Autor Téma: Zivot vedle vysilace - vliv na zdravi ?  (Přečteno 45780 krát)

mmc

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 278
    • Zobrazit profil
Re: Zivot vedle vysilace - vliv na zdravi ?
« Odpověď #15 kdy: 15. 10. 2011, 07:33:28 »
Len taká úvaha
Vo vzorci na výpočet intenzity poľa sú všetky premenné jednoduché akurát vzdialenosť je v druhej mocnine (samozrejme pod lomítkom) ... takže asi najnebezpečnejšie bude fakt to, čo si denne priamo prikladáme k uchu :-(
3.7-4.2 linear ... 230cm PF mesh
3.4-4.2 + 10.7-12.75 circular ... 180cm PF
10.7-12.75 linear ... 130cm offset
18.3-18.8 + 19.7-20.2 circular ... 130cm ofset
(a to všetko pekne v garáži)

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: Zivot vedle vysilace - vliv na zdravi ?
« Odpověď #16 kdy: 15. 10. 2011, 07:39:28 »
Len taká úvaha
Vo vzorci na výpočet intenzity poľa sú všetky premenné jednoduché akurát vzdialenosť je v druhej mocnine (samozrejme pod lomítkom) ... takže asi najnebezpečnejšie bude fakt to, čo si denne priamo prikladáme k uchu :-(

Však o tom se toho také už napsalo, já také mobily nepoužívám, piští to, pokrytí to nemá, drahý je to jako kráva a ještě tě přes to můžou sledovat. Zlatá pevná linka nebo počítač.

Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


Martin Hájek

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 489
  • Až umřu, dejte mi na penál samolepku Beatu.
    • Zobrazit profil
Re: Zivot vedle vysilace - vliv na zdravi ?
« Odpověď #17 kdy: 15. 10. 2011, 10:29:34 »
... cim hranatejsi signal (digitalni....analogove AM/FM ma mirne "vlny-oblouky")...

... "hranatejsi" (digitalni) kmity pulsni modulace lepe "pronikaji" skrze maso nez ovalna vlnovka analogove modulace ...
To jsou perly !
Vaše představy o radiových signálech jsou vskutku originální !
Taky mi to příjde jako blbost, nosný signál je přece vždy víceméně sinusovka, nezáleží na typu modulace.
« Poslední změna: 15. 10. 2011, 10:31:13 od Michal Toth »
Loudness War zabijí hudbu!


david.kriz

  • Host
Re: Zivot vedle vysilace - vliv na zdravi ?
« Odpověď #18 kdy: 15. 10. 2011, 10:47:32 »
... cim hranatejsi signal (digitalni....analogove AM/FM ma mirne "vlny-oblouky")...

... "hranatejsi" (digitalni) kmity pulsni modulace lepe "pronikaji" skrze maso nez ovalna vlnovka analogove modulace ...
To jsou perly !
Vaše představy o radiových signálech jsou vskutku originální !
Taky mi to příjde jako blbost, nosný signál je přece vždy víceméně sinusovka, nezáleží na typu modulace.
No to je sice hezké, ale nosný signál leze z generátoru nosné ve vysílači, pak jde ale do modulátoru a je modulován signálem diskrétním, z antény tedy leze signál modulovaný. A když ho modulujete impulzně nebo diskrétně, tak ta "sinusovka" je sice pořád stejná, ale její napěťové a fázové stavy se mění nárazově/ostře.


Martin B.

