 18. 10. 2011, 16:51:53 »
Vážený pane Petr PetrK,
to je podle Vás plodná diskuze na dané téma když se tady vyskytují od více přispěvatelů např. takové příspěvky:

I.)
1. Život v blízkosti vysílače je bezpečný, protože místní orgány to přece dovolily.
2. Je třeba vědět, v jaké polarizaci se vysílá. Při rozkládání rukama je nutno dbát, aby krajní body rukou nebyly nikdy ve vzdálenosti násobků lambda. To by příjem energie mohlo zvýšit!!!
3. V případě, že krajní body uší splňují vzálenost lambda, je nutno uši přiklopit páskou a vzdálenost zmenšit.
4. V případě svislé polarizace je nutno držez výšku těla odchylně od násobků lambda trvale.

II.)
5. Nepohybujte se v blízkosti vysílače s náruživou milenkou, ztopořený úd by opět mohl přivodit příjem energie.

III.)
Tak preto bolo najčastejšie UHF horizontál (3) a  VHF vertikál (4), aby nám to dodalo čo najviac energie.
Teraz aby sme chodili rozkročení a rozpažení, aby sme správne vychytali X-polarizáciu pri CDMA, UMTS, LTE ... aj keď to LTE sa asi bude rozmerovo týkať bodu (5) od José-ho, to si ale X-polar neviem predstaviť
« Poslední změna: 17. 10. 2011, 11:47:45 od miro maco »

IV.)
A v případě kruhové polarizace by jsi se musel v rámci dobíjení pohybovat v ktrmelcích...

a další.

Pak se nesmíte divit že sem napsal toto:
Vidím že je tady jeden magor a debil vetší než druhý a výplod samých trapných žvástů a hovadin. To co tady někteří vyprodukovali snad nemože normální člověk ani ze srandy vypustit.

PS.
Takže laskavě nepište pak: Neboť jinak mám dojem, že tvoje hrubiánské kecy mají své místo tak akorát v zahulené putyce V. cenové, nikoliv na fórum DZ.
Nevím kde ste na to došel že to jsou hrubiánské kecy když sem upozornil např. na to že takové nesmysly co tu někteří vyprodukovali nemůžou být od normálního člověka.

Takže prosím příště začnete komentovat s chladnou hlavou a po řádném přečtení.




Práskni se něčím po palici!! Jsem Moravák a Slezan! Ty "Čehúne"! Já na rozdíl od takovýchto "individuí", jako jseš TY, píšu spisovně a srozumitelně! Už tolik nepij, hrabe ti z toho!!!!

Ať tak či onak, tentokrát s tebou, Libore, naprosto souhlasím. Sice nejsem zrovna nakloněn jakémusi kastování na Čechy, Moraváky, Slezany apod., ovšem to, co tady pán Z.S. předvádí, mě nutí "hrdinně" se přihlásit k témuž lidskému společenství - část města na Moravě část ve Slezsku... - tak asi taky budu moravoslezan ;)

Ale vážně, pane Z.S., tak když jsou tady všichni přinejmenším magoři, tak bych očekával, že přispěješ svými moudrými postřehy do jinak docela plodné diskuze na dané téma. Neboť jinak mám dojem, že tvoje hrubiánské kecy mají své místo tak akorát v zahulené putyce V. cenové, nikoliv na fórum DZ.  :P


Zdenek S.

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 181
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Zivot vedle vysilace - vliv na zdravi ?
« Odpověď #43 kdy: 18. 10. 2011, 17:02:02 »
Moc pochybuju o tom že jste Moravák a nebo Slezan podle toho jak píšete. Nemáte právě vůbec pravdu že píšete spisovně. Kdyby jste totiž psal spisovně a nebo byl opravdu Moravák a Slezan tak by jste nikdy nemohl napsat např. "jseš"! Toto je vyloženě nespisovně a je to vyloženě česká čeština která se výhradně používá jen v Čechách a nikdy na Moravě a ve Slezsku.

Dále s napadáním jste začal první vy a jen jsem sem vám to snažil vrátit a vy na znovu s napadáním a to ještě s velkou vulgaritou dle vašeho příspěvku: "Práskni se něčím po palici!! Jsem Moravák a Slezan! Ty "Čehúne"! Já na rozdíl od takovýchto "individuí", jako jseš TY, píšu spisovně a srozumitelně! Už tolik nepij, hrabe ti z toho!!!!" Osobně si myslím že ta poslední část co jste napsal platí spíš na Vás protože právě vy asi máte přebrané a nevíte ani co píšete.


Práskni se něčím po palici!! Jsem Moravák a Slezan! Ty "Čehúne"! Já na rozdíl od takovýchto "individuí", jako jseš TY, píšu spisovně a srozumitelně! Už tolik nepij, hrabe ti z toho!!!!


Petr PetrK

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 884
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Zivot vedle vysilace - vliv na zdravi ?
« Odpověď #44 kdy: 18. 10. 2011, 20:31:23 »

Pro Z.S.  To, co jste citoval od jiných pisatelů, jsem samozřejmě četl, a docela pozorně, protože nastolené téma mě zajímá. Jenže mě tyto věty či názory nepřipadají jako výkvět magorů. Ony jsou totiž psány s notnou nadsázkou a svým způsobem i noblesou vůči všelijakým takytvrzením "odborníků"-šarlatánů, ne vůči lidem, co se danou tematikou hlouběji a roky zabývají a rozhodně o ní nemálo ví i z vlastních zkušeností. Proto mě vaše reakce připadala a připadá nepřiměřená. Co je a co není v daném kontextu vulgární nebo hrubiánské - jistě, na to můžeme mít rozdílný názor. Ale mi rozhodně nevadí příspěvky, které adresně neurážejí, třebaže jsou obsahem poněkud hrubšího zrna,avšak reagují k tématu diskuze. Je sice pravda, že vám Libor L napsal, že jste "hvězda", což vás jistě mohlo poněkud nadzvednout ze židle, ale následně psát cosi o rudé pěticípé hvězdě... Vám tohle nepřipadá ujeté? Mně prostě ano, sorry.