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 67
    • Zobrazit profil
Re: Zivot vedle vysilace - vliv na zdravi ?
« Odpověď #19 kdy: 15. 10. 2011, 10:53:33 »
To Martin Patera:
Já nevím, ale mně se to taky nějak nezdá, že digitální signál by lépe pronikal tkání, než analogový... (Topolná AM versus DRM): podle mě je jediný rozdíl ve výkonových poměrech na různých frekvencích u analogové modulace a v rovnoměrně rozložení výkonů v celém vysílacím kanálu u digitální modulace. Že např. u klasické AM modulace největší výkon padne na nosnou vlnu (což je jeden jediný kmitočet), informace se ale přenášejí v postranních pásmech - LSB, USB a v nich je to podle hloubky modulace... dále je tu AM modulace SSB - s potlačeným jedním pásmem a nosnou... no asi nemá cenu opakovat teorii, kterou všichni znají.
Oproti tomu u digitálních modulací je výkon na jednotlivých frekvencích v kanálu rovnoměrný, ale zase se v praxi používá mnohem nižší než u analogových modulací... případná Topolná v DRM by asi 650 kW nejela... však  se podívejte jakými výkony se vysílá v DRM v zahraničí...
Proto podle mě nelze porovnávat a sledovat za jakou dobu "se ohřeje člověk" na kterého působí STEJNÝM VÝKONEM signál FM/AM modulovaný oproti signálu modulovaném digitální modulací. A právě tahle skutečnost podle mě ovlivnila Váš experiment.
A mimochodem, obecně platí že čím vyšší kmitočet tím je "více nebezpečný" proto asi nelze aplikovat nějaké závěry na nízké kmitočty DV, SV, KV, VKV-VHF, UHF  experimenty prováděnými někde na 10ti GHz... -  takto vysokých kmitočtů bych se já osobně celkem bál... a když to tady tak čtu, tak jsem rád že já experimentuji jen s těmi nízkými...  mimochodem mikrovlnka pracuje na cca 2 GHz a asi nelze čekat, že by výkonem 700W něco ohřála, kdyby pracovala v pásmu SV, nebo VKV... (což by byl vzhledem k délkám těchto vln stejně nesmysl)...
« Poslední změna: 15. 10. 2011, 11:09:34 od Martin B. »

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Milan Pantůček

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 129
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Zivot vedle vysilace - vliv na zdravi ?
« Odpověď #20 kdy: 15. 10. 2011, 11:49:54 »
..linearni analogova modulace v MW nizkych pasmech pronika mene pod povrch kuze nez pulsni digitalni modulace s vice "hranoly"...
Další perla !
VF signál nemá žádné "ostré hrany" (či "hranoly") u digitálu nebo "vlny-oblouky" u analogu. Snažíte se "laikům" popsat tvary modulačního signálu.
 
Modulovaný signál zabírá určité frekvenční pásmo a při stejném jmenovitém výkonu je jeho střední statistická hodnota výkonu vyšší u modulace digitální, než u analogové.
To je vysvětlení na dvou řádcích.


Butes

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 550
  • DVB-T Ready-Krásné 100kW!
    • Zobrazit profil
    • E-mail
DVB-T Krásné 32k 34k 39k, Andrlův Chlum 45k
Phillips 32PFL7406K, Leadtek WinFast DTV1800H
DVB-S Astra 19,2°E 23,5°E; Philips 32PFL7406K
DAB Technisat DigitRadio 210 IR
FM Philips LX600


Martin B.

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 67
    • Zobrazit profil
Re: Zivot vedle vysilace - vliv na zdravi ?
« Odpověď #22 kdy: 16. 10. 2011, 13:48:56 »
No to je skutečně duchaplný článek, perla vedle perly...

"V okruhu vysílače jsou ještě umístěny cedule, kde je napsáno Pozor elektromagnetické záření škodí zdraví. Čili, jestliže několikanásobně navýšili výkon vysílačů, tak samozřejmě ta hranice toho nebezpečí se posune a já bych řekl, že už je dneska ve vesnici," myslí si naopak starosta Krásného Jaroslav Kučera. " - názorná ukázka jak to vypadá, když se někdo vyjadřuje o něčem o čem nemá ani potuchy.

Ještě v tomto vláknu chybí názory a legendární výroky velikého fandy vysílače na Děvíně - ekologa s plesnivými vousy Mojmíra Vlašína. Zejména o tom, jak to "železné monstrum" a "modla" vadí kytičkám a jak tam za pár let bude stát jen nevysoký patník a cedule, která bude informovat o tom, že tam kdysi stál vysílač... ;D ;D
Nechcete ještě někdo vytáhnout i tohle téma?


Martin B.

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 67
    • Zobrazit profil
Re: Zivot vedle vysilace - vliv na zdravi ?
« Odpověď #23 kdy: 16. 10. 2011, 14:03:22 »
Ještě jeden postřeh bych měl:
Před několika lety jsem na internetu četl článek od nějaké čarodějnice a mastičkářky o tom, že elektromagnetický smog je těžký a drží se v místnosti u země, proto způsobuje otoky na nohou, kuří oka, plísně, vředy a jiné podobné nemoci... vedle toho byl inzerát na mastičku na nohy, kterou míchala a prodávala...  inu, lidská blbost je asi opravdu neomezená a dá se na ní vydělat. Podobně, jako když kdysi nějaký vykuk prodával v Rakousku "zázračnou skříňku", kterou si lidi namontovali do rozvaděče a ona nepropustila "zlou a špatnou" elektřinu z Temelína...


david.kriz

  • Host
Re: Zivot vedle vysilace - vliv na zdravi ?
« Odpověď #24 kdy: 16. 10. 2011, 23:39:02 »
No to je skutečně duchaplný článek, perla vedle perly...

"Čili, jestliže několikanásobně navýšili výkon vysílačů, tak samozřejmě ta hranice toho nebezpečí se posune a já bych řekl, že už je dneska ve vesnici," myslí si naopak starosta Krásného Jaroslav Kučera. " - názorná ukázka jak to vypadá, když se někdo vyjadřuje o něčem o čem nemá ani potuchy.
že se ještě vzrušuješ :-D já jsem naději, že by většina spoluobčanů měla mozek, pověsil dávno na hřebík :-D teď už se snažím žít jen tak, aby ta jejich blbost nepoškodila i mne (když už poškozují sami sebe) a dávám si pozor na tu "většinu".


Jan Bajger

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 142
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Zivot vedle vysilace - vliv na zdravi ?
« Odpověď #25 kdy: 17. 10. 2011, 08:52:35 »
1. Život v blízkosti vysílače je bezpečný, protože místní orgány to přece dovolily.
2. Je třeba vědět, v jaké polarizaci se vysílá. Při rozkládání rukama je nutno dbát, aby krajní body rukou nebyly nikdy ve vzdálenosti násobků lambda. To by příjem energie mohlo zvýšit!!!
3. V případě, že krajní body uší splňují vzálenost lambda, je nutno uši přiklopit páskou a vzdálenost zmenšit.
4. V případě svislé polarizace je nutno držez výšku těla odchylně od násobků lambda trvale.


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: Zivot vedle vysilace - vliv na zdravi ?
« Odpověď #26 kdy: 17. 10. 2011, 09:12:45 »
5. Nepohybujte se v blízkosti vysílače s náruživou milenkou, ztopořený úd by opět mohl přivodit příjem energie.
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


mmc

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 278
    • Zobrazit profil
Re: Jan Bajger
« Odpověď #27 kdy: 17. 10. 2011, 11:44:00 »
Tak preto bolo najčastejšie UHF horizontál (3) a  VHF vertikál (4), aby nám to dodalo čo najviac energie.
Teraz aby sme chodili rozkročení a rozpažení, aby sme správne vychytali X-polarizáciu pri CDMA, UMTS, LTE ... aj keď to LTE sa asi bude rozmerovo týkať bodu (5) od José-ho, to si ale X-polar neviem predstaviť
« Poslední změna: 17. 10. 2011, 11:47:45 od miro maco »
3.7-4.2 linear ... 230cm PF mesh
3.4-4.2 + 10.7-12.75 circular ... 180cm PF
10.7-12.75 linear ... 130cm offset
18.3-18.8 + 19.7-20.2 circular ... 130cm ofset
(a to všetko pekne v garáži)


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: Zivot vedle vysilace - vliv na zdravi ?
« Odpověď #28 kdy: 17. 10. 2011, 11:59:15 »
A v případě kruhové polarizace by jsi se musel v rámci dobíjení pohybovat v ktrmelcích...
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


Zdenek S.

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 181
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Zivot vedle vysilace - vliv na zdravi ?
« Odpověď #29 kdy: 18. 10. 2011, 00:03:31 »
Vidím že je tady jeden magor a debil vetší než druhý a výplod samých trapných žvástů a hovadin. To co tady nětkeří vyprodukovali snad nemože normální člověk ani ze srandy vypustit.